Pagrindinių finansinių instrumentų istorinės koreliacijos

ArturasMilevskis | 2010-02-19 17:15 | perskaitė: 2943
Raktiniai žodžiai: koreliacijos
Pagrindinių finansinių instrumentų istorinės koreliacijos Šiandien nusprendėme pasižiūrėti į paskutinių 10 metų pagrindinių finansinių instrumentų koreliacijas. Manome, kad tą visų pirma reikia daryti, nor

Šiandien nusprendėme pasižiūrėti į paskutinių 10 metų pagrindinių finansinių instrumentų koreliacijas. Manome, kad tą visų pirma reikia daryti, norint suvokti kaip skirtingi finansiniai instrumentai judėjo vienas kito atžvilgiu. Žinant tai, galima klausti kodėl taip susiklostė, kokios to priežastys, kada ir kodėl įvykdavo koreliacijos išsikraipymai ir ką jie reiškia?

Taigi žemiau pateiktame paveiksle yra pavaizduota 10 pagrindinių finansinių instrumentų kainų koreliacija už 10 metų istoriją (4 akcijų indeksai, 4 valiutų poros, 2 žaliavos). Šių instrumentų sąrašas yra pateikiamas žemiau:

1. US500 – S&P 500 akcijų indeksas
2. USTEC – NASDAQ 100 akcijų indeksas
3. STOXX50 – Dow Jones Euro Stoxx 50 akcijų indeksas
4. HK40 – Hang Seng akcijų indeksas
5. AUD/USD – Australijos doleris / JAV doleris
6. EUR/USD – Euras / JAV doleris
7. USD/CHF – JAV doleris / Šveicarijos frankas
8. USD/CAD – JAV doleris / Kanados doleris
9. WTI – nafta
10. GOLD – auksas


Kaip matome iš aukščiau pateiktos 10 metų koreliacijos matricos, 3 pirmų akcijų indeksų koreliacija buvo pakankamai stipri, viršijo 0.80 punktų. Taip pat pirmų 3 akcijų indeksų koreliacija tiek su 4 pagrindinėmis valiutų poromis, tiek ir su abiem žaliavom buvo labai maža (teigiama arba neigiama). Tai reiškia, kad vienų instrumentų kainų judėjimas iš esmės nėra susijęs su kitų instrumentų kainų judėjimu.

Tuo tarpu iš viso akcijų indeksų paveikslo išsiskyrė HK40 akcijų indeksas. Jo koreliacija su 3 pirmaisiais indeksais buvo mažiausia, tačiau jis daug stipriau koreliavo su tam tikrom valiutom bei abiem žaliavom.

Analizuojant 4 pagrindines valiutų poras galima iš karto pastebėti, kad per pastaruosius 10 metų visos jos koreliavo gana stipriai ir teigiamai, tuo tarpu didžiausia teigiama koreliacija pasižymėjo EUR ir CHF, kas yra labai logiška, nes abi šios valiutos yra Europoje.

Žvelgiant į žaliavas matome, kad WTI daugiausiai koreliavo su CAD. Tai labai logiška, nes būtent Kanada yra gana stambi naftą eksportuojanti šalis. Tačiau WTI taip pat stipriai koreliavo su AUD, nors AUD turėtų daugiau koreliuoti su GOLD. Australija yra viena iš daugiausiai aukso išgaunančių šalių. Tačiau yra taip, kad su GOLD daugiausiai koreliuoja EUR.

Taigi, dabar žinant pagrindinių finansinių instrumentų istorines koreliacijas galima pradėti aiškintis pagrindines jų priežastis bei kaip iš to pasipelnyti.

Komentarai



2010 02 19 21:41     #33224
Arturai, tarp treideriu dirbanciu gyvai yra toks anekdotas: "akcijos silpnai koreliuoja arba nekoreliuoja tarpusavyje iki tol kol niekas nepradeda ju treidinti gyvai"   
2010 02 20 14:50     #33226
Citatos pradžia Mindzio  
  Arturai, tarp treideriu dirbanciu gyvai yra toks anekdotas: "akcijos silpnai koreliuoja arba nekoreliuoja tarpusavyje iki tol kol niekas nepradeda ju treidinti gyvai"    Citatos pabaiga
Sito anekdoto man neteko girdeti, kaip ir siaip neteko giredti daug anegdotu apie treidinima. Jei galetum pasidalinti buti visai malonu. Taip pat pagalvojau kad aplinkui tu "gyvu" treideriu ne tiek jau daug, ir kazkaip jie nera linke daug juokauti
2010 02 21 16:58     #33229
 Kokius duomenis naudojai koreliacijai apskaičiuoti: dieninius/savaitinius/mėnesinius ?

2010 02 21 17:08     #33230
Citatos pradžia siMS  
   Kokius duomenis naudojai koreliacijai apskaičiuoti: dieninius/savaitinius/mėnesinius ?
Citatos pabaiga
Naudojau dieninius duomenis su svenciu dienomis ir savaigaliais. Turime pasidare koreliacijas ir uz 23 metu istorija, t.y. nuo 1987 mazdaug, tai jei domina galiu irgi ideti. O kokius duoemnis siulytum geriau naudoti?
2010 02 27 18:59     #33258
Citatos pradžia ArturasMilevskis  
 
Citatos pradžia siMS  
   Kokius duomenis naudojai koreliacijai apskaičiuoti: dieninius/savaitinius/mėnesinius ? Citatos pabaiga
Naudojau dieninius duomenis su svenciu dienomis ir savaigaliais. Turime pasidare koreliacijas ir uz 23 metu istorija, t.y. nuo 1987 mazdaug, tai jei domina galiu irgi ideti. O kokius duoemnis siulytum geriau naudoti?
Citatos pabaiga
As naudociau procentine israiska su slenkanciu vidurkiu. Nematau prasme skaiciuoti 23 metu vidurkio ir koreliacijos...
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital