2011 m. Vasario 11 d. Biržos apžvalga

2011 m. Vasario 11 d. Biržos apžvalga Jei ne TEO LT akcijų tiesioginiai sandoriai sesijos pabaigoje, tai šiandien prekyba gal būt būtų istoriškai sekliausia.

Jei ne TEO LT akcijų tiesioginiai sandoriai sesijos pabaigoje, tai šiandien prekyba gal būt būtų istoriškai sekliausia.

Na ir visą šią savaitę investuotojų aktyvumas buvo laba žemas, tad „rimtesnių“ darbų rinkoje nenuveikta. Tik, aišku, būtina paminėti, kad per savaitę akcijų indeksas OMXV pakilo 2.13%.

Žodžiu, rinką iš lėto stumia viršun santūrūs investuotojų lūkesčiai.

 

1 pav. Šiaulių bankas praneša, kad siekdamas stiprinti pozicijas rinkoje, sutelkė dėmesį į aukščiausią vadovų grandį – į banko ir banko grupės vadovų gretas įsijungia keturi nauji patyrę bankų srities specialistai: Mindaugas Plečkaitis, Gražvydas Šimkus, Mindaugas Rudys ir Rimvydas Mockus. „Mes džiaugiamės, kad prie Šiaulių banko komandos prisijungė tokie stiprūs, profesionalūs ir didelę bankinę patirtį turintys žmonės. Tikiu, kad jų indėlis, kuriant sėkmingą Šiaulių banką, bus labai svarus, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda. – Ateidami su naujomis žiniomis ir vertinga patirtimi, jie daug dėmesio skirs banko produktų ir paslaugų pardavimui, susitelks į klientų poreikius bei jų lūkesčius“. Šiaulių banko Kauno regiono vadovu ir filialo direktoriumi pradėjo dirbti Mindaugas Plečkaitis. Per savo 17 metų patirtį finansų sektoriuje ilgą laiką jis dirbo su verslo klientais, vadovavo pardavimo procesams. Prieš pradėdamas dirbti Šiaulių banke, M. Plečkaitis buvo SEB banko Kauno filialo pardavimo privatiems klientams grupės vadovu. Gražvydui Šimkui patikėta vadovauti Šiaulių banko Klaipėdos regionui ir filialui. Jis bankininkystės sektoriuje dirba jau 16 metų, pastarusoius šešerius metus G. Šimkus ėjo SEB banko Vakarų regiono filialo valdytojo pareigas. Nuo š. m. kovo 1 d. vadovauti Vilniaus regionui ir eiti Vilniaus filialo direktoriaus pareigas pradės Rimvydas Mockus. Prieš įsijungdamas į Šiaulių banko vadovų gretas, R. Mockus dirbo telekomunikacijų bendrovėse, nuo 2005 m. ėjo įvairias vadovaujančias pareigas SEB banke. Pastaruoju metu jis buvo Fizinių asmenų skolų išieškojimo skyriaus vadovas SEB banke. Naują vadovą turi ir dukterinė banko įmonė „Šiaulių banko lizingas“ – bendrovės direktoriaus pareigas šią savaitę pradėjo eiti Mindaugas Rudys. Savo karjerą 2002 m. M. Rudys pradėjo lizingo versle, ilgą laiką vadovaujamas pareigas užėmė „SEB lizingo“ bendrovėje, paskutiniu metu – SEB banke. M. Rudys taip pat išrinktas UAB „Šiaulių banko lizingas“ valdybos pirmininku. „Esu įsitikinęs, kad naujų komandos narių patirtis, kompetencija, energija ir iniciatyvumas skatins mūsų klientus dar labiau pasitikėti Šiaulių banku, lietuviško kapitalo banku“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda. Audrius Žiugžda Šiaulių banko administracijos vadovo pareigas eina nuo šių metų vasario 1 d.. Prieš tai jis dirbo TEO, AB generalinio direktoriaus patarėju, iki 2009 m. spalio buvo SEB banko Lietuvoje prezidentu. Į Šiaulių banką A. Žiugžda atsinešė 17 metų bankinės veiklos patirtį.

Naujieną šiandien investuotojai įvertino teigiamai, susiformavo šioks toks palaikymas. Per savaitę kainai naujų aukštumų pasiekti nepavyko, tačiau pildymosi signalas suveikė.

 

2 pav. Lietuvos Energijos valdybos sprendimu buvo patvirtintas Aloyzo Koryznos atsistatydinimas iš generalinio direktoriaus pareigų. Aloyzas Koryzna taip pat pateikė prašymą atsistatydinti ir iš AB „Lietuvos energija“ valdybos nario pareigų. Valdyba naujuoju AB „Lietuvos energija“ generaliniu direktoriumi paskyrė Dalių Misiūną.

Akcijos kainai tokios rokiruotės teigiamo impulso nedavė. O visą savaitę kaina tik krito. Pardavimo signalas @0.549 .

 

3 pav. Tallinna Vesi negali susiskaičiuoti būsimų pajamų ir pelnų, nes Konkurencijos tarnyba tempia ilgą gumą dėl bendrovės tarifų šiems metams. Reik pastebėti, kad tokie dalykai nesuteikia patrauklumo bendrovei, tačiau taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad lig šiol bendrovė puikiai su tuo tvarkėsi.

Per savaitę rinka suteikė nuolaidą, norintiems įsigyti šių akcijų. Pildymosi signalas @9.291 .

 

Žemės ūkio ministerija praneša, kad „pieno gamintojams, parduodantiems daugiau kaip 40 t pieno per mėnesį (daugiau kaip 1,3 t per dieną), stambiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės (AB „Pieno žvaigždės“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Žemaitijos pienas“, AB „Vilkyškių pieninė“, UAB „Marijampolės pieno konservai&ldquo sausio mėnesį už natūralų pieną (4,22 proc. riebumo ir 3,43 proc. baltymingumo) mokėjo vidutiniškai 1 170 Lt/t (be priemokų ar nuoskaitų). Ši kaina yra 16,1 proc. didesnė už vidutinę natūralaus pieno supirkimo kainą. Pažymėtina, kad supirkto pieno dalis iš gamintojų, tiekiančių daugiau kaip 40 t pieno per mėnesį, sudarė vidutiniškai 38 proc. nuo viso šių įmonių supirkto pieno kiekio.

 

4 pav. Rokiškio sūris bandė , ir gana sėkmingai, atsitiesti per savaitę. Tik tas atsitiesimas dėl mažų apyvartų dar labai netvarus.

 

5 pav. Vilkyškių pieninė nedaug kilo per savaitę, tačiau apyvarta auganti. Šiandien kaina koregavosi. Galima įtarti, kad investuotojams nepatinka padidėjusios pieno bendrovių sąnaudos.

 

6 pav. Žemaitijos pieno akcijos kaina per savaitę irgi stiebėsi, tačiau savaitės pabaigoje išryškėjo tendencija koreguotis. Gali būti, kad tokia tendencija išliks ir kitą savaitę.

 

7 pav. Ūkio bankas 2011 m. vasario 10 d. baigė platinti fiksuotų palūkanų obligacijų emisiją LTL Nr. 1/2011, išleistą pagal 200 000 000 litų trumpalaikių ir vidutinės trukmės obligacijų siūlymo programą. Emisijos platinimo periodu nuo 2011 m. sausio 10 d. iki 2011 m. vasario 10 d. išplatinta 138 213 vnt. 100 litų nominalios vertės obligacijų su fiksuota 4,0 proc. metine palūkanų norma. Obligacijų išpirkimas - 2012 m. vasario 21 d.

Pildymosi signalas @0.377 .

 

8 pav. Premia Foods praneša, susijungia su bendrove OÜ TCS Invest. Premia Foods perima visą TCS turtą, teises ir įsipareigojimus, o po susijungimo TCS baigia savo veiklą. Tam dar turi pritarti abiejų bendrovių akcininkai.

Kaina per savaitę darbų nenuveikė, gal kiek apyvartos didesnės. Ši žinia įtakos pačiai bendrovės veiklai ir rezultatams neturės, todėl ir reakcijos nėra. Pirkimo signalas @0.960 .

 

9 pav. Po sesijos Arco Vara AS informavo, kad gavo akcininko Baltplast OÜ pranešimą. Jame teigiama, kad Baltplast OÜ sumažino savo dalį bendrovėje nuo 20% iki 18.9805% įstatinio kapitalo.

Akcija šiuo metu yra labai nelikvidi. Pildymosi signalas @5.990 .

 

10 pav. Aprangoje pildymosi signalas @2.101 .

 

11 pav. Baltikoje dabar matosi tik pirma EW (1). Per savaitę suveikė pildymosi signalas.

 

12 pav. City Service pozicijoje antra savaitė iš eilės formuojasi palaikymas.

 

13 pav. Snoras šią savaitę nusprendė užpildyti gap‘ą. Pasižiūrėsim, kaip seksis kitą savaitę.

 

14 pav. Snaigėje suveikė pildymosi signalas.

 

15 pav. Invaldoje pildymosi signalai @2.097 ir @2.121 .

 

16 pav. Limarko pildymosi signalas @0.148 .

 

17 pav. Sanito pildymosi signalas @5.641 .

 

 

Sužaidžiam?:

 

Dėl NASDAQ OMX Vilnius primena, kad vasario 16 d. (trečiadienis) NASDAQ OMX Vilnius yra nedarbo diena, o vasario 19 d. (šeštadienis) atsižvelgiant į LR Vyriausybės nutarimą yra darbo diena, tačiau nei prekyba, nei atsiskaitymai nevyks.

 

Gero savaitgalio!

 

Apžvalgą parengė: Nojus.

Rašykite mums
 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2011 02 11 20:48     #34996
Sveikinu Bulius sia savaite nors ir vangiai bet iskovojus pergale pries meskas! Net smagu buvo siandien stebeti persilauziancia snoro kaina Taip ir toliau laikom vaga! Gero savaitgalio!

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital