Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

AB "Vilniaus baldai" VAS

spekuliantai.lt | 2005-04-24 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 7797
AB "Vilniaus baldai" VAS Trumpa AB "Vilniaus Baldai" visuotinio akcininkų susirinkimo apžvalga.

Įvyko dar vienas eilinis VAS, vienoje iš Invaldos grupei priklausančių įmonių. Susirinkimas praėjo pakankamai sklandžiai ir greitai. Išskirtiniai klausimai šiais metais nebuvo nagrinėjami, todėl tokios eigos ir buvo galima tikėtis iš anksto. Galbūt todėl, kad visa įmonės kontrolė yra vienose tvirtose rankose, taigi ir susirinkimas, daugiau iš pareigos įstatymui ir galbūt smulkiesiems akcininkams.

Susirinkime dalyvavo aštuoni akcininkai ir dar keletas svečių. Visų dalyvavusių akcininkų bendras balsų skaičius buvo apie 71% nuo viso akcijų skaičiaus. Kaip žinia, stambiausias akcininkas yra Invalda valdanti 2/3 visų akcijų, taip pat po nedidelę procentinę dalį turi įvairūs fondai (“East Capital“ Hansabank klientai ir kiti) .

Generalinis direktorius pristatė praėjusių metų ataskaitą, šiek tiek papasakojo apie įmonės džiaugsmus ir bėdas. Paaiškino, kokiais sumetimais buvo pakeistas įmonės pavadinimas, apžvelgė praėjusius metus. Tad gal apie viską iš eilės…

Kalbą pradėjo nuo palyginimo su konkurentais. “Klaipėdos baldai”, buvo išskirti kaip, vieninteliai rimti konkurentai, kurie padarė didesnę apyvarta praeitais metais, bet uždirbo mažiau pelno nei “Vilniaus baldai”. Palyginimui:

Apyvarta | Grynasis pelnas
Vilniaus Baldai 100,5 | 8,23
Klaipėdos Baldai 118 | 3,58
(2004 duomenys, mln. Lt)

Svarbus praėjusių metų įvykis tai naujo cecho atidarymas. Pavyko pigiai įsigyti naudotą gamybos liniją iš Anglijos bankrutuojančio fabriko, kuri buvo operatyviai atvežta ir sumontuota, naujose patalpose. Visas procesas nuo nupirkimo iki linijos paleidimo užtrūko apie 3 mėn. Tokie ir panašūs įvykiai džiugino akcininkus praėjusiais metais.

Galbūt būtų įdomiau išsamiau aptarti ne tokius linksmus įvykius ir problemas.
Buvo išskirtos problemos,susijusios su naujos gamybos linijos paleidimu. Tai įvairios technikos suderinimas, paleidimas, gamybos išlaidų kalkuliavimas ir t.t. Taip pat naujų smulkių užsakymų vykdymas, kam nebuvo pilnai pasiruošta. Kaip žinia, lyginant stambių užsakymų gaminimą , mažiems užsakymams reikalingos papildomos gamybos sąnaudos, įrengimų reguliavimas, gaminių savikainų perskaičiavimai ir kita. Visiem šiems pokyčiams nebuvo deramai pasiruošta, kas iššaukė gamybinį broką, o broko taisymas, tai dar papildomos išlaidos. Šie veiksniai ir sąlygojo praeitų metų pabaigos ir šių metų pradžios didelį pelno sumažėjimą. Bet panašu, kad šios problemos sprendžiamos, ir galima tikėtis jau artimoje ateityje panašių problemų nebebus.

Gaila, bet tenka pripažinti, kad Vilniaus baldai prarado dalį pozicijų vidaus rinkoje, kurias atsikovoti nebus taip lengva. Tai siejama su prastu marketingo skyriaus darbu, pernai net du kartus keitėsi šio skyriaus vadovai, bet vėlgi galima tikėtis problemų sprendimo ir šioje srityje, didesnio dėmesio vidaus rinkoje.

Nepaskutinėje vietoje ir darbo jėgos problema. Įstojus i ES ir atsiradus galimybei laisvai migruoti, pernai gamykla neteko apie 200 apmokytų darbuotojų( vieno kvalifikuoto operatoriaus paruošimas kainuoja apie 10 000 Lt.). Neišvengiamai didėja poreikis didinti atlyginimus. Per 2004 metus atlyginimai kilo 10% ir dabar vidutinis “Vilniaus baldų“ darbuotojo atlyginimas yra 1328Lt. Numatoma jog per artimiausius kelis metus atlyginimai didės dvigubai, tuo pačiu bus didinamas darbo našumas bei mažinamas darbuotojų skaičius.
Reikia atkreipti dėmesį į didėjančią monopolizaciją žaliavų rinkoje, ko pasekoje galimas žaliavų kainų augimas. Tam įmonė jau dabar ruošiasi, ieškomi alternatyvūs tiekėjai, norima, kad visada būtų tiekėjų pasirinkimas.
Įmonė, norėdama išlikti konkurentiška ir toliau augti ieško problemų sprendimų, tobulina gamybą, investuoja į plėtrą. Vienas iš tokių sprendimų tai didesnis dėmesys vidaus rinkai ir ėjimas į naujas rinkas rytuose ir ypač Rusijoje. Su Rusija siejamos nemažos viltys, kur galimi dideli pardavimai su žymiai didesniu pelningumu. Kaip buvo skelbta pranešimuose, bandomosios partijos jau išsiustos į Rusiją.

Vertinant, baldų gamybos sektorių Lietuvoje, tikimasi 25% bendro rinkos augimo. Lietuvai tapus ES nare, neišvengiamai didėja gamybos kaštai, konkurencija. Rinkoje išliks tik tos įmonės kurios modernizuosis, didins gamybos našumą.
“Vilniaus baldai” numatydama tokius pokyčius, aktyviai persitvarko, modernizuojasi, numato didinti darbo našumą ir rengiasi išlikti vienu iš baldų rinkos lyderių.

Štai tokie būtų pastebėjimai sudalyvavus VBK VAS ir išklausius įmonės atstovų pasisakymus. Nesiimu aprašinėti finansinės ataskaitos. Kam įdomu skaičiukus jau esate išsinagrinėję, nes visi finansiniai duomenys yra paskelbti viešai.

Man, asmeniškai, buvo įdomu sudalyvauti šiame susirinkime, kaip įmonės, kurią valdo Invalda, ir savo akimis pamatyti, kaip ten tvarkomasi.

Visi faktai ir komentarai yra pateikti remiantis oficialiais VBK atstovų pasisakymais visuotiniam akcininkų susirinkime.

Coris 2005 04 22

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2006 04 28 20:26     #91
Dėkui už išsamų aprašymą bei dalykišką faktologijos pateikimą. Ne visada gali rasti žiniasklaidoje visą dominančią medžiagą. Dar kartą ačiū.
2018 02 15 10:36     #37635
As usual you can see it ant the bottom of the computer screen but if you want to design your home screen with a new design then you can also remove it windows file explorer or also set on another place where you want according to your convenience.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital