2011 m. Liepos 25 d. Biržos apžvalga

Spekuliantai.lt | 2011-07-25 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 1798
Raktiniai žodžiai: OMXV, techninė analizė, Invalda, Snoras, Apranga, Sanitas, Baltika, Snaigė, Vilkyškių pieninė, TEO LT, Litgrid
2011 m. Liepos 25 d. Biržos apžvalga Neaktyvumas net nebestebina šiandien. Nėr iš kur jam atsirasti. Naujienos dar išlėto labai pasirodo, o ir prekiaujama aktyviau tomis pozicijomis, kurios ta

 

Neaktyvumas net nebestebina šiandien. Nėr iš kur jam atsirasti. Naujienos dar išlėto labai pasirodo, o ir prekiaujama aktyviau tomis pozicijomis, kurios tas naujienas ir paskelbia. Bet greit tų naujienų bus kiek daugiau, tai gal ir prekyba bent keliais litais bus aktyvesnė.
Išties, kol Graikija žemiau reitingų skalės, kol JAV išsiaiškins su savo skolų problema, tol geriau nosies į biržą nekišti ir gulėti bambą išvertus, kur nors pliaže ar bulvių lysvėje – nesvarbu kur, svarbu, kad interneto nebūtų, o smartfono „batareikės“ būtų išsikrovusios...

 

 


1 pav. Šis pranešimas yra susijęs su 2011 m. gegužės 24 d. pranešimu, kuriuo AB „Sanitas“ informavo apie „Valeant Pharmaceuticals International, Inc.“ („Valeant“ ) ketinimą įsigyti 87.2 proc. AB „Sanitas“ akcijų iš fondų, kurių patarėjai yra „Citi Venture Capital International“ („CVCI“, veikdami per juridinius asmenis „Citigroup Venture Capital International Jersey Limited“ ir „Baltic Pharma Limited“ ), AB „Invalda“ („Invalda“ ), „Amber Trust II S.C.A.“ („Amber“ ), ir kai kurių kitų asmenų bei teikti privalomą oficialių siūlymą supirkti likusias AB „Sanitas“ akcijas iš smulkiųjų akcininkų po įsigijimo (daugiau informacijos pateikiama: http://www.sanitasgroup.lt/index.php/naujienos/naujienos/pakoreguota-akciju-pirkimo-pardavimo-sutarties-pasirasymo-data/11469), ir 2011 m. birželio 8 d. pranešimu, kuriuo AB „Sanitas“ informavo, kad Valeant kreipėsi į Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybą dėl leidimo įgyvendinti numatytą sandorį (daugiau informacijos pateikiama: http://www.sanitasgroup.lt/pranesimai/pranesimas-apie-numatyta-sandori-konkurencijos-institucijoms/11476.
Šiandien, 2011 m. liepos 22 d., AB „Sanitas“ praneša, kad Valeant gavo Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos sprendimą, kuriuo leista vykdyti numatytą įsigijimą be papildomų sąlygų.
Kaip pranešta 2011 m. liepos 11 d., leidimo įgyvendinti sandorį išdavimo procedūra yra baigta Ukrainoje (daugiau informacijos pateikiama: http://www.sanitasgroup.lt/pranesimai/gautas-ukrainos-antimonopolijos-komiteto-leidimas/11527). Lenkijos konkurencijos ir vartotojų apsaugos taryba šiuo metu dar nagrinėja Valeant pateiktą pranešimą.
Apie tolimesnę sandorio eigą bus pranešta atitinkamai.
Šis pranešimas taip pat yra paskelbtas AB „Sanitas“ internetiniame tinklalapyje: www.sanitasgroup.com.
Pranešimas kainą tik sumažino, bet tai grynai techninė korekcija. Kaina ir toliau laikysis panašiame lygyje.

 


2 pav. Merko Ehitus praneša, kad SKANDINAVISKA ENSKILDA BANKEN AB CLIENTS balsų skaičių bendrovėje sumažino iki mažiau nei 5 proc.
Pirkimo/pildymosi signalas @8.451, pardavimo - @7.699.

 


3 pav. Baltika džiaugiasi, kad antro ketvirčio rezultatai atitiko jų lūkesčius.
Bendrosios konsoliduotosios pusmečio pajamos augo 3%, ketvirčio - 0%. Pusmečio nuostolis sumažėjo neženkliai, tačiau ketvirčio nuostolis sumažėjo beveik dvigubai.
Panašu, kad ir rinkos lūkesčius rezultatai atitiko – kaina šiek tiek kilo.

 


4 pav. LITGRID AB, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus įsteigta ir veikianti akcinė bendrovė, juridinio asmens kodas 302564383, registruotos buveinės adresas A. Juozapavičiaus g. 13, Vilnius, duomenys apie Bendrovę kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, informuoja, jog nuo 2011 metų balandžio mėnesio akcinė bendrovė „Achema“ nemoka LITGRID AB, viešuosius interesus atitinkančių paslaugų administratoriui, už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP ) už pagamintą bei savo ūkiniams poreikiams suvartotą elektros energiją. 2011 m. liepos 22 d. LITGRID AB pateikė ieškinį Kauno apygardos teismui dėl 2 292 026.90 litų skolos iš akcinės bendrovės „Achema“ priteisimo.

 


5 pav. AB “Snaigė“ neaudituotais nekonsoliduotais duomenimis 2011 metų I pusmetį pasiekė 56,2 mln. Lt apyvartą, t.y. 19 proc. daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais, kai buvo pasiekta 47,2 mln. Lt neaudituota nekonsoliduota apyvarta. Bendrovė per pirmąjį pusmetį patyrė 0,7 mln. Lt bendrojo neaudituoto nekonsoliduoto nuostolio, t.y. beveik 5 kartus mažiau negu per tą patį laikotarpį praeitais metais.
Pasak AB „Snaigė“ generalinio direktoriaus Gedimino Čeikos, pirmąjį šių metų pusmetį bendrovei pavyko suvaldyti žaliavų bei medžiagų brangimo įtaką bendrovės rezultatams. Mažėjančius pardavimus Vakarų rinkose AB „Snaigė“ kompensavo išaugusiais pardavimais Rytuose.
„Konsoliduotą bendrovės rezultatą vis dar blogina neveikianti Kaliningrado gamykla“, - teigia G.Čeika. G.Čeikai susirūpinimą kelią vangus vartojimas ne tik Euro zonos šalyse, bet ir Lietuvoje bei Ukrainoje. „Per I šių metų ketvirtį AB „Snaigė“ pardavimas augo 30 proc. II ketvirtį – tik 10 proc. palyginus su tais pačiais laikotarpiais praeitais metais. Tokios tendencijos gali išlikti iki metų galo“, - teigė G.Čeika. „Manau ne tik AB „Snaigė“, bet ir daugelis įmonių, šiais metais nesidžiaugs ženkliai atsigavusiais pardavimais. Priešingai nei buvo tikėtasi – vartojimo augimas lėtėja, o kai kuriose rinkose net mažėja.“
Nekonsoliduotais neaudituotais duomenimis AB ”Snaigė” 2011 m. I pusmečio EBITDA sudarė 4,2 mln. Lt, t.y. beveik 2 kartus daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį, kai nekonsoliduota neaudituota EBITDA sudarė 2,2 mln.Lt.
Konsoliduotas neaudituotas AB „Snaigė“ nuostolis buvo 2,2 mln. Lt. Konsoliduota neaudituota bendrovės apyvarta sudarė 54,4 mln. Lt, konsoliduota neaudituota EBITDA sudarė 3,4 mln. Lt.
Palyginus geri veiklos rezultatai palaiko akcijos kainą. Bet tokių rezultatų ir komentarų neužtektų pakelti akcijos kainai, tiek kiek kilo praeitą savaitę.

 


6 pav. Reaguodamas į vis aktyvesnį Lietuvos gyventojų naudojmąsi mokėjimo kortelėmis ir norėdamas jį paskatinti, bankas SNORAS tobulina savo mokėjimo kortelių sistemą: leis kelias korteles susieti su ta pačia sąskaita, kredito limito panaudojimo palūkanas atidės 45 arba 30 dienų.
„Pastebėjome, kad Lietuvos gyventojai ir įmonės vis didesnį dėmesį skiria efektyviam savo finansų valdymui. Todėl nuo rugpjūčio 1-osios įdiegiame sprendimus, kurie padės sąskaitose esančiomis lėšomis naudotis dar patogiau ir efektyviau. Šeima gali turėti vieną banko sąskaitą, o kiekvienas jos narys – mokėjimo kortelę, atitinkančią jo poreikius ir galimybes, su nustatytomis išlaidų ribomis. Tuomet nereikės kas mėnesį iš naujo skirstyti šeimos lėšų, o ir išlaidas kontroliuoti yra lengviau“, – teigia banko SNORAS Mokėjimo kortelių departamento direktorė Elvyra Kazandži.
Nuo rugpjūčio 1 dienos banko klientas su viena sąskaita galės susieti įvairius mokėjimo kortelių derinius, pavyzdžiui, kartu pasirinkti tiek debetinę, tiek kreditinę korteles ir pan. Pasak E. Kazandži, tokia galimybė taip pat patogi keliaujantiems žmonėms, nes įvairiose šalyse yra populiaresnės skirtingos atsikaitymo sistemos (dažniausiai, „Visa“ arba „MasterCard“ ).
Minėta paslauga orientuota ir į įmonių darbuotojus, kuriems tenka bendromis įmonės lėšomis atsiskaityti už prekes, kurą, kelionių išlaidas ir pan. Jie šiems atsiskaitymams gali gauti mokėjimo korteles, susietas su pagrindine įmonės sąskaita.
2011 m. liepos pradžioje bankas SNORAS buvo išdavęs 194,1 tūkst. debetinių mokėjimo kortelių su kredito limitu. Vidutinis mokėjimo kortelių kredito limito dydis siekia 2,8 tūkst. litų. Papildomai prie jau turimo kredito limito naudojimo galimybės nuo rugpjūčio 1-osios bus pradėta taikyti kredito limito palūkanų mokėjimo schema su atidėjimu. Tai reiškia, kad klientai galės pasirinkti, jog palūkanos jiems būtų pradėtos skaičiuoti ne nuo kredito limito naudojimo pradžios, o būtų atidėtos tam tikram laikui. Šiuo metu bankas SNORAS siūlo galimybę kredito limito panaudojimo palūkanas atidėti 45 arba 30 dienų.
Siekiant prisidėti prie efektyvesnio šeimos biudžeto valdymo ir atsiželgiant į klientų poreikius, banke SNORAS mokėjimo kortelės dabar išduodamos ir vaikams nuo 7 metų. Tokios kortelės yra žymiai saugesnės nei įprastos, nes joms yra nustatomas operacijų limitas – iš jų tegalima išsigryninti 100 litų per dieną. Vaikų nuo 7 iki 14 m. tėvai bei globėjai yra visiškai atsakingi už tokia mokėjimo kortele atliekamus veiksmus. „Visa Electron“ arba „Maestro“ kortelės banke SNORAS vaikams suteikiamos be papildomų ir metinių kortelės aptarnavimo mokesčių.(Snoras.com)
Suveikė pardavimo signalas. Dabar laukiam pasirodant reuzultatų...

 


7 pav. Viena didžiausių Lietuvos investicijų bendrovių „Invalda“ prašo Konkurencijos tarybos leidimo įsigyti iki 100 proc. verpalų bendrovės „Vernitas“ akcijų.
2010 metų pabaigoje „Invalda“ valdė 11,7 proc. „Vernito“ akcijų.
„Manome, kad daugelį metų nuostolingai dirbančiai įmonei reikia permainų, didinančių konkurencingumą ir veiklos efektyvumą. Prašome leidimo, kad esant priimtinoms sąlygoms galėtume pasididinti paketą iki kontrolinio – tai leistų inicijuoti pokyčius, nukreiptus į įmonės pelningumo atstatymą ir akcininkų nuosavybės didinimą“, - sakė „Invaldos“ prezidentas Darius Šulnis.
Marijampolėje įsikūrusio „Vernito“ pardavimai 2010 metais siekė 41,7 mln. litų, o nuostoliai – 548 tūkst. litų. „Vernito“ pagrindinė veikla yra tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas, tekstilės dirbinių didmeninė ir mažmeninė prekyba. Didžioji dalis „Vernito“ gaminamų akrilo verpalų parduodama NVS rinkose. (Invalda.lt)

Viena didžiausių Lietuvos investicijų bendrovių „Invalda“ prašo Konkurencijos tarybos leidimo įsigyti iki 100 proc. metalo apdirbimo įmonės „Umega“ akcijų. Šiuo metu „Invalda“ valdo 21,2 proc. „Umegos“ kapitalo.
„Galimi sandoriai, po kurių „Invaldos“ akcijų dalis gali neženkliai viršyti Konkurencijos įstatyme numatytą 25 proc. ribą“, - sakė „Invaldos“ prezidentas Darius Šulnis.
Pasak jo, didžiąją dalį produkcijos eksportuojančios „Umegos“ pardavimai šiemet turėtų atsitiesti iki prieš krizę buvusio lygio, o tai sukuria prielaidas teigiama linkme keistis ir kitiems rodikliams.
Preliminariais duomenimis, 2011 metų pirmąjį pusmetį „Umegos“ pardavimai siekė 32 mln. litų - 80 proc. daugiau nei tuo pačiu 2010-ųjų laikotarpiu.
2010 metais „Umegos“, turinčios gamybinius padalinius Ukmergėje ir Utenoje, pardavimai siekė 44,7 mln. litų. (Invalda.lt)
Kad Invalda aktyvina savo veiklą rodo ir pranešimų kiekis ir rinkos reakcija – šiandien kaina šiek tiek kilo. Galima tikėtis, kad kaina ir toliau išsilaikys panašiame lygyje arba nuosaikiai augs.

 


8 pav. Aprangos pirkimo signalas @1.700.

 


9 pav. Klaipėdos naftoje suveikė savaitinis pildymosi signalas.

 


10 pav. Pasirodo, kad kainos kritimas Vilkyškių pieninėje nebuvo pristabdytas – kaina gap‘ais juda žemyn. Tokie prasti pusmečio rezultatai???

 


11 pav. TEO akcijų kaina meta inkarą ir su juo drauge neria pasižiūrėti ar toli dugnas...

 

 

 

Apžvalgą parengė: Nojus.


 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital