Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Mintys apie ateitį

siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Norint sukurti verslą, amžinai susiduri su tuo, kad jam pradėti reikalingas startinis kapitalas. Iš kur ji gauti, kai esi jaunas ir turi tik idėja kuri veža...
Bankai gali pasiūlyti šiai dienai tik paskolą. Bet juk kapitalistinis pasaulis yra išradęs obligacijas, rizikos fondus ir t.t. Lietuvoje kaip ir likusiųjų produktų nėra...
Po Lietuvos nepriklausomybės, mūsų šalis, prarado milžinišką kiekį talentingų, aktyvių jaunų žmonių. Kurie šiai dienai pamatė aną, kitą monetos pusę. Kur verslas ir gyvenimo ritmas suaugę kartu...
Mintis kokia - norėčiau, kad čia būtų klausiama ir atsakoma apie lėšų pritraukimo būdus,bei su tuo susijusius vargus, pasiekimus. Norėčiau, kad čia būtų surinkta visa medžiaga, kas yra labai svarbu, kad bankas finansuotų įmonės plėtrą. Norėčiau, kad čia mes galėtumėme nagrinėti balansus, pinigų srautų dinamikas, turto atspindžius veikloje ir klaidas kurios daromos. Norėčiau, kad čia būtų nagrinėjami investiciniai projektai, finansiniu aspektu. Norėčiau, kad čia mes surinktumėme ir sudėtumėme visas teorijas apie tai, kaip kam sekasi pasaulyje ir , kad mes galėtumėme jų pasiekimus iškarto naudoti.
Norėčiau, kad spekuliantai prisidėtų, prie to, kad Lietuvoje verslas būtų statomas ne tik ant bankų, bet ir ant daug ištvermingesnių pinigų.
Žinoma norėčiau ne tik aš žinoti ar ši tema aktuali ir ar savalaikė ?
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Kad lengviau, ją pradėti siūlau kelis pvz.

1. Pilietis A pamato rinkoje, kad susiformavo niša naujom prekėm ar paslaugom. Kokia įmonės forma pati geriausia, kai tam projektui išvystyti reikia per metus investuoti 300k litų? Bankams įkeisti nėra ką, bet idėja finansiškai gulasi ant popieriaus gerai? Kas dar galėtų finansuoti?

2. Įmonė A vysto veiklą, bet ji susiduria su chronišku apyvartinių lėšų trūkumu. Bankams įkeisti nėbėra ką. Kaip jai pritraukti kapitalo?

Norėčiau, kad būtų prieita prie atsakymų išmintingai, nemanau, kad tiktų lakoniškai didink įstatinį kapitalą, ieškok naujų investuotojų ir panašiai. Aiškiai žinome investuotojų, kaip braškių ant kampo nesimėto. Kaip ir kur juos surasti, per ką, kas tarpininkauja? Nuo kokios sumos ir taip toliau. Kaip tai sprendžia brandus kapitalistinis pasaulis? Norėčiau, kad pamėgintumėte realiai padėti Piliečiui A ar įmonei A išspręsti susidariusius klausimus.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Vid0
Rašyti privačią žinutę

129 žinutės

1. Yra tokia biznio patarlė: "iš skolintų pinigų didelio biznio neužkursi". Na, aišku, išimčių būna, bet tikimybė ne didesne kaip 10-20%. Pagalvok, iš ko po metų padengsi 300k skolą + kasmet augančius procentus nesėkmės atveju.

2. Kol 90% savo garo išleidinėsi paskolų ir apyvartinių lėšų išmušinėjime, visada atsiras piliečiai B, C, D... turintys laisvus 3000k Lt, be skrupulų "pasiskolinantys" tavo auksinę idėją-fix. Pagalvok, kaip su jais konkuruosi.

Jei idėja tikrai verta Nobelio premijos - ieškok būsimai įmonei bendrasavininkų, arba pradėk nuo smulkesnių idėjų (ir reikalingų pinigų), o kai sukursi tuos varganus 300k vertės, galėsi ir šitą auksinę idėją-fix iš stalčiaus išsitraukti ir įgyvendinti.
Nemokamas sūris - tik pelėkautuose. Ir tai, dažniausiai, tik antrai pelei...
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

1. Yra tokia biznio patarlė: "iš skolintų pinigų didelio biznio neužkursi". Na, aišku, išimčių būna, bet tikimybė ne didesne kaip 10-20%. Pagalvok, iš ko po metų padengsi 300k skolą + kasmet augančius procentus nesėkmės atveju.
negirdėjau tokios patarlės, bet girdėjau ir gyvenime užsidirbau kapitalą tik vadovaudamasis kita patarle - iš savo darbo ir savo pinigų turtingas nebūsi...
tai yra skolinkis verslui (kažkada apie 1990 tuėjau daug pelningų idėjų skolinausi, mokėjau 150% palūkanas, bet įvertinus infliaciją ir verslo sąlygas pavyko susikaupti pradinį kapitalą)
samdyk darbuotojus (kažkada apie 1989 pats asmeniškai dirbau savo susikurtame kooperatyve, vėliau supratau, kad gal samdomas darbuotojas dirbs tik kokių 70% mano pajėgumų, bet jei juos įdarbinti penkis, tai gausis 3,5 daugiau, nei aš būčiau tebedirbęs vienas.
bet pradžiai per šiuos beveik 20 buvimo versle metų supratau, kad nekiekvienam skirta daryti biznį. kaip sužinoti ar tau skirta? kažkur kažkada skaičiau gerą pavyzdį: reikia nueiti į gariūnus ir pamėginti pirkti/parduoti kokias nors prekes įsigytą už nedidelę sumą pinigų. jei pajusi ugnelę ir kapitalas pradės augti - viskas ok, jei ne tai išparduok savo likučius ir palik šį nelengvą (oj nelengvą ) užsiėmimą kitiems.
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Tiesą pasakius pradedančiajam siūlyčiau išmėginti savo sugebėjimus ... biržoje.

čia yra sukaupta visa verslų esencija. Akcijų vertė yra įmonės esmė.
Čia tu gali, išmokti laimėti ir pralošti, bei abiem atvejais džiaugtis , nes tai puikiausios gyvenimo pamokos.
Čia tu gali ir su nedideliu kapitalu pradėti savo kelią finansinės laisvės link.
Nebloga knygelė tuo klausimu rusų kalba yra "Put k finansovoj svobode" (Erik Naiman) Maskva 2006.

Čia aš gal ne visai į temą... .
Klausiama juk kur gauti pinigų...
Manau pinigai versle pats lengvaisiai gaunamas resursas (aišku jei turi pelningą ir realią idėją)
Vienas iš būdų jų gauti be jokių užstatų ... šios temos puslapis.
Mes juk visi čia susirinkę investuojame į kažkieno įdėjas su didesne (Ekaranas, Alytaus, tekstile) ar mažesnes (TEO) rizika.

Skelbk savo konkretų, bet neatskleistą pageidavimą ir gal atsiras norinčių investuoti ir kaip "venture capital" investuotojai...
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
Valdas
Rašyti privačią žinutę

427 žinutės
( +4 / -22 )

Mano nuomone:
Jei jau 300KLT, tai be UAB'o neprasisuksi. Jei pavyks - AB.

Pats lesu pritraukimas -
Gal imanoma visa verslo ideja isskaidyti i gabalus, ir ieskoti lesu nuo kazko mazelesnio.

Ta prasme: kai neturi pinigu bet nori namo: - pasiskolinai (uzsidirbai ir t.t.) ir padarei pamatus, uzstatei pamatus, statai sienas ir t.t.

Tokiu atveju "kazka" turi ir gali savo busimo verslo partneriams ir finansuotojams parodyti "as kazka galiu".
Nataraj
Nataraj
Rašyti privačią žinutę

1023 žinutės
( +67 / -15 )

Valdas :

Mano nuomone:
...
Pats lesu pritraukimas -
Gal imanoma visa verslo ideja isskaidyti i gabalus, ir ieskoti lesu nuo kazko mazelesnio.

Ta prasme: kai neturi pinigu bet nori namo: - pasiskolinai (uzsidirbai ir t.t.) ir padarei pamatus, uzstatei pamatus, statai sienas ir t.t.

Tokiu atveju "kazka" turi ir gali savo busimo verslo partneriams ir finansuotojams parodyti "as kazka galiu".


idėja nebloga, tik namas kaip pavyzdys čia nelabai tinka... (tai taip pat pamoka kaip nereikia daryti )

Namas galutinis produktas ir jis arba yra arba nėra. Tokiu būdu statusių namų pavyzdžių gal dar galima rasti pasivažinėjus po pirmųjų privačių namų kvartalų teritorijas... stovi nebaigtas namas, viduje lauko sąlygomis gyvena šeima, šalia stovi senas sugedęs automobilis, namas ne tik ką nebaigtas, bet ir reikalauja jau remonto, kadangi pinigų nėra tai namo vertė akyse mąžta - man teko bandyti nupirkti tokį namą, bet paskaičiavus neapsimokėjo, nes vertinga buvo likę ... tik vieta .
Taigi tokiu namo statymo keliu negerai eiti dėl dviejų priežasčių:
1. nepasiektas tikslas - nėra normalaus gyvenimui skirto namo
2. nebėra pinigų nei to namo dabaigimui, nei remontui, net nei reklamai tą namą truputi papudruoti ir parduoti.

aš eičiau kitu keliu: statau pirtelę - ją išnomuoju - gaunu iš turto pajamas, rodau potencialiems investitoriams, gal sudominu, jei ne iš savo pajamų statau sekantį išbaigtą verslo dalies objektą* ir t.t. bet kokiu atveju neišaldau lėšų ir vienas ar su partneriais judu pirmyn.

* išbaigtas verslo objetas tai kai turi pinigų ne tik tam objektui sukurti, bet ir jį eksploatuoti, reklamuoti ir turėti rezervą pesimistinio varianto atveju, kad laikinai išlaukti pagerėjimo, ar organizuoti verslo pardavimą už "ne likutinę vertę" iš aukciono
Pradžia yra mūsų galioje, o baigtį lemia likimas
Seneka
Bulius
Bulius
Rašyti privačią žinutę

57 žinutės

:yesJeigu truksta apyvartiniu lesu, naudokis faktoringu, tokiu budu galesiu padidinti savo apyvartines lesas iki "n", tik dirbk ir turek komanda kuri sugebeti tau padidinti apyvartines lesas iki "n"..
Zinau viena pritraukimo buda, vyksta ivairios verslo konferencijos, o po ju buna fursetai ir t.t. susipazines su "X" asmenimis ( dazniausiai atsitiktinai ), kurie pasisiulo patys investuoti i tavo versla, tik dirbk ir tikek savo ideja
Laikas - tai budas uzdirbti pinigus, o pinigai - tai priemone, gerai praleisti laika.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Yra tokia biznio patarlė: "iš skolintų pinigų didelio biznio neužkursi"
Tai ir esmė. Reikalingi kiti pinigų pritraukimo keliai. Reikia pritraukti akcininkų pinigus. Yra idėja ir popierinis projektas, kažkiek pinigų ir didelis noras vesti šį projektą į priekį.
Kaip sprendžiasi šiais laikais Lietuvoj akcininkų pritraukimas į projektus? Gal turite kokių idėjų? Kaip tai sprendžia Vakaruose?

P.S. aš pinigų neieškau, bet noriu, kad čia susikauptu informacija reikalinga žmonėms, kurie vargsta su kapitalu savo projektams.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Jeigu truksta apyvartiniu lesu, naudokis faktoringu...
Taip geras šis produktas. Aš jį rekomenduoju. Žinoma brangus, bet galima perkelti skolos ir kaštų naštą ant savo pirkėjų. Jei pirkėjas nesutinka faktorizuotis, tai galima daryti jį nematoma pirkėjui.
Vėliau pamėginsiu aprašyti visus faktoringo privalumus ir būdus.
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
Mongis
Rašyti privačią žinutę

50 žinutės

Siaip su tom konferencijom ir fursetais...tai teko nekokiu atsiliepimu girdeti.
Ne vienas pazistamas jau turejo skaudzios patirties...visko pradzia - fursetai..ju metu susipazino su atrodo patikimais ir rimtais zmonemis, begant laikui apsikeite tam tikra informacija ir t.t...ir dar prabegus laiko pamate, kad jų ideja "patikimi ir rimti" zmones jau panaudojo...ji palikdami ant ledo..
tikriausiai sakysite, kad reikia galvoti kokia info pateikti ir t.t. Bet tiem zmonem pakako tik pacios idejos, o visa kita sutvarke "patikimu zmoniu" pavaldiniai, kolegos..
gmt
Rašyti privačią žinutę

949 žinutės
( +216 / -100 )

Lietuvoje idėjos yra be skrupulų vagiamos.
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

Lietuvoje idėjos yra be skrupulų vagiamos.
Zodis ne tas - vagiamos.
Visame pasaulyje geromis idejomis yra pasnaudojama ir nesvarbu is kur jos gaunamos/randamos viesoje ar neviesoje erdveje
Idomiau yra tai, kad ideja idejai nelygi ir sakykim jei ji realizuotina, kokie finansiniai instrumentai atmetant tradicinius kurie siuo metu vyrauja rinkoje yra naudotini ty:
be paskolos su uzstatu ar be, banko kreditines linijos ir pan... Man butu idomiau kokie siuo metu galbut net egzotiniai finansiniai instrumentai yra galimi ir kokie ju privalumai/trukumai?
Dievas
Dievas
Rašyti privačią žinutę

467 žinutės
( +9 / -5 )

vadinasi, reikia buti protingesniais už vagis... Nelabai taktiškai pasakysiu, bet, jei jūs savo idėjas barstot pirmam sutiktam žmogui (hiperbolizuoju), tai nuo to jau niekas jūsų neapsaugos, o tuo labiau jūsų idėjų
tamagochi
tamagochi
Rašyti privačią žinutę

724 žinutės
( +91 / -24 )

pats jau turiu siokios tokios patirties, nes neseniai investavau i UAB.

Kaip gauti pradini kapitala? na as zinau viena patikima buda - ji reikia... susitaupyti
Taigi pries 2,5 metu priemiau sprendima, kad reikia nebegyventi nuo algos iki algos, o imti kaupti kapitala ateities veikloms. Uzsibreziau targeta per du metus pasiekti 100K. Aisku, kad ta padaryti dirbant Lietuvoje nepakanka vien tik atideti dali atlyginimo i sali kiekviena menesi. Tam reikia kazkokiu papildomu pajamu - ir mano zvilgsnis nukrypo i akciju birza.
Beje tik daug veliau paskaiciau analogishka Kyosaki patarima jo knygoje, kad norint sukaupti kapitala reikia salia iprastinio darbo dali savo laiko skirti investicijoms.

Taigi pradejau nuo to, kad pasiemiau maksimalia 20K vartojimo paskola is banko ir idejau i birza. Sekesi neblogai - palukanos gan greitai atsipirko. Paskola atidavinejau is atlyginimo, todel toks investavimo budas kartu buvo ir taupymas. Veikla akciju birzoje turi dar viena dideli privaluma, kad vercia dometis finansiniais ir teisiniais imoniu veiklos aspektais, kas man veliau labai praverte.

Taigi lygiai po dvieju metu savo targeta buvau ivykdes 80%.
Kaip minejau neseniai investavau i UAB - nedidelei veiklai pradeti pilnai uztenka netgi kokiu 50KLt pradzioje. Svarbu, kad butu ideja ir zmones, kurie ja tiki.

2 klausimo atsakymas - mano nuomone sioje situacijoje investuotojams reikia pasiulyti tapti bendrasavininkais. Galbut net atiduodant 51% akciju. Tada zymiai sumazeja idejos pavogimo tikimybe.
Zmoniu, kurie turi laisvo kapitalo, surasti nera taip jau sunku - siame forume ju tikrai yra. Svarbiausia dalis yra moketi itikinti, kad jiems verta investuoti i tavo versla.
Vincentas
Rašyti privačią žinutę

31 žinutės

Siaipzvejui, nepamirsk, kai turesi laiko parasyk apie faktoringo privalumus ir būdus.
Mongis
Rašyti privačią žinutę

50 žinutės

2 dievas
visi mes gudrus pasakyti, kad reikia buti protingesniais..bet realiai tu nesukursi verslo vien pasakes "turiu gera ideja, duok pinigu, o po to tau viska atskleisiu". Niekas pinigu neduoda visko neišsiaiškinęs. Šioje vietoje labai svarbu yra saziningumas.
ok.siaipzvejys sita tema kure finansavimo saltiniams atskleisti, o ne tam, kad mes cia diskutuotume, kaip but gudresniam uz potencialius vagis. Risam sita.
Peace
antanas_d
Rašyti privačią žinutę

22 žinutės

Apie faktoringa gan issamus straipsnis buvo vakar dienos Verslo ziniose.
prabegom
Rašyti privačią žinutę

84 žinutės
( +11 / -5 )

2 klausimo atsakymas - mano nuomone sioje situacijoje investuotojams reikia pasiulyti tapti bendrasavininkais. Galbut net atiduodant 51% akciju. Tada zymiai sumazeja idejos pavogimo tikimybe.
Kodel tokia isvada, kad atidavus 51 proc. nebusi ismestas is barsciu? Su likusio akcijom galesi blokuoti sprendimus del istatinio atskiedimo, pelno paskirstymo ir pan., taciau turintis 51 proc. skirs savo direktoriu, o kas turi direktoriu, tas praktiskai turi ir versla savo rankose.

LT nera praktikuojamos akciju klases su skirtingomis teisemis, taip pat privilegijuotos akcijos beveik isnyko kartu su bankrutavusiais ex tarybiniais fabrikais.
Dievas
Dievas
Rašyti privačią žinutę

467 žinutės
( +9 / -5 )

2 dievas
visi mes gudrus pasakyti, kad reikia buti protingesniais..bet realiai tu nesukursi verslo vien pasakes "turiu gera ideja, duok pinigu, o po to tau viska atskleisiu". Niekas pinigu neduoda visko neišsiaiškinęs. Šioje vietoje labai svarbu yra saziningumas.
ok.siaipzvejys sita tema kure finansavimo saltiniams atskleisti, o ne tam, kad mes cia diskutuotume, kaip but gudresniam uz potencialius vagis. Risam sita.
Peace
Štai kodėl man patiko tamagochi gyvenimiškas pavyzdys. Bet norėčiau papildyti. Pinigai - tai verslo tikslas. tačiau tam pasiekti reikia svarbesnio dalyko - nuoširdžiai tavo idėjomis tikinčios bei atsidavusios komandos, kurios nesudarys per furšetą sutikti keli žmonės su išpūstom kišenėm. Jūs kažkokio stebuklo, manau, tikitės - vieną dieną "tipenu" į darbą, o jau kitą nužengia iš dangaus apvaizda kelių dėdžių pavidalu ir man įteikia xxxx k.... Ir aš matau vieno alaus reklamą (pavadinimo neminėsiu), apie tai jei ta alaus įmonė "xxx" būtų bankas, jis būtų geriausias. Atsiprašau už žargoną.
Peace

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital