EURUSD Short pozicijos didžiausias istorijoje

ArturasMilevskis | 2010-03-02 15:39 | perskaitė: 955
Raktiniai žodžiai: EURUSD, Short, COT
EURUSD Short pozicijos didžiausias istorijoje Kiekvieną savaitę CFTC skelbia 3 skirtingų ateities sandorių rinkos žaidėjų pozicijas įvairiuose finansiniuose instrumentuose.  Ši ataskaita vadinam

Kiekvieną savaitę CFTC skelbia 3 skirtingų ateities sandorių rinkos žaidėjų pozicijas įvairiuose finansiniuose instrumentuose.  Ši ataskaita vadinama “Commitments of Traders (COT)“. Minimos 3 rinkos žaidėjų grupės yra: Large speculators, Small speculators ir Commercials. Kai kur galima rasti, kad pirma ir antra grupė yra apjungiama į vieną, bet principas vis tiek yra tas pats. Dažniausiai yra patartina stebėti Large speculators grupę, nes būtent ji iššaukia esminius trumpalaikius kainų pokyčius.

Kas pasirodė ypač įdomu po paskutinių COT duomenų, tai kad EURUSD pozicijoje pirmųjų dviejų rinkos žaidėjų grupių bendra Short pozicija yra pati didžiausia  istorijoje (žiūrėti žemiau pateiktą pirmą paveikslą). Ką tai galėtų reikšti? Visų pirma tai, kad labai daug kas norėjo uždirbti iš susidariusių problemų Graikijoje ir kitose Europos šalyse. Be abejo kai kam tą tikrai pavyko padaryti.Tačiau kas mums atrodo įdomiausia yra tai, jog EURUSD valiutos kursui nebekrentant jau 4 savaitę iš eilės (žiūrėti žemiau pateiktą antrąjį paveikslą), EURUSD meškų skaičius toliau didėja. Iš Large speculators grupės tik 24% yra buliai, likę 76% yra meškos). Tai reiškia, kad didžioji dalis meškų, kurios per šį laikotarpį atsidarė Short pozicijas yra minuse!!! Jei mes ir toliau matome šio valiutos kurso bent ir menkiausią kilimą, yra labai tikėtinas rimtas Short squeeze, t.y. kai visos meškos skuba atpirkinėti valiutą taip kuo greičiau fiksuodamos nuostolį.Kaip jau buvo minėta, paskutines kelias savaites EURUSD valiutos kurso judėjimas rodo tam tikrą stiprumą, t.y. iš kažkur atsiranda pirkėjas, o jis turėtų būti labai galingas. Artimiausia ateitis parodys, kaip yra iš tikrųjų, tačiau aišku viena – dabartinė situacija šioje valiutų poroje yra labai įdomi.

KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital