Komentarai 4 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Apie padėtį finansų rinkose fondų stratego akimis

interviu | 2008-10-09 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2528
Apie padėtį finansų rinkose fondų stratego akimis Spekuliantai.lt pakalbino Marijų Kalesinską, SEB investicijų valdymo atstovą. Marijus yra vienas iš tų žmonių, kurie dar 2008 m. pradžioje teigė inves

Spekuliantai.lt pakalbino Marijų Kalesinską, SEB investicijų valdymo atstovą. Marijus yra vienas iš tų žmonių, kurie dar 2008 m. pradžioje teigė investuotojams, kad rinkos kris ir smarkiai. Po didelio kritimo, spekuliantai.lt Marijaus paprašė iš naujo įvertinti rinkas.

1. 2008 m. pradžioje ir netgi prieš mėnesį jūsų rašytose apžvalgose esate minėjęs ir ne kartą viešai sakęs, kad akcijos pakankamai atpigusios, tačiau gali būti dar pigesnės. Jūsų nuomone, ar šiandien, jei vertinti Baltijos šalių rinkas, akcijos jau pakankamai atpigusios?

Trumpas atsakymas - kai kurios. Ilgas atsakymas - man patraukliai atrodo akcijos tų bendrovių, kurių verslo modelis nėra itin jautrus ciklui ir grynųjų pinigų srautas gana stabilus. Dabartinėje rinkos situacijoje mes jau įžvelgėme galimybių ir savo valdomuose fonduose pirkome pradėjome formuoti kai kurias pozicijas. Bet svarbu nepamiršti, kad dėl pastarųjų mėnesių įvykių patrauklių galimybių daugėjo ne tik Baltijos rinkose.

2. Ar tikėjotės, kad įvyks Baltijos šalyse, o ypač Lietuvoje, tokia didelė korekcija/investuotojų kapituliacija?

Kapituliaciją sunku apibrėžti ir pamatuoti, tad neaišku, ar ji jau įvyko Lietuvoje. Kaip jau esu sakęs anksčiau, makroekonomikos lygiu mes tik įžengiame į lėtėjimo etapą, tad sunkumų dar gali būti visus ateinančius metus ar net ilgiau.

3. Kaip manote, kas sukėlė šiuos ypač didelius kritimus?

Tokį staigų nuosmukį lėmė ir techniniai veiksmai - smulkiųjų investuotojų pozicijų likvidavimas dėl "margin call'ų", galbūt ir kai kurių užsienio investuotojų portfelių likvidavimas bei institucinių pirkėjų pasyvumas, kuris visiškai suprantamas tokioje globalioje aplinkoje.

4. Jūsų prognozėmis, kada Baltijos šalyse, o ypač Lietuvoje, rinka turėtų stabilizuotis?

Tam tikri laikini stabilizacijos momentai galimi dabar ir dar eilę kartų per ateinančius metus, bet, kaip minėjau, sunkus makroekonominis kontekstas, tikriausiai, smukdys eilę akcijų gana ilgą laiką.

5. Jei ne konfidenciali informacija, į kurias rinkas siūlytumėte atkreipti dėmesį?

Čia privalau atskleisti, ką mes patys darome fonduose, kuriuos valdome. Turbūt svarbiausias dalykas, į gerą ar į blogą, kad mes didinome Rusijos ir NVS šalių akcijų svorį šios finansų krizės metu ir, manome, kad ten yra susikaupę itin daug galimybių. Bet rizika ir neaiškumas - taip pat ypač dideli, todėl, prieš apsisprendžiant, reikia gerai pagalvoti, kiek gali rizikuoti. Iš kitų rinkų, aš išskirčiau Kiniją, Indiją ir kai kurias kitas Azijos rinkas, kurios jau vėl darosi įdomios.

6. Kaip jūs asmeniškai vertinate Rusijos rinką?

Didžiulė rizika, bet, mano manymu, dar didesnis potencialas.

7. Ko palinkėtumėte investuotojams, kurie vis dar yra rinkoje?

Stiprybės ir aiškaus proto.

Nuoširdžiai dėkojame už atsakymus

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2008 10 09 11:52     #3938
Neblogai, pirma nupirkau rusijos fonda, o paskui perskaiciu sita straipsni. Nuomones sutampa.
2008 10 09 15:01     #3939
nu jo, dviese visada linksmiau sėst į minusą nei vienam.
2008 10 09 17:18     #3947
vis dar veikia musu kompleksas, kad tipo mes kaip kaimynai geriau suprantam ta rusija ir jos rizikas, hansai irgi sukise savo fondu pinigus i rusija irgi laukia dangaus manu kada prades kristi...na, bus lengviau lyginti minusus)))
2008 10 10 03:51     #3956
http://verslozinios.lt/Default2.aspx?ArticleID=74abb03a-723c-4654-b355-9732fb9d731f&readcomment=1 cha cha, kaip gerai kad yra archyvas : D

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital