Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

II pakopos pensijų fondas

Bankis
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

patarkit, koki pasirinkti (ne konservatyvu) II pakopos pensiju fonda? ar kur yra pensiju fondu veiklos rezultatai (geriausia nuo isikurimo datos)
UltraV
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės

Paskutines ataskaitos apie pensijas vpk tinklapyje
http://www.vpk.lt/lt/pensiju-ir-investiciniai-fondai/

Pats svarstau koki fonda pasirinkti. Siuo metu stebimas kritimas, taip kad laukiu
Slipsas
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( +7 / -10 )

Siuo metu SoDra ir neperves pinigu, ji tai daro kas ketvirti.
Jei neesi naujokas darbo rinkoje, pasirases sutarti nors ir rytoj, pinigus papildomai pensijai pradesi kaupti tik nuo kitu metu, t.y. SoDra pirma pavedima padarys ~2009.03.15 (uz 2009 1-a ketvirti). Siu metu pinigeliai jau tiu-tiu...
Taip kad yra daug grazaus laiko pasvarstyti (iki liepos 1)
didysish
Rašyti privačią žinutę

303 žinutės
( +28 / -16 )

Tai va tą patį norėjau pasakyt, kad svarbiausia pasirašyt iki liepos 1 d, o kauptis tik nuo kitų metų, taip kad..... Kažkaip pagalvojus būtų labai gerai, kad kauptųsi iškart kai sudarai
UltraV
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės

Tai va tą patį norėjau pasakyt, kad svarbiausia pasirašyt iki liepos 1 d, o kauptis tik nuo kitų metų, taip kad..... Kažkaip pagalvojus būtų labai gerai, kad kauptųsi iškart kai sudarai
bet jei as teisingai isivaizduoju, jei nori perbegti is vieno valdytojo pas kita, ir is konservatyvesniu fondu i aktyvius, turi stebeti ar fondas "krenta" ar jau pradejo "kilti". ir tinkamu momentu permesti pensija?
didysish
Rašyti privačią žinutę

303 žinutės
( +28 / -16 )

Pensijų kaupimo įstatymas
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=290096.
8 straipsnis apie perėjimą.
Aš manau, kad čia nelabai verta gaudyt prigaudyt ir t.t., nebent esi jau šalia pensijos, tada varyt į konservatyvų ir ramiai jos sulaukt. Jei laiko iki pensijos daug, keiti ir nesuki sau galvos...
UltraV
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės

Pensijų kaupimo įstatymas
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=290096.
8 straipsnis apie perėjimą.
Aš manau, kad čia nelabai verta gaudyt prigaudyt ir t.t., nebent esi jau šalia pensijos, tada varyt į konservatyvų ir ramiai jos sulaukt. Jei laiko iki pensijos daug, keiti ir nesuki sau galvos...
1)neaisku kiek tas daug ar mazai, jei iki pensijos tarkim 15 metu tai daug ar mazai?
2)Be to dabar visuose aktyviuose fonduose (dominuoja akcijos) ne tik penciju bet ir investiciniuose (pvz. finastos NEF ir CRE )smukimas. Tas smukimas del JAV rinkos sustingimo, jis persimeta ir i Europa. Kazin ar tokie dalykai ilgam? gal tai gali trukti kelis metus? ar turi fondo valdytojas budu, kaip ta smukima stabilizuoti ir toliau kelti fondo verte?
Kitaip kokia prasme permesti tas pensijas i aktyvu fonda, juk konservatyviam smukimas zymiai mazesnis.
didysish
Rašyti privačią žinutę

303 žinutės
( +28 / -16 )

UltraV,
atsakyk man į kelis klausimus.
Jau turi pensiją antros pakopos?
Kiek laiko jau turi?
Kiek liko iki pensijos tau ?
Nes atvejų ir variantų daug, priklausomai nuo kiekvieno prisiimtinos rizikos ir, ir nuo to, kokia alga popierinė pas kiekvieną ir t.t.
Bet faktas lieka toks, kad bangų neprigaudysi būdamas antroj pakopoj, nejaugi ir TA ten pradėsim naudot Vienintelis ką aš planuoju, laikau akcijas, likus 10 m užmetuakį, tada likus 5 užmetu akį ir gaudau momentą, kai pereit iš rizikingiausio į konservatyvų.
Matai, jei tau kaip ir man 22, tai man tie svyravimai nei šilta ,nei šalta: ir jų bus per tuos 40 m iki pensijos ir nieko labai nepadarysi ir gal meškų rinką valdys mane 5 metus, gal 8 metus.
UltraV
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės

UltraV,
atsakyk man į kelis klausimus.
Jau turi pensiją antros pakopos?
Kiek laiko jau turi?
Kiek liko iki pensijos tau ?
Nes atvejų ir variantų daug, priklausomai nuo kiekvieno prisiimtinos rizikos ir, ir nuo to, kokia alga popierinė pas kiekvieną ir t.t.
Bet faktas lieka toks, kad bangų neprigaudysi būdamas antroj pakopoj, nejaugi ir TA ten pradėsim naudot Vienintelis ką aš planuoju, laikau akcijas, likus 10 m užmetuakį, tada likus 5 užmetu akį ir gaudau momentą, kai pereit iš rizikingiausio į konservatyvų.
Matai, jei tau kaip ir man 22, tai man tie svyravimai nei šilta ,nei šalta: ir jų bus per tuos 40 m iki pensijos ir nieko labai nepadarysi ir gal meškų rinką valdys mane 5 metus, gal 8 metus.
Jei iki pensijos 40 m viskas aisku. Bet kaip elgtis tokiu atveju jei kaimynei iki pensijos 20, alga i rankas 1400, pensija kaupia nuo pradzios konservatyviuose fonduose.
va toks
va toks
Rašyti privačią žinutę

662 žinutės
( +121 / -46 )

Chebra,jus bent pataikykit i eko ciklus,o toliau viska padarys maklioriai...
Baime mus sukausto, o tikejimas suteikia sparnus
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Investicijų bendrovių pažadai tautiečiams sukaupti pinigų senatvei žlugo. Verslininkai, susižėrę dalį "Sodros" įmokų, džiaugiasi pelnu, o didesnių pensijų laukiančius žmones paliko likimo valiai.
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=17837747
student
Rašyti privačią žinutę

131 žinutės
( +14 / -6 )

ir ka? tipo nebuvo apie ka rasyt ir parase, cia gi ne vienu metu "investicija".
TNT
Rašyti privačią žinutę

88 žinutės
( +4 / -3 )

Tokį straipsnį parašyti gali tik neišsilavinęs žmogus. "įviliojo į pinkles", "fondai žlunga" - populistinės frazės, kurios įneša dar dugiau panikos į rinką. Ir išvis įdomiai, šneka apie pensinius fondus, o pačioje pabaigoje pateikia statistiką apie investicinius fondus. Kur logika?
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Logika tokia, kad pensijų reforma turėjo ir dar dabar turi stiprių oponentų (jų motyvai man lig šiol neaiškūs). Dabar jiems pats tas metas garsiai patriukšmauti. Tai vadinama demokratija: išklausom ir kitą pusę...
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

"Keli pirmieji dalyvavimo PPF metai, daugumai jų dalyvių yra neabejotinai nuostolingi ir kitokia perspektyva neįmanoma, jeigu PPF kaupiamos lėšos ir toliau savo realia verte augs lėčiau, negu didėja reali Sodros pensijos vertė, kurios dalį PPF dalyviai praranda."
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=17901231
hefner
hefner
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( -4 )

Jeigu pazvelgtumete i Europa, tai ten II pakopa - privatus pensiju fondai yra labai populiarus ir niekam net nekyla jokiu minciu, kad jie yra blogi...pensininkai iseja i pensija vazineja po pasauli, megaujasi gyvenimu ir tt nes gauna ne tik is soc draudimo fondo bet ir is privaciu. Pas mus visada viskas blogai, visi vagys.... kaip supratau ponui Lazutkai uzkliuvo tai, kad Valdymo imones uzirba is to...
Linkiu visiems issivaduoti si post sovietinio mastymo ir mokytis is tu kurie sekmingai ta daro.
Ne tavo kiškis, ne tu ir kiškis!
^la
Rašyti privačią žinutę

1936 žinutės
( +244 / -33 )

hefner, valdymo įmonių atstovų ir jiems prijaučiančių susierzinimas suprantamas.

Norėčiau atkreipti dėmesį į kai kuriuos šios temos aspektus. Visu pirma, nekorektiška lyginti Europos sąjungos nares senbuves, ty. jų ekonomikų augimo tempus su naujosiomis narėmis. Antra, pensijų kaupimo reformos tikslas nėra pensijų fondų valdymo bendrovių pelnų maksimizavimas.

Nemanau, kad gerb. Lazutkai užkliuvo valdymo įmonių pelnai. Priešingai, pateiktas požiūris nušviečia ilgalaikes tokios reformos socialines ir ekonomines pasėkmes.

Gerbiu p.Lazutką už tai, kad sudėliojo visus taškus ant i.
Common sense is not very common
hefner
hefner
Rašyti privačią žinutę

39 žinutės
( -4 )

Gerb.LA
Tikrai nemtau cia jokiu tasku ant i... Taip iseina kad 2 pakopa yra nesamone? ir naudinga tik valdymo imonem?
Man pvz patiko ta mintis, jog man mirus pvz 60 metu, mano vaikai ar zmona gales naudoti mano sukauptus pinigus, sodros atveju mano seima neturetu jokios naudos (kaip zinia LT gyventoju trukme yra pakankamai maza)
Is esmes problema yra ne 2 pakopoje o apskritai musu soc apsaugos sistemoje...
Ne tavo kiškis, ne tu ir kiškis!
^la
Rašyti privačią žinutę

1936 žinutės
( +244 / -33 )

Nesakau, kad nesamonė. Sakau, kad ekonomikos augimo cikle siekiant konvergencijos su EU senbuvėmis dalyvavimas 2 pakopos pensijų fonduose yra finansiškai nenaudingas.

Neteigiu, kad pirmos pakopos sistema neturi savo ydų. Jų yra. Pvz. populiacijos senėjimas. Tačiau labiausiai tikėtina, kad tai didins naštą būsimiems darbingo amžiaus ir dirbantiems gyventojams, o ne gaunantiems pensiją. Be to siekdami EU senbuvių pragyvenimo lygio turėsime didinti produktyvumą. Tai iš dalies kompensuos prieš tai paminėtą reiškinį.
Common sense is not very common
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Jeigu pazvelgtumete i Europa, tai ten II pakopa - privatus pensiju fondai yra labai populiarus ir niekam net nekyla jokiu minciu, kad jie yra blogi...
O ar mūsų PF'ų ir Europinių PF'ų veiklos reglamentavimo įstatymai yra tokie patys? Lazutka tiesiog pabaksnoja į kai kuriuos mūsų pensijų fondų veiklos įpatumus ir sako: "Žmonės, šioj vietoj jus duria".

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital