ES gelbėja Graikiją, kas toliau?

ArturasMilevskis | 2010-02-11 17:52 | perskaitė: 1560
Raktiniai žodžiai: Graikija, S&P 500
ES gelbėja Graikiją, kas toliau? Paskutines kelias savaites Graikijos situacija buvo daugelio investuotojų dėmesio centre. Taip pat galima teigti, kad ši situacija yra viena iš šiuo metu v

Paskutines kelias savaites Graikijos situacija buvo daugelio investuotojų dėmesio centre. Taip pat galima teigti, kad ši situacija yra viena iš šiuo metu vykstančios rizikingų instrumentų kainų korekcijos priežasčių. Tačiau jau nuo praėjusios savaitės pasigirsdavo daug spekuliacijų apie tai, ar tam tikros Europos institucijos gelbės Graikiją ar ne. Visų šių spekuliacijų metu tiek pagrindiniai akcijų indeksai, tiek ir euras  sustojo smukę bei gana stipriai svyravo tam tikruose intervaluose.

Kaip pavyzdys žemiau yra pateikiamas S&P 500 akcijų indekso šios savaitės valandinis grafikas. Kaip matome savaitės pradžioje buvo gana stipri kelių valandų korekcija, tada indeksas lėtai bet užtikrintai atsitiesinėjo ir antradienį pasiekė savaitės maksimumą ties maždaug 1080 punktų riba.  Tada trečiadienį indeksas ir vėl judėjo praktiškai be tendencijos ir gana stipriai tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Visi šie dideli svyravimai vyko be galutinio užtvirtinimo apie pagalbą, t.y. indeksas daugiau nebekrito, nes kaip ir buvo manančių, kad graikai sulauks pagalbos, tačiau kiti, nesulaukdami aiškios situacijos kainos kilimą naudodavo kaip parsidavimo galimybę.


 

Įdomiausia diena, be abejo, yra šiandien. Būtent šiandien išėjo oficialus pranešimas, kad ES gelbės Graikiją. Po šio pranešimo galima buvo pastebėti rinkų lengvesnį atsikvėpimą, bei tam tikrą kilimą, tačiau jis nepasirodė labai stiprus ir tarkime analizuojamas S&P 500 indeksas nesugebėjo pakilti virš savaitės pradžioje užfiksuoto piko ~1080 punktų. Galiausiai rinka pasigedo aiškesnių “gelbėjimo” detalių ir pagrindiniai akcijų indeksai, o ypač euras, pradėjo gana stipriai smukti (žiūrėti paskutinį raudoną kvadratą).

Taigi, tokia pirminė pagrindinių finansinių instrumentų reakcija į paaiškėjusią situaciją kol kas nieko gera nežada, tačiau atsižvelgiant į labai didelį volatilumą geriausia yra palaukti, kol rinkos dalyviai apsiramins ir pasimatys aiškesnis trendas.

Komentarai2010 02 17 14:46     #33207
jie tik nustume problema i ateiti,o palukanos ir skola niekur nedings  
2010 02 18 12:51     #33215
Cia dar klausimas ar nustume pacia problema, nes is ES puses realiai buvo tik pareiskimas, kad nebus leista Graikijai bankrutuoti, taip manau norima laimeti laiko, kad situacija neisslystu is po kojo (kas tikrai galejo ivykti). taciau kol kas nera jokiu aiskiu gairiu kaip ta padarys. Plius reikia nepamirsti, kad dar yra Italija, Ispanija, Portugalija ir kitos salys, ir kai kurios JAV valstijos (Kalifornija), kurios taip pat gali susidurti su panasia problema. Visi mes zinome, kad situacija yra bloga, taciau kaip is jos isbrisime yra esminis klausimas. Vienas is variantu, ilgas ir nuobodus kelias, kur yra didinami mokesciai bei mazinamos islaidos, kad susimoketi visas paskolas. Toks procesas daznai trunka 5 - 10 ar net daugiau metu.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital