Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

IT versle

/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

Pratesiant temoje
http://www.spekuliantai.lt/forums.php?m=posts&p=67520#67520
užsimezgusią diskusiją apie IT poreikį versle (verslui, B2B, B2C), norėčiau pabandyti išplėtoti šią diskusiją.
Kai kas argumentavo, kad ši niša pilnai užimta. Aš čia matau kitą problemą - verslui skirtos informacinės sistemos arba labai primityvios,
arba nėra specializuotos PĮ ( nekalbant apie buhalterines programas ir dar keletą atvejų)
Vien tik norėčiau pateikti pavyzdį - www.ebirza.lt Įdėja labai gera, jos pradininkai pasaulyje - General Electric , kurie jau 1995 metais pradėjo medžiagų
pirkimą tokios biržos pagalba, šiuo metu praktiškai visi jų pirkimai vykdomi tokiu būdų. Tai padėjo jiems 50 proc. sutrumpinti užsakymo ciklą, 30 proc. sumažėjo pirkimo
išlaidos, 20 proc. kitos sąnaudos . O ką mes turime Lietuvoje ? Puslapis sukurtas kaip parama verslui - tik kažkodėl verslas jį ignoruoja. Pardavėjų dar galima rasti,
tačiau pirkėjai(kurie turėtų būti suinteresuoti ne ką mažiau) - nesirodo. Nejau įmonėms paprasčiau sugaišti keletą parų paprasčiausiam pirkimui, nei kad
pateikti užsakymą ebiržoje bei sulaukus pasiūlymų - išsirinkti tinkamiausią ir atlikti užsakymą.
Pas mus IS suvokiama kaip Word, Excel ir dar geriausiu atveju - buhalterinė programa. Ar iš tiesų verslas negauna informacijos apie tai, kaip būtų galima
padidinti darbo našumą , ar tiesiog nėra pasitikėjimo, kad IS gali realiai sumažinti sąnaudas ar padidinti našumą ?
Kad ir paskutinis pavyzdys iš gyvenimo - užsakiau vienoje parduotuvėje kompiuterį - susakiau ko norių, viską susivedę į Excel.
Po savaitės skambinu - klausiu, ar įvykdytas užsakymas. O tada prasideda - pirmiausia paklausia vardo ir karšligiškai bando surasti mano užsakymą
Excel faile, kuriame surašyti gal kokių penkių metų užsakymai. Randa kažką panašaus, prasideda klausimai - o koks ten procesorius buvo nepamenate ir pan.
Galų gale po 10 minučių užsakymas surandamas, jis aišku neįvykdytas, nes perkant dalis kažkas kažko neužsakė ir pan.
O tereikia tiek nedaug - elementarios klientų valdymo sistemos (jų pilna ir nemokamų) ir suteikti klientui numeriuką (kurio pagalba jis net
pats galės pasitikrinti užsakymo stovį. Ir tokia situacija IT užsiimančiose įmonėse, apie kitas iš viso graudu kalbėti...
Taip ir prasideda kalbos, kad trūksta žmonių, darbo našumas neatitinka atlyginimo ir tt. O kas tą darbo našumą turi kelti, jį organizuodamas ?
Nemanau, kad eilinis pardavėjas.
Man būtų įdomi kiekvieno nuomonė ir patirtis - kas naudojama, ko trūksta.
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
dafunk
dafunk
Rašyti privačią žinutę

15 žinutės

Kaip pastebejau, lietuviai daug noriau investuoja i hardware nei i software. Ir is vis net ir stambesnese imonese pro pirstus ziurima i duomenu sauguma. Tokiais poziuriais Lietuva atsilikusi net nuo pabaltijo kaimynu.
Respect my authoritah
KAJA
KAJA
Rašyti privačią žinutę

414 žinutės
( +113 / -29 )

Ta ka matau aš, tai reiktu šia problema dalinti kaip minimum į 2:
1. pirkimas ir diegimas “masines” programines įrangos
2. kūrimas ar pirkimas specializuotos programines įrangos

Su pirmų kaip ir aiškų MicroSoft ir mūsų vietiniai visokiausio plauko inspektoriai greitų laikų pripratint tautą (arba jau didžiąja dalį) mokėt už PĮ. Ši PĮ taps/tapo masinio vartojimo prekė, čia patenka ir visokiausia buhalterija (perspektyvoje pakeis kalkuliatorius).
Su antrų viskas labai sudėtinga, nes labai nedaug kontorų vadų supranta ir sugeba įvertint IT inovacijų pranašumus, IT intelektualios nuosavybes kainą.
Čia tik vienas iš aspektų, kitas biznis Lietuvoje perdaug sustabarėjąs, nors ir poslinkių į gera pusę yra. Reikia kad įvyktu persilaužimas žmonių pasąmonėje, atsirastų mada tokiems sprendimams arba rinka priverstų. Dar reiktų kad vyriausybe skatintų (populiarintų ir skirtu daugiau dėmesio) tokius sprendimus.
Kol kas daugelis ir be IT sistemų gerai gyvena, nes “biznis” per smulkus.
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Puslapis sukurtas kaip parama verslui - tik kažkodėl verslas jį ignoruoja. Pardavėjų dar galima rasti,
tačiau pirkėjai(kurie turėtų būti suinteresuoti ne ką mažiau) - nesirodo. Nejau įmonėms paprasčiau sugaišti keletą parų paprasčiausiam pirkimui, nei kad
pateikti užsakymą ebiržoje bei sulaukus pasiūlymų - išsirinkti tinkamiausią ir atlikti užsakymą.
Puslapio ignoravimą galima galima paaiškinti labai paprastai. Pirkdamas per jį negausi kyšio arba otkato.
Vis dėlto viešieji pirkimai yra viena iš neskaidriausių sričių. Deja.
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

gmt> čia visiškai nekalbama apie viešuosius pirkimus, ebirza tam visiskai neskirta - jos paskirtis surasti reikiamas priemones ir medziagas verslo įmonėms.
Viešiesiems pirkimams yra http://www.cvpp.lt/ .
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

Yra kita problema, Lietuvoje nera normaliu verslo ar tam tikru dalykiniu sryciu analitiku. Kaip galima kazka sukurti, jeigu niekas nezino kaip tai turi veikti. Todel ir turime visokius kreivus Ebankus, VB maklerius, dingstancius fondo vienietus ir pan.
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Yra kita problema, Lietuvoje nera normaliu verslo ar tam tikru dalykiniu sryciu analitiku. Kaip galima kazka sukurti, jeigu niekas nezino kaip tai turi veikti. Todel ir turime visokius kreivus Ebankus, VB maklerius, dingstancius fondo vienietus ir pan.
Analitikų būtų. Tik analitikas kainuoja. Tiek pardavėjas, tiek pirkėjas nelabai nori už tai mokėti.
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

Man atrodo sia tema dikutuoti neverta, nes Lietuvoje IT neturi perspektyvu. Uzsienio kapitalo imones diegia motininiu imoniu IT sprendimus. Taip daro pvz. Hansa, Nordea ir kiti. Geriausias spredimas.
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

Man atrodo sia tema dikutuoti neverta, nes Lietuvoje IT neturi perspektyvu. Uzsienio kapitalo imones diegia motininiu imoniu IT sprendimus. Taip daro pvz. Hansa, Nordea ir kiti. Geriausias spredimas.
Bet kokiu atveju IS reikia adaptuoti vietinei rinkai - del skirtingu mokesciu,valiutu,kalbos ir kt. Aisku, jei galvosime, kad Lt nebus vietiniu imoniu, o tik uzsienio filialiai - tada taip. Dazniausiai specializuoti sprendimai pritaikomi imonei - taip brangiau, bet zymiai efektyviau.
Del analitiku Arian 100 proc. teisus. Bet jei imone zinotu, ko konkreciai nori - visada galima parasyti reikalavimus PI.
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

/dev/null, siandien dalyvavau susitikime su vienos uzsienio kontoros atstovais. Jie siulo bendradarbiavima, siulo adaptuoti ju sprendima. Mokesciai, valiutos, kalbos gali suvesti kokius nori ! Rode pavyzdi Bulgaru kalba, sako kad nieko nesupranta, bet viskas veikia chiki.
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

Tai faktas, kad konkurencija yra. Taciau pas mus uzsienieciai outsourcina programuotoju darba - reiskia yra tikslinga, taciau truksta tik ideju. Kaip beje, yra ir Lt imoniu sekmingai konkuruojaciu uzsienyje.
Man labiau idomu, kodel IT neprigyja verslo imonese - tiek lietuviski, tiek uzsienietiski produktai.
Beje, IVL negalvoja, kad IT Lietuvoje mires reikalas
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Korupcija, korupcija...
resident
resident
Rašyti privačią žinutę

268 žinutės
( +2 / -3 )

Dar kelios priežastys:
1. Silpni PĮ pardavėjai, nemoka išryškinti-suprasti įmonės probleminių sričių ir pritaikyti IT sprendimą tai įmonei, nelankstūs ir nemoka įtikinėti. (čia papildant analitikų stoką)
2. Daugelis įmonių savininkų ir vadovų yra per 50m., tarybinio kirpimo (ypač kalbant apie didesnes gamybines lietuviško kapitalo įmones), jau yra neįtikėtinas pasiekimas, kad jie turi kompiuterį, jį kartais įsijungia ir 1 kart per savaitę pasitikrina el. paštą).

Taigi kai susitinka dvi tokios pusės, pabendrauja ir viena sako, kad kitai reikės sumokėti 30-100k už IT "sprendimą"... taip ir baigiasi IT "plėtra"
there is time to go long, time to go short, and time to go fishing
minri
Rašyti privačią žinutę

136 žinutės
( +22 / -3 )

Be tarybinio sukirpimo dar pridėčiau mąstą. Panašaus pobūdžio specializuota PĮ General Electric kainuos 200k EUR, lietuviškai įmonei 50k EUR. Ir abiem padės sutaupyti 5%. Kas GE yra 200k EUR? Jie gal savaržėlėms per dieną daugiau išleidžia. O 5% jau šimtus milijonų gali siekti. O lietuviškai įmonei?

O kur dar įvairūs palaikymo kaštai? Nes neįsivaizduoju specializuotos PĮ, be pastovau palaikymo ir atnaujinimo.
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

minri> Tai niekas neliepia 15 zmoniu kontorai SAP'o ERP diegti. Be to, ta pati ebirza - nekainuoja, taciau suinteresuotumo ja naudoti - praktiskai nulis. Todel nemanau, kad piniguose pagrindine esme.
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

Rezimuoti butu galima taip: "Musu kaime komputeru nebuvo, buvo vienas is medzio droze, bet isvaziavo i Anglija".
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

Man atrodo sia tema dikutuoti neverta, nes Lietuvoje IT neturi perspektyvu. Uzsienio kapitalo imones diegia motininiu imoniu IT sprendimus. Taip daro pvz. Hansa, Nordea ir kiti. Geriausias spredimas.
Na, jei taip galvoti - tada niekas neturi perspektyvu, nes viską iš užsienio galima įvežti. Galbūt tik NT turi, nes jo negalima įvežti
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

/dev/null, tam yra pagrindo.
1. Ideju stoka (kam "parintis", galima "prasisukti" be sito)
2. Talentingu zmoniu stoka
3. Svietimo sistemos kolapsas (nupirkti diplomai, moksliniai laipsniai)
4. Mentalitetas (dominuoja smulkaus ukininko mentalitetas)
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.
/dev/null
/dev/null
Rašyti privačią žinutę

1561 žinutės
( +373 / -333 )

/dev/null, tam yra pagrindo.
1. Ideju stoka (kam "parintis", galima "prasisukti" be sito)
2. Talentingu zmoniu stoka
3. Svietimo sistemos kolapsas (nupirkti diplomai, moksliniai laipsniai)
4. Mentalitetas (dominuoja smulkaus ukininko mentalitetas)
Tai Invalda padarė didelę klaidą, investuodama į šį sektorių ?
Taip, tiesa, dar niekas nemirė nuo sunkaus darbo, bet aš manau- kam rizikuoti?
~Ronald Reagan
Arian
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +53 / -29 )

Invalda investuos i infrastruktura, tai palaikymas o ne IS sistemu kurimas.
Įsitaisykite sau piniginių, kurios nesusidėvi, kraukite nenykstantį lobį danguje, kur joks vagis neprieis ir kandys nesuės.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital