Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

2011 m. Birželio 3 d. Biržos apžvalga

2011 m. Birželio 3 d. Biržos apžvalga Prekybos savaitė baigėsi įspūdingomis apyvartomis. Optimizmas dominavo penktadienio sesijoje.

 

Prekybos savaitė baigėsi įspūdingomis apyvartomis. Optimizmas dominavo penktadienio sesijoje.
Tačiau per savaitę OMXV indeksas smuko beveik 2%.
Kažko tikėtis kitą savaitę yra pakankamai sunku, ypač kai pasaulio rinkose vaikšto prieštaringos naujienos. Nors, greičiausiai, prasidėjus vasaros atostogoms, matysim senkančią rinką su nereikšmingais pokyčiais.

 

 


1 pav. AB „Linas Agro Group“ parduoda 50 proc. augalų apsaugos priemonių prekybos kompanijos UAB „Kustodija“ akcijų uždarajai akcinei bendrovei „Danrava“. Sandorio vertė, šalių sutarimu, nėra skelbiama. Akcijos bus perleistos 2011 m. rugpjūčio 1 d. su sąlyga, kad sandoriui bus gautas Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos leidimas vykdyti koncentraciją.
AB „Linas Agro Group“ 50 proc. Vilniuje 1996 metais įsikūrusios UAB „Kustodija“ akcijų buvo įsigijusi 2002 m.
„Augalų apsaugos priemonių tiekimą žemdirbiams kartu su partneriais UAB „Kustodija“ vykdėme beveik 10 metų. Tačiau augant klientų skaičiui ir pardavimo apimtims bei sustiprėjus pardavėjų ir konsultantų komandai, buvo nuspręsta, kad šią veiklą grupės įmonė AB „Linas Agro“ vykdys savarankiškai. Šiuo metu ši bendrovė tiekia augalų apsaugos priemones daugiau nei 1 700 augalininkystės programose dalyvaujančių žemdirbių. Kadangi AB „Linas Agro“ ir UAB „Kustodija“ veikla pradėjo šiek tiek dubliuotis, bendru sutarimu su UAB „Kustodija“ vadovybe buvo nuspręsta parduoti šios įmonės akcijas su jos vadovybe susijusiam akcijų valdytojui. Manome, kad šis sprendimas leis AB „Linas Agro“ dar efektyviau vykdyti mūsų augalininkystės programas, sustiprins bendrovės pozicijas, o sveika konkurencija rinkoje tik pagerins žemdirbių aptarnavimą“, – komentuoja AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius.
Pirkimo signalas @0.529.

 

2 pav. 2011 m. gegužės 31 d. Vertybinių popierių komisija (VPK) patvirtino AB „Agrowill Group“ paprastųjų vardinių akcijų prospektą.
Patvirtintas prospektas yra skirtas:
1) iki 25 000 000 Lt bendros nominalios vertės naujai išleidžiamų akcijų (akcijų skaičius 25 000 000, 1 akcijos nominali vertė 1 Lt, akcijų emisijos kaina bus nustatyta ir paskelbta viešai iki akcijų pasirašymo pradžios) viešam siūlymui Lenkijos Respublikoje ir šių bei visų bendrovės išleistų 71 552 254 paprastųjų vardinių akcijų įtraukimui į prekybą Varšuvos vertybinių popierių biržoje;
2) iki 25 000 000 Lt bendros nominalios vertės paprastųjų vardinių akcijų įtraukimui į prekybą AB NASDAQ OMX Vilnius biržoje.
Sprendimas dėl naujų akcijų išleidimo, jų viešo siūlymo ir visų bendrovės akcijų įtraukimo į prekybą reguliuojamoje rinkoje Lenkijos Respublikoje buvo priimtas 2011 m. kovo 25 d. AB „Agrowill Group“ akcininkų susirinkime bei detalizuotas 2011 m. gegužės 26 d. AB „Agrowill Group“ valdybos posėdžio sprendimu.
Prospektas ir jo priedai bus paskelbti viešai artimiausiu metu, bet kokiu atveju, iki bendrovės akcijų siūlymo pradžios. Su patvirtintu prospektu ir jo priedais nuo jų paskelbimo ir siūlymo laikotarpiu bus galima susipažinti bendrovės tinklalapyje (www.agrowill.lt), pagrindinio vadovo ir siūlymo tarpininko Dom Maklerski IDM S.A. tinklalapyje (www.idmsa.pl) bei kitose prospekte nurodytose vietose.

AB „Agrowill Group“ skelbia 2011 ir 2012 m. pardavimų ir pelno prognozes, kurios parengtos su tikslu jas įtraukti (ir kurios buvo įtrauktos) į bendrovės 2011 m. gegužės 31 d. paprastųjų vardinių akcijų prospektą, parengtą, be kita ko, viešam bendrovės akcijų siūlymui Lenkijos Respublikoje:
Pardavimų prognozė 2011 m. – 81,360 mln. Lt., 2012 m. – 135,028 mln. Lt.
Pelno prognozė 2011 m. – 10,789 mln. Lt., 2012 m. – 12,396 mln. Lt.
Prognozės yra paremtos prielaida, kad įmonių grupė, kuriai priklauso AB „Agrowill Group", per dvejus metus ženkliai padidins melžiamų karvių bandą ir vidutinis melžiamų karvių skaičius 2012 m. pasieks 4 500 (prognozių rengimo dienai grupė turėjo apie 2 500 melžiamų karvių), taip pat atnaujins 2 000 ha žemės apdirbimą nuo 2011 m. rugsėjo mėn.
Prielaidos, kuriomis remiantis buvo parengtos prognozės, ir kurių grupės vadovybė negali įtakoti, pirmiausia yra susiję su: (i) žemės ūkio produktų rinkos kainomis 2011 ir 2012 metams, kadangi grupė neturi jokios įtakos nustatant ar kontroliuojant tokias kainas; (ii) pajamomis iš grupės 2011 ir 2012 metais gautino derliaus, kurios priklauso ir nuo grupės kontroliuojamų veiksnių, tokių kaip trąšų naudojimas, tačiau taip pat priklauso ir nuo tokių veiksnių, kaip oro ir gamtinės-agrarinės sąlygos, kurios pakliūna prie grupės nekontroliuojamų veiksnių; (iii) sėkmingo siūlymo ir bendrovės akcijų įtraukimo į prekybą Varšuvos vertybinių popierių biržoje, kas leistų pradėti planuojamas investicijas.
Be to, prognozės, kurios yra paremtos aukščiau nurodytomis prielaidomis, buvo parengtos su tikslu, kad būtų išvengta prognozuojamų finansinių rezultatų pervertinimo, todėl: (i) remtasi 2011 m. balandžio mėn. žemės ūkio produktų kainomis, palyginus jas su MATIF biržos ateities duomenimis; (ii) buvo laikoma, kad produkcijos kiekiai augs nuosaikiai.
Prognozės yra audituotos audito įmonės HLB Sarnowski & Wiśniewski Sp. z o.o., kurios ataskaita dėl prognozių pridėta kaip priedas prie prospekto, taip pat prie šio pranešimo.
Atsižvelgdama į aukščiau nurodytą prognozių parengimo tikslą, taip pat į aptartas prielaidas, kuriomis remiantis prognozės buvo parengtos, bendrovė informuoja, kad šios prognozės būtų laikytinos negaliojančiomis tuo atveju, jei bendrovės akcijų siūlymas Lenkijoje neįvyktų.
Akcijų kaina toliau kyla. Pildymosi signalas @0.329.

 


3 pav. Vz.lt rašo, kad Integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja TEO LT turės įrengti vaizdo stebėjimo sistemas Panevėžio bei Visagino savivaldybėse.
Su Panevėžio miesto savivaldybe pasirašytos trejų metų duomenų perdavimo paslaugų sutarties vertė sieks iki 420.000 Lt, sutarties su Visagino savivaldybe vertė - beveik 2,8 mln. Lt, pranešė bendrovė.
Ji, laimėjusi miestų skelbtus viešųjų pirkimų konkursus ir gegužės pabaigoje pasirašiusi sutartis, Visagine iki rugsėjo įrengs 75, Panevėžyje – 12 vaizdo stebėjimo kamerų. Jos veiks visą parą.

„Didžiausia Lietuvoje integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja TEO LT, AB ir Europos vyrų krepšinio čempionato „EuroBasket 2011" organizacinis komitetas penktadienį pasirašė sutartį dėl interneto ryšio, kompiuterinių tinklų diegimo ir kompiuterių bei biuro įrangos nuomos paslaugų teikimo.
TEO Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje esančiose krepšinio arenose įrengs dubliuotą šviesolaidinį interneto ryšį. Arenose bus įdiegti kompiuteriniai vidaus tinklai, sujungsiantys šalia aikštės įsikursiančių žurnalistų darbo vietas, čempionato organizatorių kompiuterius. Čempionato organizatoriams ir žurnalistams čia bus įrengta daugiau nei 3 tūkst. darbo vietų. Bendras įdiegtų kompiuterinių tinklų ilgis sudarys maždaug 200 kilometrų, visose arenose žurnalistai ir organizatoriai galės naudotis ir bevieliu interneto ryšiu.
Rugpjūčio pabaigoje prasidėsiančiam čempionatui skirtų paslaugų ir įrangos nuomos sutarties vertė yra daugiau nei 3,7 mln. litų.
„Esame labai patenkinti, kad į mūsų partnerių būrį įsiliejo patikima bendrovė TEO, - po sutarties pasirašymo kalbėjo „EuroBasket 2011" organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas. - „EuroBasket 2011" yra didelis tarptautinis renginys, iš organizuojančios šalies reikalaujantis ne tik didelių žmogiškųjų išteklių ir investicijų, bet ir pažangiausių technologijų bei gebančių jas diegti ir prižiūrėti įmonių. Neabejojame TEO kvalifikacija ir sugebėjimais, esu tikras, kad visi tuo įsitikins čempionato metu.“ – skelbia teo.lt
Akcijų kaina toliau mažėja. Tikėsimės, kad palaikymas ties 0.587 euro bus pakankamai stiprus.

 


4 pav. Vilniaus savivaldybė praneša, kad Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su bendrovės „AirBaltic“ generaliniu direktoriumi Bertolt Flick ir „Snoro“ banko atstovais. Susitikimo metu aptartos investicijų į oro linijas Vilniuje galimybės, pristatyta „AirBaltic“ patirtis ir svarstytas galimas bendrovės ir banko indėlis steigiant bazinį oro vežėją sostinėje.
"Snoras" susidomėjęs šiuo projektu ir svarsto galimybę jame dalyvauti. Manome, kad tokio projekto įgyvendinimas yra labai svarbus tiek Vilniui, tiek visai Lietuvai, siekiant turėti gerą susisiekimą oro transportu su kitomis šalimis" – banko pranešimą cituoja VZ.LT.
Pirkimo signalas @0.327. Tačiau reikia įvertinti esamą riziką, kol kaina vis dar yra down trende.

 


5 pav. AB „Klaipėdos nafta“ 2011 m. gegužės mėnesį į tanklaivius perkrovė 766 tūkst. tonų naftos produktų, 5 proc. daugiau nei 2010 metų gegužės mėn., kai buvo perkrauta 729 tūkst. tonų naftos produktų. Į terminalo talpyklas 2011 m. gegužę Bendrovė perkrovė 748 tūkst. tonų naftos produktų, 2 proc. mažiau nei 2010 m. gegužę (767 tūkst. tonų).
Bendrovės pajamos 2011 m. gegužės mėnesį buvo 12,735 mln. litų (3,69 mln. eurų) - 16 proc. didesnės nei pernai per tą patį laikotarpį.
Bendrovės gauti gegužės mėn. pajamų rezultatai įrodo, jog pasirinktas veiklos modelis dirbti tiesiogiai su naftos produktų savininkais be tarpininkų yra tiek ir finansiškai naudingesnis, tiek ir skaidresnis.
Pirkimo signalas @0.421.

 


6 pav. Šiandien buvo paskutinė diena įsigyti AS Tallinna Vesi akcijų su dividendais. Sąrašas bus patvirtintas birželio 8 d. 23.59 val. TVEAT išmokės 0.8 euro akcijai. Dividendinis pajamingumas siekia 9.54%.

 


7 pav. AS Tallink Grupp keleivių srautas gegužę išaugo 1.1%, keleivių transportas - 7%, krovininio transporto srautas - 19%.
Akcijų kaina toliau krenta žemyn. Pirkti rizikinga.

 


8 pav. APB „Apranga“ gavo pranešimą apie su valdybos pirmininku Darium Mockum glaudžiai susijusio juridinio asmens UAB „Minvista“ sandorius dėl emitento vertybinių popierių. Minvista biržoje per dvi dienas nupirko 2 700 vnt. Aprangos akcijų. Mokėjo 1.759 ir 1.745 euro.
Pirkimo signalas @1.776.

 


9 pav. AS Viisnurk Stebėtojų taryba atmetė Valdybos siūlymą išmokėti 0.05 euro akcijai dydžio dividendus ir akcininkų susirinkimui siūlys 2010 metų pelną skirti Nepaskirstytajam pelnui. Taip pat Stebėtojų tarybą siūlys bendrovės įstatinį kapitalą konvertuoti į eurus jį sumažinant. VAS darbotvarkė bus paskelbta ne vėliau birželio 7 d.
Akcijų kaina įspūdingai kilo. Pildytis toliau jau rizikinga.

 

10 pav. „Pastatų ūkio valdymo įmonė „Invalda Service“ pasirašė sutartį dėl 12 tūkst. kvadratinių metro ploto gyvenamojo-komercinio pastatų komplekso „Evita“ priežiūros ir administravimo. Vilniaus Savanorių pr. įsikūrusį kompleksą valdo UAB „Respektas“.
„Stipriname savo pozicijas tiek gyvenamųjų, tiek ir komercinių pastatų sektoriuje“, - sako „Invalda Service“ direktorius Rimvydas Ramanauskas. Anot jo, komplekse įdiegta moderni inžinerinė įranga ir nauji technologiniai sprendimai reikalauja itin aukštos aptarnaujančios įmonės darbuotojų kvalifikacijos ir atitinkamų kompetencijų. „Išties džiaugiamės, kad pasirinko būtent mus. Ne tik dėl to, kad turime naują klientą, bet ir dėl šio kliento specifikos, dėl ypatingų reikalavimų, kurie buvo iškelti, renkantis partnerį“, sakė R. Ramanauskas.
„Evita“ taps pirmuoju „Invalda Service“ klientu, kurio bendrijai kuriamas internetinis portalas.“ – praneša invalda.lt.
Šiandien kaina pristabdė korekciją. Tikėsimės, kad artimiausiu metu kaina išsilaikys panašiame arba aukštesniame lygyje.

 


11 pav. „Darysime taip, kad nereikėtų vergiškai tarnauti kažkokioms struktūroms. Tokios sutarties, kokia parengta dabar, su „City Service" tikrai nepasirašysiu", - taip pakomentavo plačiai nuskambėjusį socialinių būstų administravimo konkursą Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Navakauskas.
Administracijos vadovai lauks Viešųjų pirkimo tarnybos išvadų.
Jau gegužės 18-ąją dieną Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Stankevičius kreipėsi į miesto tarybos narį, Antikorupcijos komisijos pirmininką Arvydą Garbaravičių, prašydamas ištirti įvykusį konkursą. Įtarta, kad gegužės 16 dieną neatvykus konkurso laimėtojui UAB „Vitės valdos", o vienam iš buvusių laimėtojų atsisakius pasirašyti sutartį, įvyko kartelinis susitarimas tarp konkurso dalyvių.
Tą pačią dieną Kauno miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuos Respublikos Konkurencijos tarybą su prašymu ištirti visų penkių dalyvių - UAB „Žaidas", UAB „Vitės valdos", AB „City Service", UAB „Corpus A" ir UAB „Namų priežiūros centras" - pasiūlymus konkursui.
Aritmetinės klaidos, atsisakymas pagrįsti neįprastai mažą kainą, neatvykimas pasirašyti laimėto konkurso - požymiai, sukėlę įtarimą Kauno miesto savivaldybės administracijai pasitvirtino - laimėtoju tapo AB „City Service", kuris konkurse pasiūlė ne mažiausią, o didžiausią kainą.
Antikorupcijos komisija bei jos pirmininkas Arvydas Garbaravičius kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydamas ištirti verslininkų žaidimus, taip pat šiuo metu miesto administracija laukia Viešųjų pirkimų tarnybos išvadų - be šios institucijos sprendimo negalima nustatyti konkurso laimėtojo. Bus siekiama keisti teisinį reguliavimą taip, kad įmonės, kurios atsisako pasirašyti laimėtą konkursą, būtų apibėžtam laikui eliminuotos iš viešųjų pirkimų rinkos.
Savivaldybės Antikorupcijos komisija teigia, kad tokia praktika, kai viešųjų pirkimų konkursuose dalyvaujančių įmonių įtariami galimi karteliniai susitarimai ar kiti slapti susitarimai, yra vertinama kaip ydinga veikla. Neatmetama, kad panašūs metodai klesti ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Apie panašią galimybę užsiminė ir neseniai Kaune viešėjęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Erikas Tamašauskas. Pasak jo, šis įvykis – tai precedentas teikti siūlymą Seimui peržiūrėti galiojančią Viešųjų pirkimų tvarką.
Neabejojama, kad AB „City Service" eis teisiniu keliu, tačiau Kauno miesto savivaldybės administracija gins miestiečių interesus. Minėtos įmonės būsto administravimo pasiūlyta kaina - 33 centai už kvadratinį metrą - daugiau nei du kartus viršijo mažiausią pasiūlytą kainą. Esant tokiems įkainiams būtų nepagrįstai švaistomos miesto biudžeto lėšos, kurios galėtų būti panaudotos gatvių remontui.“ – praneša Kauno savivaldybė.
Tokios naujienos neprideda vertės akcijoms. Nors per savaitę kaina pasikoregavo nežymiai. Pildymosi signalas @2.999.

 


12 pav. Premia Foods pozicijoje suveikė savaitinis pirkimo signalas.

 


13 pav. Lifosos kaina, dėl galimo perskaičiavimo, sparčiai kyla.

 


14 pav. Merko Ehitus pirkimo signalas vis dar galioja.

 


15 pav. Žemaitijos pieno pirkimo signalas @0.671.

 


16 pav. Vilkyškių pieninės pirkimo signalas @1.645.

 


17 pav. Ūkio banko pirkimo signalas @0.314.


Gero savaitgalio!


Apžvalgą parengė: Nojus.

 

 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital