Shanghai indekso analizė

ArturasMilevskis | 2010-05-20 11:13 | perskaitė: 1158
Raktiniai žodžiai: Shanghai Composite
Shanghai indekso analizė Kinijos “leading” (lydintys arba aplenkiantys) indikatoriai krenta jau nuo 2010 metų vasario mėnesio. Labai dažnai šie indikatoriai teisingai išprogn

Kinijos “leading” (lydintys arba aplenkiantys) indikatoriai krenta jau nuo 2010 metų vasario mėnesio. Labai dažnai šie indikatoriai teisingai išprognozuoja šalies ekonomikos ciklo stadijas (smulkiau apie lydinčius indikatorius galima rasti čia: “Ką signalizuoja lydintys indikatoriai globalinio atsigavimo garvežiui“). Atsižvelgiant į tai, jog Kinija pirmoji dar 2009 metų sausio mėnesį pradėjo lipti iš duobės (čia vėlgi pagal lydinčius indikatorius), galima daryti prielaidą, kad ir dabartinis smukimas nieko gero nepranašauja bendrai pasaulinei ekonomikai. Nors pagrindinių šalių (JAV, Japonijos, ES) lydintys indikatoriai vis dar kyla, tačiau atsižvelgiant į Kinijos situaciją, artimiausiu metu būtų galima tikėtis ir kitų šalių minėtų indikatorių smukimo.

Ką tai reiškia Kinijos ir kitų šalių akcijų rinkoms? Žemiau pateikiame Shanghai Composite akcijų indekso savaitinį “candle” grafiką, kuris turėtų atsakyti į šį klausimą. Galima drąsiai teigti, kad šis indeksas šiuo metu yra kritimo/neigiamoje tendencijoje (“meškų” rinkoje). Esminis pikas buvo pasiektas dar 2009 metų rugpjūčio mėnesio pradžioje, ties 3478 punktais. Nuo to momento indeksui nei karto nepavyko pasiekti minėto lygio. Ilgą laiką indeksas svyravo be aiškios krypties, kol galiausiai smuko žemiau teigiamos trendo linijos (žalia spalva) bei žemiau esminių slankiųjų vidurkių. Kaip matome per paskutines 6 savaites indeksas gana stipriai pasikoregavos ir šiuo metu yra beveik 26% žemiau nei 2009 metų rudenį. Taip pat jis smuko žemiau pagrindinių palaikymo lygių (žalios horizontalios linijos), kas signalizuoja vadinamą “lower high – lower low” kainos formuotę bei tai, jog šiuo metu situaciją kontroliuoja pardavėjai.Išvada: Kinija yra “meškų” rinkoje, tai neigiamai veikia tiek žaliavas, tiek ir kitų šalių akcijų rinkas bei rizikingas finansines priemones.

KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital