Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

City Service iš arčiau

interviu | 2008-11-18 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 1930
City Service iš arčiau Spekuliantai.lt ne pirmą kartą girdi, kad krizės metu lengviausiai išgyvena įmonės, kurios susijusios su būtinų paslaugų teikimu. Nutarėme patikrinti
Spekuliantai.lt ne pirmą kartą girdi, kad krizės metu lengviausiai išgyvena įmonės, kurios susijusios su būtinų paslaugų teikimu. Nutarėme patikrinti šį faktą ir susiekėme su City Service. Į mūsų klausimus sutiko atsakyti bendrovės generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas.

1. Ar City Service veiklai jaučiasi ekonomikos lėtėjimas?

Didžiąją dalį pajamų gauname pagal anksčiau pasirašytus kontraktus, todėl kol kas ekonomikos lėtėjimas mūsų rezultatams įtakos neturi. Galbūt kitais metais pajusime gyventojų nemokumo didėjimą.

2. Daugelis analitikų tikina, kad per ekonomikos sąstingį mažiausią poveikį patiria komunalinių paslaugų, kurių gyventojai faktiškai negali atsisakyti, sektorius + energetika. Ar pritariate šiai nuomonei?

Taip, pritariame. Šį teiginį praktikoje patvirtina mūsų veiklos rezultatai.

3. Ar Lietuvoje didėjantis nedarbas mažina darbo užmokesčio sąnaudų spaudimą City Service?

Iš tiesų, didėjantis nedarbas mums išėjo į naudą. Atsiranda vis daugiau darbuotojų, ypatingai iš statybos sektoriaus, kurie kažkada paliko mūsų kompaniją ir dabar nori sugrįžti. Anksčiau mums sunkiai sekėsi konkuruoti su statybos kompanijomis darbo užmokesčio srityje, bet dabar situacija keičiasi.

4. Kaip manote, ar pasitvirtino jūsų prognozės dėl įsigijimais grįstos plėtros strategijos? Ar šiuo metu skolos labai slegia jūsų pečius?

Įsigijimais grįsta plėtros strategija pasiteisino, kadangi jos įgyvendinimui naudojome per IPO pritrauktas lėšas. Šiai dienai grynoji finansinė kompanijos skola yra lygi nuliui. (Finansinė skola - finansinių įsipareigojimų ir pinigų likučio skirtumas).

5. Kaip ketinate finansuoti plėtrą?

Pletrą ateinančiais metais vykdysime tiek
savo, tiek skolintomis lėšomis. Dėl paskolos jau sudaryta sutartis su "Swedbank".

6. Kokius prognozuojate 2009 m.?

Planuojame, kad tai bus ženklios plėtros metai. Dar vienas iš uždavinių mūsų kompanijai bus sėkmingas naujai įsigytų įmonių integravimas į grupės veiklą.

7. Kas labiausiai neramina jūsų, kaip įmonės, 2009 m.?

Daugiausiai abejonių kelia bendra makroekonominė situacija Lietuvoje ir Rusijoje. Jei nuosmukis tęsis ir gilės, jis gali paliesti ir kol kas krizės aplenktus verslo sektorius.

8. Tikriausiai jums jau atsibodo klausimai dėl plėtros Sankt Peterburge. Vis dėl to, ar ji bus? Senkantys Rusijos finansai turėtų įtakoti ir mažesnes įmonių kainas privatizavimo konkursuose? Galbūt tai net paspartins privatizavimą?

Taip, plėtra Sankt Peterburge tikrai vyks artimiausioje ateityje. Manome, kad konkurencija privatizavimo konkursuose dėl ekonominės situacijos Rusijoje bus mažesnė.

9. Ko palinkėtume investuotojams, kurie iškentėjo kardinalų City Service akcijų kritimą?

Krentant visai rinkai, „City Service“ akcijų kainos korekcija tikrai nebuvo didžiausia. Linkime kantrybės laukiant, kol rinka atsigaus.

Dėkojame už interviu.
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital