Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Rugsėjį pjovė ne tik rugius

spekuliantai.lt | 2008-10-06 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 3229
Rugsėjį pjovė ne tik rugius Rugsėjis pasaulio rinkose buvo neramus mėnuo. Nereikia niekam priminti, kad dėl finansų sektoriaus krizės rinkose viešpatavo meškos. Beveik visose pozici

Rugsėjis pasaulio rinkose buvo neramus mėnuo. Nereikia niekam priminti, kad dėl finansų sektoriaus krizės rinkose viešpatavo meškos. Beveik visose pozicijose pasiūla gerokai viršijo paklausą. Ir buvo galima užsidirbti „shortinant“ bet kurį pasirinktą instrumentą. Nežiūrint to, buvo galima užsidirbti ir su „long“ pozicijomis. Vien auksas per rugsėjį pabrango 5%, kai sidabras nukrito 11%, o platina net 31%.


1 pav. Auksas

Rugsėjį bankrutavo Lehman Brothers ir Merrill Lynch; AIG buvo numestas gelbėjimo ratas. Daugiausiai buvo galima uždirbti „shortinant“ NASDAQ100 indeksą, kuris buvo nukritęs apie 15,4%. Tai gali pasirodyti keista, nes NASDAQ100 indeksą pagrinde sudaro „elektroninės“, o ne finansinės bendrovės. Tačiau analitikai pastebi, kad NASDAQ praėjusiais mėnesiais krito mažiau palyginus su kitais pagrindiniais indeksais, o korekcijos aukštyn buvo stipresnės .


2 pav. NASDAQ100 grafikas.

Kiek mažiau krito NIKKEI225 - 13,9%, FTSE100 - 13%, o DJIA tuo tarpu sumažėjo viso labo apie 10%.

Valiutų kursai nepatyrė tokio sukrėtimo, koks buvo rugpjūtį, bet mėnuo vis tiek buvo įdomus: pirmą rugsėjo dekadą pradėjo silpnėti USD ir JPY, bei pradėjo stiprėti EUR ir kitos Europos valiutos. Sekančios dvi savaitės – valiutų korekcija. Paskutinės rugsėjo dienos Forexe buvo sugrįžimas prie rugpjūčio trendų. Per rugsėjį daugiausiai nusilpo euras, stiprėjo jena. Labai stipriai krito zlotas.


3 pav. Zloto grafikas

Platina yra ne tik taurusis, bet ir pramoninis metalas. Daugiausiai jo sunaudojama automobilių gamyboje. Manoma, kad dėl padidėjusiu benzino kainų JAV, automobilių paklausa sumažėjo, dėl to krito ir platinos paklausa. Finansinių problemų turi tokios kompanijos kaip Ford ir General Motors. Todėl galima numanyti, kad platinos kainos ir toliau kris.


4 pav. Platina.

Nenurimus aistroms rinkose, tokią situaciją, greičiausiai, bus galima ir toliau stebėti... Tik ar pavyks investuotojam uždirbti daugiau nei prarasti.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital