Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

2011 m. Birželio 8 d. Biržos apžvalga

2011 m. Birželio 8 d. Biržos apžvalga Toliau iš lėto judam krutam, kaip tam anekdote: Ateina OMXT pas OMXV ir klausia:

 

 Toliau iš lėto judam krutam, kaip tam anekdote: Ateina OMXT pas OMXV ir klausia:
-Ar gali padėti vėžlius sugaudyti?
-Ką taip???
-Na vėžlius. Atidariau narvą, o jie tik, švyst, švyst, ir išsilakstė.
-Tuo paleisiu savo medžioklines sraiges, būk ramus, tikrai sugausim.

 

Lietuvos bankas 2011 m. Finansinio stabilumo apžvalgoje konstatuoja, kad šalies finansų sistema išliko stabili. Numatoma, kad paskolų portfelis augs, jo kokybė gerės.
„Bankų sektorius, net ir dirbdamas ne itin palankiomis aplinkybėmis, atrėmė tvyrojusias grėsmes, išliko stabilus ir ima rodyti akivaizdžius atsigavimo ženklus“, – komentuodamas Finansinio stabilumo apžvalgą teigė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Tačiau jis pabrėžė, kad „šiandieninės geros žinios nesuteikia pagrindo atsipalaiduoti, o bankai, siekdami išsaugoti tvarumą, privalo tinkamai vertinti nuostolius dėl nuvertėjusių paskolų ir pritraukti papildomo kapitalo“.
Siekdamas įvertinti rizikas ir šalies bankų pasirengimą jas atremti, Lietuvos bankas atliko finansų sistemos testavimą nepalankiomis sąlygomis. Nagrinėta, kaip bankus paveiktų staiga ir smarkiai sumažėjęs šalies eksportas, dėl padidėjusių rizikos premijų stipriai pašokusios palūkanų normos, galima staigi nekilnojamojo turto kainų korekcija Skandinavijos šalyse ir kitos grėsmės.
Testo rezultatai parodė, kad ekstremalaus eksporto nuosmukio atveju bankų sistemai iki 2012 m. pabaigos galimiems nuostoliams padengti reikėtų pritraukti apie 230 mln. Lt, o drastiškai pakilus palūkanų normoms – apie 650 mln. Lt papildomo kapitalo. Tačiau tokio masto grėsmės mažai tikėtinos.
„Pagal pagrindinį ūkio raidos scenarijų konservatyviai įvertinus bankų paskolų nuvertėjimo nuostolius, jiems padengti papildomai reikia apie 60 mln. Lt. Nors tai tėra vos 0,8 proc. dabartinės sistemos kapitalo bazės, toks kapitalo papildymas padėtų spręsti balansų problemas ir užsitikrinti saugią bei stabilią bankų veiklos aplinką“, – teigė V. Vasiliauskas. (lb.lt)

Štai įdomus VPK pranešimas:
„2011 m. birželio 2 d. posėdyje Vertybinių popierių komisija patvirtino „Swedbank“, AB 1 000 000 000 Lt taupymo obligacijų bazinį prospektą. Pagal bazinį prospektą „Swedbank“, AB į viešąją apyvartą gali išleisti vieną ar kelias nuo 1 iki 10 metų trukmės nesubordinuotų, negarantuotų, nekonvertuojamų, nereitinguojamų ir nelistinguojamų diskontuotų arba fiksuotos atkarpos taupymo obligacijų emisijas.“
Nei daug nei mažai – viso labo milijardas.

 


1 pav. Europos investicinis fondas (EIF) ir Šiaulių bankas pasirašė garantijų sutartį, įgyvendinamą pagal JEREMIE iniciatyvą, pagal kurią bus apdraustos smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV) teikiamos Šiaulių banko paskolos.
Pagal šią sutartį Šiaulių bankas smulkiam ir vidutiniam verslui iš savo resursų suteiks naujų paskolų už 25 mln. eurų (daugiau kaip 86 mln. litų) sumai, o EIF garantuos 80 proc. paskolos dydžio. Šiaulių bankas šias paskolas su EIF garantijomis verslui pradės teikti nuo šių metų spalio mėnesio. Visą lėšų sumą planuojama išskolinti per dvejus metus.
„Portfelinės garantijos verslo paskoloms – tai dar nauja smulkiojo ir vidutinio verslo paramos forma Lietuvoje. Esame tikri, kad naujų kreditavimo galimybių taikymas paspartins verslo plėtrą šalyje, paskatins investicijas. Taikant nustatytus vertinimo kriterijus ir paskolą įtraukus į garantuotą portfelį, dabar finansavimą galės gauti ir tie verslo subjektai, kuriems anksčiau dėl nepakankamo užstato paskola nebūtų suteikta. Kreditų gavėjams ne tik užstato reikalavimai bus palankesni, šių paskolų kaina taip pat bus mažesnė, o ir pats kreditavimo procesas bus greitesnis, nes klientams papildomai nereikės kreiptis dėl garantijų suteikimo“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotojas, Finansų ir rizikos valdymo tarnybos vadovas Donatas Savickas.
„Mes labai džiaugiamės pasirašę šią svarbią sutartį su Šiaulių banku. Ši sutartis leis bankui toliau didinti Lietuvos SVV kreditavimo apimtis. Skolinimo sąlygos bus palankios verslininkams, todėl tikimasi, kad tai prisidės prie Lietuvos ekonomikos augimo ateinančius dvejus metus“, – teigia Graham Cope, Regiono vadovas, EIF.
Pirkti dar „baisu“, pirkimo signalas toli - @0.320.

 


2 pav. Grindeks Valdyba akcininkų susirinkimui siūlo dividendų nedalinti, pelną palikti nepaskirstytą. Taip pat siūlo paleisti į biržą listinguotis 3 339 400 vnt. nuosavų akcijų (bearer shares).
Gal ir gera žinia likvidumui didinti.

 


3 pav. AB "Stumbras" nuo šių metų liepos 1 iki 31 d. planuoja laikinai sustabdyti produkcijos gamybą ir išleisti darbuotojus atostogų. Pagrindinė planuojamo stabdymo priežastis - toliau besitraukianti stipraus alkoholio rinka ir dėl to kylantis papildomas kaštų mažinimo poreikis.
„Pastaruoju metu itin suefektyvinome veiklą, atnaujinome populiariausius iš mūsų gaminamų gėrimų, pateikėme rinkai daug naujienų ir mūsų rinkos pozicijos stiprėja, tačiau ir toliau mažėjant pačiai stipraus alkoholio rinkai esame priversti ieškoti papildomų būdų mažinti įmonės sąnaudas. Liepos mėnuo gamybos stabdymui pasirinktas ir kaip priimtinesnis laikas darbuotojų atostogoms, nes panašiu metu atostogauja ir daugelis mūsų Vakarų Europos partnerių", - komentuoja bendrovės generalinis direktorius Česlovas Matulevičius.

 


4 pav. AS Ekspress Grupp valdomoms AS Eesti Ajalehed ir AS Delfi teismas už autorinių teisių pažeidimą priteisė 60 000 EUR baudą. Bendrovės teiks apeliaciją.

 

5 pav. Drabužių mažmeninės prekybos rinkos lyderė Lietuvoje ir Baltijos šalyse „Aprangos“ grupė ir pasaulio drabužių mažmeninės prekybos rinkos lyderė „Inditex“ pratęsė iki 2014 metų frančizės sutartis dėl „Zara“, „Bershka“, „Pull and Bear“ ir „Stradivarius“ tinklo vystymo Baltijos šalyse.
„Aprangos“ grupės bendradarbiavimas su „Inditex“ grupe prasidėjo 2004 metais. 2008 metais „Aprangos“ grupė ir „Inditex“ pratęsė frančizės sutartis. Pirmoji „Zara“ tinklo parduotuvė Baltijos šalyse buvo atidaryta 2004 metų rugpjūtį, pirmoji „Bershka“ tinklo parduotuvė – 2006 metų vasarį, pirmoji „Pull and Bear“ – 2006 metų rugpjūtį, pirmoji „Stradivarius“ – 2008 metų balandį.
Šiuo metu „Aprangos“ grupė Baltijos šalyse valdo 32 „Inditex“ tinklo parduotuves, iš jų 10 „Zara“, 8 „Bershka“, 8 „Pull and Bear“ ir 6 „Stradivarius“. Parduotuvių bendras plotas sudaro 24,5 tūkst. kv. m.
2010 metais „Inditex“ grupės pardavimai buvo 12,5 mlrd. eurų ir per metus išaugo 13%. 2011 m. sausio 31 d. 77 pasaulio šalyse veikė 5 044 „Inditex“ grupės parduotuvės, iš kurių 710 buvo atidarytos pagal frančizės sutartis. Frančizės parduotuvių pardavimai sudarė 14% visų „Inditex“ grupės pardavimų.
Pirkimo signalas @1.776.

 


6 pav. AB "Vilkyškių pieninė" gavo pranešimą apie vadovo arba su emitento vadovu glaudžiai susijusio asmens sandorius dėl emitento vertybinių popierių.
„Finasta Naujosios Europos TOP20 subfondas“ biržoje vakar pardavė 13 369 vnt. mokant 1.57 euro vidutinę kainą.
Kol kas pildytis poziciją yra rizikinga...

 


7 pav. Estijos Ekonomikos ir Ryšių ministerija išplatino laišką AS Tallinna Vesi akcininkams, kuriame kalbama apie nesusipratimus su Konkurencijos tarnyba bei išreikštas susirūpinimas daromai neigiamai įtakai Estijos investicinei aplinkai ir t.t.
Akcijų kaina toliau krenta.

 


8 pav. AB „Klaipėdos nafta“ pasirinko vadovaujantį suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto parengimo ir įgyvendinimo patarėją
„Klaipėdos nafta“ suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto parengimo ir įgyvendinimo vadovaujančio patarėjo paslaugų tarptautinio pirkimo konkurse pasirinko tarptautinę kompaniją „Fluor“.
AB „Klaipėdos nafta“ po įvykusių tarptautinio suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto parengimo ir įgyvendinimo vadovaujančio patarėjo paslaugų pirkimo derybų laimėjusiu pasiūlymu pripažino tarptautinę kompaniją „Fluor“ ir sudarė gautų pasiūlymų eilę pagal ekonominio naudingumo vertinimo balus.
Pagal LR Viešųjų pirkimų įstatymo reglamentuojamą skelbiamų derybų procedūrą norą dalyvauti skelbiamų derybų kvalifikacijos patikrinime ir kvalifikacinėje atrankoje išreiškė 12 tiekėjų – tarptautinių kompanijų. Minimalius kvalifikacijos reikalavimus atitiko 11 tiekėjų, o atlikus kvalifikacinę atranką pasiūlymus pateikti buvo pakviesti 6 tiekėjai, kurių pasiūlymai buvo vertinami pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijų.
Pildomės poziciją, kainai toliau kylant.

 


9 pav. AVG laivą jau ne tik žiurkės palieka...

 


10 pav. Žemaitijos pienas veržiasi į pienininkų lyderius. Net su gap‘ais.

 


11 pav. Rinkos flagmanas atsibudo ir pakėlė periskopą pasidairyti, kas ten paviršiuje. Perkam, kainai toliau kylant.

 


12 pav. Snoro pirkimo signalas @0.326.

 


13 pav. Olympic Entertainment Group pildymosi signalas @1.449.


Apžvalgą parengė: Nojus.

 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentaraiazerty1
azerty1

1 komentarai

2011 06 08 20:10     #35293
SFG1T – https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=457273&messageId=556673

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital