Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

VPK skyre 50 tukst. Lt bauda UAB "Invalda turto valdymas"; Ispejo UAB "SEB investiciju valdymas" ir AB SEB banka (papildyta)

spekuliantai.lt | 2009-06-15 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2057
VPK skyre 50 tukst. Lt bauda UAB "Invalda turto valdymas"; Ispejo UAB "SEB investiciju valdymas" ir AB SEB banka (papildyta) UAB „Invalda turto valdymas“ skirta 50 tūkst. Lt bauda už tai, kad nesistengė išvengti interesų konflikto 2009 m. birželio 11 d. uždarame posėdyj

UAB „Invalda turto valdymas“ skirta 50 tūkst. Lt bauda už tai, kad nesistengė išvengti interesų konflikto

2009 m. birželio 11 d. uždarame posėdyje Vertybinių popierių komisija (VPK) skyrė 50 tūkst. Lt baudą UAB „Invalda turto valdymas“. Bauda skirta už tai, kad valdymo įmonė, investuodama valdomų pensijų fondų turtą į savo pačios valdomą investicinį fondą, šiais savo veiksmais sukėlė interesų konfliktą ir nesistengė jo išvengti, veikė neprofesionaliai, nerūpestingai ir nesąžiningai pensijų fondų dalyvių ir rinkos patikimumo atžvilgiu. Tokiais veiksmais įmonė pažeidė Lietuvos Respublikos papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymo reikalavimus.

VPK nustatė, kad UAB „Invalda turto valdymas“ investavo keturių jos valdomų II pakopos pensijų fondų ir vieno III pakopos fondo turtą į savo pačios valdomą investicinį fondą. Šio fondo grynųjų aktyvų vertė kurį laiką nesiekė teisės aktų reikalaujamos sumos – 1 mln. Lt – ir sudarė tik apie 83 tūkst. Lt, todėl fondui nepritraukus investicijų, jam grėsė likvidavimo procedūra arba sujungimas su kitais fondais. Valdymo įmonei investavus jos valdomų pensijų fondų turtą (investicijos sudarė 1,7 mln. Lt) į minėtą fondą, šis fondas pradėjo tenkinti teisės aktų reikalavimus ir galėjo tęsti veiklą.

UAB „Invalda turto valdymas“, panaudodama savo valdomų pensijų fondų turtą investicinio fondo problemoms spręsti, sukėlė interesų konfliktą ir nesiėmė jokių veiksmų jo išvengti. Valdymo įmonė nesilaikė įstatyme nustatytų reikalavimų, kad pensijų fondo turtas turi būti valdomas veikiant geriausiais fondo dalyvių interesais, jį investuojant į fondo strategiją ir rizikos toleravimo laipsnį geriausiai atitinkančias finansines priemones. Investicinis fondas, į kurį buvo investuotos pensijų fondo lėšos, buvo aukšto rizikos laipsnio, jo portfelio sudėtis buvo išskirtinai mažai diversifikuota, pasižymėjo didele investicijų koncentracija į kelių bendrovių Turkijoje, Rumunijoje ir Gruzijoje akcijas.

VPK taip pat nurodė valdymo įmonei atstatyti iki pažeidimo buvusią padėtį.

VPK įspėjo UAB „SEB investicijų valdymas“ ir AB SEB banką

2009 m. birželio 11 d. posėdyje uždarame posėdyje Vertybinių popierių komisija (VPK) nusprendė įspėti UAB „SEB investicijų valdymas“ už tai, kad įmonė netinkamai vykdė pensijų fondų ir investicinių fondų valdymo veiklos vidaus kontrolę ir tuo pažeidė Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo bei Papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymo reikalavimus. Skirdama įspėjimą, VPK atsižvelgė į tai, kad anksčiau nebuvo nustatyta UAB „SEB investicijų valdymas“ pareigos vykdyti pensijų fondų ir investicinių fondų valdymo veiklos vidaus kontrolę pažeidimų, o vidaus kontrolė, susijusi su investicinių paslaugų teikimu, buvo vykdoma tinkamai.

AB SEB bankui įspėjimas skirtas už tai, kad jis, veikdamas kaip valdymo įmonės UAB „SEB investicijų valdymas“ valdomų kolektyvinio investavimo subjektų ir pensijų fondų depozitoriumas, neužtikrino išankstinės kontrolės bei priežiūros funkcijų vykdymo ir tuo pažeidė Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo bei Papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymo reikalavimus. Išankstinė priežiūra reikalinga tam, kad užtikrintų, jog investicinių ar pensijų fondų turtu sudaromi sandoriai atitiktų teisės aktų ar sudarymo dokumentų reikalavimus. VPK konstatavo, kad banko vykdoma paskesnė sudarytų sandorių kontrolė nėra pakankamas kontrolės ir priežiūros funkcijų vykdymas.

Minėti pažeidimai nustatyti atlikus UAB „SEB investicijų valdymas“ kompleksinį ir AB SEB banko tikslinį patikrinimus. VPK taip pat nurodė abiem subjektams ištaisyti pažeidimus.

Po šios publikacijos gavome laišką iš SEB:

"Jūsų portale šiandien publikuota žinutė apie tai, kad VPK nusprendė įspėti
SEB banką ir "SEB investicijų valdymą". Siunčiu mūsų banko komentarą -
galėtumėte papildyti?

"Pensijų fondų veiklos kontrolė ir priežiūra SEB grupėje visuomet buvo
atliekama taip, kaip yra nustatyta šią sritį reglamentuojančiuose
įstatymuose ir kituose teisės aktuose. Lauksime oficialaus Vertybinių
popierių komisijos sprendimo ir išaiškinimo, kuo remiantis toks sprendimas
buvo priimtas. Tuomet konsultuosimės su VPK ir prašysime išaiškinimo dėl
tolesnės teisės aktų taikymo praktikos, kadangi esamas teisės normų
taikymas iki šiol niekam nekeldavo abejonių"."

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital