Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dar kartą G.Sorosas ir dar kartą apie krizę

spekuliantai.lt | 2008-11-25 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 4811
Dar kartą G.Sorosas ir dar kartą apie krizę Neseniai G.Sorosas leidniui Der Spiegel davė interviu. Štai kelios mintys apie finansų krizę. Klausimas: Ko jūs bijote iš ateinančių mėnesių? Soros:

Neseniai G.Sorosas leidniui Der Spiegel davė interviu. Štai kelios mintys apie finansų krizę.
Klausimas: Ko jūs bijote iš ateinančių mėnesių?
Soros: Manau, kad tamsa būna prieš auštant. Finansų rinka dabar patiria didžiulį spaudimą, nes šiuo pereinamuoju periodu nėra aiškių lyderių. Didžiausias spaudimas bus per ateinančius dvejus mėnesius iki pamatysim naujojo JAV prezidento iniciatyvą. Ir krizės trukmė priklausys būtent nuo šių piemonių.
Kl.: Tačiau rinkos be didesnio entuziazmo sutiko B.Obamos išrinkimą. Nuo išrinkimo akcijos krito beveik 20%.
S.: Mano lūkesčiai, susiję su naujuoju prezidentu, yra dideli. O rinkos per rinkimus dar nebuvo suvokusios viso ekonomikos nuosmūkio mastelio. Finansistai nesitikėjo, kad Lehman Brothers bankrotas taps širdies priepuoliu visoms rinkoms. Ekonomika nusirito nuo skardžio, ir apačioje mes dabar matome išsitėškusius kūnus.
Kl.: Ar galima Lehman Brothers bankrotą laikyti JAV politikos klaida?
S.: Tai lemtinga klaida. Net nesitikėjau, kad valdžia leis tokiai institucijai bankrutuoti.
Kl.: Ar bus dar aukų?
S.: Galbūt. CitiBank šiuo metu yra dėmesio centre. Visa eilė problematinių bendrovių stovi išsirikiavusi. Situacija yra labai panaši į 1930-uosius - bet atsiskleis ji kitaip. Mes išmokome neleisti finansų rinkai sugriūti. Mes išleisime visus pinigus pasaulyje, kad neleistume tam vykti.
Kl: Šiuo metu Henry Paulson yra atsakingas už išgelbėjimo veiksmus. Kokie jūsų nuogąstavimai apie tai?
S.: Jis reagavo į iškilusias problemas. Laukti nebuvo galima. Finansų rinkos buvo visiškai nepasiruošiusios Lehman Brothers žlugimui. Henry Paulson nuėjo į Kongresą ne su planu, bet su planu išvystyti planą. Ir planas, kurį jis turėjo, buvo blogai sugalvotas. Kapitalo įliejimas į bankų sistemą nedavė laukiamo efekto. Tada ministras liovėsi daryti kažką, palikdamas vakuumą vadovavime, ir rinkos sugriuvo.
Kl.: Visi sako, kad mes turime labiau reguliuoti finansų rinką. Tai skamba gerai, bet tai realu? Ar gali kas nors „prijaukinti“ rinkas?
S.: Tarp reguliuotojų ir rinkos dalyvių yra katės ir pelės žaidimas, kuris tęsis neribotą laiką …
Kl.: Jūs palaikote griežtesnį reguliavimą ir efektyvesnę rinkų kontrolę?
S.: Taip. Tačiau, reikia pripažinti, kad reguliavimas niekada nepasieks užsibrėžto tikslo. Jo kelyje visada bus duobių. Iš tikrųjų, reguliavimo turi būti minimaliai, ir turi būti bendradarbiavimas tarp rinkos dalyvių ir valdžios organų. Anglijos bankas labai sėkmingai reguliavo rinką, bendradarbiaudamas su rinkos dalyviais. Ši bendradarbiaujanti dvasia buvo sulaužyta rinkos fundamentalistų.
Kl.: Jūs esate vienas iš galingiausių spekuliantų pasaulyje ir paskutiniu metu buvote stipriai įsitraukęs į savo fondo veiklą. Kaip jūs susidorojate su dilema būti spekuliantu – daryti pelną iš sandorių, kurie gali skaudinti visuomenę?
S.: Tai yra neteisingas požiūris. Aš visada žaidžiu pagal taisykles. Tuo pačiu metu, aš bandau pagerinti taisykles. Dėl to aš dažnai siūlau pakeitimus, iš kurių aš asmeniškai neturėčiau naudos. Aš labai domiuosi bendru interesu, o ne savo asmenine nauda.
Kl.: Ar pasauliui reikia hedge fondų?
S.: Aš manau, kad rizikos fondai yra labai efektyvus būdas pinigams valdyti. Bet aš aiškiai matau pavojus. Rizikos fondai naudoja kreditą, ir kreditas yra nepastovumo šaltinis. Mano išvada yra tokia, kad sandoriai, daromi su skolintu svertu, turi būti reguliuojami.
Kl.: Daug žmonių netiki Busho administracijos mestomis gelbėjimo priemonėmis. Kai kurie kritikai tvirtina, kad Henry Paulson tiesiog bando išgelbėti savo ankstesnius kolegas iš Wallstreeto. Juk jis anksčiau vadovavo Goldman Sachs.
S.: Tas tiesa, kad Paulsonas mato problemas iš Wallstreeto bankininko „varpinės“.
Kl.: Mes kalbėjome daug apie dabartinės finansinės katastrofos pralaimėtojus. Ar matote nugalėtojus?
S.: Kinija gali būti didysis nugalėtojas, jei Kinijos lyderiai su situacija tvarkusis gerai. Bet dar yra laiko iki išryškės nugalėtojai ir praleimėtojai.
Spiegel: Ačiū už pokalbį.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai



2008 11 25 14:56     #4264
Sorošas niekaip negali išsižadėt savo simpatijų Kinijai.
2008 11 25 15:35     #4265
kazkur tai reikia sukisti tuos mlrd. atrankos budu ; JAV, Europa, Rusija atkrenta. Lieka kas? Kinija, gal dar Brazilija (bet ji daugiau ant zaliavu sedi)...

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital