Belsebubas | Žinutės

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-05-08 09:59:32

:) o va čia jau cirkas prasidėjo :) Aš savo socialinio statuso geriau neaprašinėsiu, nes būsiu išvis nulinčiuotas.. trumpai dėl amigo: jei tikria baigei VU, vadinasi tavęs ten nieko neišmokė ir bereikalingai leidai laiką, todėl tiesiog pasimokyk argumentuotos diskusijos (nesitikiu kad iškart suprasi kas tai yra :)) ir logikos taisyklių, dar pasidomėk ekonominiais dėsningumais trumpu, vidutiniu ir ilgu laikotarpiu ir tuomet galėsim diskutuot, tada ir pats kažką naujo sužinosi, ir kitus kažkuo apšviesi - win win. Ne į temą, bet truputį juoką kelią tavo arogantiškumas ir pasiektos verslo aukštumos, kai pusę paros spekulių tinklapy praleidi.
O ir bendravimo stilius panašus į seno gero mauzerio kurį katik priminei, bet aš ne psichologas, diagnozių nepaišysiu :)

O dabar į temą: bankai nėra jokia mistinė organizacija, kuri elgiasi neprognozuojamai, ir siekia užkariauti pasaulį. Lietuvos bankai nėra jokia išimtis, ir viso labo kopijuoja stambiųjų pasaulio bankų žingsnius. JOKS bankas išsivysčiusioje šalyje nebandys susigriebti NT - jie siekia turėti maksimaliai didelį likvidumą, ilgo laikotarpio stabilius pinigų srautus nešančius kreditus ir kuo pastovesnius lėšų šaltinius. NT yra iš esmės nelikvidus turtas, ir REO (real estate owned) jų balansuose yra kaip betono gabalas plaukikui po kaklu. REO neneša jokių pajamų, atneša papildomų priežiūros išlaidų ir kainuoja bankui palūkanas, mokamas už indėlius, kurių nereikėtų pardavus NT. Bankai tikrai nesieks valdyti kuo daugiau NT, tai ne jų sritis, ir nereik kurt tokių varganų sąmokslo teorijų.

Va čia turėtumėt iškist savo argumentą kad bankai blokuoja NT pardavimą su didelėm nuolaidom. Taip, tik niekas nesusimąsto kodėl... Juk Lietuvoje gyvenam, tik atsipalaiduok ir išdurs. Jei bankai neblokuos pardavimo, visas turtas bus staigiai išparduotas už 30% skolos vertės saviems pirkėjams ir paskui perparduotas su 100% antkainiu, bankas liks ant ledo, skolininkas dar uždirbs papildomai. Šitas menas pas mus įvaldytas - maždaug skaldyk ir valdyk. Turtą švariai firmai be skolų, prasiskolinusią firmą subankrotini ir sėdi laimingas, Žiemelis daug pasekėjų turi. Būtent todėl bankai ir laikys kainas netoli vidutinių kainų, kurios vis dar laikosi gana aukštai. Reikia įvertinti tai, kad su kiekvienais metais NT savikaina bankui didėja per negautas palūkanas + priežiūros išlaidas, tai garantuoti 10% kasmet, todėl už 5 metų savikaina viršys 150% dabartinės kainos, o ilgametis NT augimo koef yra apie 5% (šaltinio nepamenu, todėl galiu klysti).

Na o kiti argumentai kaip NT negali pigti, gyventi kažkur tai reikia, neapsimokės pigiau statyti ekonominės reikšmės trumpu ir vidutiniu laikotarpiu neturi ir yra niekiniai... Galų gale katik buvo minėta, kad objekto ciklas - apie 3 metai.. o projektai nebevykdomi nuo pernai metų galo, vadinasi pasiūla pradės sekti anksčiausiai 2011 metų gale.. Per porą metelių oj kaip gali kainos nuvažiuot..

P.S. prieš ~ 2 metus realaus namo pavyzdys - seno namo nugriovimas, naujo pastatymas + pilnas įrengimas (su visa technika ir pan) atsiėjo kiek daugiau nei 300k. neįvertinama sklypo kaina ir aplinkos sutvarkymas. Kai išgirduos šiuos skaičius, iškart supratau, kad butai po 400k yra gryniausias oro burbulas. Aišku pateikta kaina nesinaudojant įmonės paslaugomis, viską organizuojant pačiam. (vien PVM gali be didelio vargo sutaupyt tokiu būdu, tik kad už tai sodina :)) Dabar manau kad ir pigiau galima gauti, vien baldus pasistengus perpus pigiau pasidarysi. Žodžiu šiuo metu pirkti yra tikrai nepatartina.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-05-05 05:20:39

Zveris, tai netiesiogiai nori pasakyti, kad darbo išlaidos projekte sudaro daugiau nei 50% visų išlaidų? Tokiu atveju sąnaudos dabar turi laaabai didelį potencialą mažėti, nedarbo tendencijas visi juk matome.

O dėl viso komentaro, norėčiau tik priminti, kad savikaina ne visada yra rodiklis. Normaliom sąlygom minimali savikaina gal ir yra apatinė kainos riba, bet krizės metu galim net tos sumos nepasiekti, nemanau kad reikia detaliau apie tai kalbėti. Ta pati AWG. Pati minimaliausia jos savikaina buvo 1 lt, daugeliui smulkiukų - virš 5lt, o kokia kaina dabar juk žinote. Tai kaip tai įmanoma pagal jus? :)

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-03-19 17:18:05

http://www.aruodas.lt/index.php?mod=Siulo&act=Skelbimas&obj=1&id=431681

1 kamb. butukas Kaune, visas sutvarkytas, tualetas, vonia ir virtuvė atskirti prie buto. Ploto, žinoma, nedaug, bet kaina 544 eur/m2. Dviem žmonėm gyventi įmanoma, kaina įkandama, butas sutvarkytas jaukiai, iki centro sparčiu žingsniu per 20 nupėdinti gali.
Ir tokių variantų atsiranda jau DABAR. Naivu manyti, kad per artimiausius 6-8 mėn kainų trendas apsivers, nes kritimas dar tik prasidėjo, o kaip LT atrodys po tų mėnesių, galima pažiūrėti nuvykus už šiaurinės sienos.
Dėl 300 eur gal ir abejočiau, bet pats esu užsibrėžęs moralinę ribą butui - ne daugiau 2k. Lt/m2., ir tikrai nemanau, kad galėsiu rinktis tik iš "tvartų".
Kilom nuo pat 2002-2003 metų, 2008 pradėjom kristi, įdomu kiek optimistų, manančių, kad tuoj tuoj paliesim dugną? :)

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-02-23 21:45:59

Užkliuvom už žodžių greičiausiai ir tiek, kaip suprantu nori pasakyti kad siekis pagerinti šalies padėtį kitų šalių atžvilgiu nebūna devalvacijos tikslas, aš sutinku. Vistik kaip minėjau, mano galva prarastos pozicijos gali būti viena iš priežasčių įvykdyti devalvaciją.

Panašu, kad nuomonės iš esmės nesikerta tai nėra ko toliau plėtoti šį klausimą, baigiam :)

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-02-23 18:52:49

Zilvinai, ne pats sugalvojau kad prekybiniam partneriam devalvuojant ar deprecijuojant valiutas santykinis konkurencingumas jų atžvilgiu krenta, man pasirodė kad šis klausimas jau išdiskutuotas ir šitoje diskusijoje. O jei Europai mes prognozuosim defliacinę depresiją, skolos tokiu atveju yra baisesnė kilpa po kaklu nei devalvacija, bet čia jau mano asmeninė nuomonė.

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-02-23 14:26:28

Zilvinai, turbūt netiksliai ir nepilnai išsireiškiau. Į valiutos kurso keitimą aš daugiau žiūriu kaip į ūkio gaivinimą (konkurencingumo GRĄŽINIMĄ), o ne biudžeto balansavimą. LRV tikslas Nr.1 yra biudžeto balansavimas ir mokumo išlaikymas, o lengviausias kelias yra tuščios emisijos, už kurias nei palūkanų mokėt reik nei grąžint. Tai iš esmės baisiau už skolas, nes visiškai kerta pasitikėjimą šalimi ir jos politika, verslo aplinka ir pan., ir veda TIK prie finansinio kracho ir gyventojų santaupų bei biudžeto išmokų nuvertinimo. Ir su devalvacija to taip pat nereikėtų lyginti, nes tuščios emisijos klibina pačius finansinės sistemos pagrindus.

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-02-23 13:11:20

Na šiuo atveju kaip tik reikia mažiausiai skaičiuoti LRV galimybes. Dabar turime Valiutų valdybos modelį, kurio didžiausias pliusas yra pinigų leidimo ir šalies valdymo funkcijų atskyrimas. LCB leidžia litus, LRV rūpinasi šalies biudžetu. Būtent dėl tuščių emisijų nebuvimo spekuliacinės atakos prieš litą iš esmės nėra veiksmingos.

Kaip labiausiai tikėtiną variantą aš vertinu Baliuka minėto 15% koridoriaus atidarymą - vien dėl to, kad tai toleruoja euro įsivedimo sąlygos (kiek mum naudinga turėti eurą yra kitas klausimas). Siekiant valiutą nuvertinti smarkiau išties naudinga svarstyti kurso atrišimą, bet tokiu atveju greitai kils pagunda biudžeto deficitą dengti litais, o kadangi fiksuoto kurso nebus, bus nusispjauta į tų litų padengimą, prileista begalė litų biudžeto balansavimui, turėsim ir infliaciją, ir spiralinį lito nuvertėjimą, ir galiausiai šalies nemokumą dėl visiškos finansų suirutės (nelabai tikiu kad VISI atsiskaitymai šalyje pereitų prie neutralios valiutos).

Iš esmės kol LCB išlaikys nepriklausomumą, laisvas kursas būtų geras pasirinkimas, bet nuojauta kužda kad bent iš pradžių kursas būtų gerokai numurkdytas ir tektų vykdyt intervencijas bet kuriuo atveju - de facto grįžtume prie to pačio fiksuoto kurso, tik naujame lygyje. Taigi aš nesmerkiu fiksuoto kurso jei jis būtų peržiūrimas susidarius tam tikroms ekstra situacijoms- šiuo metu naudinga būtų jį kiek nuleisti, galbūt ateityje reikės jį pakelti. Faktas kad lankstumo litui reikia, o toks kategoriškas fiksavimas jokio lankstumo nesuteikia..

P.S. kad iki rudens lito kursas pasikeis duočiau 80-90% (aišku šiuo metu galbūt emocijos kažkiek groja), bet net ir dabar nedrąsu laukti kol už mėnesio galėsiu konvertuoti litinį indėlį į eurus- neramu ant dūšios :)

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-02-09 14:25:36

Čia kaži sutapimas kad po mano pasisakymo kalbama apie velnio apsėstas žmogystas, norinčias devalvavimo? :D

Optimistas, pernelyg supaprastini visą vaizdą (visko net neskaičiau, nes nepatogu skaityt kai be tarpu rašai :)), situacijos dar nežinau (naujienų kasdien neseku, nes jos kasdien ir keičiasi- kai bus veiksmai, tada ir kalsim prie kryžiaus) bet šitoj vietoj tenka sutinkti - antrojo Kubiliaus plano atsiradimas mane nuvylė.
Viena iš dviejų svarbiausių priežasčių, kurios yra pakankamos pateisinti drąstišką mokesčių reformą, pasirodo, ne tokia ir baisi. Lieka atviras klausimas kaip bus vykdomas finansavimas - ar verslo skatinimo planui skolinsis pati Lietuva, ar tiesiog bus sudarytos sąlygos pasiskolinti verslui su galbūt daline valstybės garantija ar pan. Iš esmės tai yra konfliktuojantys veiksmai - viena ranka atimi, kita duodi, ir išties sukeliama sumaištis, vietomis perauganti kone į paniką.

Jei skolinimosi sąlygos nėra tokios baisios kaip buvo kalbama, reikėjo apsiriboti PVM sulyginimu ir pakėlimu iki 19%, nes tai nėra skausminga, plius lengvai administruojama, nereikėjo leistis į visas kitas permainas, galbūt išskyrus SoDros balansavimą, nes ten Kirkilas padarė visišką jovalą su daugiau nei 1 mlrd. lt skyle.

Žodžiu, akivaizdu kad viskas yra neaišku, neatsakytų klausimų daug ir už tai dedu Kubiliui minusą, kad ir kaip jis man imponuotų..

O dėl MNF, tai pabandyk nusikelt 10 metų atgal - apyšvieži (dvigubai šviežesni) jausmai apie išsilaisvinimą nuo nekenčiamos Rusijos, plius tuo metu įvykęs Rusijos krizės krachas DĖL STIPRIŲ VERSLO RYŠIŲ SU RUSIJA ir pasidarys aišku kodėl buvo taip kategoriškai siekiama vakarų investuotojo su siekiu integruotis į vakarų ekonomiką. Išėjo iš to žinoma visiškas pravalas, bet siūlau pamiršti tą MNF, nes po nosim kątik prasukta keleriopai didesnė afera su LEO per socdemų (neabejoju kad su AMB leidimu) klaną. Žodžiu monopolijos klesti, bet klestėjimas užtvirtintas socdemų metais, ne konservų (matau kad stengiamasi tai pripaišyti konservam), beto ko vertos šitos partijų etiketės kai pusė narių migruoja po kitas partijas (kartais tiesiogiai, kartais tik balsais)...?

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-02-09 08:27:27

Newbie, visiškai sutinku, kad devalvacija turi ir kitų tamsiųjų pusių, tiesiog jos dažnai būna sunkiai prognozuojamos nes čia veikia daug kintamųjų, kiekviena šalis turi savo specifinių niuansų. Kaip jau minėjau, mano galva devalvacija yra vienas iš įrankių (tikrai stiprus įrankis), kuris vargu ar padės jei bus naudojamas atskirai- tam reikia pasiruošti, nusistatyti prioriterus, surašyti metodikas ir pan., o ne bach ir devalvuojam, o tada žiūrėsim. Vien todėl valinga devalvacija yra geriau nei priverstinė.

Iš tiesų nesu praktikuojantis ekonomistas, todėl negaliu kompetentingai patarinėti, bet esmė būtų užkirsti kelią infliacinei spiralei- atsilaikyti minios reikalavimam kelti išmokas ir atlyginimus, tam tikra prasme įšaldyti kuo didesnę šalies išlaidų dalį litais (nežinau kaip praktiškai tai pasiekti - galbūt sudaryti ilgesnio laikotarpio sutartis su fiksuotom kainom ar pan.) BVP litais išaugtų, todėl tikėtina kad ir biudžeto pajamos mažų mažiausiai nekristų. Taip pat reikėtų imtis eksporto skatinimo (irgi nežinau kaip tiksliai, nes įtariu kad ES neitin palankiai žiūri į bet kokios rūšies protekcionizmą).

Dėl PL, UK ir kitų šalių, kurių valiutos paskutiniu metu smarkiai nuvertėjo, tai labiau tikėtina, kad valiutos kritimas prasidėjo dėl sunkėjančios eko padėties, nei priešingai. Sunku pasakyti kiek prie dabartinės padėties prisidėjo valiutos nuvertėjimas (pvz. Kinija paskutiniais metais sąmoningai nuvertino savo valiutą ir iš to turėjo naudos). Beje 2-3 punktas jau dabar pasireiškia ir Lietuvoje netgi be devalvacijos, todėl tai reikėtų pripaišyti globaliai eko situacijai, o ne valiutų kursam.

Taip pat reikia turėti omenyje, kad tai nėra devalvacija, o depreciacija - t.y. laisvas kursas.
Mūsų atveju laisvas kursas būtų savižudybė, litą tikrai greitai suvalgytų. Valiutų valdybos modelis mažai šaliai bene geriausias - nepiktnaudžiaujama tuščiom emisijom ir praktiškai likviduojama spekuliacinių atakų rizika, tačiau sistema yra nelanksti ir per ilgesnį laikotarpį kursas nebeatitinka realijų, todėl periodinis kurso pakeitimas mano galva yra teigiamas dalykas.

Dėkui, Švyturį, bet labai abejoju ar plačiosios masės kadanors pažvelgs į devalvaciją nešališkai :) Ir aš iš esmės nesu devalvacijos stumėjas, tiesiog mano galva tai nėra toks didelis baubas koks yra piešiamas, ir dėl mažavertės valiutos komplekso nereikėtų jo išbraukti iš valdžios įrankių bagažo.

Lito devalvavimas 1506 Bendri klausimai 2009-02-08 19:29:10

http://www.lb.lt/stat_pub/statbrowser.aspx?group=8008

Jei į vieno ketvirčio ESD sumažėjimą nuo 4.8 mlrd. lt. iki varganų 2.9 mlrd. lt. žiūrėsi kaip į problemos išsprendimą, tai tarkime kad tu teisus. Pateiktoje nuorodoje yra pakankamo laikotarpio duomenys kad matytųsi esmė. Net ir per Rusijos krizę nebuvo nei vieno ketvirčio, kai ESD būtų visiškai subalansuota arba perteklinė. ESD šiuo metu siekia 10% BVP, ir aišku džiugu, kad nukrito nuo kosminių 19%, bet naivu manyti, jog nereikia rimtai dirbti ES balansavimo srityje.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital