Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Pasiruošimas verslo pardavimui ir potencialių pirkėjų paieška

vygis | 2010-02-25 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1761
Raktiniai žodžiai: parduodu verslą
Pasiruošimas verslo pardavimui ir potencialių pirkėjų paieška Siekiant sėkmingai parduoti verslą, svarbu ne tik žinoti visus pagrindinius šio proceso etapus, jiems reikia tinkamai pasiruošti, o vėliau ir įgyvendinti

Siekiant sėkmingai parduoti verslą, svarbu ne tik žinoti visus pagrindinius šio proceso etapus, jiems reikia tinkamai pasiruošti, o vėliau ir įgyvendinti. Verslo pardavimas neretai užtrunka pusę metų. Daugiausiai laiko šiame procese, žinoma, užima potencialių pirkėjų paieška.

Taigi, neužtenka ištarti – parduodu verslą – pirmiausia reikia visam tam tinkamai pasiruošti. Kaip ir atliekant bet kokį organizacinį darbą ar projektą, ruošiantis verslo pardavimui svarbu išsikelti tikslus, kurių siekiame (pvz. kuo greitesnis verslo pardavimas, kuo didesnė sandorio vertė ir t.t.). Kitas žingsnis – suformuoti verslo pardavimo komandą. Jeigu reikia tai galima atlikti pasitelkiant ne vien savo komandos narius, tačiau taip pat ir išorinius konsultantus. Kitas etapas – surinkti visą reikiamą informaciją apie verslą. Renkant informaciją apie verslą svarbu nepamiršti, jog ją siūlysime potencialiam pirkėjui, todėl vertėtų išryškinti visas teigiamas parduodamo verslo savybes. Surinkus informaciją, būtinai turi būti nustatoma verslo vertė bei galima kaina.

Turint pagrindinę informaciją bei gerą verslo pardavimo strategiją galima imtis ir potencialių pirkėjų paieškos. Šis etapas yra pats sudėtingiausias iš visų, todėl ir užima didžiąją dalį verslo pardavimo trukmės. Ieškant potencialių pirkėjų pirmiausiai reikėtų orientuotis į įmones, kurios galėtų susidomėti šiuo parduodamu verslu. Taip pat galima ieškoti investuotojų, kurie norėtų finansuoti verslą. Rizikingiausia potencialių pirkėjų grupė yra konkurentai. Todėl siekiant konfidencialumo dažniausiai konkurentai nėra pasirenkami kaip potencialūs klientai, kadangi dažnai konkurentai net neturi ketinimo pirkti įmonę, tačiau tiesiog siekia sužinoti konfidencialią įmonės informaciją.

Dažnai norint palengvinti potencialių pirkėjų paiešką yra suorganizuojamas memorandumas, kurio metu pranešama apie parduodamą verslą, pardavimo sąlygas bei kitą panašią informaciją.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2020 UAB All Media Digital