Kas vyksta rinkose?

ArturasMilevskis | 2010-05-04 21:49 | perskaitė: 1489
Raktiniai žodžiai: S&P 500, EUR/USD, nafta, auksas
Kas vyksta rinkose? Praėjusią savaitę pasirodę pirmieji neigiami ženklai, atrodo kad buvo “tikri“. Praktiškai visi instrumentai (išskyrus naftą) šią savaitę jau sp

Praėjusią savaitę pasirodę pirmieji neigiami ženklai, atrodo kad buvo “tikri“. Praktiškai visi instrumentai (išskyrus naftą) šią savaitę jau spėjo smukti žemiau, nei minimali praėjusios savaitės kaina.

S&P 500 akcijų indeksas šiandien sulaužė pastarųjų 3 mėnesių teigiamą tendencijos liniją, smuko žemiau esminio palaikymo lygio – 1180 punktų, bei pasiekė 50 MA. Bendrai toks kainos elgesys yra neigiamas ženklas, jau yra pastebima vadinama “lower high – lower low” tendencija, o tai reiškia, kad bent jau trumpu laikotarpiu dominuoja pardavėjai.


 

Daug silpniau atrodo EURO STOXX 50 akcijų indeksas, kuris yra smukęs žemiau 200 dienų MA. Tokį šio indekso silpnumą galima būtų paaiškinti tuo, kad apie 20% indekso sudaro finansų sektoriaus bendrovės, bei tai, kad Europos akcijos šiuo metu yra mažiau patrauklios nei tarkime JAV.

EUR/USD valiutų pora, net ir patvirtinus 110 mlrd. eurų pagalbos paketą Graikijai, nesulaukia pirkėjų, o tai reiškia, kad rinkos dalyviai netiki politikų žodžiais, jiems reikia darbų. Kaip tik šiandien EUR/USD pasiekė naują 2010 metų minimumą ir gana greitai artėja prie psichologinės 1.3000 punktų ribos. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad EUR/USD kursas sulaužė teigiamą 8.5 metų trukmės tendencijos liniją (tai dar vienas labai neigiamas ženklas).


 

AUD/USD valiutų pora kaip ir S&P 500 akcijų indeksas, šiandien sulaužė teigiamą tendencijos liniją bei esminį palaikymą ir priartėjo prie 50 MA. Nafta atrodo stipriau nei aukščiau paminėti instrumentai, nes dar išsilaiko virš teigiamos tendencijos linijos, tačiau irgi testuoja 50 MA. Na ir galiausiai auksas atrodo stipriausiai, nors ir šis metalas neišvengia kainos korekcijos.

Išvada: po maždaug 12 savaičių trukusio kilimo, kai optimistų skaičius pasiekė ypač didelį procentą rinkos dalyvių, rizikingų instrumentų kainos pradėjo rimčiau koreguotis. Krentančios kainos, be abejo, gąsdina investuotojus ir jie skubiai pardavinėja taip stumdami kainas žemyn. Kol kas dar per anksti šnekėti bendrai apie pasaulinių akcijų rinkų tendencijos pasikeitimą, tačiau reikia įvertinti tą faktą, kad nuo 2009 metų kovo mėnesio S&P 500 akcijų indeksas dar nebuvo pasikoregavęs daugiau nei 10%. Gal šį kartą galiausiai jam pavyks!?

 

 

Komentarai



Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital