Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Šaltojo Karo II pradžia?

indenas
Rašyti privačią žinutę

1593 žinutės
( +525 / -239 )

>> raktas

Sutinku su kiekvienu žodžiu. Bet žemintis nereikėtų prieš nieką, net ir prieš "tikras" supervalstybes. O po to ir nesriūbauti per visus kanalus, kad kažkas yra blogas ir tave skriaudžia. Tik išdidus ir orus yra stiprus. Bet tas išdidumas neturi peraugti į kompleksus, nuoskaudas ir "akmenį užantyje", kurie visą likusį gyvenimą trukdytų net ir pasikalbėti...
indenas
Rašyti privačią žinutę

1593 žinutės
( +525 / -239 )

Surizikuosiu vėl į dienos šviesą išvilkti tokią kontraversišką ir buvusią populiarią temą. Su Rusija ir jos priešais() atrodo išsiaiškinom, tai gal yra norinčių pasisakyti vis aktualėjančiu Irano klausimu? Apie arabų pasaulį, skirtingai negu apie Rusiją() nieko neišmanau, tai gal yra išmanančių?
Kaip vystysis situacija ir kaip tai paveiks mūsų investicijas ir sprendimus?
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

Iranas nekuomet nepasiduos Vakarų įtakai ir toliau vystis savo branduolinę programą. Pajuokavo gi Ahmadinedžadas - mes sustabdysime urano sodrinimą tik tuomet - kai vakarų valstybės padarys tą patį.
Rusai turi taikią (arbitražinę) funkciją šiame ginče ir sutinka padėti sodrinti, tačiau savo teritorijoje - Iranas nesutiks - jam reikia savų technologinių grandžių. Be to Rusija nekuomet nepalaimins karinės jėgos panaudojimą Irane ir pasinaudos "veto" teisę JTO.
Kinija kaip didžiausias iš "augančiųjų" žaliavų vartotojų tikrai nėra suinteresuota naftos kainų kylimu iki lubų, todėl irgi blokos karinės operacijos palaiminimą per JTO.
Kas gi lieka Bušui? Jo prezidentavimas baigsis po metu. Respublikonų reitingai žemiau plintuso ir artėjant prezidento rinkimams juos reikia kelti. Respublikonai prarado daugumą Senate ir Kongrese ir per parlamentinius svertus reguliuoti naftos kainos gretimoje ateityje negalės (o ju didžiausi remėjai yra būtens Oil businesses). Lieka vienintelė išeitis - be JTO palaiminimo, prisidengus kokia nors nauja terorizmo gresme (pvz.galima atlikti sabotažinį sprogdinimą kad ir vėl New York'e ir suversti kalte Achmadinedžadui) subombarduoti strateginius Irano objektus. O veliau tegu tvarkosi demokratai ir jungtinių tautų taikdariai. Naftos kainos šuolis garantuotas.
Tačiau šis scenarijus, jei ir bus realizuotas - įvyks ne dabar, o kokia vasara/rudeni.
Bušas yra lohas, tačiau lohas su geru finansiniu užnugariu. Tas užnugaris (naftininkai) supranta kad atejus demokratams - bus užsukti kranai (karinės kampanijos už USA ribų) ir karinės premijos naftoje išnyks. Todėl kol ši marionetė dar turi jėgų - ja bus pasinauduota.
Aš laukiu karinio konflikto artimuosiose rytose šiais metais.
Success is a journey, not a destination...
indenas
Rašyti privačią žinutę

1593 žinutės
( +525 / -239 )

Iranas nekuomet nepasiduos Vakarų įtakai ir toliau vystis savo branduolinę programą. <...>
Aš laukiu karinio konflikto artimuosiose rytose šiais metais.
Tokio scenarijaus tikimybė tikrai bene didžiausia. Bet išlieka klausimas, ką ir kada tokios raidos atveju daryti su savais lietuviškais,rusiškais,balkaniškais,kiniškais,Vakarų ir Rytų europietiškais ir kitokiais vertybiniais popieriukais???
Ar į latus viską kuo skubiausiai keisti?

Beje, klausimėlis gerą atmintį turintiems investavimo veteranams
Kaip pasaulio akcijų biržos elgėsi pirmojo ir antrojo JAV karų su Iraku metu? T.y., likus maždaug mėnesiui iki puolimo ir tų karų pradinėse fazėse?
bukanierius
Rašyti privačią žinutę

538 žinutės
( +60 / -45 )

Karo su iranu nebus. Bent kol kas.
Deja Bushui paskutiniai rinkimai suriso rankeles ir demokratai suteike aisku signala, kad uzteks jau zvanginti ginklais.
Beje nemanau kad Busho supportintojai naftos tiekejai tuo suinteresuoti, nes karas pries Iraka ir karas pries Irana is esmes skirtusi.
Beje Iranas suinteresuotas nedideliu pabombardavimu, nes jam kaip tik dabar ir truksta aukos ivaizdzio todel ju prezidentas kiekviena proga tikslingai siekia sio ivykio.
Mr.Gintas
Mr.Gintas
Rašyti privačią žinutę

316 žinutės
( +198 / -52 )

Įdomus faktai pateikti.

http://www.viewzone.com/dualcitizen.html

Prisimenu ir Lietuvoje neseniai buvo arši kova dėl dvigubos pilietybės.

Ir JAV senato rezoliucija dėl Vilniaus senamiestyje vienos tautos
galimos kapavietės.

Ir šitas teiginys, "Rahm Israel Emanuel - Obama's Chief of Staff" yra įdomus.

P.S. Nepamirškime, kad diskutuoti šią tema Lietuvoje nėra labai saugu.
Tai ne citata iš švento rašto, tai tik kukli mano nuomonė, už kurios patikslinimą, visada būsiu dėkingas.
vaidas7777
vaidas7777
Rašyti privačią žinutę

461 žinutės
( +77 / -163 )

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/rusija-ispeja-atsizvelgsianti-i-nato-veiksmus-baltijos-salyse.d?id=70415676 

NATO karinių pajėgumų telkimas prie „mūsų sienų yra didelis ir reikšmingas karinis veiksnys, į kurį turi būti atsižvelgta planuojant mūsų gynybą. Darysime tai, ką privalome, kad apsaugotume savo teisėtus nacionalinius interesus“, cituoja laikraštis pokalbį su Rusijos diplomatu per praėjusį savaitgalį Vokietijos mieste Miunchene vykusią tarptautinę saugumo konferenciją.

„Dabar nuolat vykdomos pratybos, rotuojamos JAV pajėgos, (išankstinio) sandėliavimo vietose dislokuojama sunkioji karinė technika, – sakė A. Gruško. – Jungtinės Valstijos taip pat dislokuos naują brigadą, kuri bus nuolat arba ilgą laiką rotuojama toje Europos dalyje.“ „Be to, (bus sutelkti) nauji ginkluotės rinkiniai greitam 2–3 brigadų dislokavimui. Tai, be abejo, yra didelis pokytis saugumo modelyje ir NATO (pajėgų) dislokavimo modelyje. Į tai bus labai rimtai atsižvelgta mūsų karinio planavimo procese“, – įspėjo Rusijos pasiuntinys.

Per šiuos mokymus desantininkai planuoja praktiškai išnagrinėti klausimus dėl desanto šturmo dalinių panaudojimo šiuolaikinėmis sąlygomis, tuo pačiu metu arba vėliau nuleidžiant parašiutininkų desantą“ iš lėktuvų arba nuleidžiant karius lynais iš sraigtasparnių, sakoma ministerijos pranešime. Kariškiai taip pat planuoja išbandyti naują taktinę automatinę dalinių ir ugnies valdymo sistemą „Poliot K“ ir artilerijos ugnies valdymo sistemą, integruotą į bendrąją pajėgų valdymo sistemą „Andromeda D“. Per šiuos mokymus taip pat bus išbandomos naujos ryšių priemonės, oro taikinių ankstyvojo aptikimo kompleksai ir bepilotės skraidyklės. Ministerija nurodė, kad pratybose dalyvaus apie 2,5 tūkst. desantininkų ir apie 300 technikos vienetų – šarvuotųjų mašinų, automobilių ir specialiosios karinės technikos sistemų.


ugnelakys
Rašyti privačią žinutę

4 žinutės

Citatos pradžia zhaltis  
  Pastarųjų savaičių įvykiai verčia susimąstyti. Vašingtono suintensyvėjusi priešraketinės gynybos politika (pgp) Europoje, bei vis aštrėjantys Kremliaus pasisakymai tarptautinėje arenoje JAV adresu privertė prisiminti dar neseniai pamirštą Šaltojo Karo (Cold War) definiciją. Ypač pastarųjų dienų įvykiai: Vokietijos parama Rusijai, pasireiškusi atvira kritika Amerikai dėl savavališkos pgp Europoje, Rusijos kaltinimai JAV idant pastaroji siekia įtraukti šalis į naujas ginklavimosi varžybas bei išsakytas 'rūpestis' dėl įtakos pasienio zonose (tai ir mus liečia) "stiprinimo".
Įdedu kelias nuorodas tiems, kas dar nėra susipažinę su šiomis naujienomis ir šiomis:


Taigi ką manote apie tai? Kokie yra abiejų pusių (JAV vs Rusia) veiksmų ir pasisakymų politiniai/ekonominiai motyvai? Kaip tolesnis santykių aštrėjimas galėtų atsiliepti rinkoms? Ir galų gale, ar vertinate tai tik kaip dar vieną "antį" ir vežimo skaldymą iš adatos, ar į tai žiūrite rimčiau?
Kviečiu argumentuotai diskusijai.

p.s. Pasigedau adekvačios skilties (a la "Įvykiai pasaulyje" ar "Įvarios Temos" ) tokioms diskusijoms.
Citatos pabaiga
Geras bajeris tas, kad tema pradėta 2007, o tai visai aktualu dabar; labai įdomu, kaip tai buvo matoma tada, ir kaip dabar.
radianas
radianas
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

Kad link kažko panašaus einama, tai gali būt. Įvykius peržvelgi visus - ekonominiai rodikliai beveik visur pirmoj vietoj, nors tas tikrai nėra svarbiausia; artimieji rytai-islamas-musulmonai pabėgėliai-terorizmas; afrika - terorizmas-badas; europa - irgi pirmoj vietoj ekonominiai rodikliai - dvišalės-trišalės ir pan. sutartys; europa - terorizmas - atsainus požiūris į jį; rusija - putinas;

Paskutinį kartą redagavo: radianas (2016-07-22 09:56)
lindarose11
Rašyti privačią žinutę

2 žinutės

You’ve written nice post, I am gonna bookmark this page, thanks for info. I actually appreciate your own position and I will be sure to come back here.
jeremycole
Rašyti privačią žinutę

5 žinutės

Iranas nekuomet nepasiduos Vakarų įtakai ir toliau vystis savo branduolinę programą.
192.168 ll router
 
thutrangctp
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

 Not all are true. Everyone has their own way of thinking but I think they have to reconsider. I like to argue for the most accurate results.
chirurgie
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

Greffe de cheveux en tunisie

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

DIENORAŠČIAI

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2018 Tipro Group UAB