Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

NT teisinė regitracija ir mokesčiai

karolisw
Rašyti privačią žinutę

37 žinutės
( +1 )

Laba diena,
Turiu tokia gana nemaža problema gal patarsite kaip man ją išspręsti. Situacija tokia: Namas pastatytas 1989m., bet jam nebuvo atlikta teisinė registracija, ji atlikta prieš parduodant 2006, o kaip jau vėliau išsiaiškinome tai po registracijos turi praeiti 3 metai, bet tai jau buvo posfaktum, dabar kaip, kad reikštų, kad gresia 15% pelno mokestis. Čia ir iškyla ta didžioji problema namas parduotas už 300k, o jį atlikdami tą registracija man įvertino tik 42k skirtumas gaunasi 258k, tai reiškia, kad nuo tos sumos man reikės sumokėti 15%? Visą laiką tame name buvo gyventa, mokėti mokesčiai.....
kanapinis
Rašyti privačią žinutę

91 žinutės

Gal Agata atsilieptu, ar kas kitas turintis daugiau patirties investuojant uzsenyje i Nt ir deklaruojant tarpine busena .
Padetis sekanti perku NT europoje , nauja statyba , dali pinigu sumokejau pabaiga 2008m , kaip deklaruoti ,kad pinigai pas mane , ar kur , nuosavybe naturalu bus tik pabaigoje, tai po to reiks knaisiotis po saskaitas ir aiskintis su mokesciais ,kad turejau ir mokejau , ar dabar kaskaip ?
mokesciam prisiskambinti nu niekaip, nuolat uzimta , tai jieshkau info aplikiniais keliais.
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Turiu tokia gana nemaža problema .... Situacija tokia: Namas pastatytas 1989m., bet jam nebuvo atlikta teisinė registracija, ji atlikta prieš parduodant 2006 ..
2005 04 06 Raštas Nr.(18.18-31-1)-R-3115

3.1.3. Terminas nuo turto įsigijimo iki jo pardavimo kitam asmeniui nuosavybėn skaičiuojamas metais, mėnesiais ir dienomis.
3.1.4. Turto įsigijimo data nustatoma pagal gyventojo pateiktą jo įsigijimą pagrindžiantį dokumentą, pvz.: pirkimo–pardavimo sutartį, pirkimo pažymą, kvitą, sąskaitą, dovanojimo sutartį, turto paveldėjimo liudijimą ir pan. Turto įsigijimo datą turi įrodinėti pats gyventojas.
Pavyzdžiai
1. Gyventojas 2000-07-03 sudarė buto pirkimo–pardavimo sandorį. Nuosavybės teisę įregistravo po 2 mėn., t. y. 2000-09-01. Buto įsigijimo data laikytina pirkimo-pardavimo sutartyje nurodyta data, t. y. 2000-07-03.
2. Gyventojas 2003-01-10 sudarė automobilio pirkimo–pardavimo sandorį. Automobilį savo vardu įregistravo 2003-01-15. Automobilio įsigijimo data laikytina pažymoje-sąskaitoje nurodyta data, t. y. 2003-01-10.
3. Sutuoktiniai bendrosios jungtinės nuosavybės teise 1993-01-12 privatizavo butą. 2003 metais vienas iš sutuoktinių mirė. Likęs gyvas sutuoktinis sutvarkė paveldėjimo dokumentus ir tais pačiais metais butą pardavė. Šio buto įsigijimo data laikytina 1993-01-12.
3.1.5. Tuo atveju, kai turtas įsigytas jį pagaminant, įsigijimo datą gyventojas gali įrodinėti pateikdamas ir kitus dokumentus, pagrindžiančius faktinį tokio turto įsigijimo momentą. Tokiais dokumentais gali būti kompetentingų institucijų (valstybės pareigūnų) sprendimai (teismo nutartys, aktai, leidimai ir pan.), kadastrinių matavimų bylos, mokesčių administratoriui pateiktos deklaracijos, kuriose toks turtas buvo deklaruotas, turto draudimo ir kitos sutartys, turto eksploatavimo išlaidų apmokėjimo dokumentai ir pan.
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Padetis sekanti perku NT europoje , nauja statyba , dali pinigu sumokejau pabaiga 2008m .
Turto deklaravimas , forma FR0001, priedas FR0001L, pažymėti - "Užsienio valstybėje".
Kai pereis nuosavybėn, deklaruoti FR0001 priede FR0001T.Pažymėti -"Užsienio valstybėje".
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
karolisw
Rašyti privačią žinutę

37 žinutės
( +1 )

artas71 labai dėkoju už išsamų atsakymą. Ir dar tada vienas klausimėlis tai kaip suprantu jei aš turiu kažkokius dokumentus, kurie įrodo, kad aš namą turėjau ilgiau nei tris metus tai man nereikia mokėti 15%? Pvz: idomu tiktu toks dokumentas kaip turto deklaracija daryta prieš 7 metus, kurioje figūruoja tas namas? Išanksto dėkoju.
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Karoli, tu manęs neklausk, kas tiktų o kas ne ( ne aš tikrinsiu dokus ir ne aš priimsiu sprendimus dėl GPM mokėjimo ar nemokėjimo). Aš konsultuoju, t.y pateikiu info su dokų Nr.-iais, kuri gali šiuo atveju būti naudinga.
Kaip saka, kuo daugiau popierių, tuo galinė dalis saugesnė/švaresnė...
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
karolisw
Rašyti privačią žinutę

37 žinutės
( +1 )

artas71 Supratau labai dėkingas už suteikta info.
kanapinis
Rašyti privačią žinutę

91 žinutės

aciu artas71, vakarai jusu neuzmirs!
Judoshius
Judoshius
Rašyti privačią žinutę

642 žinutės
( +53 / -26 )

Ar juridiniai asmenys sudarydami NT pirkimo-pardavimo sandori butinai turi kreiptis i notara? Ar galima parasyti pardavimo PVM saskaita ir isvengti notaro?
***Dont take life too serious. You will never escape it alive anyway.***
EFKAR
Rašyti privačią žinutę

492 žinutės
( +99 / -65 )

Registruojant nekilnojamąjį turtą notarinis patvirtinimas būtinas net jei abi sandorio šalys - juridiniai asmenys. Susidūriau su šia problema šiais metais. Teko visgi notarą pamaitinti 1000 Lt suma. Ką padarysi - tokie įstatymai.
prabegom
Rašyti privačią žinutę

84 žinutės
( +11 / -5 )

Ar juridiniai asmenys sudarydami NT pirkimo-pardavimo sandori butinai turi kreiptis i notara? Ar galima parasyti pardavimo PVM saskaita ir isvenkti notaro?
NT perleidimui notarine sutartis yra butina.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital