Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Šuniškos dienos*

Spekuliantai.lt | 2012-08-13 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 1755
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Šuniškos dienos* Dovre Insight: Šuniškos dienos*

 *Norvegų kultūroje laikotarpis nuo liepos 23 d. Iki rugpjūčio 23 d. yra vadinamas šuniškomis dienomis, kada derlius gali lengvai supūti, o šunys išprotėti. Šis prietaras į Norvegiją atėjo dar iš senovės Egipto.

Anot prietarų, šuniškomis dienomis viskas klostosi ne pagal planus. Kiek turėtume nerimauti dėl vertybinių popierių rinkos?

Šuniškos dienos tęsiasi nuo liepos 23 d. iki rugpjūčio 23 d. Pagal įsitikinimą šiuo laikotarpiu šunys šiek tiek pasiunta, o vapsvos tampa itin agresyvios.
Tai mums primena ECB vadovo Draghi kalbą prieš dvi savaites. Ši kalba buvo keista, bet tikriausia ji yra lūžis euro zonos krizėje.

Natūralus stebuklas

Savo kalboje jis palygino eurą su kamane. Kamanė yra gamtos stebuklas. Jis neturėtų skraidyti, bet ji vis tiek skrenda.
Tokiu pačiu būdu kaip ir kamanė, euras skrido daugelį metų. Tačiau dabar žmonės pradėjo klausinėti, kaip tai buvo įmanoma. Galbūt tai buvo dėl tam tikrų atmosferos sąlygų. Savo kalboje Draghi pažadėjo, kad pasistengs, jog euras iš kamanė pavirstų į paprastą vapsvą.

Liekamosios rizikos mažinimas

ECB jau įsipareigojo pirkti krizės nukentėjusių euro zonos šalių valdžios sektoriaus skolą tol, kol EFSF / ESM veiks pirmi. Prieštaravimai EFSF/ESM buvo grindžiami tuo, kad fondas yra per mažas išsaugoti ir Ispaniją, ir Italiją. Tačiau su ECB komandoje, ši problema bus išspręsta.
Katastrofiškų finansinių bankrotų rizika tokiu būdu eliminuojama. Iš paskos besivelkanti didelė rizika pašalinta, o tai rodo, kad rizikos premijos kris ir kad akcijų vertės didės.
Kredito rinka jau pradėjo į tai atsižvelgti. Pietų Europoje gerokai sumažėjo trumpalaikių vyriausybių obligacijų pajamingumas, o tiek Italijoje, tiek Ispanijoje dabar galima imti paskolą dvejiems metams su keturių procentų palūkanų norma.

Viršijo leidžiamą greitį?

Nors mūsų pagrindinis scenarijus teigia, kad antrame pusmetyje euro zonoje palaipsniui stabilizuosis ekonomika ir finansų rinkos, bijome, kad neapibrėžtumas JAV vyriausybės finansuose padidės.
JAV politikai susiduria su sunkia dilema – itin didelis biudžeto deficitas kelia mažai abejonių, kad teks imtis drastiškų priemonių.
Kita vertus, jei žaizdos per gilios, ekonomika yra stumiama į neigiamą spiralę sukeldama mokesčių pajamų griūtį.

Ne aukso kasyklos

Šią savaitę į Dovre portfelį mes įtraukiame aukso gamintoją Avocet Mining. Po valdybos pokyčių vasarą ir pelno įspėjimų, užsimenančių, kad akcija nebuvo tikra aukso kasykla jos savininkams, akcijų kaina sumažėjo perpus.
Perėmimo galimybė yra pagrindinė priežastis, kodėl mes dabar esame pozityviai nusiteikę. Dabartiniame lygyje rezervai ir išteklių bazė yra vertinami $ 131 ir $ 35 už unciją. Tai ketvirtadalis pramonės
vidurkio. Jei Oslo vertybinių popierių birža nesiruošia aukščiau įvertinti bendrovės, tai tik laiko klausimas, kol kažkas kitas įvertins.
Geros aukso kainų perspektyvos yra dar vienas argumentas pirkti. Mes tikimės, kad žiemą kartu su pinigų spausdinimu abi Atlanto pusės siųs jas į naujas aukštumas.

Dovre portfelis

• Songa Offshore
• Bonheur
• DNO
• Norwegian
• Sevan Drilling
• Avocet Mining

Įtraukta: Avocet Mining
Pašalinta: Norsk Hydro

 

 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital