2010 m. Gruodžio 6 d. Biržos apžvalga

2010 m. Gruodžio 6 d. Biržos apžvalga />-Sveiks, Spekuli, kaip šiandien prekyba?

-Sveiks, Spekuli, kaip šiandien prekyba?

-Sveikas, Ilgalaiki. Kokia dar čia prekyba. Gėda už visą biržą, o ne prekyba. 306K eurų apyvarta – ar gi tai prekyba??? Dar jei akcijos kiltų, tai dar būtų galima kažką nuveikti, o dabar tiesiog nuobodulys kamavo žiūrint į monitorių. O kaip tau, pasipildei portfelį?

-Šiandien irgi nieko nedariau, tik stebėjau. Kol kas rinka be krypties, nors trendas vis dar up. Dar galima ieškoti kur ir ko gero pasipildyti. Matei ministerio Sekmoko „planą“ 70 limonų lt iš energetikos sektoriaus pasiimti?

-Aha, geras „planas“. Tik ta vyriausybė kaip iš mėnulio nukritusi – tik dabar „sužinojo“, kad valstybinės įmonės dividendus moka. Labai įdomu, ar nors viename VAS‘e buvo valstybės atstovas??? Šiaip, jums, ilgalaikiams turėtų tai labai patraukliai atrodyti... Mes, spekuliai, tai prieš pat dividendus paspekuliuosim „ant trumpalaikio“ pakilimo, mums ir užteks.

-Mus irgi neramina šio „plano“ ilgalaikiškumas ir tęstinumas. Ar atėjus į valdžią socialdemokratams, šios gražios idėjos nebus pamirštos? Mums svarbu, kad dividendų politika būtų bent kiek apibrėžta ir bent prognozuojamai stabili. O ne taip, kaip dabar – šovė kokiam seimūnui ar patarėjui į galvą mintis (tokios mintys gali šauti tik tokiems politikams, kurie iki tol nevaldė valstybės turto) ir davai piarą per visus TV kanalus ir laikraščius. Šiaip labai gerai žinoti, kad Lietuvos dujos, Klaipėdos nafta, gal dar Lietuvos energija mokės dividendus už šiuos metus. Skant, pasižymim.

-Tu žymėkis, o aš pažiūrėsiu, ką ryt-poryt bus galima nuveikti...

 

1 pav. Prezidentė vetuos alkoholio įstatymo pataisas dėl prekybos iki vidurnakčio.

–Ilgalaikis, man labiausiai patiko prezidentės žodžiai „čia nuomonę turiu tokią...“. Gerai, kai politikai turi savo nuomonę.

-Aha, tik istorija rodo, kad draudimais labai sunku pasiekti teigiamą rezultatą. Man sunku suprasti ryšį tarp alkoholio prekybos laiko ir jo vartojimo kultūros. Kodėl yra vartoti draudžiantis įstatymas, o įstatymo keliančio alkoholio vartojimo kultūrą nėra? Žodžiu, traukiamės iš šių pozicijų. Užsidirbai kiek nors praeitą savaitę iš politikų kalbų?

-Be abejo, taip gražiai Stumbras suvaikščiojo, kaip neužsidirbsi. Ir taip vadinamo alkoholio savaitgaliui prisipirkau tiek, kad po 22 val. nereikėtų lakstyti... Klausyk, jei ir kiti taip darys, tai gal pardavimai tik padidės?

-Na, žiūrint į šios dienos prekybą, kai susirinko pirkėjų prie sumažėjusios kainos, tai gal ir tavo tiesa, Spekuli... Bet pirkti dabar rizikinga.

 

2 pav. –Radai ką nors?

-Žiūriu į Rokiškio sūrio rezultatus. Ryt bus reakcija į juos, mąstau ar verta prasidėti...Mėnuo geras, visas periodas – šiaip sau... Jei pasaulyje nebus optimizmo, pas mus irgi bus ramuma. Tik va įdomus dalykas, čia tau, Ilgalaikis, gali būti įdomu...

-Nagi, nagi...

-Kažkokia organizacija LTO-Nederland tvirtina, kad Europos sąjungoje pinga žaliavinis pienas, kad jo pasiūla auga. O mūsų bendrovės vis dar tikisi, kad pieno supirkimas brangs. Nors pieno kainos dar priklausys nuo rinkų užsienyje. Taip pat jie sako, kad kainas gali lemti gamyba Naujoje Zelandijoje. Klausyk, va tu man dabar, kaip investuotojas investuotojui pasakyk, kaip gamyba kitame pasaulio gale lems mūsų bendrovių rezultatus???

-Hmm...e-e-e... Rinka parodys! Šiandien rinka parodė, kad suveikė pildymosi signalas. Tik va apyvartos mažokai… Žodžiu, verta pildytis, kainai aukščiau kylant.

 

3 pav. -Tallink paskelbė kad tiek keleivių, tiek krovinių srautas jų keltuose ir beveik visose linijose tik didėja. Gera žinia ir ilgalaikiams investuotojams...

-Na, šiandien akcijų kaina dar krito, bet ryt rinka kažkaip įvertins veiklos rezultatus. Ilgalaikiu požiūriu tikrai patrauklu. Pildymosi signalas @0.751 EUR.

 

4 pav. –Kitą pirmadienį stabdys RST ir VST prekybą dėl reorganizavimo VAS‘o. Ką Ilgalaikis mano apie tai?

-Seniai mes tą žinom, jokia tai naujiena. Tik va tas valstybinis energetikos sektorius... Į jį reikia labai atsargiai žiūrėti. Tiksliau į tai ką valdo valstybė. Eiti su valstybe obuoliauti... Rizika didelė, bet ir grąža gali būti solidi. Dabar jau žinome, kad dividendų tikrai galim tikėtis. Ir riebių dividendų. O tas jau gerai. Rytų skirstomųjų tinklų akcijos kaina šiandien kilo. Pirkimo/pildymosi signalas @0.691 EUR. O ir tu, Spekuli, ryt nesnausk...

 

5 pav. -Lietuvos dujų akcijų kaina raudoje zonoje, bet pozicijoje drąsesni pirkėjai vyravo. Laukiant dividendų pildymosi signalas @0.741 EUR.

 

6 pav. –O Klaipėdos naftos pirkimo signalas @0.560 EUR.

 

7 pav. –Kokia ilgalaikiška nuomonė apie Invaldos akcijas?

-Ilgalaikiška tai visada gera. Tik kad šiuo metu kaina trendą down paišo. Stiprus palaikymas ties 2.10 eurais, o jei kaina dabar nukris žemiau 2.20 eurų, tai turėsim signalą fiksuoti pelnus.

-Aš tai matai, kad kaina flatinasi.

-Nu, Spekulis, tavo laki fantazija... Nors gal ir taip, tik dar kanalo ribos labai neaiškios, dar anksti kalbėti apie flatą.

 

8 pav. –Ką Vilkyškių sūriai?

-Negražiai kyla – apyvartų nerasta. Galima tikėtis korekcijos.

-Aha.

 

9 pav.-Spekuli, ko tas jūsų Ūkio bankas nei pirmyn, nei atgal, tarsi koks LJL nelikvidas?

-Tai kai jūs, ilgalaikiai, su instituciniais čia nelendat, tai ir mes atsargiai iš tolo. Nelabai prispekuliuosi dabar, kai pozicijoje vien tik pardavėjai sukiojasi. Tik sugalvok užsipirkti, tuoj kas nors pametės akcijų ir palaikymo nerasta... O va čia flatas, be fantazijų.

-Flatas, flatas-toks dabar naujas UKB akcijų vardas .

 

10 pav. –Va Snoras tai panašus į akciją.

-Aha, be komentarų...

 

11 pav.-Baltikos pirkimo signalas @1.064 EUR. Pirksi, Spekuli?

-Tegu tik šokteli, būtinai...

 

Apžvalgą parengė: Spekulis ir Ilgalaikis.

Rašykite mums
 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2010 12 06 19:40     #34729
 Super apžvalga. Ačiū 
Neprisijungęs vartotojas
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


2010 12 06 19:59     #34730
kazkas naujo 
Neprisijungęs vartotojas
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


2010 12 06 20:08     #34731
Skainiai persiskaitė  
2010 12 06 20:20     #34732
Kai spekuliantai neprekiauja akcijomis, panasu kad susigalvoja kitokios veiklos
Neprisijungęs vartotojas
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


2010 12 06 21:10     #34733
Nu super, smagu skaityt! 
2010 12 06 21:57     #34734
Gražus apžvalgos stilius. Tokį galima būtų pritaikyti pradedančiųjų spekuliantų pamokėlėms rengti
Neprisijungęs vartotojas
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


2010 12 06 22:05     #34735
Manau, kad neverta tiek vargti ir skaitymui laiko reikia.
Galima trumpiau ir aiškiau pasakyti.

Laikas - pinigai!
Neprisijungęs vartotojas
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


2010 12 06 22:29     #34736
Nojui asmenybes susidvejinimas
2010 12 06 22:31     #34737
 Kažin kas per pinigai, kai birža užsidariusi  
Neprisijungęs vartotojas
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


2010 12 06 22:35     #34738
negeras zenklas,EVL stojo i pardaveju puse.Jei prades metyti snoro akcijas,tai 0,35 pamatysim dar siemet.
2010 12 06 22:51     #34739
Na, gal laikas ir pinigai, bet toks skaitymas tikrai nevargina...
Šauni apžvalga

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital