Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Pajamų mokesčio lengvatos panaudojimo anuliavimas

Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

Sveiki,
Esu pasinaudojes Pamaju mokesciu lengvata viena karta 2006 metais, ar butu imanoma ta lengvata grazinti valstybei kad anuliuotu man sita dalyka - tai yra butu panaikinti visi irasai jog esu pasinaudojes ta lengvata.? ka manote jus?
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Priklauso nuo to, kokia tai lengvata.Panaikinti lengvatas daugeliu atveju galima, pateikus patikslintą pajamų mokesčio deklaraciją ( už 2006 metus tai buvo forma GPM302 ) bei sumokėjus pasinaudotos lengvatos dydžio GPM ( su delspinigiais).
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

taip as butent pildziau ta forma GPM302 ir deklaravau pajamas, o susigrazinau uz tai jog neisdirbes buvau pilnai metus. tai kur man cia kreiptis del pajamu mokescio anuliavimo? tiesiai i VMI?
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Anuliuoti pajamų mokestį??? Labai įdomi formuliuotė. Ir aš noriu, kad man anuliuotų ir grąžintų sumokėtą Ir dar koks milijonas dirbančiųjų norėtų.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

Klausimas matyt atvirkscias: pats Valentinas18 noretu sugrazinti valstybei tai, ka is jos yra gaves lengvatu pavidalu, nes jei esi sudares kazkokias ten investicines draudimo sutartis, tai joms ima negalioti lengvatos del 15% mokescio nemokejimo, ta draudima atsiimant, jei is nezinojimo esi pasinaudojes bent viena sush__kta "lengvata". Taip apsidraude zmones atgauna vos ne maziau, nei buvo imokeje. Cia viena is eiliniu istatymu leideju apgavysciu.
Kur kreiptis tai nezinau. Ko gero i VMI, jei ji sutiks
Skubėk iš lėto
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

Taip esu ir neseniai (pries keleta dienu) sudares investavimo sutarti per gyvybes draudima, tad galvoju apie GD nutraukima (nes suzinojau jog apmokestina ne 15%, o - 27%. 15% apmokestina imoketa suma, kai islaikai daugiau nei 10 metu , o cia - 27% ismokama suma jei trumpiau nei 10m, nes esu pasinaudojes pajamu mokescio lengvata. Pvz idejau metams 20k LT, tad jei nieko neuzdirbsiu investaves man reiks atiduoti 5400LT valstybei uz tai kad kazkada buvau pasinaudojes tuom lengvatiniu mokesciu - nera logikos ane?.) Dar iki galo nera sutvarkyti popieriai GD ir be to banko vadove sake, jog galima sutarti nutraukti. Bet jei pavyks atiduoti pajamu mokescio lengvata valstybei, kuria pasinaudojau tik viena karta 2006 metais - tai tada viskas butu saunu. 1-ieni tiesiai saunu i VMI ir i banka su kruva klausimu. Ka manot turiu vilciu?



Investuoti - Mokaisi - Gyveni.
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

Nojus as kalbu apie tai jog as sumokeciau pats valstybei pinigus kuriuos man lengvatos pavidalu juos dave ir tada gautusi jog neesu pasinaudojes lengvata ir man anuliuojasi.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Taip, jei neklystu, nutraukimo atveju grąžinama lengvata, tačiau jei išlaikei iki galo, tai nėra jokio 27 ar dar koks ten bus. Tai GD nutrauki dėl 27, ar dėl kitų priežasčių. Kažkas čia negerai, nesuprantu problemos visiškai.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
dl
Rašyti privačią žinutę

34 žinutės

Įdomu, o investavus į VIP nutraukiant sutartį iki 10metų ir jeigu nebuvau pasinaudojęs lengvata ją sudarant, nors anksčiau buvau lengvata pasinaudojes ( pirkau kompą) , tai irgi apmokęstins 27% ?
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

speju kad taip. Jei esi pasinaudojes bent daline lengvata - tai jau apmokestina, nors galiu klysti. Papastinsiu istrauka is straipsnio:

Jei investuotojai, sudarę vienkartinių įmokų sutartis, nesinaudoja mokesčių lengvata, jie valstybei nemoka visiškai jokių mokesčių. T.y., net jei sutartis nutraukiama po pusmečio, o investuotojas uždirbo nemažai pelno – valstybei nieko nereikės mokėti.


Nors teoriškai sudarius tokią sutartį galima naudotis mokesčių lengvata, M. Jusius nerekomenduoja to daryti.

„Susigrąžinti iš valstybės galima ne didesnę kaip 25 proc. sumokėto pajamų mokesčio sumą. Kai investuojamos didelės vienkartinės įmokos, norint efektyviai išnaudoti lengvatą atlyginimas turėtų būti labai didelis. Svarbu nepamiršti, kad, jei nors kartą ir tik dalinai pasinaudosite lengvata, nutraukus sutartį bus apmokestinama visa įmokų suma. Ir jei nors kartą pasinaudosite lengvata, lėšas turėsite investuoti bent jau 10 metų“, – tvirtina M. Jusius.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Tai taip, viskas tvarkoj. Tokius dalykus reikia žinoti prieš pasirašant IGD sutartį. Čia jau nieko nepadarysi, kad nori nutraukti sutartį anksčiau laiko. Skant tavo problemos. Gali neteikti deklaracijos/joje nepildyti info apie IGD, tada tau nieko ir nepervedinės.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

Nors kitais metais nebe 27% bus, o 24% bet tie -3% menkai tepaguodzia. Reikia begti nuo to GD, jei neleis grazinti valstybei suteiktos lengvatos ir neanuliuosis man tos lengvatos pasinaudojimas. Su mielu noru atiduociau valstybei tos lengvatos suma + delspiningius.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Taigi pasinaudoti lengvata NEPRIVALOMA. Bangas keli tik be reikalo. Nesinaudok jei nenori.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
dl
Rašyti privačią žinutę

34 žinutės

Įdomu, o investavus į VIP nutraukiant sutartį iki 10metų ir jeigu nebuvau pasinaudojęs lengvata ją sudarant, nors anksčiau buvau lengvata pasinaudojes ( pirkau kompą) , tai irgi apmokęstins 27% ?
Aš klausiau ne apie IGD, o apie SEB VIP, nu ir dar Hansa IFP bei Sampo MK ,tai gi ten parašyta kad nepamokestinama 15% GPM, jei nepasinaudoji lengvata.
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

Nojus man sake jog dar galima nutraukti, o be to yra toks dalykas kaip draudimo sutarties nutraukimas apsigalvojimo laikotarpiu - tai yra per 30d nuo sudarymo turiu pateikti nutraukimo prasyma ir man privalo grazinti visa sumoketa vienkartine imoka. (tik nzn ar cia galioja investavimui per gyvybes draudima)
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

Nojus as esu pasinaudojes tik 2006 metais viena karta. O is straipsnio matyti - "Svarbu nepamiršti, kad, jei nors kartą ir tik dalinai pasinaudosite lengvata, nutraukus sutartį bus apmokestinama visa įmokų suma". Tai gi...
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

dl:
jei ne per gybyves draudima ir islaikei daugiau nei 1 metus nieko moketi nereikes musu brangiai Lietuvelei.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Tai problema kur?
Jei pasinaudojai lengvata ir sutartį nori nutraukti, tai be abejo, kad reikės grąžinti painaudota dalimi... Ar nori būti aukščiau įstatymo. Tai ir grąžink tą suma tada, kai nutrauksi sutartį, nes dėl infliacijos ji bus jau mažesnė. Tačiau šiuksštu nesinaugok daugiau lengvata - niekas neverčia.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Valentinas18
Rašyti privačią žinutę

38 žinutės

Nojus - jei as grazinsiu pajamu mokescio lengvata valstybei, tai man jau nebeapmokestins ar nea? vapsie gali palikti savo tel nr noriu pakalbeti su protingu zmogumi
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Tai tau buhalteris, GD ar VMI konsultantas geriau paaiškins nei aš...
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital