Neburnok....

artas71 | 2007-12-03 12:54 | perskaitė: 527
Neburnok.... http://www.neburnok.lt/mintys.php Filosofas prof. Leonidas Donskis Žodžio laisvė nereiškia įžeidinėjimų laisvės, nepagarbos kitam žmogui reiški

http://www.neburnok.lt/mintys.phpFilosofas prof. Leonidas DonskisŽodžio laisvė nereiškia įžeidinėjimų laisvės, nepagarbos kitam žmogui reiškimo. Kuo daugiau anonimiškumo, kuo daugiau galimybių plūsti arba koneveikti kitą žmogų, tuo labiau ribojama laisvė būti oriam arba laisvė realizuoti savo žmogišką potencialą.Žmonės, kurie griebiasi tokių priemonių, paprastai patys to nesuprasdami sukarikatūrina savo santykius. Portalai, kaip ir jų komentarai – viešosios erdvės dalis. Netgi anoniminiai komentarai, net jei jų autoriai to nesuvokia, - tos pačios erdvės dalis.

Nuo to, kokia ta erdvė – ar ji deformuota, anonimiška, ar joje galima skleisti ką tik nori, ar, priešingai – joje formuojami tam tikri bendravimo, politinio dialogo standartai - priklauso labai daug.

Kaip šauksi – taip atsišauks. Jeigu atsakysi tuo pačiu ir pereisi į tą patį anoniminį piktą kalbėjimą, - niekas nesikeis. Perėjimas prie mandagesnio bendravimo, prie minimalios pagarbos oponentui, manau, būtų didžiulis žingsnis pirmyn.

Komentarai2007 12 05 07:42     #11878
Pasirodo,ne viena aš taip galvoju.Iš pradžių čia pasitaikantis bendravimo stilius man labai sunkiai buvo priimtinas.Ypač,kai realiame gyvenime su tokiu bendravimu nesusiduriu.Kažkaip to apibūdinimui man iškilo LIUBE dainos žodžiai:"Na vojne,kak na vojne..."Kai supratau,kad pakeisti nieko neįmanoma,telieka prisitaikyti...tada pasakiau sau - na vojne,tak na vojne... Laimė,kad taip bendraujančių yra palyginti nedidelis procentas.Bandžiau šį klausimą pagvildenti moralės forume,jei kas suprato,jog tai būtent apie tai.Tiesmukai nerašiau.Kadangi man tai nėra priimtina,bandžiau suvokti,kodėl taip vyksta.Susidariau nemandagiai bendraujančių asmenų psichologinį portretą.Išskirčiau 3 grupes: 1.Elementarūs storžieviai.Galvoju,kad realiame gyvenime jie yra tokie pat. 2.Negalintys pakęsti,kad kažkam kažkas sekasi.Jiems nuo to darosi slabna.Pagal žinutėje esantį pagiežos ir įžeidinėjimų kiekį bei įžeidimų "riebumą" galima spręsti,kad tai siaubingai neigiamai veikia jį.Išsiveržimas lauk-tai kaip voties atvėrimas.Žmogui akimirksniu palengvėja.Kai tai supranti,nelabai ant jo ir bepyksti - tai žmogaus nelaimė.Jam kur kas sunkiau,negu tam,kurį jis užsipuola.Realiam gyvenime tai yra maskuojama,tačiau aplinkiniai dažniausiai šias savybes pastebi,tik dedasi to nematą.
2007 12 05 07:54     #11879
3.Realiame gyvenime patiriantys kažkieno priespaudą-viršininko,žmonos,uošvės ar pan.Iš prigimties bailūs.Bet ta priespauda kaupiasi,kadangi dėl bailumo negali jos išleisti išorėn.Forumuose jie niekad nepuola pirmi dėl bailokos prigimties.Jei kas mesteli akmenuką,akimirksniu iš už krūmų dabaigs su plytaKadangi realiame gyvenime neturi galimybių susikaupusios pagiežos išleisti į išorę(o pūlinį visada reikia atverti),čia,anoniminėje erdvėje, jiems pats tas.Tai jiems terapija.Suprantama,kitiems diskusijų dalyviams tai nėra malonu.Bet ant jų pykti taip pat nereikėtų.Tai taip pat žmogaus nelaimė. Šią savaitę sėdžiu"namų režime"(ligoniuko statusas ),todėl,turėdama daugiau laiko,paskaitinėjau forumus pradedantiesiems.Nustebau-tai tarytum kokia oazė malonaus ir nuoširdaus bendravimo.Tų trijų mano paminėtų grupių ten nėra.Bet tai dar labiau patvirtina mano nuomonę-ten jiems nėra kas veikti,ten jie nepatenkins savo organizmo poreikių.Jiems reikia kitokios auditorijos.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital