Banker | Žinutės

Value At Risk? Ar naudojat? 2 Fundamentalioji ir techninė analizė 2006-02-11 19:16:02

Kaip matau tau niekas neatsakys ir jie tokių dalykų nenaudoja kaip VaR arba nenori dalintis geromis paslaptimis. Kiek žinau bankai tikrai naudoja VaR ir tai yra kaip būtina priemonė. Bet VaR daroma prielaida, kad gražos pasiskirsčiusios pagal normalųjį skirstinį, kas ne visuomet tiesa.
Taigi jeigu VaR taikyti Lietuvoje tai reikėtų geriau paanalizuoti kokiomis prielaidomis VaR yra geras būdas blogiausiam atvejui prognozuoti. Ir identifikuoti tokį finansinį turtą ar finansinius instrumentus, kurių kainos kitimas kuo geriau atitinka VaR prielaidas.

Indeksai. Dejavue ? 24 Akcijų birža 2006-02-11 19:08:25

Na suprantu, kad išties aktyvi prekyba VP gerai veža:). Ir pats truputėlį patyręs ir savo akimis NewYork'e matęs didelį džiaugsmą NYSE. Mačiau ir kai kurių Wall street'o prekeivių veiduose didelę paniką.
Bet jei dėl mano klausimo, tai galiu pasakyti, kad pats puikiai suprantu, jog nuprognozuoti neįmanoma, tačiau ekonomika susideda iš lūkesčių. Kokios grąžos tikitės per artimiausią pusmetį ar bent jau ketvirtį? Ne savo grąžos,o paties indekso OMXV. Ir jei galite savo lūkesčius argumentuokite. Būčiau labai dėkingas:)

Indeksai. Dejavue ? 24 Akcijų birža 2006-02-10 12:54:07

Sveiki,

Garfikai yra gerai, bet kyla paprastesnis klausimas: kokios būtų galima tikėtis OMXV grąžos per artimiausius 2 metus? Na jei ne per 2, tai bent jau per metus?

LITIN 10 indeksas 3 Akcijų birža 2006-02-09 14:33:04

Aš taip pat manau, kad reikia likvidumo indekso, nes būtų tikrai lengviau suprasti ne tik korekcijas, bet ir į ką verta investuoti be didesnės rizikos prarasti savo pinigus. Bet čia jau matyt OMX ir VVPB reikalas. Jei bus daug norinčiųjų, gal ir suformuos kokį likvidumą atspindintį indeksą.

Rinkos rizikos vertinimas 21 Fundamentalioji ir techninė analizė 2006-01-19 16:53:30

Šiaip gerb. Nojau aš ir klausiu investuotojų praktikų kokius metodus siūlote naudoti vertinant rizikos premiją. Aš ketinu vertinti tik remdamasis praktinais metodais, jei šioje diskusijoje bus mano lūkesčius atitinkančių pasiūlymų.

Rinkos rizikos vertinimas 21 Fundamentalioji ir techninė analizė 2006-01-18 16:01:59

Sveiki,

baigiamajame mokslo darbe ketinu vertinti 2001-2005 VVPB listinguotų akcijų rizikos premiją remiantis ekonominės ir/ar ekonometrinės analizės metodais. Manau, kad vertinimą būtų tikslinga atlikti 2 metų duomenų pagrindu, nes rizikos premija kinta. Kokius metodus akcijų rizikos premijai vertinti naudojate jūs? Galite siūlyti įvairius metodus, išskyrus tuos, kurie tinka tik efektyvioms ir ilgaamžėms finansų rinkoms (pvz., CAPM, APT). Esu keletą vadovėlinių metodų kylančioms rinkoms numatęs pats, tačiau noriu apžvelgti ir vertinti praktinius požiūrius.
Iš anksto dėkoju už pasiūlymus.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital