Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

del 366 dienu

ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

čia aš Jums ką, informacijos biuras?
klauskit VMI.
Kodėl man turi rūpėti Jūsų deklaracijos, a? Ir ko Jūs dedat į kelnes dėl tų deklaracijų. VMI tinklapyje yra viskas labai aiškiai ir paprastai parašyta, kaip ką deklaruoti. Jei patys nesugebat surasti, tai jei ne mano bėda. Baikit tuos būrimus, atsiversit formas, gausit pažymas ir užpildysit kaip reikia. Tik du skaičius reikia į formą įvesti. Nu su tiek skaičių gal susitvarkysit.

Sėkmės deklaruojant,
Nojus
Reikalas tas, jog gerai daugumai musu aisku, kad apskaiciuojant apmokestinama pelna negalima visko i viena kruva pilti, kaip pats ne karta destei: parduota - pirkta - visi komisiniai. Sudetinga ar ne, bet apmokestinama pelna (nuostoli) apskaiciuoti reikia korektiskai ir taikant FIFO metoda.

Tikrai gerbiu Nojau pati uz siame forume reiskiamas nuomones visais kitais klausimais. Niekas cia i kelnes nededa ir nepraso pasirupinti deklaracijomis. Visi cia mes tik dalinames ziniomis. Tokia sio forumo prasme. Todel nutilti pries cenzura This topic is locked, new posts are not allowed. reikstu nebematyti prasmes cia toliau reiksti ar dalintis bet kokia nuomone bei klaidinti kitus.

Nuosirdziai linkiu ir tau sekmes deklaruojant,
ragainagai
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

nu nebūkim tokie įžeidūs
Man įdomu, kiek iš klausiančių yra prieš tai perskaitę deklaravimo taisykles. Kiekvienas gi turės pildyti savo asmeninę unikalią deklaraciją.
Dabar tos diskusijos, mano asmeniniu matymu, yra bevaisės, kol ant stalo nepadėta pati deklaracija ir pažymos.
Aš pats kiekvienais metais iš naujo skaitau taisykles ir pildau tarsi pirmą kartą, nors atrodo, kad turėčiau jau atmintinai žinoti. Tačiau vistiek kaip pirmokas
Forumas va kaip toks tikrai nepadės užpildyti deklaracijos ar atsakyti į visus klausimus kaip pildyti. Portfeliai kiekvieno, unikalūs, patarti nežinant visos situacijos, sutikit, yra sudėtinga. Taip galima ir suklaidinti žmogų. O gavus pažymas iš FMĮ gali išaiškėti, kad situacija yra visai kitokia nei įsivaizduojama. Tai geriau palaukim, kol jas gausim.
Antra vertus, jokios cenzūros nėra, nereikia parintis. Tų temų apie deklaracijas yra atidaryta daugiau nei reikia, jei neklystu ir straipsniukas yra apie tai. Tai mano patarimas: prieš klausiant "kiek aš turėsiu pelno deklaruoti?", siūlau prieš tai perskaityti pačias deklaravimo taisykles. Naudos ir aiškumo bus daugiau.
Trečia, norėtųsi, kad šiame forume būtų daugiau kalbama apie tai, kaip tą pelną pasidaryti, o kaip jį deklaruoti.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
gsmserv
gsmserv
Rašyti privačią žinutę

103 žinutės
( +4 )

Nojau,

tai gali parasyti kelis zodzius pvz."pries klausiant pasiskaityk topikus", "naudok google" ir pan.arba is viso nieko nerasyti jei tave labai tas nervina, o ne uzdarinek juos.
ir paskui nerasyk "nu nebukim tokie izeidus".man atrodo , kad forumai ir yra tam skirti, kad zmones klaustu kas neaisku. o kiti kas zino atsakinetu i siuos klausimus,dalintusi savo nuomonemis ir ziniomis.pataisyk mane jei as neteisus.
p.s. ir nepirsk savo nuomones del to "trecia, noretusi, kad siame forume butu daugiau kalbama apie tai, kaip tą pelną pasidaryti, o NE(tu manau praleidai si zodi, nes kitaip sakinio struktura ne kokia gaunasi)kaip jį deklaruoti. "deklaracijos manau yra viena is neisviangiamu musu biznio etapu.kitu atveju butu jau pries istatymus.
taigi, uztai ir nenuostabu, kad zmones domisi tuo.neaiskumu pradedantiesiams yra milijonai, taigi ir klausimai ivairiausio pobudzio.

su pagarba
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Sorry, neklysta tas, kas nieko nedaro. Nepretenduoju į absoliučią tiesą.
Atsižvelgsiu į Jūsų pastabas. Ačiū.
Tačiau lieku prie savo nuomonės

p.s.
noras nėra piršimas. Tik kuklus mano noras...
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

saunu kad toliau diskutuojame!

tiesa ironiska yra tai, kad man asmeniskai pagalbos deklaruojant kaip ir nereikia, dargi neziurint i tai, kad nei karto dar neteko padeklaruoti pajamu uz VP !!! (nors labaaai 2005 gale norejosi kai ka prasukti, bet dar ir dar pasvarstes susilaikiau) na nesu as day traderis ir nesimaitinu is bangu

Nojau as tikrai neisizeidziau, bet eilini karta pastebejes, kaip konsultuoji mokesciu klausimais, nesusilaikiau nekritikuodamas, nes tai yra labai ydinga, kuomet zmogus kitais klausimais reiskia svaria nuomone, i kuria verta isiklausyti, o stai tokiu vat mokesciu klausimu ima ir papjauna i sona prasau neisizeisti.

nors mane pati galima drasiai pavadinti zaliu, bet mane nebent tik mokesciu inspektorius ikalbetu visus metu maklerinius mokescius nurasyti i sanaudas deja, deja, pajamos uz parduotus VP turi buti isskaidomos i du deklaracijos priedus, kaip neapmokestinamos ir apmokestinamos:

Kaip pildyti FR0462N formą http://nauja.vmi.lt/lt/?itemId=10122799

Kaip pildyti FR0462T formą http://nauja.vmi.lt/lt/?itemId=10122821

ir nurasyti i sanaudas galima tik tuos einamuju metu pardavimo sandoriu komisinius, kurie teko 366d. neislaikytoms pozicijoms. visa kas su pardavimu susije (pajamas ir komisinius) rasai i T12
o i T13 reikia surasyti (tik) siu pardavimu savikaina, kuri formuojama is VP isigyjimo kainos ir jiems proporcingai tenkanciu komisiniu. pastarosios islaidos gali buti patirtos ir dar senesniais nei deklaruojamais metais

taigi Nojau as drisciau apmokestinama pelna mazinti dar ir praejusiu metu pirkimu komisiniais, bet tikrai nedirsciau jo mazinti visais deklaravimo metu pirkimo ir pardavimo sandoriu komisiniais.

ilagalaikiu neapmokestinamu poziciju pardavimo komisiniai dar logiskai mazina FR0462N deklaruojamas neapmokestinamas pajamas (if someone cares ). tuo tarpu tokiu poziciju pirkimo komisniai nebepatenka i jokia deklaracijos eilute.

tai kaip as suprantu deklaravima. todel man ir uzkliuna tavo rekomendacijos nurasyti visus einamuju metu komisinius i sanaudas, kad ir kaip tai butu paprasta ir/arba palanku, bei netrukdytu koncentruotis i pelno daryma

pagarbiai,
ragainagai

P.S. artejant geguzei tokios diskusijos dar ir dar iskils ir drums ramybe pelna darantiems, kadangi "zaliu" panasu ne mazeja, o tik daugeja (smagu po teisybei). todel rimtas ir kompetetingas straipsnelis pasitarnautu. tik reiketu, kad ji teisingai parasytu teisingas ir patyres spekuliantas, kokiu as saves deja nelaikau
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

aha, dėl komisinių gali būti. Dar neskaičiau šiais metais taisyklių
tiesa, sumokėtų komisinių sumą prašo FMĮ pažymoje. Netikrinau kokie tai komisiniai, neturiu pagrindo nepasikliauti makleriais.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Algis
Rašyti privačią žinutę

8 žinutės
( +1 )

Is tikruju tai buvo klausimas ir zmogus noretu gauti atsakyma, neziurint i tai jog VMI ir yra viskas isaiskinta ir tuo reikia dometis, bet vis tiek
klausimu gali kilti ir ju iskyla.
Visu akciju kaina, o tuo,paciu ir ju isgijimo ar pardavimo savikaina skaiciuojama vienetais (vienos akcijo savikaina). Skirtingu akciju nei kaina nei ju isigijimo ar pardavimo komisiniai i viena kruva neplakami. Tuomet viskas lengvai susiskaiciuoja islaikius ar neslaikius metus.
Bertas
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +29 / -10 )

Kažkada "Sliux" parašė straipsnį deklaravimo tema:
http://www.spekuliantai.lt/page.php?id=11

"Priedas T: 1 lapo 10 laukelyje pažymime pirminė. 2 lapo T12 laukelyje įrašome bendras pajamas už parduotas akcijas, kurias išlaikėte trumpiau kaip 1 metus. Pavyzdžiui Vilniaus Banko pažymoje visos pajamos yra pateiktos atskira lentele, o gale lentelės yra bendra suma. T13 laukelyje įrašome išlaidas kurias padarėme įsigydami ir parduodami tas konkrečias akcijas kurias įrašėme į T12. Išlaidos susideda iš akcijų įsigijimo kainos + komisiniai mokesčiai sumokėti tarpininkui už pirkimo sandorius + komisiniai mokesčiai sumokėti tarpininkui už pardavimo sandorius. Jei laikotarpio pradžioje (2004.01.01) turėjote akcijų, jų įsigijimo savikainos turite ieškoti ataskaitoje už 2003 m. Jei laikotarpio pabaigoje (2004.12.31) turėjote akcijų, jų įsigijimo savikainos dar negalite sumuoti prie išlaidų. Jų savikainą priskirsite išlaidoms tik sekančių metų deklaracijoje, kai jas parduosite. Daugeliui iškyla neaiškumas ar į pajamas reikia rašyti tik tas akcijas, kurios parduotos su pelnu ar visas. Taigi: deklaruojamos yra VISOS pajamos ir VISOS išlaidos patirtos toms pajamoms gauti. Todėl nereikia skirti pelningų ir nepelningų pardavimų. VISKAS sumuojama."
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

Is tikruju tai buvo klausimas ir zmogus noretu gauti atsakyma,
aciu Algi, bet "zmogus neklause" , jis tik pastebejo, kad klaidinga rekomendacija apie komisinius forume praslydo ir nesusilaike nepakomentaves, kad kitas paskaites nepatiketu, kad istikro galima visus komisinius nurasyti i sanaudas
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital