Komentarai 14 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Retro į rinkas

Ledine | 2006-09-10 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2328
Retro į rinkas Rugsėjis - mėnuo, užsitarnavęs sau nekokią reputaciją daugelio akcijų rinkų istorijoje. Žinoma, ši tendencija yra visų pirma sezoninė JAV mada, mat

Rugsėjis - mėnuo, užsitarnavęs sau nekokią reputaciją daugelio akcijų rinkų istorijoje. Žinoma, ši tendencija yra visų pirma sezoninė JAV mada, mat čia jau kokius 8 metus padoraus rugsėjo nebuvo. Ir apskritai per paskutinį šimtmetį daugiau nei pusė rugsėjų čia buvo pesimistiški. Įdomiausia tai, kad prieš kiekvieną nacionalinę JAV šventę Labour Day (rugsėjo 4-oji) istoriškai stebimas šioks toks akcijų rinkos pagyvėjimas - ir šie metai taip pat ne išimtis.

Bet ar tai tai reiškia, kad turėsime eilinį negatyvų rugsėjį...ir vėl?_o

Ir vėl
statistika neduoda ramybės. JAV jau seniai kalbėta apkalbėta būsto rinka rieda visu greičiu žemyn. Ką gi, pagaliau ateina atpildo metas: būstų kainų augimas vis lėtėja (tiesą sakant, lėčiau kainos neaugo jau nuo 1975-ųjų.
Gal tai ir būtų motyvas džiaugtis geresniais laikais, bet tik ne dabar. Įsiskolinęs JAV vartotojas bando išsrėbti savo palūkanas, o jau, žiūrėk, ir jo būstas tuoj ims prarasti vertę rinkoje. Dviguba žala? Whatever... Bet ekonomikos teorinė praktika rodo, kad vartotojas, pajautęs savo turto nuvertėjimą, mažina vartojimą kur kas sparčiau nei realiai nuvertėjo jo turtas (čia, kaip sakant, psichologija daro savo).

Nedžiugina būsto kainų „stabilizacija“ ir įmonių, turinčių ryšių su nekilnojamo turto rinka. Pasiūla, pasirodo, jau gerokai viršija paklausą, o būstų atsargos fiksavo visų laikų rekordą – beveik 4 milijonai būstų liepą nerado sau savininkų! Aišku, kad tai vis didėjančių palūkanų kaltė. Kas gi skolinsis prie „istorinių“ maksimumų.

Gal ir nekalbėtume apie tuos būstus JAV, jei ši rinka nesudarytų bent penktadalio JAV ekonomikos pyrago, ir, kas svarbiausia, jei tokios naujienos neveiktų JAV ir viso pasaulio akcijų rinkų. O jos paveikė kaipmat: jau kitą rytą po tokių „žinių“ Azijos rinkos raudonavo iš baimės, kad išsigandęs JAV vartotojas ims mažiau Azijos gamintojų produktų vartoti – neimportuos Canon kamerų, Samsung televizorių, ir viso kito gėrio.


Dar viena nedžiugi naujiena iš už Atlanto fronto – infliacija. Darbo departamentas JAV „išleido“ porciją statistikos, kuri parodė, kad darbo užmokestis (įmonių našta) didėja, o vat darbuotojų produktyvumas gerokai atsilieka. Nekoks derinukas, ar ne? Keista tik, kad tą pačią dieną pasirodę duomenys iš Fed biuro (taip vadinama Beige Book) parodė, kad kainų lygis „is leveling off or falling“.
Suprask kaip nori.ozingoff

Ir visgi savaitės galui artėjant keletas Fed atstovų prabilo „gyvai“. Janet Yellen, San Francisco delegatė, kalbėjo daug, bet esmę galima apibrėžti keliais sakiniais: palūkanų kelti daugiau nereikia, nes tuoj tuoj pamatysim tokį infliacijos lėtėjimą, kokio dar nematėm – ir tai bus DAR TIK 2004 metų palūkanų kėlimo efektas. Hm...įdomu, kiek gi dar turės kristi kainų lygis, jei JAV Centrinio Banko politikos rezultatai dar tik dabar išlenda į paviršių...

Verta pastebėti ir tai, kad infliacija turėtų lėtėti ir dėl naftos kainų kritimo. Tikrai, ši savaitė buvo įspūdinga – net 4% down jau seniai nematėm. Priežastys: kol kas taikios derybos su Iranu, pasibaigęs aktyvaus važinėjimo sezonas JAV, uraganų pasyvumas...ir aišku vis didėjanti JAV ekonomikos lėtėjimo grėsmė.

Pats faktas – pigesnė nafta – nėra universali priežastis džiaugtis. Viena vertus, tai gera naujiena JAV vartotojui („Pigesnis benzinas? Valio, varom apsipirkti“:yes).
Kita vertus, tokia rinka kaip Rusija gerokai pakraujavo...



...kaip ir viso pasaulio akcijų, susijusių su žaliavom, kursai.
Šie du efektai turėtų vienas kitą kompensuoti: jei JAV vartotojas nežus, nepražus ir tokios rinkos kaip Rusija ir Lotynai. Tam, be abejo, padės ir OPEC‘as, pasistengsiantis, kad naftos kainos nenukristų per daug. OPEC prezidentas, Edmund Daukoru, savaitgalį kalbėjo, kaip labai jį neramina toks staigus naftos kainų kritimas...

Betgi va, gerai, kad ne visos naujienos blogos. Tarptautinis valiutos fondas (TVF), pavyzdžiui, šią savaitę prakalbo apie tai, kad net ir JAV ekonomikos lėtėjimo atveju, Europa ir Japonija išlaikys stabilų augimą; bet kaip ir visi „prognozuotojai“, savo pasisakymus baigė žodeliu „bet“:... bet infliacija visgi didėja, ir viskas tuo pasakyta. Na, žiūrėsim, ką tiksliau paaiškins šią savaitę pasirodysiančios rašytinės to paties TVF prognozės.

Lauksim nesulauksim ir naujienų iš JAV fronto:

Antradienį sužinosim, kaip padidėjo JAV prekybos deficitas. Jei didės daugiau nei numatyta, aišku, turėsim infliacinį spaudimą.

Ketvirtadienį mus pasieks porcija duomenų apie nedarbo paraiškas, mažmeninę prekybą, verslo sektoriaus „atsargas“. Nedarbo paraiškų didesnis skaičius, kaip ir verslo inventoriaus kaupimasis, reikštų „slowdown‘ą“ JAV ekonomikai, ir „mixed“ emocijas rinkose; aktyvesnė mažmeninė prekyba, vėlgi – grėsmingai gyvybingas vartotojas, arba kainų augimas...

Na, ir savaitgaliui, kaip visada, desertas:yes: penktadienį laukia Vartotojų kainų indeksas (infliacija) ir Vartotojų pasitikėjimo rodiklis. Jei infliacija up + vartotojai optimistai = dviguba infliacija (ir dvigubas galvos skausmas FED’ams&hellip.

Taip ir baigsime ateinančią savaitę, galbūt su aiškesniu pojūčiu, ką gi darys FED rugsėjo 20 dieną. Jei anksčiau spekuliavome „kels-nekels?“, tai dabar į scenarijų kai kas įpaišo ir trečią kelią – „sumažins“.

Ir toks žingsnis tikrai nebūtų JAV ekonomikos triumfo signalas...ozingoff

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai



2006 09 11 07:12     #157
O kas yra padorus rugsejis? Simetinis manau netgi labai padorus - Dow pramuse all time high. Nafta sekmingai juda zemen. Man laabiau idomu kas bus siandien aptariama Vienoje - t.y. opec gavybos kvotos. Ju pokytis gali tureti lemiama eiksme sian rugsejui o bet taciau.
2006 09 11 14:49     #158
Geras straipsnis ta pacia tema[url]http://biz.yahoo.com/special/invest091106_article1.html[/url]
2006 09 11 15:15     #159
Dar ne vakaras, bet siandien RTS jau -2,82%, labai i tema apie rugseji.
2006 09 11 22:06     #160
Idomus straipsnis. Tiesa siemet JAV akciju rinkoms rugsejis gana palankus. NASDAQ, DOW, S&P kyla i virsu. JAV doleris bando koreguotis zemyn. Tiesa dar tik rugsejo vidurys.. :wink
2006 09 12 13:39     #162
Ledine bet juk supranti, kad imi koki nors straipsni ir isverti ji, tai turetum parasyti originalu saltini is kur versta. Nes dabar visi isivaizduoja kad tu ji ir parasei..
2006 09 12 20:01     #169
soundesigner, tegul kas ką nori, tą ir įsivaizduoja. TIkrai neturiu laiko aiškinti, kad nedirbu vertimo biure. O jei jus domina šaltiniai - vargu ar nustebinčiau, jei po straipsniu prirašyčiau yahoo, bloomberg, reuters, cnn, etc etc. Juk visi jie pateikia tuos pačius faktus, ar ne? o interpretaciją pasilieku sau, jei jau bandote pripaišyti man plagijavimą.
2006 09 12 21:34     #170
soundesigner, tai imk ir tu "isversk" ka nors - mielai idesim, jei bus suprantamai apipavidalinta. Antra, man svarbiau, ka perskaitau, o ne is kur perskaitau. As neturiu laiko knistis po interneta 24/7, ir labai aciu, kad kazkas visa tai sukramto ir sumaitina man "tinginiui". Ir svarbiausia, suprantamai ir skaniai. Retai (beveik niekada) bunu kategoriskas, bet sikart busiu toks: mane knisa toks "vyrisko protingumo" (o is tikro, menkumo) pasireiskimo budas: na kaip gi cia ne as, o kazkas kitas (netgi kita!) taip protingai parase.
2006 09 13 00:19     #172
Nekreipk demesio Ledine. Daugelis "kritiku" sugeba tik tik liezuviu tauksti..
2006 09 13 07:46     #174
Dar karta pasikartosiu... Jeigu ka nors isverti, manau butu teisinga butu nurodyti saltini. Kurioje vietoje cia izvelgiama kritika arba "vyriskas protingumas"? As irgi sutinku , kad straipsnis yr agerai ir padeda kitiems. Bet tokiais atvejais nurodama is kur tai surinkta, bo kitu atveju automatiskai yra suprantama, jog tai autoriaus mintys, o taip nera. Ar mane tik viena to mokykloje mokino "protingieji vyrai"?
2006 09 13 08:29     #175
Spekuliantai nera (ir matyt nebus : ) akademinis leidinys ar naujienu tarnyba, kad butu reikalingi saltiniai. Beje, kazin ar apskritai kas nors rasytu, jei butu keliami tokie reikalavimai. Antra, reiketu skirti informacija (faktus) nuo autoriaus minciu. Man atrodo, kiekvienam aisku, kur cia yra faktai, kur autoriaus mintys ir interpretacijos. Tuo tarpu faktai juk "pagal nutylejima" nepriskiriami autoriui. Peace Koncentruokimes gal geriau i sraipsniu turini ir diskutuokim, teisingos ar neteisingos autoriu originalios isvados ar interpretacijos.
2006 09 15 09:21     #183
Man patinka ,kad nesvaigsta,nenusisneka,o svarbiausia -"jaucia ritma"-visi moka sokti,bet ziureti norisi tik i gerai tai darancius ir jie neprivalo aiskinti ,kas ju mokytojai.
2006 09 17 23:34     #184
Tai penktadieni paskelbe ta kainu indeksa?
2006 09 18 06:54     #185
jep. kiek prognozavo, tiek ir gavo akcijų rinkos pasipustė padus. Įdomu, ar ilgam. Poryt Ben'as pasakys konkrečiau :wink
2006 09 18 08:23     #187
tai gerai; atrodo, kad ir musiske birza reaguoja adekvaciai, neatsilieka jau ,jei TEO laikyt rinkos indikatoriumi

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital