FED “išėjimo” strategija

ArturasMilevskis | 2010-02-19 17:12 | perskaitė: 1245
Raktiniai žodžiai: FED, QE
FED “išėjimo” strategija Daugelis analitikų pastaruoju metu tik ir šneka apie tai, jog paskutinių 12 mėnesių pagrindinių akcijų indeksų ir kitų rizikingų finansinių instrumen

Daugelis analitikų pastaruoju metu tik ir šneka apie tai, jog paskutinių 12 mėnesių pagrindinių akcijų indeksų ir kitų rizikingų finansinių instrumentų kainų kilimas buvo pagrįstas ypač laisva centrinių bankų pinigų politika. Nepaisant to, kad bazinės palūkanų normos buvo pasiekusios istorinius minimumus, centriniai bankai taip pat taikė “kiekybinį mažinimą” (angl. quantitative easing – QE). Tai reiškia, kad ne tik pinigai buvo labai pigūs, bet ir tai, kad centriniai bankai supirkinėdami vyriausybines ir kitokias obligacijas į rinką papildomai įliejo krūvas pinigų. Atitinkamai pigūs pinigai niekur negalėjo dingti, todėl plaukė į akcijas ir kitą pigų turtą, kas sukėlė jų kainas.

Dabar, kai “šnekančios galvos” visam pasauliui sako, jog blogiausiai jau praeityje, artėja laikas kai visą įlietų pinigų perteklių reikės vienokia ar kitokia forma išsiurbti ir visi supranta, kad tą padaryti reikia labai atsargiai. Jei bus paskubėta – prasidėjęs pasaulio ekonomikos atsigavimas gali taip pat greitai pasibaigti. Jei bus pavėluota – ypač didelis “prispausdintų pinigų” kiekis sukels didelę infliaciją.

Taigi, žemiau yra pateikiama Danske Markets sudaryta FED tikėtino pasitraukimo schema su tai, kokie įrankiai ir kada bus išimami. Kiekvienas, bent kiek besidomintis tuo kas vyksta pasaulinėse finansų rinkose, turėtų žinoti šį tikėtiną pasitraukimo scenarijų bei būti jam pasiruošęs. Tai tikrai gali sudrebinti rinkas.

Komentarai



Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital