Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Valanda su MP Investment bank

spekuliantai.lt | 2008-09-19 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2138
Valanda su MP Investment bank spekuliantai.lt

Praeitą savaitę Forum Palace vyko renginys „Valanda su MP. Investavimo strategijos meškų rinkoje“. Į kurį MP Investment bank pakvietė ne tik klientus, bet ir visus ieškančius atsakymų, o kas toliau? Todėl be įžangų apie įžvalgas, kurias pateikė MPB CEO Styrmir Thór Bragason.
Finansų krizė pasaulyje dar nesibaigė, bet ilgai negali trukti. Rinkų svyravimai dar išliks dideli. Finansų sektorius atrodo blogiausiai dabar ir atsigaudinės ilgiausiai, ekonomikos lėtėjimas ir auganti infliacija neigimai įtakos akcijų rinkas, bet žemos palūkanų normos JAV gali išsaugoti rinkas nuo dar didesnių praradimų.
Žiūrint optimistiškai, tai situacija neatrodo tokia beviltiška. Bankų akcijos kaip niekada pigios; įmonių fundamentalūs rodikliai vis dar patrauklūs, atsižvelgiant ir į perspektyvą. Jeigu panašios krizės vidutiniškai trunka 2 metus, tai didelė tikimybė, kad sunkiausiąją dalį jau įveikėme. Paprastai akcijų rinkos nukrenta anksčiau nei sulėtėja ekonomika, ir pradeda kilti greičiau, nei ekonomika parodo atsigavimo ženklus.
Kalbėdamas apie Baltijos šalis, Styrmir Thór Bragason Lietuvos perspektyvą Latvijos ir Estijos kontekste nupaišė vaivorykštės spalvomis. Tačiau...
Rinkoje vis dar likvidumo krizė (nors likvidumo jos niekada labai nepasižymėjo, - aut.pas.); krentanti NT rinka, didėjanti bedarbystė; Švedų bankai pumpuojasi pinigus atgal; aukšta infliacija, lėtėjantis vartojimas.
Bet...
Baltijos šalių nors ir sulėtėjęs augimas yra vienas geriausių; ateina tarptautinių investuotojų pinigai; pigios ir neįvertintos bendrovių akcijos.
Įdomiausia tai, kad buvo pateiktas užsienio investuotojo požiūris į mus. Todėl, manau, visiems bus įdomu sužinoti, kaip mus mato užsieniečiai.
Visų pirma, užsieniečiai į Estiją, Latviją ir Lietuvą žiūri kaip į vieną rinką, kas šiuo metu žalinga Lietuvai, nes jos situacija daug geresnė už Estijos ir Latvijos.
Užsieniečiai neigiamai vertina tai, kad pagrindiniai šalių komerciniai bankai kontroliuojami užsienyje; taip pat neigiamai vertina tai, kad rinkoje labai mažai laisvų akcijų, kad įmonių savininkai savo rankose laiko gerokai daugiau nei pusę visų akcijų.
Kas labiausiai patiko, kad p. Styrmir Thór Bragason pateikė ir asmeninio portfelio topus. Pradžiai reikia pasakyti, kad jis yra ilgalaikis investuotojas, todėl ir bendroves vertina iš kelių metų perspektyvos. Baltijos šalyse išskiria OEG ir Baltiką (Aprangą irgi galima paminėti, kaip šio sektoriaus bendrovę, - aut.pas.). Nors bendrovių pelno augimas lėtės, tačiau atsižvelgiant, kad jos dabartinę plėtrą finansavo daugiausia iš nuosavų lėšų, tai ir didesni pelnai pasirodys greičiau. O iš OEG tikimasi ir gerų dividendų. Swedbank yra portfelio netiesioginė investicija į Baltijos šalis.
Kitos ilgalaikės strateginės įžvalgos irgi labai įdomios:
100 proc. Long RTS indeksą, 50 proc. Short Eurostoxx 50 ir 50 proc. Short S&P500 indeksą.
Rusijos VP dabar yra labai pigūs, nors investuotojai išima pinigus iš Rusijos, bet jie gali sugrįžti greičiau nei visi mano; Rusijos rinka nesudūrė su tokiomis problemomis, kokios dabar krečia JAV.
Ką pravartu nuolat prisiminti:
1. Geriausios investicijos būna tada, kai investuojama tuo metu, kai didžioji dalis investuotojų išsipardavinėja akcijas.
2. VP rinkose, paprastai, po kelių blogų metų ateina ilgesnis augimo periodas.
3. Gobšumas ir baimė yra didžiausi investuotojo priešai.
4. Blogi laikai netrunka amžinai.


Kitame straipsnyje skaitykite apie „trumpuosius“ (short) instrumentus.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2008 09 19 16:21     #3777
Koferencijoje nemazai buvo snekama apie shortus, bet kas idomiausia konferencija buvo pries paskutini dideli kritima. Ech, kad taip buciau iskart po konferencijos pashortines

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital