Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Invaldos 2007 m. prognozės. 2006.12.18, Vilnius

nepermatomas | 2006-12-20 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2894
Invaldos 2007 m. prognozės. 2006.12.18, Vilnius Kaip žinia, pirmadienį “Holiday Inn” viešbutyje buvo surengtas “Invaldos” grupės 2007 metų prognozių pristatymas. Nors iš anksto skelbtos informa

Kaip žinia, pirmadienį “Holiday Inn” viešbutyje buvo surengtas “Invaldos” grupės 2007 metų prognozių pristatymas. Nors iš anksto skelbtos informacijos apie Invaldos renginį beveik nebuvo, bet iš vienų per kitus visgi galima buvo sužinoti, kur ir kada jis įvyks. Tikintis, jog pristatymas bus paruoštas tikslinei kviestinei auditorijai, pradėjus pristatymą toks įspūdis vis gi išgaravo, nes pats pristatymas įdomus galėjo pasirodyti nebent tiems, kas apie Invaldą iki šiol nebuvo nieko girdėję. Nors kai kas galbūt buvo atskleista ir akcentuota labau, nei iki šiol. Kadangi kiekvienas dalyvis prezentacijos medžiagą turėjo ant savo stalo, gana greitai buvo perbėgtos skaidrės, apžvelgiant, kas yra Invalda, jos valdyba, akcininkų struktūra, Invaldos grupės įmonių struktūra. Vėliau labai glaustai buvo pristatyti konkretūs Invaldos veiklos sektoriai.

Pats didžiausias ir svarbiausias NT sektorius buvo pristatytas, apžvelgiant Invaldos grupei priklausančias šioje srityje dirbančias įmones ir pateikiant keletą atsitiktinai parinktų įdomesnių šiuo metu vykdomų projektų. Skaičiavimai ir kitų metų prognozės buvo paremtos prielaida, kad NT vertė 2007 m. nei kils, nei kris. Taigi visas pelnas (Invaldai teksianti grynojo pelno dalis iš NT 2007 m. prognozuojama 32,5mln. LTL.) bus gautas iš baigtų NT projektų pardavimo (ne perkainojimo). Iki šiol buvęs labai sėkmingas NT sektorius Lietuvoje ir Latvijoje keičiasi. Rinkoje didėja konkurencija ir darant bet ką ir bet kur jau neuždirbsi. Projektai turės būti kruopščiai atrinkti ir įvertinti. Planuojama veiklą plėsti Ukrainoje, kur jau įkurta (bet veiklos dar nevykdo) Invaldos kontroliuojama “InCredo”. Detaliau apie NT sektorių bus parengtas atskiras Invaldos pristatymas.
Tiesa, gal būt pirmą kartą labiau buvo atskleisti 3 projektai Latvijoje. Vienas iš jų industrinis ir komercinis centras šalia vieno iš didžiausio šalies aplinkkelio netoli Rygos. Kitas – beveik Rygos centre (tik 2-3 km nuo centro) multifunkcinis kompleksas 7 ha plote, kur bus statomi komerciniai ir gyvenamieji statiniai.

Viešbučių valdymo sektorius generuoja stabilias pajamas, kurios 2006 m. bus labai panašios kaip pernai, o 2007 m. planuojamas 13,5% grynojo pelno iš viešbučių valdymo augimas.

Baldų gamyba buvo viena iš nesėkmingų 2006 m. Invaldos veiklų. “Vilniaus baldų” pardavimai 2006 m. išliko beveik tokie pat kaip pernai, tačiau EBITDA sumažėjo ir 2006 m. planuojamas 3,5 mln. Lt nuostolis. Tokia nesėkminga veikla buvo įvardinta, ne kaip Lietuvos baldų sektoriaus problema (nes kiti baldininkai dirba sėkmingai), bet kaip “Vilniaus baldų” problema. Klausimo, kaip parduoti, šiuo metu nėra, svarbu - ką parduoti ir, aišku, už kiek parduoti. Planuojama efektyvinti gamybą, siekti optimalaus užsakymų dydžio ir išsidėstymo laike. Vien faktas, kad “Vilniaus baldai” per mėnesį galėtų gauti užsakymų už 17 mln. Lt, bet padaro tik už 9 mln. Lt, daug ką pasako.

Farmacijos sektorius – dar viena nesėkminga 2006 m. veiklos sritis, tačiau Invaldos, kaip ir Sanito vadovai, 2007 m. jį mato pelningu, o Sanito prognozes vadina realiai turinčias stiprų pagrindą. Paklausus, jei reali situacija “Jelfoje” būtų paaiškėjusi dar prieš pirkimą, ar Invaldos valdyba vis dar pritartų jos įsigijimui, D. Šulnis pareiškė, kad jis vistiek balsuotų už Jelfos pirkimą. Tikimasi, kad Jelfos didžiausios problemos jau praeityje ir kitais metais farmacijos sektorius bus pelningas. Kiti valdybos nariai pritarė D. Šulniui ir pridėjo, kad kiek tai buvo sėkmingas pirkinys parodys skirtumas tarp kainų, kai jis bus parduotas. Pasak jų, šiame sektoriuje jie planuoja dar 2-3 metus dirbti ir pastatyti įmonę ant kojų. Vėliau ją reikės arba dar plėsti, didinant jos vertę arba parduoti. Beje, kaip nebūtų keista, dėl Sanito bei “Vilniaus baldų” nuostolių Invalda šių metų grupės pelno prognozės nekeičia. Dviejų nesėkmingų sektorių nuostolius tikimasi bent iš dalies kompensuoti kitų sektorių sėkminga veikla.

Apie kelių tiesimo sektorių kalbėta šykščiai. “Kauno tiltai” – nekotiruojama bendrovė, todėl informacijos apie ją buvo labai nedaug. Minėtas tik laukiamas veiklos rezultatas 2007 m., kuris bus mažesnis nei šių metų pelnas, kadangi planuojama efektyvinti įmonės veiklą ir plėstis per įsigijimus (planuojama toliau plėsti veiklą Lenkijoje).

Finansų sektorius yra viena iš sėkmingų Invaldos veiklų. Planuojama tolimesnė šio sektoriaus įmonių plėtra tiek geografiniu, tiek kokybiniu požiūriu. Siekiama eiti į rizikingesnes ir todėl potencialiai pelningesnes rinkas. Neseniai, spalio 22 d., įkurta nauja finansinių paslaugų įmonė Ukrainoje (darys maždaug tą patį, ką ir Finasta Lietuvoje); esamas finansinio sektoriaus įmones planuojama pertvarkyti į banką.

Kitos smulkesnės grupės įmonės sulaukė mažiau dėmesio. Tiesa, Finastos atstovui (sic!) Vaidui Jonučiui paklausus, kokiais tikslais buvo eita į žemės ūkio paskirties žemės rinką, buvo atsakyta, jog investuojama dvejomis kryptimis: į žemės ūkio bendroves bei į žemės ūkio paskirties žemę “klasikine prasme” ir šioje srityje tikimasi labai geros grąžos.

Apskritai D. Šulnis minėjo, kad Invalda nuolat gauna įvairių pasiūlymų įsigyti įmones, tačiau konkretūs nauji įsigijimai ar pardavimai artimiausiu metu nėra planuojami. Įmonės parduodamos tada, kai jų priežiūra pradeda reikalauti per daug dėmesio, lyginant su jų duodama grąža. Grupė artimiausiu metu taip pat neplanuoja ir kitų įmonių kotiravimo VVPB. Pagal idealų skaidrios veiklos (kurios siekiama) modelį, visos grupės įmonės turėtų būti kotiruojamos biržoje, tačiau praktiškai tai pasiekti labai sunku. Skaidrėjimo procesas apima ir akcininkų struktūrą. Paskutinis žingsnis tokio skaidrėjimo link – UAB “Nenuorama” prisijungimas.

Šiaip pristatymas buvo gan sausas. Nemažai klausimų liko neatsakytų, ypač apie kelių tiesimo sektorių. Pasiteisinimas buvo toks, kad atskleista informacija gali pakenkti esamoms deryboms ar jų partnerių veiklai. Į konkrečius klausimus apie NT bus atsakyta pateikus atskirą pristatymą, kuriame numatoma detaliai pateikti kiekvieno projekto įsigijimo kainą bei planuojamą rezultatą. Kaip žinia, farmacijos sektorius jau pristatytas Sanito konferencijoje, o “Vilniaus baldai” savo veiklos prognozes dar tik skelbs - esama situacija įvardinta, kaip „turim, ką turim“. Finansų sektorius Ukrainoje dar tik pradeda veiklą, todėl kol kas nėra ką pasakoti...
Tiesą sakant, turint galvoje, kad šių metų pelnas yra labiau "popierinis", tai 2007 m. pelno prognozė veik 48 mln. Lt atrodo gana neblogai.

Kadangi mes keliese buvome po kelionės iš Kauno, tai vaišių stalas, pasibaigus pristatymui, labai “pravertė”.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2006 12 20 07:54     #557
Ivykes prognoziu pristatymas yra visada geriau uz neivykusi. Tuo atzvilgiu Invaldos pastangas, kuri ir anksciau informacija pateikdavo periodiskai, galima vertinti teigiamai. Tuo labiau, kad NT sektorius bus pristatomas atskirai. Malonu buvo suzinoti, kad neziurint nesekmingu siu metu veiklu (baldai, vaistai), bendra Invaldos prognoze 2006 m. nesikeicia, o 2007 - suteikia optimizmo. Ar pavyks siu metu praradimus baldu ir vaistu sektoriuose kompensuoti kitu sektoriu sekminga veikla parodys netolima ateitis. Zinoma svarbu ir kad po "skaidrinimo" veliava vykstantys restrukturizavimo procesai ("Nenuoramos" prijungimas)neatnestu papildomu problemu smulkiesiems Invaldos akcininkams. Invalda kol kas savo prognozes vykdydavo, netiketi lyg tai nebutu pagrindo...???

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital