S&P 500 indekso komentaras

ArturasMilevskis | 2010-04-08 12:29 | perskaitė: 1346
Raktiniai žodžiai: S&P 500
S&P 500 indekso komentaras Paskutinėmis savaitėmis labai daug pasaulinių akcijų indeksų šturmavo naujus 2010 metų kainų maksimumus. Panaši situacija buvo pastebima ir JAV sekto

Paskutinėmis savaitėmis labai daug pasaulinių akcijų indeksų šturmavo naujus 2010 metų kainų maksimumus. Panaši situacija buvo pastebima ir JAV sektoriuose, t.y. labai stipriai atrodė tokie sektoriai kaip finansai, draudimas, nekilnojamas turtas ir pan. Bendrai tokią akcijų rinkos situaciją būtų galima vertinti teigiamai, nes pirkėjai yra pasiruošę mokėti vis didesnes kainas už tas pačias akcijas.

Tačiau kyla paprastas klausimas: ar dabartinė situacija pasaulinėse akcijų rinkose nėra panaši į “didesnio kvailio” žaidimą? Šio žaidimo esmė yra labai paprasta – bet kuris investuotojas, pirkdamas akciją greičiausiai net nežiūri į tai, kokia galėtų būti tikroji akcijos vertė, tačiau tikisi, kad ateityje atsiras kitas investuotojas, norintis bei galintis už tas jo akcijas sumokėti daugiau, taip kad pirmasis pardavęs uždirbtų pelną. Man asmeniškai dabartinė situacija atrodo panaši būtent į tai!

Kaip ten bebūtų, pasižiūrėkime į žemiau pateiktus 2 to pačio S&P 500 akcijų indekso grafikus (kairėje savaitinis, dešinėje dieninis). Kaip galima pastebėti iš savaitinio grafiko, 2010 metų pradžioje vyko gana stipri 4 savaičių indekso korekcija. Indeksas buvo gana ženkliai priartėjęs prie 200 ma. Nuo to momento indeksas pradėjo kilti ir tai vyksta jau 9 savaites. Kalbant bendrai, matyti 9 kilimo savaites iš eilės yra gana retas dalykas. Toks kilimas iš vienos pusės galėtų būti vertinamas kaip teigiamas reiškinys, tačiau… Pastudijavus kainos tendencijas pamatysime, kad po 5 ar daugiau kilimo savaičių beveik visada yra sulaukiama tam tikros korekcijos. Tame pačiame savaitiniame S&P 500 akcijų indekso grafike matome, kad šią savaitę jis buvo pasiekęs naują maksimumą ties 1190 punktų ir nuo jo pradėjo smukti žemyn. Jei iki 5 – dienio vakaro indeksas nesugebės atsitiesti, tai gali būti pirmoji rimtesnė neigiama savaitė per pastarųjų 2 mėnesių laikotarpį. Kalbant apie savaitini grafiką taip pat reikėtų paminėti tą faktą, kad RSI indikatorius yra perpirktoje teritorijoje (> 70), o MACD linijos rodo aiškią neigiamą divergenciją su kaina.


 

Dešinėje esančiame dieniniame grafike matome, kad analizuojamas indeksas kol kas laikosi virš visų esminių slankiųjų vidurkių (10, 20, 50, 100, 200), taip pat vis dar išlieka virš žalios trendo linijos, kuri simbolizuoja kilimą. Tačiau pasižiūrėjus įdėmiau, galima pamatyti, kad prieš 3 dienas indeksas suformavo žvakę, reiškiančią neapsisprendimą, po kurios jau 2 dieną iš eilės vyksta kainos smukimas. Jei artimiausiu metu indeksas smunka ir žemiau žalios trendo linijos, tai gali reikšti dar didesnę kainų korekciją. Kaip matome, RSI indikatorius ir dieniniame grafike ilgą laiką buvo perpirktoje teritorijoje (neigiamas ženklas). Kaip galimus pirmuosius palaikymo lygius galima būtų įvardinti 2010 metų pradžios “high” – 1151 punktai, bei pagrindiniai fibonači lygiai (tarp 1100 ir 1135 punktų).

Pabaigai vertėtų pasižiūrėti į rinkos sentimentą: VIX indeksas paskutines 4 savaites nebesmunka, S&P 500 akcijų indekso Bullish percent pasiekė 85%, na o JAV akcijų Put/Call Ratio yra pasiekęs vieną iš žemiausių lygių per pastaruosius 3 metus. Tokia situacija byloja apie tai, jog šiuo metu rinkoje beveik visi yra optimistai, visi jau turi atviras Long pozicijas, o tai reiškia kad nelabai beliko pirkėjų (“didesnių kvailių”), kurie kelia kainas į viršų. Jei prasidėjusi indekso korekcija išgąsdins esamus investuotojus, gali prasidėti staigus pozicijų uždarymas, t.y. pardavinėjimas.

 

Komentarai2010 04 12 09:42     #33430
aciu labai issamiai ir suprantamai.  teskit ir toliau
2010 04 12 16:26     #33432
Idomu. tikrai risliai ir aiskiai parasyta
2010 04 12 19:52     #33433
Sveiki, dėkui už įdomias apžvalgas.

Tik kame problema su Jūsų portfeliu? Analizuojat gerai, bet į minusą prekiaujat.

2010 04 14 21:07     #33445
Citatos pradžia GalvokSavoGalva  
  Sveiki, dėkui už įdomias apžvalgas.

Tik kame problema su Jūsų portfeliu? Analizuojat gerai, bet į minusą prekiaujat.

Citatos pabaiga
Kartais ir gera analize nepadeda O siaip viskam savas laikas. Dabar laikas konsolidacijai (kad ir kaip to nenoretume). Veliau ateis laikas kilimui.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital