Andrius_S | Žinutės

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-23 20:18:05

Citatos pradžia Nojus
 

 

O kaip tada sužinoti, kokia yra situacija su XYZ akcija, o kokia su ZYX??? Koks situacijos vertinimo kriterijus?

Ir, mano manymu tai labai svarbus klausimas, kodėl efektyvioje rinkoje yra toks dalykas, kaip "priklauso nuo situacijos".

Juk rinkos efektyvumo apibrėžimas turi niveliuoti tokią "priklausombę". Priešingu atveju, mes turime neefektyvią rinką, t.y. visiškai nelikvidžią. O būtent akcijų rinka yra viena likvidžiausių rinkų ir labiausiai atitinka "Tobulos konkurencijos rinkos" apibrėžimą. Kitais žodžiais tariat, akcijų rinka yra tobulai efektyvi.

 

Citatos pabaiga

     Jei konkretizuojame akcijos XYZ, ar akcijos ZYX subrinką, analizuojame tik akcijų XYZ ar ZYX kursus, iš tos analizės galima spręsti tik apie šių dviejų subrinkų efektyvumą arba neefektyvumą. Tačiau, jis nieko nepasako apie visos rinkos, kurioje yra akcijos ABC, CBA ir tūkstančiai kitų, efektyvumą.

    Andrius_S

 

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-23 19:38:01

Citatos pradžia Darriusk
 

 

Tuo tarpu kalbėdami apie rožinį ar baltą trukšmą žmonės kalba VISAI APIE KĄ KITĄ, o ne apie efektyvumą).

Citatos pabaiga

   Šiaip, tarp rinkos efektyvumo ir kursų spektro "spalvos" egzistuoja ryšys, tik gaila, kad ne visi tai supranta. Beje aš nei viename savo postų neminėjau rožinio triukšmo, nes rožinis nėra tas pats kaip raudonasis.

Citatos pradžia Darriusk
 

 

Malonu, kad nesu vienas šiuo požiūriu. Ir toliau belieka stebėtis, kad diskusija tokiu elementariu ir neturinčiu praktinio pritaikymo (bent jau treidinimo prasme) klausimu vyksta taip intensyviai

 

Citatos pabaiga

    Tikiuosi, kad kada nors ateityje suvoksi šios temos svarbą praktiniame treidinime .
 

    Andrius_S

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-23 13:30:30

Citatos pradžia Mindzio
 

 

Andrius_S, as viska suprantu  ,bet  man viena neaisku kodel mes turime ieskoti to efektyvumo/neefektyvumo?

Citatos pabaiga

   Todėl, kad tik rinkos neefektyvumai suteikia galimybę "sąžiningai" uždirbti mums, spekuliantams. Aišku, jei turi Insider'inės informacijos, tuomet gali uždirbti ir idealiai efektyvioje rinkoje, tačiau naudojimasis Insider'ine informacija, pagal mano (tikiuosi, ne mano vieno) standartus nepatenka į "sąžiningų" metodų kategoriją.

   Andrius_S

 

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-23 11:06:28

Citatos pradžia tomasg
 

 

Andriau, tai kas gi tas rinkos efektyvumas? Gal pabaigai galėtum apibrėžimą? Būtų idealu, jei tai būtų bedimensinis dydis.

Citatos pabaiga

    Kadangi normalaus rinkos efektyvumo apibrėžimo ir pats nesu matęs (  ), tai manyčiau, kiekvienas iš mūsų turėtų sau nusistatyti kriterijus tam efektyvumui ar neefektyvumui įvertinti. Man asmeniškai, rinkos kursų nukrypimas nuo raudonojo triukšmo, yra vienas (bet ne vienintelis) rinkos neefektyvumo įvertinimo būdų.
 

   Andrius_S

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-23 10:56:05

Citatos pradžia Nojus
 

 

 Triukšmą maliau primena ne akcijos kainos kitimas, o akcijos grąžos kitimas: 

Citatos pabaiga

    Akcijos grąžos kitimas primena baltąjį triukšmą (nors jis iš tiesų nėra baltasis triukšmas, nes grąžos kitimas turi beveik Gausinį (normalinį) pasiskirstymą). Tuo tarpu pats akcijos kursas primena raudonąjį triukšmą.
 

   Andrius_S

 

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-23 10:50:18

Citatos pradžia Nojus
 

 

 Ar aš teisingai supratau:

Yra stebimas dydis, o kai jis nepasiduoda tiesiniam aprašymui, tai papildomai įvedamas triukšmo apibrėžimas?

Citatos pabaiga

   Kai stebimas dydis nepasiduoda tiesiniam aprašymui, galima bandyti jį aprašyti aukštesnės eilės polinomais. Jeigu ir tai nepadeda, vat tada jau galima kalbėti apie triukšmus...
 

 

Citatos pradžia Nojus
 

 

Ar pats triukšmas yra yra stebimas dydis? Akcijos kaina šiuo atveju kas yra: stebimas dydis ar triukšmas?

Citatos pabaiga

 

   Priklauso nuo situacijos. Šioje diskusijoje stebime akcijos (ar kito instrumento) kainą ir jos elgseną lyginame su triukšmu.

   Andrius_S

 

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-23 00:49:03

Citatos pradžia tomasg
 

 

Raudono triukšmo fizikinė prasmė yra vienoda energija visame diapazone, t.y., dažniui didėjant, ampl. mažėja. Tai reali rinka turbūt ir yra artimesnė raudonam, negu baltam triukšmui.

Citatos pabaiga

 

   Raudonojo triukšmo fizikinę prasmę įvardinai visiškai teisingai . Bet pasakymas "rinka turbūt ir yra artimesnė raudonam, negu baltam triukšmui" labai jau švelnus . Iš tiesų, atlikus Furje analizę, vizualiai (nepasitelkiant papildomų matematinių priemonių) beveik neįmanoma atskirti, kur raudonasis triukšmas, o kur fin. instrumento kurso Furje transformacijos rezultatas.

Citatos pradžia tomasg
 

 

Prekiavimas pagal TA, t.y., darymas prielaidų, kad kaina turi masę ir greitį, visokie palaikymo/pasipriešinimo lygiai, kintamumo ribų apibrėžimas (BB) ir t.t. vienodai neturi prasmės tiek prie balto, tiek prie raudono triukšmo.

Citatos pabaiga

 

   Dėl kainos "momentų" ("masės" ir "greičio" sandauga), o taip pat ir dėl palaikymo/pasipriešinimo lygių pilnai sutinku su tavimi, jog jie neturi prasmės lyginant fin. instrumentų kursų panašumą su triukšmais. Tačiau dėl BB visiškai nesutinku. Daugelį TA strategijų galima suskirstyti į dvi grupes: Range'ines (nuo angl. žodžio Range) ir Trend'ines (nuo angl. žodžio Trend). Range'inės (joms ir priklauso BB) puikiausiai veiktų ant baltojo triukšmo, arba artimo jam. Tuo tarpu Trend'inės strategijos (viena iš jų - klasikinė kainos ir SMA susikirtimo strategija) puikiausiai veiktų ant violetinio triukšmo kotiruočių, arba artimų jam. Tuo tarpu, raudonasis triukšmas netinkamas nei Range'inėms, nei Trend'inėms strategijoms. Kadangi atskirų fin. instrumentų kursai labai nežymiai nukrypsta nuo raudonojo triukšmo, dėl to rezultate ir stebime, kad kartais veikia Range'inės strategijos ir indikatoriai, o kartais - Trend'inės...

Citatos pradžia tomasg
 

 

Apatinis rėžis yra ~0, kuris bus pasiektas labai retai.

Citatos pabaiga

 

    Baltojo triukšmo ir BB strategijos atveju apatinis rėžis bus aukščiau 0, nes BB kanalą yra įprasta formuoti 2xsigma atstumu nuo vidurkio.

Citatos pradžia tomasg
 

 

Bet čia jau gaunasi perdaug teorinis disputas, <...>

Citatos pabaiga

   Rinkos efektyvumas aplamai yra teorinė sąvoka, todėl nieko nuostabaus, kad ir disputas teorinis gavosi .
 

Citatos pradžia tomasg
 

 

<...>, iš kurio nebus niekam naudos.

Citatos pabaiga

   Žvelgiant labai giliai, naudą įžvelgti įmanoma, tačiau čia aš priverstas užsičiaupti, nes nuo šios ribos prasideda mano "slaptieji ginklai"...

   Andrius_S

 

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-22 21:24:41

Citatos pradžia Mindzio
 

 

Andriau, as nemanau kad paviesinimas galioja minetu atveju. (paviesinima turejau galvoje gatavo paruosto darbui kodo).  Siuo gi atveju tai yra tik teorine dalis o iki praktinio naudojimo dar labai toli...

 

Citatos pabaiga


 

   Nelabai gilinausi, kiek pateiktoji teorija yra išbaigta, tačiau manau, jei teorijos išbaigtumas pakankamas, tai be jokios abejonės jau yra programerių, pagal ją suprogramavusių realią strategiją.

   Andrius_S

 

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-22 18:28:30

Citatos pradžia tomasg
 

 

to Andrius

Kam reikalingos kažkokios strategijos ten, kur kiekvienas įvykis yra nepriklausomas?

Citatos pabaiga


 

   Strategijos reikalingumas neapibrėžiamas tuo ar įvykis yra nepriklausomas, ar bent kažkiek koreliuoja su ankstesniais. Strategija reikalinga, kad galėtum pasinaudoti rinkos neefektyvumu ir iš to uždirbti. Rinka, kurios kursų "spektras" idealiai atitinka raudonąjį triukšmą, yra idealiai efektyvi ir tokioje rinkoje negalėtų veikti jokia TA paremta strategija. Tuo tarpu, aš tau siūlau baltąjį triukšmą, kuris atitiktų labai neefektyvią rinką. Ir būtent šiuo atveju Bollinger Bands puikiausiai veiktų: perki, kai kaina nukrenta žemiau apatinio rėžio, o parduodi, kai kaina viršija viršutinį rėžį. Dabar pats pagalvok, kas atsitiks, jei kursas bus baltasis triukšmas, o tu prekiausi be jokios strategijos. Šiuo atveju tavo pirkimo ir pardavimo sprendimai bus grynai randominiai, o galutinis tokio treidinimo rezultatas (į treidinimo kaštus (spreadą, komisinius ir praslydimus) neatsižvelgiame) irgi bus grynai randominis.

   Andrius_S

 

Finansų rinkų efektyvumas 58 Pagalba Naujokams 2009-07-22 14:58:58

Citatos pradžia tomasg
 

 

to Andrius

Iš triukšmo neuždirbsi niekada. Tai, apie ką šneki, turbūt yra triukšmas, įspaustas į tam tikrą  diapazoną, bent jau kažkokioje laiko atkarpoje; bendram paveiksle tai jau nebe baltas triukšmas, nes atsiranda dėsningumas, t.y. prognozuojamumas, iš kurio tik ir įmanoma uždirbti.

Citatos pabaiga

   Pabandyk matematiškai sugeneruoti laiko eilutę (angl.: Time Series), atitinkančią baltąjį triukšmą, paleisk strategiją, paremtą Bollinger Bands, pasinagrinėk gautą rezultatą, o tada galėsim padiskutuoti ...
 

   Andrius_S

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital