Nafta viršijo 84 dolerių už barelį lygį

ArturasMilevskis | 2010-04-01 12:57 | perskaitė: 1022
Raktiniai žodžiai: nafta, wti
Nafta viršijo 84 dolerių už barelį lygį Šiandien pirmą kartą nuo 2008 metų rudens naftos kaina (West Texas Intermediate) sugebėjo viršyti 84 JAV dolerių už barelį kainos lygį. Tai yra tikr

Šiandien pirmą kartą nuo 2008 metų rudens naftos kaina (West Texas Intermediate) sugebėjo viršyti 84 JAV dolerių už barelį kainos lygį. Tai yra tikrai vertas dėmesio įvykis, kurį reikėtų paanalizuoti šiek tiek išsamiau.

Iš žemiau pateiktos “Žaliavų analizės suvestinė” lentelės matome, jog nafta šiuo metu yra antroje vietoje pagal svertinį santykinio stiprumo rodiklį (lyderiaujančia žaliava ir toliau išlieka industriniai metalai). Naftos lyderiavimas kitų žaliavų atžvilgiu patvirtina tai, jog kol kas yra labiau tikėtinas naftos kainos kilimo tendencijos tęstinumas.Žemiau pateikiamas savaitinis naftos kainos tendenciją atspindintis “candle” grafikas (viena žvakė atvaizduoja vienos savaitės kainos pokyčius). Kaip matome, 2010 metų pradžioje buvo pirmas bandymas perkopti 84 USD lygį, tačiau tuo metu jis buvo nesėkmingas. Po jo sekė gana rimta kainos korekcija iki maždaug 70 USD (korekcija baigėsi ties kylančiu 200 dienų slankiuoju vidurkiu). Nuo jo naftos kaina vėl pradėjo kilti. Kilimas tęsėsi 4 savaites, o 5 savaitės bėgyje kaina vėl bandė pasiekti 84 USD lygį, tačiau ir vėl nesėkmingai. Kaip matome po to sekė 3 savaičių menka kainos korekcija iki 80 USD. Dažniausiai menka korekcija po staigaus kainos kilimo yra geras ženklas. Ji reiškia, kad pardavėjai nėra agresyvūs ir kad labai tikėtinas tolimesnis kainos kilimas. Kaip matome šią savaitę taip ir įvyko – naftos kaina sugebėjo perkopti labai rimtą 84 USD pasipriešinimo lygį.Kaip ir po kiekvieno rimtesnio prasiveržimo, taip ir šį kartą, yra labai svarbu, kad naftos kaina išsilaikytų virš minėto lygio. Tik tokiu atveju prasiveržimas bus patvirtintas.

KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital