Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Butai pigs .

broniusdzukas68
broniusdzukas68
Rašyti privačią žinutę

88 žinutės
( +11 / -72 )

Iki spalio-lapkričio,butų kainos kris maždaug 30-40 procentų,1m2 Vilniaus m,pasėks 800-1300 litų,sėnos statybos.Ir 1400-2000 litų ,naujos statybos.

Su pagarbą, Bronius Dzukas
http://broniusdzukas.blog.com/
magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

Kadangi artėja smulkaus ir vidutinio verslo įmonių bankrotų lavima, tarybiniai kumetynai kainuos ne daugiau 1000 Lt/m2.  

Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
niktus
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės

Bus geras laikas pirkt , aisku, kas turi pinigu as sneku apie naujus butus

magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

Ties kas turi pinigų tie perka už juokingą kainą. 

Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
Dievas
Dievas
Rašyti privačią žinutę

467 žinutės
( +9 / -5 )

Juokinga ar artimesne realiai? (retorinis)

magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

O kas yra reali kaina?

7000 Lt/m2 ar 700 Lt/m2? 

Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
loner
Rašyti privačią žinutę

22 žinutės
( +1 / -1 )

daug kas skaiciuoja, kad buto verte turetų būti lygi jo 10-15 metu nuomos kainai. Primetus pagal dabartines nuomos kainas iseitu, kad butai Lietuvoje vis dar pervertinti mazdaug dvigubai. Idomu kaip kitose salyse, ar sueina galai pagal ta skaiciuokle? Gal kas gyvenat ar siaip zinot koks NT nuomos/pardavimo kainu santykis Skandinavijoje, kitose senosiose Europos valstybese?

magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

Manau investuoto kapitalo grąža turi būti ne mažiau 10 proc. Antraip tai neviršys infliacijos ir labiau apimokės laikyti indėlį banke. (Aš nekalbu apie prikimą su paskola ir nuomą)

Imkime vieno kambario butą tarkime Pašilaičiuose. Realiai jį išnuomoti galima už 500 Lt/mėn. Per metus kapitalo grąža - 6000 Lt. Jeigu imsime orientacinę 10 proc gražą, tai butą išnuomojimui reikia pirkti už ne brangiau 60000 Lt.

Įvertinkime tą tendenciją, kad ateityje bankai dar labiau sugirežtins paskolų išdavimo sąlygas, paklausa dar labiau sumažes. Kadangi didėja nedarbas, mažėja atlyginimai ir artėjanti žiema patuškins kišenes sąskaitomis už šilumą, manau pasiūla išaugs.

 

Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
OpTiiX
OpTiiX
Rašyti privačią žinutę

1136 žinutės
( +217 / -153 )

bankams sąlygų griežtinti nereiks, tiesiog dabartines sąlygas atitiks mažiau pirkėjų. Kad kritimui erdvės dar daug - sutinku. Bet kad gausim po 700lt/kv, nerealu, nebent visiškus griūvėsius. Kitaip pradės važiuot čia Vokietijos pencionai savo senatvės praleist ir vėl užkels kainas.

Kas tas dugnas?
magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

Berlyne kainuoja 700 EUR/m2  , kodėl pas mus negali kainuoti 700 Lt/m2 

Galite pasidomėti čia

http://www.immopol.de/


Paskutinį kartą redagavo: magnat (2009-08-11 16:38)
Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

 

Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

Citatos pradžia OpTiiX
 

 

bankams sąlygų griežtinti nereiks, tiesiog dabartines sąlygas atitiks mažiau pirkėjų. Kad kritimui erdvės dar daug - sutinku. Bet kad gausim po 700lt/kv, nerealu, nebent visiškus griūvėsius. Kitaip pradės važiuot čia Vokietijos pencionai savo senatvės praleist ir vėl užkels kainas.

Citatos pabaiga

 

 

 

Pagal Tamstos logiką Didžiasalį turėtų užtvindyti vokiečių pensininkai....

Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
OpTiiX
OpTiiX
Rašyti privačią žinutę

1136 žinutės
( +217 / -153 )

magnat, kažkaip man tavo šitie skelbimai "trupučiuką" prasilenkia su statistika.  http://www.globalpropertyguide.com/Europe/Germany/Rental-Yields

Už 700eur/kv pirkčiau butą su malonumu, tik bijau, kad paskui man ten reiks daugiau laiko praleist šluojant švirkštus iš laiptynės ir semiant bėgantį vandenį iš lubų, negu ramiai gyvenanant. Jei tave toks gyvenimo būdas tenkina, tai pirmyn, o aš gal šį kartą pasikliausiu statistika, nors ir nelabai jos mėgstu.


Paskutinį kartą redagavo: OpTiiX (2009-08-11 17:53)
Kas tas dugnas?
dee
Rašyti privačią žinutę

82 žinutės
( +16 / -8 )

Is esmes pigimo luzis turetu but tada, kai labiau apsimokes pirkti ir moketi bankui palukanas negu nuomotis.

killing_fields
Rašyti privačią žinutę

75 žinutės
( +30 / -46 )

Optix,

gal tavo "statistika" siek tiek prasilenkia su realybe?

Štai, ką tavasis informacijos šaltinis sako apie LT:

Apartamentai  Vln40 sq. m. 131,920 eur     3,298eur\kv  

Jei darai išvadas, kad 2500,-Lt už kvadratinį metrą yra per daug, kad nereikėtų rinkti švirkštų, tai man peršasi kelios išvados:

1) arba turi per daug pinigų;

2) arba dirbi NT;

3) pirkai butuką prieš kokius metus ir dabar labai "skauda";

4) pats kątik po "švirkšto".

Argumentuok, argumentuok ir argumentuok. Aš skaičiuoju taip:

Pajamos po mokesčių per mėn - 3000,-Lt.

Noriu buto. Kreditą imčiau iki 15 metų, turiu pradinius 20 proc. Kas gaunasi? Ogi negaliu nieko normalaus įsigyti.

taigi, turi būti vienas iš dviejų:

1)butai pigs kažkur dvigubai

2)algos kils kažkur dvigubai

Ar bus daug tokių, kurie pasirinks, kad didesnė tikimybė antrojo atvejo?

 

 


Paskutinį kartą redagavo: killing_fields (2009-08-11 18:44)
OpTiiX
OpTiiX
Rašyti privačią žinutę

1136 žinutės
( +217 / -153 )

killing_fields, vertinu tavo pastangas stengiantis atspėt mano ryšį su NT, ir turiu nuvilt, kad nei vienas variantas nebuvo teisingas. Priešingai, praėjusius 5 metus buvau labai skeptiškai nusiteikęs prieš NT pirkimą. Dabar irgi esu bearish, bet realybės jausmo neprarandu. 700lt/kv reiškia, kad per mėnesį vidutinė lietuviška šeima galėtų nusipirkt iš algos 3 kv, per metus 36kv, per 2 metus 72kv/m. Taip, tai būtų įmanoma, nes šeima galėtų gyvent iš vieno dirbančio algos, o kito dirbančio algą atiduot į buto krepšelį (taip, į krepšelį, o ne už paskolą, kur dar reiktų mokėt palūkanas. O jei tas krepšelis dar būtų sujungtas su indėlio sąskaita, tai net 2 metų nereiktų) . Dabar klausimas jums svajotojai: žinant lietuvaičių prisirišimą prie savo nuosavo būsto, kuris visai neseniai buvo pasireiškęs net 40 metų sutikimo su vergove bankui, galima būtų tikėtis, kad paklausa būtų lygi pasiūlai mano išvardintomis sąlygomis? Jei sakot taip, tai tikrai aš čia kažko nesuprantu. Nors ir visai norėčaiu, kad taip būtų, bet žmonės yra viskam ribos.

P.S. taip, žinau, sakysit kris atlyginimai, bet tebūnie, kaip suprantu, lietuvoj žmonėm užtenka ir mažesnių nei 70kv būtų (nuo žagrės kilę, komforto nereikia), tad dviejų metų taupymo vistiek turėtų pakakt.


Paskutinį kartą redagavo: OpTiiX (2009-08-11 22:46)
Kas tas dugnas?
killing_fields
Rašyti privačią žinutę

75 žinutės
( +30 / -46 )

Citatos pradžia OpTiiX  
 

magnat, kažkaip man tavo šitie skelbimai "trupučiuką" prasilenkia su statistika.  http://www.globalpropertyguide.com/Europe/Germany/Rental-Yields

Už 700eur/kv pirkčiau butą su malonumu, tik bijau, kad paskui man ten reiks daugiau laiko praleist šluojant švirkštus iš laiptynės ir semiant bėgantį vandenį iš lubų, negu ramiai gyvenanant. Jei tave toks gyvenimo būdas tenkina, tai pirmyn, o aš gal šį kartą pasikliausiu statistika, nors ir nelabai jos mėgstu.

Citatos pabaiga

Optix, mes dabar kalbame apie 2500,-lt už kvadratinį metrą ir tai yra kone 3,5 karto daugiau negu tavo minėti skaičiai. Imečiau čia tavo komentara, kad būtų aiškiau ir diskusija neperaugtų į mėtymusis, kas nuo žagrės, o kas iš  Kauno didmiesčio ar panašiai. Ir šiaip lyginant didmiesti su kaimu nelabai protinga teigti, kad kaime yra mažiau erdvės komforto, negu keliasdešimt ar net kelis šimtus kartų tankiau apgyvendintuose miestuose.

Nepyk, tačiau jei paskutinius 5 metus buvai bearish ir dabar bearish, tai aš nesuprantu Tavo argumentų prieš mano teiginį (2.500 kv\m). Juk prieš 5 metus 2,5 k.,-Lt vertė buvo kur kas didesnė negu dabar.  Ir jei rimtai prieš 5 metus buvai bearish tai žiūrėk, kad taip gyvenimas nepraeitų bearishinant man išties sunku tuo patikėti, nes, kiek atsimen,u speku puslapį prieš ~5 metus iš tavo postų "kokybės" atrodei labiau childish ar juvenile, bet ne bearish (aš lygiai taip pat, savęs neaukštinu).

Kas tas dugnas - nežinau, bet man užtektų, kad aš įpirkčiau + tris mėnesius iš eilės augtų parduotų NT skaičius.


Paskutinį kartą redagavo: killing_fields (2009-08-11 23:37)
OpTiiX
OpTiiX
Rašyti privačią žinutę

1136 žinutės
( +217 / -153 )

700 eur buvo kalba apie berlyną, 700lt apie Lietuvos miestus. Skaičius ne aš ištraukiau, o radau ankstesniuose postuose žmones filosofuojant.

Šaunu, kad prisimeni koks buvau prieš 5 metus. O NT situacija per tuos 5 metus nelabai ir pasikeitė, nors ir augo tos kainos, tačiau rimto fundamentalaus pagrindo tam nebuvo, greičiau spekuliacinis. Visiškai nesigailiu, kad neišnaudojau galimybės uždirbt iš NT, pasirinkau kitus instrumentus, kurie davė dar geresnę grąžą (nors irgi tai buvo daugiau spekuliacijos).

Dėl dugno, tai niekas nežino kada jis bus, bet trijų mėnesių pardavimų dinamika absoliučiai nieko neparodo. Pas mus rinka maža, duomenim galima manipuliuot, ypač dabar kai per mėnesį parduodami keli ar keliolika butai.


Paskutinį kartą redagavo: OpTiiX (2009-08-12 01:10)
Kas tas dugnas?
magnat
magnat
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +50 / -78 )

Berlyne vidutin4 alga 1500 EUR, Vilniuje 1500 Lt.

Tai kodėl negali Vilniuje kainuuoti 700 Lt?

 

Jeigu nori turėti pragyvenimui, turi daug ir sunkiai dirbti. Jeigu nori praturtėti - turi imtis ko kito.
OpTiiX
OpTiiX
Rašyti privačią žinutę

1136 žinutės
( +217 / -153 )

magnat, žiūrėk į mano postą 2009-08-11 22:44:11 kodėl negali kainuot 700lt, rodos suprantamai parašiau.

Kas tas dugnas?

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital