2011 m. Kovo 8 d. Biržos apžvalga

Spekuliantai.lt | 2011-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 3005
Raktiniai žodžiai: OMXV, techninė analizė, Invalda, Snoras, Apranga, Sanitas, Premia Foods, Ūkio bankas, Snaigė, TEO LT
2011 m. Kovo 8 d. Biržos apžvalga Ir toliau rinkoje braižomi korekciniai grafikai. Dėl ko sumanus investuotojas visiškai nesijaudina ir laukia dar didesnių nuolaidų. Formuojant portfelį, b

Ir toliau rinkoje braižomi korekciniai grafikai. Dėl ko sumanus investuotojas visiškai nesijaudina ir laukia dar didesnių nuolaidų. Formuojant portfelį, bene pats svarbiausias dalykas jame yra įsigytų akcijų kaina.

Būkim pragmatiški ir paskaičiuokim. Viena akcija pirkta po 0.5 lito, kita – po 0.97 lito. Abi parduotos po litą. Ir be excelio akivaizdu, kad pirmosios akcijos pelningumas daug didesnis. O ką bekalbėti, jei trečia akcija buvo pirkta po 1.01 lt???

O kalbant apie dividendus, tai vadovaujamės ta pačia logika: už kuo mažesnę kainą įsigijom akcijų, tuo didesnis dividendinis pajamingumas tenka mūsų portfeliams. Matyt, tokia logika dabar ir viešpatauja mūsų biržoje, nes prieš bendrovių valdybių sprendimus dėl dividendų, bendrovių akcijų kainos ima ir krenta.

Matyt, pats metas naudotis proga. Antra vertus, pasaulio rinkų indeksai, neseniai pasiekia savo aukštumas, yra linkę pasikoreguoti. Jei tik „pasikoreguoti“, tai dar nieko baisaus. Reikia stebėti, kad tas pasikoregavimas neužsitęstu kokius metus ar kitus...

 

1 pav. 2011 m. kovo 7 d. AB Snaigė gavo pranešimą apie tai, kad dėl techninės klaidos KJK Fund SICAV-SIF, Firebird Republics Fund, Ltd., Firebird Avrora Fund ir Amber Trust S.C.A. pranešime apie balsavimo teisių bendrovėje įgijimą (pranešimas viešai paskelbtas 2011.02.08) nurodytas neteisingas Amber Trust S.C.A. turimas AB Snaigė akcijų ir jų suteikiamų balsavimo teisių skaičius - 2 732 825. Teisingas skaičius yra 3 091 625 akcijų ir jų suteikiamų balsavimo teisių.

Klaida sudarė 1.17% viso bendrovės kapitalo.

Tiek to, atleisim...

Užtat teko pataisyti ir kitą pranešimą:

2011 m. kovo 7 d. Snaigė AB gavo pranešimą, kad KJK Fund SICAV-SIF, Liuksemburgo Société d'investissement à capital variable - fonds d'investissement spécialisé, kurio buveinė registruota adresu 412F, route d'Esch L-1030, Liuksemburgas, registracijos Nr. B 86 729, Firebird Republics Fund, Ltd., pagal Kaimanų salų įstatymus įsteigta bendrovė, kurios buveinė registruota c/o Trident Trust Company (Cayman) Ltd., One Capital Place, P.O. Box 847 Grand Cayman, Kaimanų salos, ir Firebird Avrora Fund, Ltd., pagal Kaimanų salų įstatymus įsteigta bendrovė, kurios buveinė registruota c/o Trident Trust Company (Cayman) Ltd., One Capital Place, P.O. Box 847 Grand Cayman, Kaimanų salos (toliau kartu - Siūlymo teikėjai), 2011 m. vasario 8 d. pateiktas pranešimas apie ketinimą teikti privalomą nekonkurencinį oficialų siūlymą supirkti likusias Snaigė AB akcijas (toliau - Pranešimas) buvo parengtas remiantis dėl techninės klaidos pateiktais neteisingais duomenimis apie sutartinai su Siūlymo teikėjais veikiančio Amber Trust S.C.A., Liuksemburgo Société d'Investissement à Capital Fixe Qualifying as fonds d'Investissement Spécialisé, kurio buveinė registruota adresu 412F, route d'Esch L-1030, Liuksemburgas, registracijos Nr. B 87 145, turimas Snaigė AB akcijas ir jų suteikiamas balsavimo teises. Dėl šios priežasties Pranešime buvo neteisingai nurodytas tiek grupės nariams bendrai priklausantis, tiek oficialaus siūlymo metu ketinamas supirkti bendrovės akcijų skaičius, t. y. Pranešime nurodyta, kad ketinamas per oficialų siūlymą supirkti bendrovės akcijų skaičius yra 19 218 720, kas sudaro 62,53% akcijų ir jų suteikiamų balsų Snaigė AB visuotiniame akcininkų susirinkime, taip pat kad Siūlymo teikėjai ir Amber Trust S.C.A. kartu turi 11 516 995 Snaigė AB akcijas, kas sudaro 37,47% akcijų ir jų suteikiamų balsų bendrovės visuotiniame akcininkų susirinkime. Teisingi atitinkami skaičiai yra šie: 18 859 920, t. y. 61,36% (likusių Snaigė AB akcijų ir jų suteikiamų balsų skaičius, kurį ketinama supirkti privalomo oficialaus siūlymo metu) ir 11 875 795, t. y. 38,64% (Snaigė AB akcijų ir jų suteikiamų balsavimo teisių skaičius, priklausantis Siūlymo teikėjams ir Amber Trust S.C.A.).

Įdomu, kas pastebėjo klaidą? Bendrovės investuotojai rinkoje džiaugėsi įsiviešpatavusia teisybe. Nors reikia pripažinti, kad, nors kaina ir aukščiau užsidarė, pozicijoje vyravo pardavėjai.

 

2 pav. Sanitas jau auditavo metinius veiklos rezultatus. Jie nepasikeitė. Belieka tik pasidžiaugti gerėjančiais rezultatais. Tuo pačiu reikia pasidžiaugti ir esančia didele nuolaida akcijoms.

 

3 pav. Snoro naujos emisijos akcijos pasiekė finišo tiesiąją. Bankas išplatino pasiūlymą pasinaudoti pirmumo teise įsigyti naujai išleidžiamų AB bankas SNORAS paprastųjų vardinių akcijų:

Informuojame, kad naujos emisijos akcijos pradedamos platinti 2011-03-09. Vienos akcijos emisijos kaina - 1,00 Lt. Akcijos bus platinamos centrinėje AB banko SNORAS buveinėje adresu A.Vivulskio g. 7, Vilniuje, ir banko filialuose, kurių adresai ir darbo laikas nurodytas akcijų prospekte.

Akcijų platinimas vyks tokia tvarka ir etapais:

Asmenims, kurie 2011-01-05 buvo AB bankas SNORAS paprastųjų vardinių akcijų savininkai, 2011-03-09 bus atidarytos asmeninės vertybinių popierių sąskaitos ir nemokamai priskirtos pasirašymo teisės. Kiekvienai paprastajai vardinei akcijai priskiriamos 0,80149553 pasirašymo teisės. Pasirašymo teisių galiojimo trukmė 15 dienų nuo sąskaitos atidarymo.

Pirmasis akcijų platinimo etapas.

Nuo 2011-03-09 iki 2011-03-23 akcijos platinamos tik asmenims turintiems savo asmeninėje vertybinių popierių sąskaitoje pasirašymo teises. Asmuo, nusprendęs realizuoti turimas pasirašymo teises, turi kreiptis į AB banką SNORAS dėl akcijų pasirašymo sutarties pasirašymo. Pasirašomų akcijų kiekis negali būti didesnis už sutarties pasirašymo dieną investuotojo nuosavybėje turimą pasirašymo teisių skaičių. Pasirašytų akcijų apmokėjimas - per tris kalendorines dienas nuo sutarties pasirašymo.

2011-03-28 Bankas paskelbs informacinį pranešimą NASDAQ OMX Vilnius biržos ir savo interneto svetainėse apie akcijų skaičių, likusį po pirmojo etapo pabaigos.

Antrasis etapas.

Nuo 2011-03-29 iki 2011-04-11 akcijos bus platinamos tik asmenims, kurie 2011-01-05 dienos pabaigoje buvo AB banko SNORAS privilegijuotųjų akcijų savininkais, proporcingai nominaliai privilegijuotųjų akcijų vertei. Pasirašytų akcijų apmokėjimas - per tris kalendorines dienas nuo sutarties pasirašymo.

2011-04-15 Bankas paskelbs informacinį pranešimą NASDAQ OMX Vilnius biržos ir savo interneto svetainėse apie akcijų skaičių, likusį po antrojo etapo pabaigos.

Trečiasis etapas.

Nuo 2011-04-18 iki 2011-04-20 akcijos bus platinamos pagal pateiktas paraiškas visiems investuotojams norintiems įsigyti pirmajame etape likusių neišplatintų akcijų, proporcingai jų paraiškose nurodytam akcijų kiekiui.

Sutartys ir paraiškos turi būti pasirašomos AB banke SNORAS ar banko filiale, tiesiogiai dalyvaujant investuotojui arba jo įgaliotam asmeniui.

Su akcijų prospektu galima susipažinti AB banko SNORAS centrinėje buveinėje, adresu A.Vivulskio g. 7, Vilniuje, ir banko filialuose, taip pat banko svetainėje internete adresu http://www.snoras.lt.

Primenam, kad akcijos kaina šiandien rinkoje buvo 35.70% didesnė, nei naujos emisijos platinimo kaina.

 

4 pav. Iš Lenkijos atėjo žinia, kad Trakcja Polska ir Tiltra Group sandoriui užbaigti šį mėnesį dviejų smulkiųjų bylinėjimasis teisme, greičiausiai, nesutrukdys. Invaldos investuotojai santūriai laukia pabaigos.

 

5 pav. Premia Foods pirkimo signalas @0.900.

6 pav. TEO dugnas ties 0.705 neatsilaikė, nors kaina ir nepakito. Nagi stebim, kas čia toliau bus... Pardavėjai jau kelinta sesija iš eilės galingus ask‘us išstatę...

 

7 pav. Ūkio banko akcijų kaina neranda krypties. Tačiau šios dienos kainos mažėjimas su gerokai padidėjusia apyvarta gali padiktuoti toną... Pardavimo signalas @0.343.

 

 

Apžvalgą parengė: Nojus.

Rašykite mums
 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2011 03 08 22:23     #35092
sandoriu kieikiai mazeja, nedaug liko dar truputi ir prasides nusimetinejimai, kaip sakant, reikia laiko moketi, persiversti i meska..
2011 03 08 22:30     #35093
dar sian paskaiciu investuok zuranliuka, kad is besivystanciu rinku istraukti nemazi pinigai, matyt kazkas kazka jau yra suplanaves, ir nafta kazkam tokia kaina yra reikalinga o ji dar kils, kodel ir nenuostabu kad dolcas taip numuztas buvo, bande dedes spekuliai taip nafta papiginti, bet ji kaip kyla tai kyla, o nafta ir besivystancios rinkos labai suristos ir jautrios jos akinai, tai duos BVp augimam kitokio vaizdo, augimas bus pristabdytas, idomus bandymiai ir inliacijos sureguliavimo metodai kuriami o kas tada jei nepasiteisins, tokios salies indeksas kaip brazilija per metus pakilo iki antikrizinio lygio, mes ir jau topuose , tai kokia cia krize, o ji juk prilyginama didziajai depresijai, nzn man atrodo cia dar bus visko ir reikia aktyviai stebeti ne tik savo darza bet ir placiau, o kad akciju pigiau bus galima isigyti net neabejoju, jei eksportas netemps toliau musu nes zaliavos brangsta, jei produkcija toliau brangs, jei perkamoji galia zmoniu toliau mazes , zaliavos tikrai apmazins imoniu rezus, ir gal but tas tiketasis augimas bus netoks, koki prognozuoja analitikai, jau dabar forsuojam,,

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital