Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Įspūdžiai iš Ūkio banko eilinio VAS (2006.03.24)

Arta | 2006-03-26 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2967
Įspūdžiai iš Ūkio banko eilinio VAS (2006.03.24) Įspūdžiai iš Ūkio banko eilinio VAS (2006.03.24) Geri įspūdžiai prasidėjo dar "prieangyje". Atrodo, bankas padarė išvadas iš nelabai vykusio

Įspūdžiai iš Ūkio banko eilinio VAS (2006.03.24)


Geri įspūdžiai prasidėjo dar "prieangyje". Atrodo, bankas padarė išvadas iš nelabai vykusio paskutiniojo susirinkimo. Atėjau su gan menku akcijų kiekiu, bet buvau maloniai nustebintas, kad gavau jau paruoštą balsavimo biuleteni su atspausdintu mano balsu skaičiumi. Anksčiau tokias korteles gaudavo tik "etatiniai" stambūs akcininkai. Beje, jei mano skaičių ( 1608 ) būtų užrašę ranka, vėl, kaip ir aną kartą, jį būčiau galėjęs vartyt, kaip noriu, ir apsimest žymiai stambesniu akcininku Susirinkimo medžiaga dizaino požiūriu irgi atrodė jau gan solidžiai. Gal net perlenkta - atspausdinta ant kreidinio popieriaus! Lyginant su ankstesnių metų pusės 11-o formato dydžio knygiūkštėmis (tiesa, pernai jau buvo normalaus dydžio), tai ryškus pasikeitimas.
Įžengęs į susirinkimo salę, vėl buvau nustebintas: beveik nebuvo vietos atsisėsti! Neprisimenu, kad taip būtų buvę kada nors anksčiau. Gaila, salia JD jau nebuvo laisvos vietos, bet laimei suradau vietelę dar pora eilių toliau, nes kai kam salės gale jau statė papildomas kėdes. Nujaučiau, dėl ko taip gali būti, bet apie viską iš eilės.
Trečias malonus dalykas tas, kad po kelių metų pertraukos susirinkimui vėl vadovavo L. Varanavičius. Jo vadovaujami susirinkimai vyksta žymiai demokratiškiau ir normaliau, nesibijoma klausimų iš salės. Kaip tyčia, šįkart jų buvo gal tik pora. Bet tai ir suprantama, nes kai banko rezultatai geri, piktų irgi mažiau : ).

Taigi, kaip visada, susirinkimas prasidėjo nuo valdybos ataskaitos, kurią pristatė jos pirmininkė E. Karpavičienė. Labiausiai buvo pasidžiaugta tuo, kad pernai iš 8 Vakarų Europos bankų buvo gauta 41,5 mln. Lt pirmoji sindikuota paskola, kas valdybos nuomone rodo akivaizdų vakarų bankų rinkos pasitikėjimą Ūkio banku. Buvo paminėtas ir Lietuvos bankas, padėjęs UB įsitvirtinti ES šalyse - Jungtinėje Karalystėje, Graikijoj. Šiais metais planuojama teikti paslaugas ir Škotijoje.
Kalbant apie ateitį, šiais metais UB numato savo rinkos dalį Lietuvoje padidinti iki 6%. Na ir labai netikėtai - nes to nebuvo jokioje susirinkimo medžiagoje - ataskaitą E. Karpavičienė baigė pasakydama, jog 2006 m. tikimasi 30,6 mln. Lt pelno. Taigi skepticizmo, jog šių metų 19 mln Lt. pelnas buvo "proginis" - tam, kad išplatinti didelę 50 mln. Lt akcijų emisiją,- turėtų likti mažiau ar visai nelikti.

Kalbant apie finansinę ataskaitą, pirmiausia reikėtų paminėti, jog ji buvo ruošiama pagal TFAS (Tarptautinis Finansinės Atskaitomybės Standartas), pritaikytą ES valstybėms. Tuo pačiu pagal jį buvo perskaičiuoti ir ankstesni metai. Dėl to sukauptas 2005 m. pradžioje pelnas iš 6,4 mln. Lt virto 1,2 mln. Lt nuostoliu. Tiesa, perskaičiuotas grynasis 2005 m. pelnas netgi padidėjo, tačiau mažėjo kiti straipsniai.
Iš 19,6 mln. Lt uždirbto pelno apie 8 mln. Lt paskirta į rezervą galimiems nuostoliams dengti - tai 3 ir 4 grupes paskolos, nepadengtos turtu. Aišku, šio rezervo gali ir neprireikti. Dividendams, tantjemoms ir darbuotojų premijoms skirta apie 1,9 mln. Lt. Tad į kitus metus perkelta dar 6 mln. Lt.
Dėl ko dividendams skirta tik 1 ct/akcijai, buvo atsakyta, jog banko plėtrai dabar labai reikalingi pinigai, o be to akcininkai žymiai daugiau naudos turėjo iš akcijų augimo. Dėl dividendų politikos ateityje, tai bankas už tai, kad jie būtų pastoviai mokami.
Galų gale išsiaiškinau, kodėl metų eigoje bankas pelną uždirba paskutiniaisiais ketvirciais. Pasirodo, tokia specifika yra dėl klientų (daugiausia prekybininkai) struktūros. Be to šių metų paskutinis ketvirtis toks pelningas buvo ir dėl to, kad tik jo vieno rodikliai buvo paskaičiuoti pagal naują tvarką.
Susirinkimas pasibaigė tos pačios sudėties banko stebėtojų tarybos perrinkimu.
Per pertrauką ir po susirinkimo - tai jau tapo tradicija - laukė kuklus vaišių stalas.

Norėčiau pasakyti,jog prieš susirinkimą gan netikėtai dar teko pasišnekėti su gan aukštu banko darbuotoju. Atrodo, kad kad strateginio investuotojo atėjimas jau ne už kalnų. Svarbiau tai, kad dabartiniai savininkai, atrodo, pasiruošę atsisakyti kontrolinio paketo. O žinios apie strateginį gali pradėti rodytis gal jau net vasaros metu. Kas gali žinoti, gal jau ir šio susirinkimo metu dalyvavo kokie nors jų atstovai : )

Arta

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2006 03 26 18:32     #78
:yes gera pelyte paleista pasilakstyti su UB Idomu, ar cia ji paleista tam, kad naujus slastelius isbandyti (isplatinti emisija), ar tam, kad jau visi slasteliai suveike ir svieciasi sviesus rytojus
2006 03 26 19:43     #79
tai jei ateis strateginis investuotojas ar galima tiketis naujo didelio augimo?

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2019 Tipro Group UAB