S&P 500 indekso analizė

ArturasMilevskis | 2010-06-30 10:57 | perskaitė: 1284
Raktiniai žodžiai: S&P 500
S&P 500 indekso analizė Vakar (2010 metų birželio 29 dieną) S&P 500 akcijų indeksas smuko 3.1% bei užsidarė ties 1041 punkto riba. Ir vėl galima būtų užduoti esminį k

Vakar (2010 metų birželio 29 dieną) S&P 500 akcijų indeksas smuko 3.1% bei užsidarė ties 1041 punkto riba. Ir vėl galima būtų užduoti esminį klausimą: Kas gi iššaukė tokį didelį kritimą? Jei tikėsime Bloomberg naujienų portalu, tai sakysime, kad tokį kritimą pagrinde iššaukė baimė, dėl lėtėjančio Kinijos ekonomikos augimo bei JAV vartotojų pasitikėjimo smukimo. Tačiau klausimas ar mes galime tuo tikėti, kai vienos dienos ryte Bloomberg žurnalistas pateikia konkrečią naujieną, kodėl pasauliniai akcijų indeksai kyla. Tada tos pačios dienos pabaigoje visi indeksai apsisuka ir gana stipriai smunka, o tos pačios Bloomberg naujienų agentūros žurnalistas kaip kainų smukimo priežastį šį kartą ir vėl pateikia tą pačią naujieną, tik kad ją jau interpretuoja iš kitos pusės. Kažkodėl visa tai atrodo juokingai graudu ir gali reikšti tik vieną dalyką: ne naujienos formuoja kainas, o kainos formuoja naujienas!!!

Kartais yra geriau ne neujienose ieškoti paaiškinimų, tačiau skaityti, ką sako kaina. O ką ji mums sako, galima pamatyti iš žemiau pateikto S&P 500 akcijų indekso savaitinio “candle” grafiko.

Visų pirma reikėtų atkreipti, kad kaip tik vakar šis indeksas dar kartą sulaužė naujai nubrėžtą teigiamos tendencijos liniją (žalia kylanti kreivė). Antra bei ypač svarbi naujiena – kaip tik vakar indeksas pasiekė naują 2010 metų minimumą, t.y. sulaužė esminius palaikymo lygius (horizontalios žalios linijos).

Be abejo, viena diena kol kas dar nieko nesako, tačiau visas pasaulis šiuo metu stebi, kaip išsirutulios dabartinė analizuojamo indekso tendencija. Kaip tik žemiau esančiame grafike geltonomis linijomis yra pavaizduota vadinama “galvos ir pečių” (angl. “head and shoulders”) kainos formuotė, kuri pagal vadovėlinę techninę analizę dažniausiai simbolizuoja teigiamos tendencijos perėjimą į neigiamą tendenciją. Kad ši formuotė pasitvirtintų, reikėtų sulaukti dieninio arba savaitinio S&P 500 indekso užsidarymo žemiau 1040 – 1045 punktų lygio. Dieniniame grafike tai jau įvyko. Su savaitiniu grafiku reikėtų palaukti iki 5 – dienio.


 

Jei aukščiau paminėta kainos formuotė yra “tikra” ir kainos smukimas tęsiasi toliau, tokiu atveju vėl remiantis techninės analizės vadovėliais tikėtina, kad kaina turėtų pasiekti 870 punktų ribą (esminis palaikymas (1045 punktai) – (indekso pikas (1220 punktų) – esminis palaikymas (1045 punktai) = 175 punktai) = 870 Punktų).

Tačiau reikia nepamiršti, kad dabartinis lygis yra labai svarbus palaikymas, o tai reiškia, kad yra labai didelė indekso atšokimo tikimybė. Dar galima pridėti ir tai, kad dieniniame S&P 500 akcijų indekso grafike pastebimos teigiamos MACD histogramos bei MACD linijų divergencijos su kaina, bei dauguma sentimento indikatorių signalizuoja perdėtą pesimizmą.

Taigi, galima drąsiai teigti, kad šiuo metu analizuojamas indeksas vėl yra ties kritiniu lūžio tašku. O ar ties šiuo tašku įvyks esminis tendencijos lūžis ar ne, parodys tik laikas.

 

KomentaraiNeprisijungęs vartotojas
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


2010 07 01 01:28     #33768
ne naujienos formuoja kainas, o kainos formuoja naujienas gerai pasakyta.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital