Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Informacinių technologijų ETF‘ai

Nojus | 2009-03-31 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1288
Informacinių technologijų ETF‘ai Kaip MP Investment bank savo vasario komentare rašo: „Technologijų sektoriaus, kaip ir daugumos kitų, krizė neaplenks. Vasario 25 dieną IDC (Interactive

Kaip MP Investment bank savo vasario komentare rašo: „Technologijų sektoriaus, kaip ir daugumos kitų, krizė neaplenks. Vasario 25 dieną IDC (Interactive Data Corp), išstudijavusi didžiausių pasaulio IT rinkų situaciją, savo ataskaitoje pranešė, kad kompanijų IT išlaidos 2009 metais augs tik 0,5%, nuo planuotų 2,5%. Pasak IDC, kompanijų investicijų programos į programinę įrangą ir paslaugas išliks, siekiant didinti produktyvumą ir efektyvinti veiklą, tačiau investicijos į įrangą yra mažinamos, siekiant išspausti daugiau iš turimų resursų. Taigi, technologijų sektoriaus kompanijų rezultatai, ko gero, bus atitinkami. Štai Cisco Systems vasario 4 dieną paskelbusi savo rezultatus, nuvylė rinką 27% sumažėjusiu paskutinio metų ketvirčio pelnu, sumažėjus pardavimams ir išaugus išlaidoms.“


Pradžioje pasižiūrime, kaip antrodo rinka. Paskutiniu metu joje galima stebėti pokyčių ženklų. Gal būt, dugnai matuojami ir pagrindinėse rinkose.


1 pav. DJIA grafikas. Nuo dugno atitolta gana toli. Žalia zona. Bet indeksas savo svyravymais nesiliauja stebinęs.

Technologijų ETF‘ų yra labai mažai, o likvidžių viso labo tik du. Tad atrinkti įdomesnius tikrai sudėtinga, nes be tų dviejų nelabai kas ir lieka. Bet vis tiek įdomu ir verta pasižiūrėti, kaip šią rinką vertina investuotojai.

BDH (HOLDRS Broadband) 100% JAV bendrovės. Pavadinimas pats už save pasako apie ETf’o specializaciją.


2 pav. BDH grafikas. Po gražaus kilimo kanale, labai negraži korekcija drauge su visa rinka. Jei toliau ir nekris, tai atsikovoti prarastas pozicijas bus sunku. Fondas nelikvidus.

FDN (First Trust Dow Jones Internet Index Fund) fondas atspindi Dow Jones Internet Index‘ą. Į internetą investuoja apie 47%. Kitos sritys yra programinė įranga, internetiniai katalogai, sveikatos apsauga. Pagrinde tai JAV bendrovės.


3 pav. FDN grafikas. Fondas kiek likvidesnis. Situacija analogiška BDH fondui.


IIH (HOLDRS Internet Infrastructure) yra grynai „internetinis“ fondas.


4 pav. IIH grafikas. Nelikvidus, dideliais svyravimais ir ne itin aiškia kryptimi pasižymintis fondas. Šiuo metu tikrai labai rizikingas ir geriau tokį aplenkti.

MTK (Morgan Stanley Technology ETF) atspindi Morgan Stanley High Tech 35 Index‘ą. Tai įvairios technologijų bendrovės Amerikoje.


5 pav. MTK grafikas. Lygiai taip pat rinkos nuotaikų užgesintas kilimas.

PSI (PowerShares Dynamic Semiconductor Portfolio) atspindi Semiconductors Intellidex, kurį sudaro 30 JAV puslaidininkių gamintojų akcijos.


6 pav. PSI prafikas. Nuo kitų fondų skiriasi tik tuo, kad paskutinę sesiją pozicijoje stipriai dominavo pirkėjai, nors meškų ir nustumti į žemesnes pozicijas.

PXN (PowerShares Lux Nanotech Portfolio) atspindi Lux Nanotech Index. Bendrovių, į kurias investuoja fondas, veikla gana plati, geografiškai bendrovės irgi pasiskirstę po visą pasaulį, bet koncentruojas JAV.


7 pav. PXN grafikas. Dar vienas nelikvidas. Vakar kaip tik suveikė signalas shortinimui. Manau, kad ir toliau galima shortinti...

SMH (HOLDRS Semiconductor) investuoja tik į puslaidininkius ir tik JAV.


8 pav. SMH grafikas. Pagaliau labai likvidus IT fondas. Situacija neiški. Laukiam aiškesnės krypties.


XLK (Technology Select Sector SPDR Fund). Fondas investuoja į išvystytus interneto programinės įrangos ir paslaugų įmonių produktus, IT konsultacines paslaugos, puslaidininkių įrangą ir produktus, kompiuterius ir „periferinę“ įrangą, įvairias telekomunikacijos paslaugas.


9 pav. XLK grafikas. Dar vienas likvidus grafikas, su ta pačia, korekcinia istorija. Nebent eitų dabar vis grafikai pildyti gap‘ų...

Išvada peršasi viena: su Informacinių technologijų ETF‘ais dabar geriau palaukti.


Sėkmės investuojant!

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2009 03 31 23:04     #4837
Man rodos investuotuojų-spekuliantų mokymas svarbiau, negu apžvalgos apie ETF'us. Turbūt daugiau, kaip 50% nežino kas tie ETF'ai, o žaidžiančių su jais gaug daug mažiau. Gaila, kad Nojau bereikalo savo laiką švaistai, tiek darbo įdedi, o, kad kažkas tai įvertintų, naudotūsi, tai nesulauki. Žodžiu paprastesnių, švietėjiškų darbų daugiau reikia.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital