Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Nekilnojamojo turto ETF‘ai

Nojus | 2009-03-09 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2886
Nekilnojamojo turto ETF‘ai Toliau tęsiame ETF‘ų apžvalgas pagal „specializacijas“. Šiandien apžvelgsime kelis fondus, investuojančius į vertybinius popierius, vienaip ar kita

Toliau tęsiame ETF‘ų apžvalgas pagal „specializacijas“. Šiandien apžvelgsime kelis fondus, investuojančius į vertybinius popierius, vienaip ar kitaip susijusius su nekilnojamuoju turtu. NT rinkos apžvalga per ETF‘us padeda pamatyti investuotojų, neivestuojančių į NT tiesiogiai, požiūrį į nekilnojamojo turto rinką. T.y. į ETF‘us galima pasižiūrėti, kaip į dar vieną NT rinkos „sveikatos“ indikatorių.
Pradžioje, kaip visada, užmeskime akį į pagrindinį investicionio pasaulio indikatorių, Dow Jones grafiką.1 pav. Mėnesinis DJIA grafikas. Pasigirti nėra kuo. Nuo 2007 m. spalio tebevyksta dugnų paieškos. Pinigai vis dar išeidinėja iš rinkos.


2 pav. VNQ (Vanguard REIT ETF). Fondas investuoja į Morgan Stanley REIT Index‘ą sudarančias akcijas. Tai pakankamai likvidus fondas. Šiais metais šio ETF kaina visą laiką ieškojo tik naujų žemumų. Nė vienas susiformavęs fraktalinis pirkimo signalas dar nebuvo įveiktas. Tačiau pramušti visi pardavimo signalai. Tendencijos tokios ir toliau išlieka. Long pozicija su šiuo ETF‘u dar labai rizikinga.


3 pav. RWX (SPDR DJ Wilshire International Real Estate ETF). Investuoja į ne JAV NT bendrovių akcijas ir atspindi indekso Dow Jones Wilshire Ex US Real Estate Securities Index judėjimą. Investuotojai į pasaulines NT tendencijas žiūri dar griežčiau. Nors reikia pastebėti, kad vasarį buvo tikimasi NT rinkos atsigavimu ir fondas bandė kilti. Tačiau kilimas buvo pakeistas į gana stiprų kritimą.


4 pav. RWR (DJ Wilshire REIT ETF) „specializuojasi“ komercinės paskirties NT. Tad akivaizdu, kad šį sektorių investuotojai ilgą laiką vertino teigiamai. Tačiau nuo metų pradžios vertė sumažėjo pastebimai labiau nei VNQ ar RWX akcijų. Net 43.65%. Labiausiai pradėjo kristi nuo vasario iki dabar. O ir tendencijos tokios išlieka toliau.


5 pav. REZ (iShares FTSE NAREIT Residential Index Fund) investuoja grynai į JAV NT ir atspindi FTSE NAREIT Residential Index‘ą. Kaip tik penktadienį kaina pramušė eilinį dugną. T.y. suveikė pardavimo signalas. Tiesa, šis fondas nepasižymi dideliu likvidumu.


6 pav. REM (iShares FTSE NAREIT Mortgage REITs Index Fund) yra REZ ir RWR „pusbrolis“ ta prasme, kad investuoja tik į JAV komercinės paskirties NT. Tendencijos tokios, kaip ir kitur, tačiau šiame grafike yra 1 Wismano pirkimo signalas. T.y. į poziciją įeinama kainai pasiekus 10.74, SL nusistatant 10.26.


7 pav. ICF (iShares Cohen & Steers Realty Majors Index Fund) labai savotiškas fondas investuojantis į salyginai didelius ir likvidžius NT fondus, kurie gali turėti naudos iš ateityje įvyksiančių JAV NT pramonės restruktūrizacijos ir konsolidacijos.

NT sektoriaus ETF‘ai nepasižymi dideliu likvidumu. Apžvelgiau likvidesnius ir įdomesnius (tiek kiek gali būti šiandien įdomūs). Likvidžiausi, kokius pavyko rasti, ETF‘ai yra URE (ProShares Ultra Real Estate, svertinis) ir IYR (iShares Dow Jones U.S. Real Estate Index Fund. Tendencija kol kas visuose ETF‘uose yra viena ir ta pati: stiprus trendas Down.

Sėkmės investuojant!

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital