Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Investicinis gyvybes draudimas

Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

Sveiki ponai ir ponios,

Po susitikimo su SEESAM (www.seesamlife.lt) atstovu mano pastebejimai:

1. Pirmi metai - 40% draudiko pelnas is JUSU (mano) inasu.
2. 6% draudiko pelnas.
3. pasirenkami investiciniai fondai, kuriuos nurodo draudikas, konkreciu atveju is 3 variantu.
4. 15% pelno mokestis nuo imoketos sumos. (man liko neaisku, bet draudimo agentas itikino). pvz: jei menesine imoka 100 LT, per metus - 1200 Lt, po 10 metu atsiimant sukauptas lesas tektu moketi 15% mokesti nuo 12 000 LT.
5. Kas treciame sakinyje akcentuojama 33%.
6. Kas penktame - draudimas.
7. Pirmi 10 metu, prie tu paciu salygu yra lygu=lygu. pvz: jei draudikas deklaruoja 6% pelna, ir ta pati pelna zadi uzsidirbti pac atemus 15% pelno mokesti gaunasi apie 100 LT i viena ar kita puse. (primeskim, kad vietoj 33% bus 27% ar maziau ...)
8. Neisgirdau atsakymo kiek nuo mano imokos keliauja draudimui, kiek investavimui.
9. "Varoma" ant kitu draudimo imoniu.

Valdas
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

1. visur pirmi metai tokie
2. jo, su pasirinkimu problemos
4. 15 proc moki nup to, kas už paskutinius metus sumokėta, tik neaišku, kodėl pelno mokestis nuo įmokų dydžio, o ne nuo pelno. O jei tai metais pasirinkti fondai buvo nuostolingi... Panašu, kad draudikai nieko apie mokesčius neišmano.
5. Nu tai čia visu "arkliukas"
Bendrai tai čia labai nykiai apie seesam parašei.
Tiesa, O KAS TIE SEESAM?
Kokie jų fondai?
Apie Seesam laikraščiai nerašo, vansi, jų nėra voobšče...:yes
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

Tiesa pasakius, mano pirmas sakinys pokalbyje buvo: nezadu draustis, bet gal itikinsit.

Fondus atsinese ant popieriaus, max - 14%. Dabar esu uzklauses mailu, paziuresim kas yra kas.
Prie to pacio, reikia pridurti,
10. kad yra siulomas investicinis draudimas su garantuotu 2% pajamingumu! Ir ... jei fondai gerai dirbs dar papildomai +2%.
11. Minimalus imokos dydis - 50 Lt/menesiui.
12. Fondai gali buti ir nuostolingi.
13. Galima "sutrumpinti" draudimo laika !

(as ne SEESAM reklamos atstovas)
centaspocento
Rašyti privačią žinutę

145 žinutės
( +5 )

Šiek tiek domėjausi gyvybės investiciniu draudimu, bet nusprendžiau, kad neverta. Tas pajamų mokestis palaipsniui vis mažinamas, man rodos, kad po kelių metų bus 17 proc. ar kažkas panašaus. Tai ir susigrąžinama suma mažės. Dar man neaišku, ar tas 15 proc. mokestis mokamas tik nuo įmokų, ar nuo visos susikaupusios sumos, kuri išmokama laikotarpio gale. Be to, kažkaip neradau informacijos (daug ir neieškojau) apie visokius kasmetinius administracinius mokesčius. Įtariu, kad per maži nepasirodys . Be to, tas 10 m. trukmės (jei trumpesnis, negrąžinami mokesčiai) draudimas labai įpareigoja. Per 10 m. gali kilt įvairių norų, atsirast kitų galimybių ir tas nuolatinis mokėjimas gali tapt našta.
Grubiai žiūrint, tą susigrąžinamą pajamų mokestį vėliau panaikina mokamas 15 proc. mokestis. Tai pelno grąžą sudarys tik invest. fondų pelningumas. Tai gal jau geriau paprastai apsidraust sveikatą (maždaug 100 litų metams) ir investuot į fondus įprastu keliu. Investuojant į fondus per gyvybės draudimą, draudikas yra tik nereikalingas tarpininkas, apvalgantis pelną. Jei nebūtų pabaigoje mokamo to 15 proc. mokesčio, būtų pusė velnio. O kiek žmonių yra tiesiog apsidraudę kaupiamuoju gyvybės draudimu (ne investiciniu). Tik nuostoliai iš tokio draudimo, nauda nebent tiems, kurie nuolat ką nors susilaužo arba ištisai serga.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Centaspocento, nenori nesidrausk, niekas neverčia
Bet jei draudiesi, tai vistiek reikia pinigus moketi, o čia jie dar ir dirba tavo naudai. Ir tu ramus. Jei, žinoma, tu visus investavimui skirtus pinigus žadi tik į čia dėti, tai nieko rimto...
Ramiam tavo ir tavo šeimos gyvenimui tai gera šeimos investicinio plano sudėtinė dalis.

Valdai,
Kas ten per nesąmonė su 2%+ dar 2%. Tai čia jie tipo tavo "kruvinai uždirbtus" pinigus sau pasiima???? Jei fondas 100-200 proc (nereikia tiek, pakaks ir 20-30, kas yra realu) padaro, tai tau kaip valkatai prie katedros abjedkes numeta... Juokdariai. Pamirškt tu juos ir negaišk laiko.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
mindau
Rašyti privačią žinutę

181 žinutės
( +8 )

Na as ir siuo metu pradejau mastyt apie ta kaupiamaji gyvybes draudima. Faktas tas kad jie skirti draudimuisi, o ne pinigu kaupimui.Atsiimdamas pajamu mokesti, iseina sioks toks pliusiukas, tiesa pajamu mokestis mazeja ko pasekoje iseisi pasibaigus draudimo sutarciai ant nulio. Bet kuriuo atveju tai nera blogai, nes esi visa laika apdraudes gyvybe ir ramiau gyvensi pats bei tavo artimas.
Mazeikiu benzina perki - mane remi
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

ant nulio neiseni, nes pats renkiesi fondus.
Esmė ta, kad jei apsiimi riziką ir ją valdai, tai tie fondai neša pelną. Administracinis valdymas ir atidėjimai draudimui tą dalį paima, tas tiesa, bet juk sutartį tokią ir pasirašai. Draudimo tai, o ne inv.fondo sutartis.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
sausuolis
Rašyti privačią žinutę

130 žinutės
( +30 / -6 )

Esu apsidraudes cia iskritikuotu kaupiamuoju gyvybes draudimu ir..esu patenkintas...is dalies del to,kad draudziausi dar 2002meais ir man tu 15-os procentuku valstybei pakloti nereikes..be abejo,taupymas yra tik pasigrazinant pajamu mokesti,bet tie garantuoti procentai nera jau taip blogai nes visas"galvos sukimas"kaip juos"uzdirbti" gaunas tik deklaruojant pajamas...sutinku,tarifas sio mokescio bus mazinamas,kasmet uzdirbu (papildomai,prie jau minetos mokesciu lengvatos) tik po keliasdsimt litu(draudimas"dalinasi pelnu",taciau psichologinis saugumas,garantuota graza deklaravus pajamas man yra nemazai...o ir dar zaidimams birzoje grynuju lieka
Home Guard
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

Pats esu apsidraudes investiciniu gyvybes draudimu - hansa gyvybes draudime,buvusiame lietuvos gyvybes draudime. Tiesa kaip ir sausuolis sutarti sudaryt spejau dar iki 2003 sausio 1d. tad tas 15% man negresia. bet jei ir grestu tai manau kad jie skaiciuojami tik nuo priaugto pelno, o ne kaip kazkas cia minejo nuo visu imoku sumos. Tiems kuriuos gasdina 40 , 50 ar kiek dar ten bebutu % atskaiciavimas pirmaisiais sutarties metais nuo visu imoku draudimo bendrovei, galiu patart sudarineti kaupiamojo gyvybes draudimo sutarti ir tik po metu ja keisti i investicinio draudimo. Mano manymu tiek i kaupiamaji ,tiek i investicini gyvybes draudima apsimoka kisti tik tiek kiek tau valstybe motinele sugrazina po deklaravimo.T.y. ne daugiau 1\4 apmokestinamu pajamu dalies.(nuo kurios pakolkas kas met sugryzta 33%,bet apie ju rengimasi mazint bent jau iki 27% jau zinom visi).Tad kiek kas gali skirti ziurekit i savo "popierini" atlyginima.Jei rankas ir kojas lauzotes retai tai visokiose traumu lentelese rinkites minimuma ir tiek, ir tiesiai sviesiai sudarinedami sutarti sakykit kad jus domina tik kaupimas, mokesciu grazinimas ir investicinis pelnas.va taip sekmes renkantis.
Andrius_S
Andrius_S
Rašyti privačią žinutę

388 žinutės
( +1 )

Home Guard :
...Jei rankas ir kojas lauzotes retai tai visokiose traumu lentelese rinkites minimuma ir tiek, ir tiesiai sviesiai sudarinedami sutarti sakykit kad jus domina tik kaupimas, mokesciu grazinimas ir investicinis pelnas.va taip sekmes renkantis.

Jei domina tik kaupimas, mokesčių grąžinimas ir investicinis pelnas, sakyčiau, patrauklesnis variantas yra III-oji pensijų pakopa (savanoriškasis kaupimas): po 10 metų bus galima paimti tai, kas sukaupta. Tokiu atveju nebus be reikalo atskaitoma už draudimo paslaugas.

Andrius_S
---------------------------------------------------------------------------------------
In the business world, the rearview mirror is always clearer than the windshield
AntiChrizt
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

hmz... panarsiau vmi puslapyje ir suradau:

I. APMOKESTINIMO LENGVATOS, TAIKOMOS GYVYBĖS DRAUDIMO SUTARTIMS, SUDARYTOMS PO 2004-04-30

1. GPMĮ 17 str. 1 d. 50 p.- pasibaigus sutarties terminui ar nutraukus sutartį visa draudimo išmoka neapmokestinama, jeigu:

- sutartyje numatyta, kad draudimo išmoka išmokama ne tik įvykus draudiminiam įvykiui, bet ir pasibaigus draudimo sutarties galiojimo terminui;

bet juk investicinio draudimo atveju taip ir yra, tau sumoka netik jeigu nusilauzo koja, bet ir pasibaigus terminui... taip iseitu kad 15% pajamu mokescio moketi nereikia?
Gedulis
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

Draudimo ismokos nera apmokestinamos 15% (uz traumas, ligos, invalidumo, mirties atveju...)
Pasibaigus terminui, zmogui ismokama sukaupta suma (fondu rezai), kur investicines pajamos nera apmokestinamos, o imoketa per visa laikotarpi suma- 15% (su salyga, jei naudojaisi mok. lengvata).
Pvz. per 10 metu imokejau 10.000 Lt, naudojausi mokesciu lengvata (protinga, jei ja reinvestuojame) o susikaupe 15.000 Lt, tada 10.000- 15%
AntiChrizt
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

(su salyga, jei naudojaisi mok. lengvata)
o jei nesinaudoji lengvata nereikia ir 15% moketi?
Gedulis
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

Ne. Jei nesinaudosi mok. lengvata, sutarciai pasibaigus nemokesi JOKIO mokescio- nei nuo imoku, nei nuo investicinio pelno (366 d. senai bus praejusios )
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

.... nei nuo investicinio pelno (366 d. senai bus praejusios )
Ne visada tos 366 dienos praeina....Bet vis tiek mokesčių mokėti nereikia.
PVzudaryta investicinio gyv. draudimo sutartis- terminas 10 metų, įmokos kas mėn.tarkim , baigiasi (mano pvz. 2008 06) tai ir 2008 01, 02, 03, 04 ,05 nei įmokos ( nes sutartis sudaryta 1998 ) nei preieaugis nuo tų įmokų nebus apmokestintas, išmokant sukauptą sumą.
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
Gedulis
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

Tavo atveju (1998) taip. As gi rasiau, turedamas galvoje kad sudaroma nauja sutartis
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Matyt Geduli mes nesusiskalbame. Aš teigiu, kad nepriklausomai nuo to, ar nuo įmokų pagal gyvyb. draudimą datos praejo ar ne 366 dienos iki sutarties pasibaigimo ar nutraukimo, joks prieaugis, kokis jis bebūtų didelis - neapmokestinamas. Tik yra dvi sąlygos:
a) jeigu nutraukiama arba baigiasi sutartis, ji turi būti ilgesnę nei 10 metų arba
b) neapmokestinamos trumpesnio termino, jeigu gyventojas yra pensijinio amžiaus

1. Gyventojas 2003-01-10 sudarė 15 metų laikotarpio gyvybės draudimo sutartį. Iš viso per draudiminį laikotarpį draudimo įmokų jis sumokėjo 45 000 Lt. Pasibaigus draudiminiam laikotarpiui, t.y. 2018 metais draudimo bendrovė išmoka jam 50 000 Lt. Pajamų mokesčiu neapmokestinama 5000 Lt (50 000-45000), t.y. išmokos dalis, viršijanti gyvybės draudimo įmokas, o nuo 45 000 Lt draudimo bendrovė privalo išskaičiuoti 15 proc. pajamų mokestį – 6750 Lt ( 45 000 x15/100) (žr. 6 str. 11 punkto komentarą).
T.y nuo 2017 gruodžio mėn. sumokėtos įmokos prieaugio GPM skaičiuoti nereikės.

2Gyventojas sudarė 0,5 metų laikotarpio gyvybės draudimo sutartį. Pasibaigus draudiminiam laikotarpiui, gauta 20 000 Lt draudimo išmoka. Per visą laikotarpį sumokėta 15 000 Lt draudimo įmokų. Neapmokestinama 5000 Lt suma, t.y. išmokos dalis, viršijanti įmokas, tik tuo atveju, jeigu išmokos gavimo momentu išmokos gavėjas pagal PSPKĮ nuostatas yra sulaukęs pensinio amžiaus.
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
Gedulis
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

Sorry, neidemiai perskaiciau pries tai :blush
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

esminis skirtumas ar pasinaudoji pajamu mokescio lengvata, ar ne
jei ne, tai JOKIOS ismokos neapmokestinamos (nei imoku dalis, nei pelnas), nepriklausomai nuo JOKIO termino

panasu nera jokio reikalavimo net terminui, svarbu tik kad butu formaliai bent 1Lt drausta gyvybe
http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&id=1000033577&tree_id=1000003045

tai galioja bet kokiam inv. draudimui, bet pateiksiu citatas is jo salygu SEB VIP:

VIP investicinis gyvybės draudimas
"Jei visą sutarties laikotarpį nepasinaudosite pajamų mokesčio lengvata, pasibaigus draudimo laikotarpiui, nutraukus sutartį ar išėmus dalį sukauptų lėšų, Jūsų pajamos nebus apmokestinamos pajamų mokesčiu."

"bet kada galite keisti investicijų kryptį ar atsiimti lėšas neišlaikę jų net vienerius metus (lėšos nebus apmokestinamos)"
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
asa
Rašyti privačią žinutę

115 žinutės
( +5 / -1 )

Kaupiamasis gyvybes draudimas koks jis bebutu, ar investicinis, ar paprastas -visu pirma kaip produktas yra skirtas finansiskai apdrausti zmogu ir jo artimus nuo nenumatytu atveju(mirtis, traumos,ligos, darbingumas), tai ir kalbekime apie draudima ir spreskime ar tai brangu ar ne, kitas klausimas ar investicinis draudimas tinka kaip priemone investicijoms.Cia manau reiketu atskirti. Protingiausia butu apsidrausti kad ir investiciniu draudimu(tam kad apsisaugoti nuo nenumatytu atveju), bet jau kitas lesas investuoti kitomis priemonemis(SEB VIP draudimas(apsidraudziame 1 Lt, visos lesos eina i investicinius fondus, suma nuo 20t.), ivairiu banku investiciniai fondai, galu gale akciju rinka ir NT).

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital