2011 m. Gegužės 10 d. Biržos apžvalga

2011 m. Gegužės 10 d. Biržos apžvalga Šiandien džiugina tai, kad po ilgo kritimo OMXV indeksas nusprendė atsispirti ir kiek pakilti.

 

Šiandien džiugina tai, kad po ilgo kritimo OMXV indeksas nusprendė atsispirti ir kiek pakilti. Nors bendra rinkos tendencija vis dar yra riedanti žemyn, bet jau kažkokius atsigavimo signalus būtų galima įžvelgti. Tikėsimės, kad tai nebuvo vienadienis reiškinys. O ir netikėtumų rinkoje nesulaukta. Tikėsimės, kad taip ramiai, iš lėto...:

 

 

 

 

1 pav. Šiaulių bankas tapo Home Group strateginiu bankinių paslaugų teikimo partneriu Lietuvoje. Pagal pasirašytas sutartis Šiaulių bankas finansuos Home Group gamybos pajėgumų didinimą bei svariai prisidės prie įmonės plėtros mūsų šalyje. Home Group viceprezidento plėtrai Valdo Virbalo teigimu, bendrovė plečia investicijas Lietuvoje, dėl aukšto Lietuvos baldų sektoriaus konkurencingumo, gerai išvystytos tiekimo grandinės, aukštos darbuotojų kvalifikacijos ir efektyvumo. „Investicijos padės didinti Home Group eksporto pajamas ir darbuotojų skaičių – tai bus naudinga Grupės sėkmingai veiklos plėtrai ir Lietuvos ekonomikai“, – sako V. Virbalas. Jis taip pat tvirtina, kad Home Group džiaugiasi užmegztais verslo santykiais su Šiaulių banku, nes bankas supranta ir remia Home Group strateginius planus Lietuvoje. „Skatindamas verslą, Šiaulių bankas vis daugiau lėšų skiria perspektyviems smulkiojo ir vidutinio verslo projektams įgyvendinti. Atsigaunantis eksportas įmonėms leidžia aktyviau plėsti gamybos apimtis. Finansuodami Home Group parengtus projektus, teigiamai vertiname bendrovės ketinimus ir galimybes diegti novatoriškus sprendimus gamyboje bei norą smarkiai didinti veiklos apimtis“, – sako Šiaulių banko Klaipėdos regiono vadovas Gražvydas Šimkus. Home Group yra pirmaujanti bendrovė, užsiimanti baldų, skirtų namų ūkiui gamyba, turinti septynis gamybos padalinius Europoje. Plėtrą Lietuvoje bendrovė planuoja atsižvelgdama į didėjančius klientų poreikius ir augančią bendrovės produkcijos paklausą.


Smulkiojo ir vidutinio verslo partneriu vadinamas Šiaulių bankas toliau stiprina savo darbuotojų pajėgas – nuo š. m. gegužės 9 d. darbą banke pradeda du nauji bankininkai: Vytautas Sinius vadovaus banke naujai įsteigtai Verslo bankininkystės tarnybai, Kęstutis Grinius eis Vilniaus regiono ir filialo verslo klientų direktoriaus pareigas. „Džiugu, kad prie banko komandos prisijungia didelę kompetenciją finansų srityje turintys, rinką išmanantys ir iššūkių nebijantys žmonės. Tikiu, kad jie aktyviai prisidės prie banko paslaugų kokybės tobulinimo bei padės dar geriau suprasti klientų poreikius ir būti arčiau jų“, – teigia Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda. Vytauto Siniaus, kuriam 34 metai, profesinė karjera vadovaujančiuose postuose tęsiasi jau dešimtmetį, bankininkystės srityje jis yra sukaupęs daugiau kaip 14 metų darbo patirtį. Nuo 2006 m. iki 2010 m. vidurio Vytautas Sinius ėjo SEB banko prezidento pavaduotojo ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovo pareigas, kartu buvo ir valdybos narys. Prieš tai jis dirbo įvairiuose Vilniaus banko departamentuose, o dar kiek anksčiau – tuometiniuose Lietuvos taupomajame banke, Lietuvos akciniame ir inovaciniame banke. Prieš pradėdamas darbą Šiaulių banke, V. Sinius konsultavo Bank Evropeisky valdybą Rusijoje. V. Sinius yra baigęs Vilniaus universiteto ekonomikos fakultetą, Vytauto Didžiojo universitete įgijęs verslo administravimo magistro laipsnį, taip pat baigęs studijas Baltijos vadybos institute (Baltic Management Institute). „Mėgstu sau kelti kaskart vis didesnius tikslus, man patinka pasikeitimai, iššūkiai, džiaugiuosi nauja galimybe dalintis ir tobulinti savo darbo įgūdžius. Tikiu, kad mano sukaupta patirtis, dirbant bankininkystės sektoriuje, bei darnus visų komandos narių darbas sudarys sąlygas ir realias perspektyvas augti Šiaulių bankui tiek klientų skaičiumi, tiek užimamos rinkos dalimi, o svarbiausia – leis patenkinti ir viršyti klientų lūkesčius lanksčiomis, greitomis ir profesionaliomis paslaugomis bei puikiu aptarnavimu“, – sako naujasis Šiaulių banko Verslo bankininkystės tarnybos vadovas. Nuo šios savaitės Šiaulių banke pradeda dirbti ir Kęstutis Grinius – jam patikėtos Vilniaus regiono ir filialo verslo klientų direktoriaus pareigos. Jis savo darbo karjerą pradėjo SEB banke 2004 metais, visą laiką dirbo su verslo klientais, o pastaruoju metu ėjo projektų vadovo pareigas Nekilnojamojo turto finansavimo departamente. Kęstutis Grinius Vilniaus universiteto ekonomikos fakultete yra baigęs vadybą.
Apyvarta pozicijoje jau išaugusi, o ir kaina kilo. Primenam, kad pirkimo signalas @0.328.

 

 


2 pav. AB Vilkyškių pieninės 2011 m. balandžio mėnesį konsoliduoti pardavimai buvo 19,3 mln. LTL (5,6 mln. EUR) arba 8,4% didesni negu 2010 m. balandžio mėnesį. Bendrovės pardavimai per 12 einamųjų mėnesių (2010 m. gegužės mėn. – 2011 m. balandžio mėn.) buvo 257 mln. LTL (74,5 mln. EUR) arba 41% didesni negu lyginamuoju laikotarpiu prieš metus (2009 m. gegužės mėn. – 2010 m. balandžio mėn.). Bendrovės pardavimai 2011 m. sausio - balandžio mėn. buvo 82,6 mln. LTL (24 mln. EUR) arba 19% didesni negu per tą patį laikotarpį 2010 m.
Tiesiog būtų itin keista, jei tie pardavimai neaugtų. Neabejoju, pardavimus augina eksportas, bet tą pamatysim ataskaitose. Kitas labai įdomus dalykas, Agrowill naujienlaiškis skelbia, kad Vilkyškių pieninės vidutinės pieno supirkimo kainos net 108.4 Lt/t mažesnės nuo maksimalios supirkimo kainos. O brangiausiai, po 1076.8 Lt/t supirkinėja Pieno žvaigždžių grupė. Pabandom paspėlioti, kieno konsoliduotas grynasis pelnas bus didesnis...

 


3 pav. Tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, tarptautinė rinkos informacijos, tyrimų, analizės ir media tyrimų kompanija „Nielsen“ rinko geriausiai 2010 m. pristatytus produktus greito vartojimo prekių sektoriuje. Vertinant sėkmingiausius naujus produktus buvo analizuojami 2010 m. rinkai pristatytų produktų vidutinių mėnesinių pardavimų duomenys ir atlikta internetinė vartotojų apklausa apie produktus, kuriuos jie labiausiai linkę pirkti ir dažniausiai naudoja. AB „Grigiškės” gaminamas higieninis tualetinis popierius Grite Family 8 buvo pripažintas sėkmingiausiu nauju 2010 metų produktu popieriaus gaminių grupėje Estijoje. Natūralaus baltumo, ypatingai švelnus bei tvirtas, trisluoksnis tualetinis popierius Grite Family 4 rit. pakuotėje rinkoje pasirodė 2008 m. rugpjūtį, o didesnėje – 8 rit. pakuotėje Grite Family imta pardavinėti 2009 m birželį. AB “Grigiškės“ Grite Family produktai yra gaminami visiškai automatine gamybos linija. Šie popieriaus produktai yra gaminami iš rūšiuoto perdirbto plaušo su išskirtiniu, neturinčiu analogų, šakelės formos reljefiniu įspaudimu. Be to, šiuos, kaip ir kitus gaminius Bendrovė nuolat vysto ir tobulina įdiegtos kokybės vadybos sistemos, atitinkančios LST EN ISO 9001:2008 reikalavimus, pagalba. „Didžiuojamės suteiktu Best new launch Estonia 2010 apdovanojimu. Džiaugiamės, jog AB „Grigiškės“ produkciją vertina Estijos bei kitų šalių vartotojai.“ – teigia AB „Grigiškės“ generalinis direktorius Gintautas Pangonis. Grite Family gaminių populiarumas pastaraisiais metais įspūdingai išaugo: per 2010 m. šios grupės produktų pardavimai, palyginti su 2009 m., išaugo 86 proc. Vien tik Baltijos šalyse Grite Family gaminių pardavimai per 2010 m., palyginti su 2009 m., išaugo 60 proc.
Kaina, tikriausiai, ne dėl šio pranešimo atšoko. Šiaip bendras optimizmas rinkoje jaučiamas.

 


4 pav. Snoras praneša, kad Lietuvos bankas suteikė Adam Salim Habib'ui leidimą eiti banko SNORAS stebėtojų tarybos nario pareigas.
Kaina „matuojasi“ naują dugną. Pirkimo signalas @0.348. Iki to laiko pirkti rizikinga.

 


5 pav. Ekspress Grupp pardavimai balandį 7.5%. Geriausiai „pasirodė“ Delfi Estonia – reklamos pardavimai išaugo net 41% . Skant, „onlainas“ Estijoje „rulina“. Šią žinią rinka įvertins tik rytoj. Pirkti rizikinga, bet adrenalino fanai gali tikėtis prigriebti „ant dugno“.

 


6 pav. Silvano Fashion Group Q1 pardavimai augo 26.9%, EPS - 116.7%. Bendrovė jau atidarė „maudymosi“ sezoną.
Rezultatą rinka įvertino šiandien, nors paskelbtas po sesijos. Pirkimo signalas @3.181.

 

7 pav. Diena.lt rašo, kad nauja Vilniaus miesto valdžia planuoja nutraukti sutartį su City Service. Nors pirkimo signalas @2.825, esant tokioms naujienoms pirkti yra rizikinga. Ryt dar akcija per div/yield sumažės...

 


8 pav. VZ.lt rašo, kad, anot premjero A.Kubiliaus, AB "Klaipėdos nafta" pajėgi finansuoti bent jau didžiąją dalį planuojamo suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos pradinio etapo darbų.
Rinka visai kitokios nuomonės...

 


9 pav. LESTO pirkimo signalas @0.803.

 

10 pav. Sanito pildymosi signalas @5.501.

 

 

 

Apžvalgą parengė: Nojus.

 

 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2011 05 10 21:42     #35229
 nenoriu labai prikarksėt, bet ant OMXV ir ant kai kurių akcijų labai gražiai piešiasi krentantis trikampis, taip kad smagumas dar prieš akis turbūt laukia 
2011 05 11 09:16     #35230
Kas čia patikimo gali pieštis su tokiom apyvartom? Užteks vienam rimčiau užsipirkt, ir žiūrėk bičių spiečius sulėks pratęst pirkimų. O tie kas pardavė, jau pardavė, mestis dabar nebelabai yra prasmės, na nebent katalizatorius koks netikėtas atsirastų, bet čia jau ne TA.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital