Komentarai 51 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

"Agrowill group" iš arčiau

interviu | 2008-11-30 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 2753
"Agrowill group" iš arčiau Po ne itin džiugių „Agrowill group“ ketvirčio rezultatų paskelbimo, spekuliantai.lt pakalbino Domantą Savičių, bendrovės finansų direktorių, kuris
Po ne itin džiugių „Agrowill group“ ketvirčio rezultatų paskelbimo, spekuliantai.lt pakalbino Domantą Savičių, bendrovės finansų direktorių, kuris sutiko pakalbėti apie pokyčius produktų kainose ir ateities viltis.

1. Praėjusią savaitę paskelbėte trečio ketvirčio rezultatus. Pagal juos, bendrovės pardavimai kilo nuo 29,2 iki 39,1 mln. litų, o EBITDA krito nuo 12,6 iki 12 mln. litų. Kokie pagrindiniai faktoriai lemia EBITDA mažėjimą?

EBITDA mažėjimą lemia grūdinių kultūrų kainų pokyčiai. AB „Agrowill Group“ 2008m. derlius yra įvertintas rinkos vertėmis kurios tiesiogiai atsispindi EBITDA. Galite įvertinti EBITDA pokytį ir kviečių (kaip pagrindinės auginamos kultūros) kainų dinamiką: http://futuresource.quote.com/charts/charts.jsp?s=EBM%20X9-ENC&o=&a=D&z=610x300&d=medium&b=LINE&st=

2. 2008m. 3 ketvirčių pardavimų pajamos jau rodomos su naujais įsigijimais. Ar kilo pardavimai, jei neskaitytumėme naujų įsigijimų?

Taip, kilo. Į 3-ų ketvirčių skaičius yra įtraukti tik „Polva Agro“ rezultatai už trečią ketvirtį. Kadangi „Grūduva“ įsigyta tik rugsėjo pabaigoje, tai jos rezultatai kol kas neįtraukiami į pelno nuostolio ataskaita, tik prikonsoliduojamas turtas.

3. Kokias jaučiate artimiausio laiko tendencijas (produkcijos kainų mažėjimo ar didėjimo)?

Trumpuoju laikotarpiu dar vyks korekcija (tiek pieno, tiek grūdų kainų), kurias įtakoja bendri pokyčiai pasaulinėse žaliavų rinkose, vartojimo tendencijos ir Kinijos melamino skandalas (čia išskirtinai įtaka pieno vartojimui), tačiau jau kitų metų vasarą tikimasi kainų didėjimo, nes dėl sudėtingesnes situacijos nemažai ūkininkų ir bendrovių tiek Lietuvoje tiek kitose šalyse drastiškai mažina paselių plotus ir dėl to yra laukiamas maisto produktų pasiūlos mažėjimas, kai tuo tarpu pasaulio gyventojų skaičius tolygiai auga.

4. Visiškai nesenai pradėjote platinti neviešą obligacijų emisiją, kurių palūkanos sieks 14 proc. Šios palūkanos, lyginant su pernai metais, pabrango 6 proc. Ar didelę įtaką bendrovės rezultatams turės palūkanų brangimas? T.y. ar neatsisakote ir toliau leisti obligacijų emisijas?

Pelno nuostolio ataskaitoje palūkanos turi nemažą svorį. Obligacijų emisija yra platinama su tikslu dalinai refinansuoti ankstesnes emisijas, kurios buvo skirtos įsigijimams finansuoti. Didžiąją dalį išperkamų obligacijų emisijų dengsime iš veiklos srautų – grūdų pardavimo. Žr. mūsų pranešimą per biržos sistemą dėl obligacijų emisijos išpirkimo.

5. Ar jūsų plėtros nestabdo prasta situacija finansų rinkose? Sunku gauti kreditavimą, tačiau tuo pačiu pinga panašūs ar konkuruojantys verslai. Tad visumoje, Agrowill tai į naudą, ar ne?

Toliau domimės visomis galimomis investicijomis, tiesiog jų kaina yra vertinama skrupulingiau. Mūsų vertinimu tokia situacija yra mums naudinga, nes ilguoju laikotarpiu išlikti gali tik didesni ūkiai su platesnėmis finansinėmis galimybėmis. Einamuoju laikotarpiu Grupė daugiau energijos skiria vidiniam efektyvumui ir planuoja į pirkimų rinką grįžti 2009 m. pavasarį, kai, tikėtina, rinkoje bus nemažai patrauklių pirkinių. Dabar pagrindinis dėmesys yra skiriamas turimos gamybos bazės panaudojimo optimizavimui. Turime labai daug neišnaudoto vidinio potencialo kurio panaudojimas mums gali atnešti papildomai 10-15 mln. litu per metus (tikimės šį rezervą dalinai „naudoti“ jau 2009 m., o pilnai pasiekti norimą efektyvumo lygį per 2-3 metus). Tuo tikslu baigiame sutarti dėl strateginio bendradarbiavimo sutarties su kompanija - viena iš pasaulinių lyderių pieno sektoriaus technologijų ir „know-how“ srityje, plačiau apie tai pranešime kaip bus pasirašytas konkretus susitarimas. Taipogi esame sutarę dėl dviejų ekspertų iš vakarų Europos, kurie turėtų pradėti dirbti su mūsų bendrovėmis pieno ir augalininkystes srityse siekiant pasiekti norimą efektyvumą.

6. Ar ypač suprastėjusi Rusijos padėtis atsiliepia ir šiame regione dirbančioms žemės ūkio bendrovėms, kurias ketinate artimiausiu metu įsigyti (t.y. ar jų savininkai taip pat linksta mažinti bendrovių pardavimo kainas)?

Taip. Rinkos tendencijos neaplenkia nė vienos šalies, nes žemės ūkio sektoriuje gaminamas produktas yra laisvai per pasaulines biržas prekiaujama žaliava. Kaip minėjau aukščiau – prastėjanti konkurentų situacija atveria puikias galimybes plėtrai toms bendrovėms, kurios yra šiuo metu sukaupusios kapitalo arba turi konkrečių planų kaip jį pritraukti.

7. Vienoje investuotojams skirtoje prezentacijoje Gediminas Žiemelis yra minėjęs, o vėliau ir per biržos informacinę sistemą pranešta, kad ketinama mažinant užsiskolinimo lygį, dalį ar visus įsigytus sklypus parduoti pensijų ar kitiems fondams ir iš jų juos veiklai nuomotis pagal ilgalaikes sutartis. Ar šis procesas vyksta?

Taip šis procesas vyksta. Prisitaikant prie pakitusių rinkos sąlygų esame pradėję derybas ne tik su instituciniais investuotojais, o taipogi su keliais potencialiais žemės pirkėjais kurie patys būtų jos naudotojai, du iš jų yra iš Vakarų Europos, kas, mūsų nuomone, parodo užsieniečių susidomėjimą ir tikėjimą Lietuvos žemės ūkio sektoriaus ateitimi. Tikėtina, kad pirmieji sandoriai bus sudaryti dar šiais metais.

8. Tas pats Gediminas Žiemelis per prezentacijas yra sakęs, kad ŽIA Valda ketina didinti savo dalį Agrowill grupėje. Gal žinote, kodėl jie šios dalies nedidina, kuomet akcijų kaina pigo bene 2x lyginant su IPO kaina?

„ŽIA VALDA“ dalis AB „Agrowill Group“ nuo rugpjūčio mėnesio 26,14% padidėjo iki beveik 32 proc. šiuo metu. Kiek mums žinoma ši bendrovė siekia valdyti nemažiau nei 40 proc. akcijų.

9. Ko palinkėtumėte smulkiesiems Agrowill akcininkams, kurie kenčia akcijų kritimą iš 5-7 litų lygio į ~2.5?

Kantrybes ir racionalumo. Patarčiau situaciją vertinti remiantis finansiniais rodikliais ir skaičiavimais, o nereaguoti i pasaulinės ekonomikos pokyčius grynai emociškai. Mūsų įmonė gamina pirmo būtinumo produktą, kuris perkamas net per pačias didžiausias krizes. Pažymėtina, kad pirkėjų elgsena per krizes su pirmumo būtinumo prekėmis netgi teigiamai įtakoja mūsų verslą, nes paprastai žmonės kaupia maisto atsargas.
Pastarųjų 6 mėnesių įvykiai, kurie pasaulį apvertė aukštyn kojom išryškino kelis momentus investicinėje aplinkoje. Visų pirma – kiek verti finansiniai sektoriai ir kokia jų pridėtinė vertė. Manome, kad iki tol susižavėję būsimomis vertėmis, išvestiniais verslais vėl visi atsigręš į fundamentalias industrijas. AB „Agrowill Group“ verslas ne tik fundamentalus, bet ir pirmo būtinumo. O finansų krizės metu gaminti gali tik dideli ir stambūs ūkiai, todėl mūsų veiklai, tai turės netgi teigiamos įtakos. Žmonės gali atsisakyti automobilių, brangesnio būsto ar geresnių drabužių, bet jie neatsisakys duonos ar pieno.
Žiūrint ilgalaikėje perspektyvoje - augant gyventojų skaičiui ir perkamajai galiai bei mažėjant pasaulinėms maisto atsargoms neišvengiamai kils mūsų gaminamo produkto kainos ir, atitinkamai, šio sektoriaus įmonių vertės. Šiuo klausimu siūlytumėm pažiūrėti CNBC puslapyje publikuojamą interview su Syngenta CEO.
Bendrai paėmus AB „Agrowill Group“ ši krizė tik į naudą; manome, kad tą rodo ir akcijų kaina, nes daugumos kitų įmonių ji nukrito daugiau.

Dėkojame už interviu.
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2008 11 30 17:45     #4292
aciu ,.... idomu buvo suzinoti
2008 11 30 17:51     #4293
Jooo...pakalbejo vaikinas savicius cia graziai...tik va uzskolinta si kontora tai ziauriai...Finansiniu skolu/isipareigojimu virs 150mln, imone generuoja minusa, produkcijos kainos krinta...hmm, na parduos tas zemes, kad ir uz 100mln, ir ka? Atiduos skolas bankams ir ka? Ka tada uzstatys uz paskolas, fin. dira su generaliniu, ar koki atliekama sena flylal lektuva?...Sikna jiems dega dabar, o ne pletra galvoje. O dar linki situacija vertinti fin. rodikliais ir skaiciavimais?! Ha ha ha, tokiu atveju akcijos kaina siandien ryskiai per auksta
2008 11 30 17:56     #4294
tai gal tu insaideri koki turi kad taip zinai viska? ;D
2008 11 30 18:00     #4295
P.S. nepaminejo ir to kad smulkus ukininkai imasi is ES paramas ir ju lieka vis maziau
2008 11 30 21:45     #4296
Nenukrito akciju kaina? ne todel, kad ji daugiau verta nei kitos, o todel, kad visiskas nelikvidas.
2008 12 01 12:01     #4298
"o taipogi su keliais potencialiais žemės pirkėjais kurie patys būtų jos naudotojai, du iš jų yra iš Vakarų Europos, kas, mūsų nuomone, parodo užsieniečių susidomėjimą ir tikėjimą Lietuvos žemės ūkio sektoriaus ateitimi" Taip iseina, jog Agrowill parduoda dali savo verslo. Klausimas yra kitas - pinigu truksta pletrai ar kitiems poreikiams tenkinti (pvz: pasklos aptarnavimas)
2008 12 01 12:04     #4299
"dalį ar visus įsigytus sklypus parduoti pensijų ar kitiems fondams" Finasta pensiju fondai?
2008 12 01 13:12     #4301
Vienas britų lordas yra kada tai labai tiksliai pasakes - yra trys budai bankrutuoti: 1.greiciausias - arkliu lenktynes 2.maloniausias-moterys 3.patikimiausias - zemes ukis
2008 12 01 14:50     #4302
To uno teisingai... Kaip tik apie graika , gyvenusi LT Lrytas siandien rase - tip top ant karviu bankrutavo...
2018 07 11 15:03     #39208
 
Nice post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Extremely useful info specially the last part   I care for such information a lot. I was seeking this certain info for a long time. Thank you and good luck.
Julia Mattos
2018 07 12 16:11     #39218
 
Thanks for the blog loaded with so many information. Stopping by your blog helped me to get what I was looking for.
http://www.crossbowarticles.com
2018 07 14 15:48     #39227
 
This was really an interesting topic and I kinda agree with what you have mentioned here!
subicevac.com
2018 07 15 14:36     #39237
 
I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative..
acim
2018 07 20 11:17     #39286
 
Thanks for your post. I’ve been thinking about writing a very comparable post over the last couple of weeks, I’ll probably keep it short and sweet and link  to this instead if thats cool. Thanks.
learn here
2018 07 22 08:28     #39303
 
I am very happy to discover your post as it will become on top in my collection of favorite blogs to visit.
check it out
2018 07 22 11:19     #39306
 
Great  post, you have pointed out some  fantastic  points , I  likewise  think  this s a very  wonderful website.
go now
2018 07 24 09:14     #39324
 
I really loved reading your blog. It was very well authored and easy to undertand. Unlike additional blogs I have read which are really not tht good. I also found your posts very interesting. In fact after reading, I had to go show it to my friend and he ejoyed it as well!
 
Lebensversicherung kündigen
2018 07 29 09:06     #39375
 
Super-Duper site! I am Loving it!! Will come back again, Im taking your feed also, Thanks. 
monbazar.ca
2018 07 29 17:25     #39392
 
Please continue this great work and I look forward to more of your awesome blog posts.
sharrardlaw.com
2018 07 30 13:56     #39398
 
I am very much pleased with the contents you have mentioned. I wanted to thank you for this great article.
<a href='https://acourseinmiraclesnow.com/'>acim</a>
2018 07 30 13:57     #39399
 
I am very much pleased with the contents you have mentioned. I wanted to thank you for this great article.
 
acim
2018 07 31 16:17     #39415
 
Most of the time I don’t make comments on websites, but I'd like to say that this article really forced me to do so. Really nice post!
online study resources
2018 08 19 11:53     #39618
 
Nice post! This is a very nice blog that I will definitively come back to more times this year! Thanks for informative post.
suzuki coin

 
2018 08 25 11:17     #39666
 
I’ve been searching for some decent stuff on the subject and haven't had any luck up until this point, You just got a new biggest fan!..
regent seven seas cruise

 
2018 08 27 11:08     #39693
 
Thank you for some other informative website. The place else may just I get that kind of information written in such a perfect method? I have a venture that I am simply now running on, and I’ve been at the glance out for such info.
sfinvestorsummit.com

 
2018 09 02 09:20     #39762
 
Good article, but it would be better if in future you can share more about this subject. Keep posting.
 
paralegal near me
2018 09 03 14:22     #39783
thanks for the tips and information..i really appreciate it.. 
chipi
 
2018 09 05 21:25     #39810
 
This article gives the light in which we can observe the reality. This is very nice one and gives in depth information. Thanks for this nice article.
Infantino Baby Carrie
2018 09 13 18:12     #39848
Cool stuff you have got and you keep update all of us.
third eye activator
 
2018 09 17 18:27     #39905
  
I really impressed after read this because of some quality work and informative thoughts . I just wanna say thanks for the writer and wish you all the best for coming!. 
LED Panele
2018 09 28 12:07     #40118
 
Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work.
wordpress site
2018 10 01 13:49     #40149
 
Wonderful article, thanks for putting this together! This is obviously one great post. Thanks for the valuable information and insights you have so provided here.
sports news
2018 10 02 10:21     #40160
The information you have posted is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing...
jui residence showflat
2018 10 03 13:15     #40184
 
Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work. 
Prisluskivaci
2018 10 04 18:10     #40210
 
Great Information sharing .. I am very happy to read this article .. thanks for giving us go through info.Fantastic nice. I appreciate this post.
The Woodleigh residences showflat
2018 10 06 16:00     #40229
 
Please share more like that. 
Nyheter
2018 10 07 11:07     #40289
 
Thank you for very usefull information..
juniper hill location
2018 10 07 11:09     #40290
 
I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don't know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog. I will keep visiting this blog very often. 
juniper hill location
2018 10 08 15:59     #40330
 
I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog, I will keep visiting this blog very often.
Eletricista
2018 10 08 15:59     #40331
 
I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog, I will keep visiting this blog very often.
Eletricista
2018 10 08 16:03     #40333
 
I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog, I will keep visiting this blog very often.
Eletricista
2018 10 14 13:47     #40513
 
These are some great tools that i definitely use for SEO work. This is a great list to use in the future.. 
urlaub mit snowtimes
2018 10 14 13:53     #40514
 
These are some great tools that i definitely use for SEO work. This is a great list to use in the future..
urlaub mit snowtimes.de
2018 10 14 15:54     #40521
 
Excellent information on your blog, thank you for taking the time to share with us. Amazing insight you have on this, it's nice to find a website that details so much information about different artists.
patong phuket hotel andatel
2018 10 23 16:43     #40884
 
Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place..
gaming rig computers
2018 10 31 16:11     #40954
 
Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place..
Thermorollen kaufen
2018 11 01 17:49     #41026
 
This is really a nice and informative, containing all information and also has a great impact on the new technology. Thanks for sharing it
broadcast encoder
2018 11 05 16:06     #41075
 
Wonderful article, thanks for putting this together! This is obviously one great post. Thanks for the valuable information and insights you have so provided here.
Umzugsfirma

 
2018 11 06 14:38     #41094
 
This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information. Keep it up. Keep blogging. Looking to reading your next post.
Linoto
2018 11 07 15:40     #41106
 
i read a lot of stuff and i found that the way of writing to clearifing that exactly want to say was very good so i am impressed and ilike to come again in future.. 
https://essaysreasy.online/blog/compare-and-contrast-essay-topics

 
2018 11 08 16:40     #41172
 
This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information...
The Link Directory

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2018 Tipro Group UAB