Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Pinigu nuvertejimas

Egidijus R
Egidijus R
Rašyti privačią žinutę

648 žinutės

Daznai siame forume rasoma, kad esant dideliai infliacijai krenta NT kainos. Taciau mano patirtis kitokia arba as ne taip prisimenu ar suprantu.
Budamas studentas spekuliuodavau automobiliai. Tai buvo 1986-90metai. Pirkdavau masinas is Arzeibaidziano, Rusijos, Jakutijos ir parduodavau Lietuvos auto turgiuose. Geri, turtingi studentavimo laikai buvo Isibegejus ir augant pinigu nuvertejimui situacija atrode sekanciai: pvz.:Nuperki automobi is sovietu gilumos uz 20000rub, pargabeni i Lietuvele ir parduodi uz 40000rub. Uzdirbdavai dvigubai ar daugiau. Taciau sugrizus atgal pirkti automobilio, ten kainos jau budavo pakilusios iki 40000rub. Tai vel perki, grizti i savo zemele ir vel stumi mazdaug dvigubai. Ir taip pasaka tesesi....
Automobilis - tai ne NT, taciau pagal mano pvz, jo kaina kilo. Kiek veliau atsiradus "zvereliams", na tiems pirmiesiems pinigeliams, teko pirkti pirma NT turta - nama. Sis pirkinys taip pat apsaugojo mano pinigus nuo nuvertejimo. Turbut isivaiduojat, kas butu atsitike, jei buciau likes su "zveriukais"....
Gal tada, sovietu griutis buvo unikumas??? Prekiu deficitas, zmones ka tik istruke is sovietinio lagerio??? Ar uzgriuvusi siandienine infliacija butu visiskai kitokia??? Gal kas galetu pavaizduoti, kaip atrodytu busima infliacija issaukta ECB pinigu injekcijos ir kitu priezasciu.....
Akciju birzoje pinigai is nekantriuju plaukia pas kantriausius.
Ovis
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +1 / -3 )

Matyt vienintelis budas nepatirti infliacijos - netureti grynu pinigu - juos investuojant paversti daugiau ar maziau likvidziu turtu, kurio infliacija nepaliecia. Tavo pavyzdys tai atspindi. O is uzgriuvusios infliacijos galima ir uzdirbti.
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to Egidijus R
"Blogas" scenarijus yra toks: kyla infliacija, auga palūkanos bandant ją stabdyti, kyla įmokos už NT paskolas, išmetamas NT į rinką ir nuvertėja.
Kiteims tas scenarijus yra "geras": superka nuvertėjusį NT ir nugriauna, pokelių metų stato tai ko rinkai reikia ir parduoda.
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
maklarenas
maklarenas
Rašyti privačią žinutę

1211 žinutės
( +165 / -27 )

Egidijau, su tais laikais palygint nelabai galima, 1991 ziema buvo gi atvejis kai 100 ir 50 rubliu kupiuros staiga patapo negaliojancios nuo kitos dienos ryto, buvo zmoniu kurie pvz. masina pardave, o kita diena galejo pinigus ant sienos klijuot O ir infliacija tada kas menesi desimtim procentu kilo, manau dabar taip tik kokioj Siera Leonei gali buti
nuo likimo nėr vaistų
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Egidijus R :
Daznai siame forume rasoma, kad esant dideliai infliacijai krenta NT kainos. Taciau mano patirtis kitokia arba as ne taip prisimenu ar suprantu...

Tavo patirtis visiškai teisinga
Be "Ovis" varianto - kyla infliacija žmonės saugo pinigus NT, galimas ir Dėl mažėjančios infliacijos ir palūkanų normos galimas su mažesnėmis kreditavimo sąnaudomis NT pirkimas nuomos tikslais. Taigi NT kaina gali kilti tiek kylant infliacijai ir tuo pačiu palūkanų normoms, tiek mažėjant...
Ką daryti, kur tiesos ieškoti?
Pasak dabar kaip tik skaitomos Eriko Naimano knygos "Kelias į finansinę laisvę" NT kainos tiesiogiai priklauso nuo žmonių pajamų ir BVP. Pavyzdžiui jis teigia, kad JAV teisinga būsto kaina yra 7,2 metai asmeninio pajamų kaupimo dydžio arba 6 metų BVP vienam žmogui. Tiek anot jo turi kainuoti standartinis namas... O bet kokie nukrypimai nuo šio dydžio laikomi nenormaliais ir turi būti paaiškinami kitais fundamentaliais ir psichologinias faktoriais. Tiesa kiekvienoje šalyje ir net didelės šalies teritorijoje šie dydžiai skirtingi, tad specialiai Lietuvai reiktų skaičiuoti ir analizuoti iš naujo
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
Egidijus R
Egidijus R
Rašyti privačią žinutę

648 žinutės

to Egidijus R
.... išmetamas NT į rinką ir nuvertėja...
Pinigu nuvertejima maciau ir dalyvau viena karta, hiperinfliacijos laikais auksciau mano aprasytame pavyzdyje.
Taciau visgi labai abejoju del NT nuvertejimo del infliacijos. Didzioji dalis zmoniu kalba (ne tik kalba, bet ir prisimena) mazdaug taip: pinigai praranda savo verte, nes viskas branksta. Pgrindini dalyka ka jie darys, pirks NT turta, kad visai nenuvertetu pinigai. Nes nezino kur daugiau juos padeti. Taip pat prisimena, kad NT atlaike infliacija. Kita dalis zmoniu pirks valiuta, nes litas pasirodis bevertis pries kitas valiutas. Maza dalis gali pirkti auksa....
NT turtas gali nuverteti del pasiulos ir paklausos santykio, del paskolu sugrieztinimo, emigracinio kapitalo sumazejimo. Manau, kad net palukanos nelabai veikia iki tam tikros ribos.
Todel daryciau isvada, kad esant dideliai infliacijai NT turetu brangti...
Akciju birzoje pinigai is nekantriuju plaukia pas kantriausius.
Egidijus R
Egidijus R
Rašyti privačią žinutę

648 žinutės

Egidijau, su tais laikais palygint nelabai galima, 1991 ziema buvo gi atvejis kai 100 ir 50 rubliu kupiuros staiga patapo negaliojancios nuo kitos dienos ryto, .....
Tuos laikus labai gerai atsimenu, nes tada buvau Jakutijoje su pagrindinai 100rublinemis masinos pirkti. Pamenu kaip prabudau viebutyje ir isgirdau besikeikianti gruzina, riebiais rusiskais keiksmazodziai. Manau visi suprantat kokie tie keiksmazodziai buvo...nerasysiu....
Bet kas idomiausia, kad net toli nuo savo tevynes sugebejom tuos rubliukus iskonvertuoti i cekius kazkokius ir ivygdem savo plana - nupirkom auto ir i Lietuveles turgeli parlekem su vejeliu... Ale faina prisiminti...
Akciju birzoje pinigai is nekantriuju plaukia pas kantriausius.
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to Egidijus R

Nežinau, čia tik vienas scenarijus. Priklauso nuo to kokios to "dalys", šitas scenarijus turi vykti, kai dižioji dalis prasiskolinusi.
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
mbaubz
Rašyti privačią žinutę

12 žinutės

Egidijus R :
[. Didzioji dalis zmoniu kalba (ne tik kalba, bet ir prisimena) mazdaug taip: pinigai praranda savo verte, nes viskas branksta. Pgrindini dalyka ka jie darys, pirks NT turta, kad visai nenuvertetu pinigai.


kad taip būtų, reikia, kad didžioji dalis gyventojų *turėtų*
tiek pinigų, kad reikėtų juos apsaugoti investuojant į NT.
ir lietuvoj, ir pasauly NT paklausa paremta pirmiausiai
skolintais pinigais, kurių, augant infliacijai, pasiūla
mažėja.
taigi padarau išvadą, kad dėl didelės infliacijos NT kainos
piKs!
Egidijus R
Egidijus R
Rašyti privačią žinutę

648 žinutės

kad taip būtų, reikia, kad didžioji dalis gyventojų *turėtų*
tiek pinigų, kad reikėtų juos apsaugoti investuojant...
Tai tu manai, kad mazai pinigu turi. Dabar kiekviena bobute pardavusi savo zemele ar sodyba nezino ka su jais veikti. Dar zinau labai daug deduku, kurie net neparduoda. Pries metus teko ikalbineti viena deduka parduoti zemes sklypa, tai jis man sako: "as jau viena pardaviau, suneli, gavau 500000lt. Man daugiau pinigu nereikia." Dar pridure: "zemele geriau negu litukai naujieji".....
Akciju birzoje pinigai is nekantriuju plaukia pas kantriausius.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

... jo buvo geri laikai, meškas sverdavome, nes skaičiuoti tingėjome... o jei realiai, tai pinigų niekada neturėdavau, tik prekes. Pardaviau ir iškeičiau. Keisti į valiutą prasmės nebuvo, nes tai kas kainavo 50 vokiškų markių, jau po kelių mėnesių 100 "morkų"... niekas nekūrė jokių vertybių, tik spekuliavo. Turtas sukosi tų pačių žmonių rankose. Panašiai, kaip dabar sukasi Palangoje likę laisvi žemės sklypai. Vienas kitam tik ir pardavinėja...
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
ER
ER
Rašyti privačią žinutę

847 žinutės
( +118 / -59 )

Teko neseniai su uzbekais pabendraut - pas juos dabar panasiai kaip Remarko knygoj - turguje sedi vietoje suoliuko ant pinigu tiesiogine sio zodzio prasme. Pbandykit mbaubz, baliuka isivaizduoti, kad su kiekviena diena tu "tugriku" uz pvz. nama reikes atiduoti vis maziau.. Kad vaizdziau butu - rugseji namas kainuoja fura pinigu, spali jau tik puse furos...
Ar tikrai tikit tuo ka paraset?
Juodžiausia tamsa būna prieš aušrą..
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to ER
Tai, kad pašiai jau yra buvę ir Lietuvoje, kai pensininkai ir bedarbiai negalėjo susimokėti komunalinių paslaugų ir parduodavo butus su skolom pusvelčiui.
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
ER
ER
Rašyti privačią žinutę

847 žinutės
( +118 / -59 )

baliuka, priezastis kita buvo, tuo metu jei teisingai pamenu defliacia netgi turejom.
Juodžiausia tamsa būna prieš aušrą..
Agata
Rašyti privačią žinutę

1492 žinutės
( +237 / -563 )

tuo metu jei teisingai pamenu defliacia netgi turejom.
Būtent.
baliuka
baliuka
Rašyti privačią žinutę

2655 žinutės
( +438 / -193 )

to ER
Priežastis gali būti ta pati, nemokumas. Beje čia gi tik viena iš galimų versijų, kodėl aš pats ja turėčiau tikėti ?
This comment contains forward-looking statements. There can be no assurance that actual results will not differ materially due to various factors, many of which are beyond the control of baliuka.
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

pasauly NT paklausa paremta pirmiausiai
skolintais pinigais, kurių, augant infliacijai, pasiūla
mažėja.
hm. Man atrodo, pinigu pasiula ir infliacija koreliuoja tiesiogiai. Ar ne taip? Juk ne veltui ECB'as ziuri i M1 - M3 augimo tempus.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Manau į temą:
Pagavo kartą senis auksinę žuvelę. Žuvelė ir klausia:
- Tavo boba gyva ?
- Aha.
- Tada suvalgyk mane ...
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Ledine
Ledine
Rašyti privačią žinutę

393 žinutės
( +3 )

taigi padarau išvadą, kad dėl didelės infliacijos NT kainos
piKs!
hm ar tikrai?

Juk infliacija didina NT statybos kaštus: darbo jėga, žaliavos, žemė, etc...Todėl nauji namai brangsta senų atžvilgiu jau vien dėl statybos išlaidų.
Be to, infliacija ir jos lūkesčiai didina būsto nuomos kainą. Kad ir pas mus – teko girdet, kad net močiutės, nuomojančios būstą, jau išmoko argumentą „viskas brangsta“, todel reik ir nuomą brangint. O kur dar visokių agentūrų komentarai, kad nuomos kainos per mažos:
„...Vilniuje NT yra pervertintas ir jau dabar viršija būsto kainas Stokholme, Helsinkyje, Kopenhagoje. Savo ruožtu nuomos kainos yra vienos mažiausių Europoje...“ VZ.LT

Nuomai brangstant paklausa NT neturėtų mažėt, mano supratimu.
ontoncs
ontoncs
Rašyti privačią žinutę

314 žinutės
( +39 / -102 )

infliacija, hiperinfliacija vaizdingas romanas apie 1922-1923m HIPERINFLIACIJA VOKIETIJOJE REMARKO ROMANAS JUODASIS OBELISKAS.
DEVS DAV DONTIS -DEVS DOUS DOUNAS

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital