Komentarai 24 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Prezidento ciklas JAV akcijų rinkoje: galimybės ir grėsmės

Ledine | 2006-12-29 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 3277
Prezidento ciklas JAV akcijų rinkoje: galimybės ir grėsmės Kaip teisingai vakar pastebėjo Mindzio mūsų diskusijoje (Užsienio biržos - JAV krizės išvakarėse?), pagrindiniai JAV akcijų indeksai (S&P 500, Dow Jone

Kaip teisingai vakar pastebėjo Mindzio mūsų diskusijoje (Užsienio biržos - JAV krizės išvakarėse?), pagrindiniai JAV akcijų indeksai (S&P 500, Dow Jones, Nasdaq) baigia šiuos metus su visai neprastais pasiekimais.Tiesa - nepaisant visų baimių dėl JAV ekonominio nuosmukio, rinkos pasirodė kur kas geriau nei galima buvo tikėtis ar prognozuoti.

Su tokia linksma gaidele užbaigiant šiuos metus, norisi paekstrapoliuoti ir į ateitį – kas laukia 2007-aisiais? Ar ralis tęsis? O gal jau sausį ištiks tą seniai laukiama krizė? Galime palikti ramybėje visus ekonominius rodiklius, ir paieškoti ko nors įdomesnio. Tarkim, paanalizuoti istorines tendencijas ir ciklus.

Kiti metai – septintieji dešimtmetyje. Pavyzdžiui, jeigu imame dešimtį metų kaip ciklą, tai 1997-ieji buvo labai geri. Tokie turėtų būti ir kiti.:yes

Neįdomu, ar ne?:con

Na, bet JAV turi kur kas kūrybiškesnį - savo tradicinį ir originalų ciklą, vadinamą prezidento rinkimų vardu. Trunka jis 4 metus, ir istoriškai paliudyta, kad kiekvieni metai turi savo likimą (per poveikį akcijų rinkai).

Pavyzdžiui, tretieji metai visad būna patys dosnausi akcijų indeksams. Nieko nuostabaus: tretieji – tai metai iki naujų prezidento rinkimų. Kai kandidatai kovoja dėl posto, pasigirsta daug visokių skambių šūkių ir dosnių pažadų. Bendrasis „sentimentas“ tarp amerikiečių kyla, kartu ir visi Dow Jones, S&P 500 traukia. Dažnas rezultatas: dviženklė metinė grąža.

Skirtingai nuo priešrinkiminių, pirmieji ir antrieji metai visad būna prastesni. Kai šviežias prezidentas jau poste, ir atrodo jau būtų pats laikas pildyti pažadus, pasirodo, kad ne viskas taip gražu ir lengva kaip kad skambėjo iki rinkimų. Nepateisinus lūkesčių, minios nuotaikos genda :no, ir akcijų kursai važiuoja žemyn.

Sakoma, kad antrieji metai ypač prasti grąžai iš akcijų rinkos, o pats pats dugnas pasiekiamas II ir III ketvirčių sandūroje.

O dabar pažiūrėkime į 2006-uosius. Tai – būtent antrieji atrosios George Bush’o kadencijos metai. Ar kas nors tai prisiminė tai šį pavasarį prieš korekciją? Ne? O veltui. Nes korekcija beveik neišvengiamai turėjo įvykti pagal šio ciklo “teoriją”.

Atrodo juokinga, bet daugelis amerikiečių tuo šventai tiki. Ir istoriniai įrašai tai patvirtina.Lygiai taip pat dabar laukiama ir viliamasi, kad kiti, tretieji, metai, bus the best. Tereikia atsiversti bet kokį spaudos veikalą, kad tuo įsitikintum:

Signs show 2007 isn't the time to retire from stocks (Chicago Tribune): On the political front, we're heading into year three of a presidential election cycle, traditionally the strongest for stocks.

Will 2007 be a good year for investment markets? (MoneyWeek): The experts are virtually unanimous in predicting that 2007 will be great for equities, as the third year of the US presidential cycle usually is.

Cyclical stocks will make you money in 2007, say strategists (CBCnews): Even with the worry of a weakening housing sector and its potential to slow the U.S. economy further, some market strategists are optimistic that investors can make money in stocks in 2007.

Atrodo, kad jei dar kuris iš amerikiečių kartais ir nežino apie šį fenomeną, spauda tikrai apšvies dar kitiems metams neprasidėjus, o optimistiniai paskatinimai turėtų paveikti daugelio investicinius veiksmus kitais metais.

Bet stop. Not so fast.

Ne viskas gali taip gražiai pavykti, kaip norėtųsi. Juk tam ir yra taisyklės - kad jas laužytume.atisfied

Ar kas nors prisimenat 1987-ųjų spalio 19 krachą JAV akcijų rinkoje ? Gražus “Black Monday” buvo… (priežastys, beje, dar iki šiol tiriamos).

O dabar žvilgt dar kartą į lentelę ->


Kaip matome, antraisiais prezidento ciklo 85-88 metais S&P 500 nenorėjo pagal taisykles žaisti ir žemyn važiuot. Va ir rezultatas – smūgis trečiaisiais. Analogiškai pavėluotai šokiravo 81-84 ciklas; o dar “linksmiau” nustebino vis iki šiol prisimenami 97-00, kai po trijų metų dviženklių up, ketvirtaisiais buvo dviženklis nokautas.

Na, o dabar apie šiandienos situaciją pamąstome. Ok, pernai turėjome 3% iš S&P 500, o šiemet jau turėsime virš 10%. Tai toli gražu ne minusas, kurio reikalautų ciklo antrieji metai (o ir visai nemažas pliusas). Tiesa, korekcija šį pavasarį buvo, bet ar ji buvo tikra ir iš širdies? 8% tenusileido, ir galbūt garas dar nėra nuleistas. Kas tuomet? Tęsis uptrend’as 2007-aisiais?

Net jei ir taip – didelė tikimybė, kad nuo gamtos dėsnių JAV rinka nepabėgs. Jei tretieji metai ir prasidės optimistiškai, minusinio rezultato bent vienerius metus iš 4 neišvengsime. Klausimas tik, kurie iš metų bus raudoni – 2007 ar 2008?

Ir visgi. Naujus metus norisi pasitikti optimistiškai. Tad belieka tikėtis, kad Bush'o žodžiai dar turi galios. “Economy is strong and I intend to keep it that way” – jeigu tokios kalbos pasieks ir užliūliuos eilinio amerikiečio ausis ir širdį, turėsime vaisingus 2007 bulių metus, kaip ir suplanuota 4 metų prezidento ciklo teorijoje.:yes

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2006 12 29 16:39     #571
Aciu uz darbeli,bet ir netingi
2006 12 29 17:12     #573
Tikrai idomi informacija :yes Gaila, kad zvelgiant i statistika nieko negalima pasakyti ir gaunam 50/50
2006 12 29 18:00     #576
Ledine, tai kur tu buvai pavasari ? O beje gal 85-88 metu cikle irgi buvo kokie nors fundamentalios ekonomines priezastys ? O subjektyviaja prasme, matyt toks yra gal ne tik prezidento, bet ir zmogiskojo kantrumo ciklas
2006 12 29 18:52     #578
Pavasary Ledine žibuokles rinko
2006 12 29 19:01     #579
reax, 50/50 ? bandyk dar kartą Arta, pavasarį laukiau -20%. Blynas prisvilo O 85-88 buliai buvo turbūt tąsa 82-ųjų - metai, kuriuos vadina JAV ekonominiu lūžiu po to viso bardako su Vietnamo karais, naftos krizėmis, etc. Tiesa, pati korekcija 87 spalio 19 buvo gana mistiškia - jokių esminių pokyčių nebuvo. Viskas įvyko staiga ir netikėtai - 22.6% Dow'as per dieną žemyn. Tikri amerikietiški kalneliai Kai kas ieško ir randa panašumų su 1929 spalio krachu, kai beveik tokiam pačiam nuostoliui reikėjo dviejų dienų. Gal kitas "kartas" bus -50% ir per pora val. Tobulėjam gi Lauksim lauksim korekcijos, o ji kaip ateis , taip ir praeis - nespėsim nei išsižiot, nei pashort'int
2006 12 29 19:06     #580
Idomi cia koreliacija aprasyta. Niekada nepagalvociau kad toks faktorius kaip prezidento rinkimai daro tokia itaka. ozingoff Aciu uz idomu ir graziai iliustruota straipsni!
2006 12 29 20:00     #581
o gal yra ziniu kaip jav rinka koreliavosi/koreliuojasi su musu ir pan rinkomis?
2006 12 29 20:12     #582
man tai patinka mistiniai reiskiniai. Gal ta 1987 spalio 19 tiesiog stebuklingai sutapo daugelio investoriu ketinimai pagaliau realizuoti investicijas saviems tikslams. Gal po to buvo pastebeta kokia nors didesne namu statyba ar panasiai. Nors turbut be reikalo ci aprognozuoju, nes analitikai tokius scenarijus pirmiausia turejo patikrinti, bet visgi turejo tie pinigai kazkur atsidurti ...
2006 12 29 22:32     #583
Chikirap, kaip koreliaciją apibrėšime? jei apibrendrintai kaip ryšį - taip, ryšys yra, pavasaris buvo pavyzdys, ir matyt dar ne paskutinis. Jei koreliacija matematiškai norėtume įvertinti - įmanoma tik atskiriems periodams, nes koreliacijos koeficientas apibrėžia tiesinį ryšį.
2006 12 29 22:45     #584
Arta, na taip, pinigai turėjo kažkur pasidėti, nes jų iš tikrųjų daug sistemoje buvo. 80-aisiais atėjęs Reiganas apkarpė mokesčius, padidėjo įmonių pelnai, va susikūrė likvido burbulas. Na, iš ekonominis kontekstas 1987-ųjų krachui į pagalbą: silpnas doleris, didėjantis prekybos deficitas ir infliacija, silpni mažmeninės prekybos duomenys ir FED palūkanų normos up. – Kažkur girdėta ? Bet aš spėju, kad čia Greenspan‘as kaltas – jis kaip tik tais metais į postą atėjo į FED, va liaudis išsigandusi ir išparsidavė Kur pinigai po to nuėjo? Įmonės ėmė masiškai ir skubiai savo akcijas susipirkinėti, kursai ėmė kilti, ir grįžus optimizmui mažiau nei pusantrų metų reikėjo indeksams į savo vietas grįžti. Kas nepirko akcijų, kur išsileido? Gal babyboomer‘iai ir tikrai būstų pristigo Bet tokių versijų niekas nekėlė, nes ryškių pokyčių kitose rinkose kaip ir nebuvo.
2006 12 29 23:50     #585
Kiek as skaiciau,tai 1987m.krize prasidejo uzluzus birzos kompiuterinei prekybos sistemai.Kilo panika,zmones dave pavedimus parduoti nezinodami akciju kurso.
2006 12 30 05:27     #588
letay, idomu, tokios versijos neteko sutikti. Internetu tada dar nieks neprekiavo, tad pozicijas atidaryti/uzdaryti brokeriai turejo is savo ofisu - is cia dar viena numanoma priezastis. Didele audra buvo pries tai penktadieni, ir daug sandoriu liko kabeti ore - tad pirmadieni reikejo greit atsigriebti. Bet ir del kompu sistemos tiesos yra - kai kas sako, kad butent ispopuliareje automatiniai saugikliai(stop'ai) ir sukele audra, vos kainoms pajudejus viena kryptimi kiek daugiau nei iprasta.
2006 12 30 09:17     #590
labai idomios versijos. Dar nezinau, kiek Amerikoje reaguoja i demokratu prezidento isrinkima, nes 88-aisiais baigesi ir antroji respublikono Reigano kadencija. Gal but jau pries metus buvo aisku, kad respublikonai nelaimes nauju rinkimu (nors pagal mane tai reiganomika gerai vare). O demokratai visada yra labiau uz socializma (kalbant grubiai). Bet jei per metus vel viskas grizo i vietas tai gal demokratu baimes versija ir netinka.
2006 12 30 18:33     #595
Aciu uz isties idomu straipsni. Prisipazinsiu, iki siol tesu nuogirdas girdejes apie tokia teorija
2007 01 01 16:31     #597
nelyginkit birzu 87 metais ir dabarties birzos birzoms nelygu, iki 90 net windozes nebuvo o jei ir sedejo ant kokiu dosiniu netu tai nesunkiai down/trenda buvo galima isprovokuot,
2007 01 02 12:39     #600
welcome back ;] kas nors bandet taikyt sia teorija Lietuvai?
2007 01 02 13:01     #602
Arta, tai va, ir dabar jau beveik zinoma, kad demokratai ateis 2008 jeigu Hilary Clinton pasodins, gal ir prasites buliu rinka o jei rimciau, tai demokratai aisku mokescius kels. Kadangi imoniu JAV pelnai jau gana isibegeje cikle, papildoma mokestine nasta tik pablogins situacija. Bet kita vertus - gal koks Alas Goras uzims posta ir sugebes itikinti publika, kad veikiama JAV isiskolinimu mazinimo vardan..
2007 01 02 13:12     #603
Matai, siulai pabandyti su Adamkumi ? seip musu rinka jauna, ir situacija kiek kita jei jav i akcijas investuoja visa paprasta liaudis, cia si kultura dar nepasklidusi, ir viska valdo izvalgus spekuliantai, netikintys politiku paistalais pries rinkimus aisku atitinkami valdzios veiksmai duoda tam tikra atspirti ir musu indeksui - patys matot kad ir pas mus pries rinkimus niekas nenori imtis nepopuliariu ir verslui nepalankiu veiksmu. Bus ir 2008 pries seima eilinis pazadu sezonas. Tik va problema: musu valdzia jau netiki nei verslas, nei liaudis tad omxv turbut labiau reaguos i JAV prezidento rinkimus , ir 2007/2008 matysime idomiu dalykeliu
2007 01 02 13:29     #604
Nepamirskite, kad Rusijoje bus rinkimai. Ir manau Rusijos politika daug labiau Baltic rinka itakos nei lt valdzios veiksmai.
2007 01 02 13:32     #605
Alas Goras dar ko gero ir Kioto protokola pasirasytu. Apie atsilima prakalbo net anksciau nei buvo paskeltos tos Pasaulio banko isvados. Bet as irgi uz tai - negalima milijonus metu kauptos pozemines energijos "ispurkst" per pora simtmeciu. Ir taip dar gerai ta Zemele atrodo, nors... ziemos tai ir nera :\
2007 01 02 13:50     #606
Denisai, Rusijos rinkimu pamirsti neimanoma bet tiesa sakant dabar jau norisi, kad Putinas liktu ir treciai kadencijai. Taip ziauriai saliai reikia stabilumo, ypac dabar, kai reikia kuo greiciau stumti reformas. Del itakos Baltijos rinkai - taip, ko gero vien export-import'o rysiai ta uztikrins. Bet idomumas tas, kad patys rusai gali smugi gauti pirma is uz Atlanto. Vien stiprejantis rublis gali sukelti rimtu problemu RU ekonomikai. Na ziuresim idomybes priesaky
2007 01 02 13:54     #607
Arta, pritariu ir as Goro pozicijai :yes idomus jis eksponatas, gal ir teigiama itaka savo ekonomikai padarytu. tik va idomu kaip jam pritars JAV gamybininkai , kai teks papildomais tarsos mokesciais apsikraut ozingoff
2007 01 04 19:17     #614
Labai abejoju, ar galim dabar tiketis buliu rinkos. Nuo siandien ir Senatas, ir Kongresas priklauso demokratams, Baltieji rumai - respublikonams. Jie jau pazadejo, kad aiskinsis Bush'o administracijos darbelius... Konfliktas tarp prezidento ir parlamento tikriausia neprisides prie stabilumo. Atitinkamai ir pinigu i ekonomika, kad prezidentui pasireklamuoti pries artejancius rinkimus ismesta nebus. Reikes juk parodyti, kaip blogai Bushas jaunelis tvarkosi... O gal ir ne ...
2007 01 04 21:29     #615
na ..kadangi naujoji House speaker'e moteris, visko gali buti [i] "This is an historic moment for the Congress, and for the women of this country. It is a moment for which we have waited more than 200 years," Pelosi said in remarks prepared for delivery on the House floor. Pelosi reiterated the Democratic campaign pledge of a "new direction" on a range of issues, particularly the war in Iraq. [/i] gal demokratu moterys paemusios valdzia i rankas pagaliau ives tvarka :yes

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital