Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Reikia patarimo del investavimo

Ieskaupatarimo
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės

Sveiki.Visiskai neturiu patirties finansu investavimo srityje.Iskarto atsiprasau uz klausimus,kurie jums gali pasirodyti kvaili.

Situacija:Man 19 metu.Kiekviena menesi saskaitoje lieka nenaudojamas pinigu likutis.Nedidelis,bet jau susikaupe apie 4000lt.Sudaryti kaupiamaja saskaita banke pagalvojau,kad neapsimoka,nes geriausiu atveju del palukanu tik isvengsiu infliacijos(tu 4k LT atzvilgiu).Taigi nusprendziau siuos(ir kurie susikaups ateityje) pinigus kur nors investuoti,nes ju gulejimas saskaitoje nenesa jokios naudos.Susidare ispudis,kad mano atveju geriausia pasirinkti kokia nors bendrove kuri moka devidendus,gerai laikosi rinkoje ir investuoti i jos akcijas.Kiek supratau,tai daug geresne strategija palyginus su pinigu gulejimu kaupiamojoje saskaitoje.

Jeigu as nesuklydau del to,kas parasyta virsuje,tai atsakykit,prasau i siuos klausimus(tikriausiai jums pasirodys kvaili,bet man aktualus,nes kolkas visiskai nesiorentuoju jusu sunkiame investiciju pasaulyje):

1)Norint investuoti man reikalingas FMI,kur man bus atidaryta mano VP saskaita.I ta saskaita man reikes pervesti sious 4k lt ir kas toliau?Internetu tiesiog nupirkti norimos imones akcijas per pagrindine birzos sesija?Man tiesiog taip paprastai sistema leis nupirkti akcijas sumokant 4k*0.6%+1.5lt mokescius?Ar visgi reikia derinti pirkima finastoje(ka noriu pirkti ir kada)?

2)Pavyzdziui,jus jau atsaket i pirma klausima ir as nupirkau norimos imones akcijas.As jas planuoju tureti kelis metus(aisku jeigu rinkoje neatsiras rizika prarasti viska ir akciju kainos labai prades kristi,tada jau reikes rizikuoti,ar pirkti dar,ar viska parduoti).
Klausimas:Ar yra FMI,siuo atveju finastoje,kokie nors mokesciai uz akciju laikyma VP saskaitoje ir saskaitos aptarnavima?(atsiprasau,kad klausiu to jusu,o ne finastos,bet buciau dekingas jei jus atsakytumete).Jei taip,tai kokie jie yra?

3)Praejo daug laiko...atejo pavasaris.Jeigu imone gavo pelna per metus(o ji turi gauti,nes investavau i patikima imone As optimistas) imone turi nuspresti,ar didinti istatini kapitala(=>akciju isleidimas) arba ismoketi devidendus.Tikriausiai as klystu...galbut imones visada privalo ismoketi devidendus?Pataisykit prasau.Jeigu visgi imone nusprende/ar privalo ismoketi devidendus as turiu tikriausiai labai kvaila klausima.Kur bus siunciami pinigai?I mano VP saskaita?Ar viska sutvarkys finasta?

Kur as klydau?Galbut isvis man nereikia investuoti siuos pinigus?.Patarkit prasau.
ealas
Rašyti privačią žinutę

307 žinutės
( +5 / -1 )

1. Reikia pasirašyt sutartį su FMI arba banko FMD. Jei turi jie internetinę plaftorma, tai nusiperki akcijas per ją, o jei ne, tai telefonu pavedimą padarai ir jie nuperka.

2. Yra mokesčiai už akcijų laikymą, bet maži. Nenubiednėsi.

3. Įmonės dividendų mokėti neprivalo, bet jei moka, tai tu juos gauni į savo sąskaitą. Pinigų arba nemokamų akcijų pavidalu. Tačiau turi praeiti šiek tiek laiko nuo 1mėn. iki 2mėn., kol dividendus matysi savo sąskaitoje. (Dėl laikotarpio galiu ir klysti)
Furian
Rašyti privačią žinutę

56 žinutės
( +9 / -4 )

Tau geriausias variantas butu ne akcija, o akciju fondas,ir geriausia su sutartim periodiskiems mokejimams.
1) Galimi abu variantai, kaip Tau patogiau
2) Finastoje yra saugojimo mokestis, berods 5lt i ketvirti tokiai sumai. Yra FMI, kuriose tokio mokescio nera.
3)Apie dividendus nieko nezinau, bet apie ismokejima sprendzia valdyba. Imone pelna gali tiesiog panaudoti pletrai ir tiek. Visus reikalus turetu sutvarkyti FMI, bent taip speciau.
Bet vistik verciau pasidomek fondais
Ieskaupatarimo
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės

Aciu uz atsakyma.
Įmonės dividendų mokėti neprivalo

Bet jeigu gautas pelnas imone turi ji kazkur paskirstyti...jeigu neismokejo devidentu reiskia padidino kapitala ir isleido nauju akciju...as turesiu vietoj devidentu daugiau akciju? Ar ji neprivalo daryti ir to ir ano?
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

Neprivalo...

Gali turėti tiesiog pelną sąskaitoj ir viskas...
---
Apuokas
Ieskaupatarimo
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės

O kam jai tureti tiesiog pelna saskaitoje? Bus kaip mano situacijoj...pinigu gulejimas.Kokie motyvai tokios strategijos?
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

Tai suprantama, kad niekas taip nedaro... Tiesiog yra tokia galimybė. Jei esi akcininkas, ir neturi akcijų daugumos, negali spręsti kaip elgtis su pelnu...
---
Apuokas
Ieskaupatarimo
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės

Aisku,aciu
ealas
Rašyti privačią žinutę

307 žinutės
( +5 / -1 )

Ieskaupatarimo, tarkim, kad įmonė turi pelną, bet ji yra dar visai šviežia ir nori plėstis. Kaip jai belieka su tuo pelnu elgtis? Investuot į verslo plėtrą. Ten ir išgaruoja pinigėliai. O taip pat ir vadovų algoms
Ieskaupatarimo
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės

Vadovo ir kitu darbuotoju algos turi buti iskaiciuotos is pajamu.O grynasis pelnas tai is jo gi jau isskaiciuota viskas kas imanoma.Ar as klystu?
Todel reikia spresti ar moketi devidendus ar plestis?Jeigu plestis tai auga istatinis kapitalas ir reikia isleisti daugiau akciju/arba keisti akciju nominale verte.Ar vel as klystu?Nejaugi imanoma plestis neisleidziant akciju arba nekeiciant ju nominalios vertes?
Ieskaupatarimo
Rašyti privačią žinutę

6 žinutės

Dekoju uz kantrybe,kad aiskinate man tokius pagrindinius ir banalius klausimus
ontoncs
ontoncs
Rašyti privačią žinutę

314 žinutės
( +39 / -102 )

investuokit ir i senovines aukso,sidabro monetas
DEVS DAV DONTIS -DEVS DOUS DOUNAS
ealas
Rašyti privačią žinutę

307 žinutės
( +5 / -1 )

Ieskaupatarimo, įstatinio kapitalo didinimas, tai ne vienas būdas kaip įmonė plečiasi. Investicijos į renginių atnaujinimą arba naujų įrenginių pirkimas - plėtimasis.
Suprask, kad įmonė, išleisdama naujų akcijų emisiją, siekia sukaupti tam tikrą sumą lėšų, kurią naudos būtent ne kam kitam, o plėtrai. Naujos emisijos išleidimas yra tik vienas iš daugelio būdų kaip pritraukti daugiau lėšų.
Įstatinio kapitalo didinimas yra ne kas kita kaip užstato didinimas.
darka
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

Siandiena per zinias verslo naujienose buvo pranesama, kad esama itampos finansu birzose, siuo metu vyksta svyravimai, ir tiketina krize. Ta rodo ir paseles aukso brangimas.
Pries menesi investavau 5 K Eur i SEB Investicinius fondus (SEB Emerging Market, SEB Asia Small Caps ex Japan ir SEB Eastern Europe ex Russia), susigundes istorine graza (zinau,kad kvailoka) ir matydamas beverti tu pinigu dulejima einamojoje saskaitoje. Stebiu fondu vienetu kaina ir Bloomberg saita ir matau kasdienini akciju kainos kritima. Gal pataikiau ne ant bangos, o gal tai tikrai krizes pradzia, ka skelbia ir TV verslo zinios?
Esu pradedantysis investuotojas.
Gal kas patartumete kokia strategija (laukti, keisti fondus ar galvoti apie pardavima su nuostoliu, kuris kol kas nera didelis)? Manau, kad ne vien man tai rupi.

Dekoju
Apuokas
Apuokas
Rašyti privačią žinutę

392 žinutės
( +10 / -1 )

Jei investuoji ilgam (3-5 metai), nekreipk dėmesio ir toliau periodiškai pervedinėk sumas į inv. sąskaitą ir pirk fondų vienetus...

Jei investavai su tikimybe greitai uždirbti - teks pasirinkti ne tokį inertišką produktą kaip fondai...
---
Apuokas

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital