Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

2014 m. Balandžio 11 d. Biržos apžvalga

2014 m. Balandžio 11 d. Biržos apžvalga 2014 m. Balandžio 11 d. Biržos apžvalga

 

Bendrai paėmus, penktadienį prekyba Baltijos rinkose nebuvo pati aktyviausia. Aktyviai šiandien investuotojai dirbo atskirose pozicijose, be ne visoje rinkoje. Taline Tallink Grupp akcijomis apsikeista beveik už 400 mln. eurų. O Vilniuje investuotojai sparčiai atsikratinėjo City Service akcijomis. Jos šiandien vilkėjo geltonus flagmano marškinėlius.
Pakeliui investuotojai gausiai atsikratinėjo Tallinna Kaubamaja ir Olympic Entertainment Group akcijomis. Nenuostabu, kad indeksai penktadienį įkaito nuo savo pačių raudonumo. Per visą savaitę labiausiai kaito OMXT indeksas, nukritęs 1.30%. OMXV vertė per savaitę sumažėjo nedaug, vos 0.30%. Vilnių per savaitę palaikė dividendiniai pažadai.

 


1 pav. AB "City Service" vadovybė paskutiniu metu pradėjo svarstyti Bendrovės veiklos tęstinumą ir perspektyvas Sankt Peterburge ir Stavropolyje.
Bendrovės dukterinės įmonės Rusijoje pastaruoju metu patiria vietinių municipalinių institucijų spaudimą dėl įtemptos tarptautinės situacijos ir Lietuvos pozicijos. Tuo tarpu Lietuvoje kenčia Bendrovės įvaizdis ir veikla dėl tam tikrų nepagrįstų viešų interpretavimų ir komentarų, susijusių su faktu, kad Bendrovė vykdo verslą Rusijoje.
Bendrovės veiklos patirtis Lenkijoje ir Ispanijoje suteikia realias perspektyvas tolimesnei plėtrai Vidurio ir Vakarų Europos rinkose, dėl ko neatmetama priverstinio pasitraukimo iš veiklos Sankt Peterburge ir Stavropolyje galimybė ir intensyvesnė veiklos plėtra minėtose Europos rinkose.
Plius per maži dividendai ir korekcijai nematyti galo. Kitas palaikymas prie 1.75.

 


2 pav. AB „Klaipėdos nafta“ (toliau – Bendrovė) informuoja, kad 2014 m. balandžio 11 d. Valstybinė kainų kontrolės ir energetikos komisija (toliau – VKEKK) priėmė sprendimą suderinti Naudojimosi suskystintų gamtinių dujų terminalu taisykles (toliau – Taisyklės), kurios nustato naudojimosi suskystintų gamtinių dujų (toliau – SGD) terminalu tvarką ir sąlygas, reikalavimus asmenims, ketinantiems naudotis SGD terminalu, jų teises, pareigas ir atsakomybę, taip pat kitus specialiuosius reikalavimus, susijusius su SGD terminalo veikla ir jo naudojimu SGD atgabenti ir iškrauti į SGD terminalą, jas išdujinti ir patiekti į gamtinių dujų perdavimo sistemą ar perkrauti į dujovežius.
Bendrovės valdybai patvirtinus su VKEKK suderintų Taisyklių pagrindines sąlygas ir Taisykles patvirtinus Bendrovės generaliniam direktoriui, Bendrovė paskelbs Taisykles ir pradės SGD terminalo pajėgumų paskirstymo procedūrą. Planuojama, kad ši procedūra bus pradėta šių metų balandžio 30 dieną, o sutartis su pirmaisiais SGD terminalo naudotojais ketinama pasirašyti šių metų birželio-liepos mėnesiais.
Bendrovė, siekdama pritraukti SGD terminalo naudotojus ir patenkinti rinkos vartotojų lūkesčius, apskaičiavo ir skelbia preliminarias SGD terminalo paslaugų kainas. Jos paskaičiuotos taikant VKEKK 2013 m. rugsėjo 13 d. nutarimu Nr. O3-367 (su naujausiais 2014 m. balandžio 11 d. VKEKK posėdyje priimtais pakeitimais) patvirtintą Valstybės reguliuojamų kainų gamtinių dujų sektoriuje nustatymo metodiką. SGD terminalo paslaugų kainų viršutines ribas bei konkrečias kainas nustato ir skelbia VKEKK.
Remiantis nustatyta Valstybės reguliuojamų kainų gamtinių dujų sektoriuje metodika, numatomi tokie preliminarūs SGD terminalo paslaugų tarifai:
•Skystinimo (SGD išdujinimo) paslaugos kaina (nustatoma kiekvienais metais ir koreguojama kasmet) – 0 Lt/MWh (be PVM), paslauga apima atplaukiančio dujovežio švartavimą, SGD krovą į SGD terminalą, laikiną saugojimą ir išdujinimą;
•SGD perkrovos paslaugos kaina (nustatoma penkeriems metams) – 3,45 – 5,6 Lt/MWh (be PVM), paslauga apima atplaukiančio dujovežio švartavimą, SGD krovą į SGD terminalą, laikiną saugojimą ir SGD perkrovą į išplaukiantį dujovežį.
Kaip nurodyta aukščiau, šie tarifai yra preliminarūs ir nėra patvirtinti Bendrovės valdybos ar VKEKK.

AB „Klaipėdos nafta“ (toliau – Bendrovė) informuoja, kad 2014 m. balandžio 11 d., vykdant Suskystintų gamtinių dujų plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu (toliau – FSRU) 10 metų nuomos, operavimo ir aptarnavimo (remonto) sutartį su FSRU išpirkimo teise (toliau – Sutartis), sudarytą 2012 m. kovo 2 d. su Bendrovės viešojo pirkimo „Suskystintų gamtinių dujų plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu įsigijimas“ laimėtoju „Höegh LNG Ltd.“, buvo sudaryta novacijos sutartis (toliau – Novacijos sutartis), kuria dalis „Höegh LNG Ltd.“ teisių ir pareigų pagal Sutartį, išskyrus teises ir pareigas, susijusias su Bendrovės turima FSRU išpirkimo teise, buvo perleistos „Höegh LNG Ltd.“ netiesiogiai visiškai kontroliuojamai bendrovei Hoegh LNG Klaipėda, UAB. Novacijos sutartimi dėl teisių ir pareigų pagal Sutartį perleidimo, be kita ko, numatyta, kad „Höegh LNG Ltd.“ lieka solidariai atsakinga už visas Hoegh LNG Klaipėda, UAB perleistas prievoles.
Akcijų kainai kol kas pavyko rasti dugną ir palaikymą ties 0.285.

 


3 pav. TEO LT, AB gavo didžiausio Bendrovės akcininko, turinčio 88,15 proc. akcijų ir balsų, „TeliaSonera AB“ raštą su siūlomais kandidatais į Bendrovės valdybą einamajai valdybos kadencijai vietoje nuo 2014 m. balandžio 28 d. atsistatydinančių valdybos narių Malin Frenning, Jens Lööw ir Mats Lillienberg. Atsistatydinantys Bendrovės valdybos nariai nuo 2014 m. balandžio užima naujas pareigas įmonėje „TeliaSonera AB“, kurios nėra tiesiogiai susiję su TEO.
„TeliaSonera AB“ kaip TEO LT, AB akcininkas siūlo eiliniam visuotiniam akcininkų susirinkimui, kuris vyks 2014 m. balandžio 29 d., Vilniuje, į TEO LT, AB valdybą rinkti šiuos kandidatus:
1. p. Robert Andersson,
2. p. Stefan Block,
3. p. Claes Nycander.
Robert Andersson (g. 1960 m.) yra „TeliaSonera AB“ (Švedija) vykdantysis viceprezidentas ir Europos regiono vadovas. Išsilavinimas: Džordžo Vašingtono universiteto Vašingtone (JAV) Tarptautinio verslo administravimo magistras ir Švedijos ekonomikos ir verslo administravimo mokyklos Helsinkyje (Suomija) apskaitos ir finansų magistras. Dalyvavimas kitų įmonių veikloje – „Enea AB“ (Švedija) valdybos narys. Turi 10 000 „TeliaSonera AB“ akcijų, TEO LT, AB akcijų neturi.
Stefan Block (g. 1967 m.) yra „TeliaSonera AB“ (Švedija) Europos regiono vyriausiasis finansininkas. Išsilavinimas – Stokholmo universiteto (Švedija) verslo administravimo bakalauras. Kitų įmonių veikloje nedalyvauja. TEO LT, AB akcijų neturi.
Claes Nycander (g. 1963 m.) yra „TeliaSonera AB“ (Švedija) Europos regiono vyriausias technologijų vadovas. Išsilavinimas: Upsalos universiteto (Švedija) verslo administravimo magistras, Stanfordo universiteto Palo Alto (JAV) elektros inžinerijos magistras, Linköpingo technikos universiteto (Švedija) elektros inžinerijos magistras ir Linköpingo universiteto (Švedija) matematikos bakalauras. Dalyvavimas kitų įmonių veikloje – „Systecon AB“ (Švedija) valdybos narys. TEO LT, AB akcijų neturi.
Vadovaujantis vertybinių popierių biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“ listinguojamų bendrovių valdymo kodekso nuostatomis, kandidatai išrinkti į valdybą būtų valdybos nariais – direktoriais konsultantais (neetatiniais valdybos nariais).
Bendrovės turimais dokumentais, susijusiais su susirinkimo darbotvarke, įskaitant ir susirinkimo sprendimų projektus, galima susipažinti atvykus į TEO LT, AB, adresu Lvovo g. 25, Vilnius, arba Bendrovės tinklalapyje www.teo.lt.
Savaitinis pildymosi signalas @0.841.

 


4 pav. Tallink Grupp akcijų kainos bandymą atsigauti šiandien sužlugdė didelių apyvartų meška.

 


5 pav. Tallinna Vesi kol kas nesipildom.

 


6 pav. Baltikos akcijų kaina dar neatsigavo nuo pasaulinės finansų krizės pradžios. Neperkam.

 


7 pav. Lietuvos energijos gamybos pildymosi signalas @0.726.


Gražaus savaitgalio!


Apžvalgą parengė: Nojus.

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2018 11 08 13:46     #41132
 Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks Just keep writing this kind of post.
http://www.mixturesport.com/is-supplement-good-for-health/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital