Komentarai 8 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Ko galima išmokti iš legendų?

spekuliantai.lt | 2009-02-05 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 3883
Ko galima išmokti iš legendų? Kuo skiriasi legendinis treideris nuo vidutinio investuotojo? Ar gali vidutinis treideris išanalizuoti legendos sėkmės istoriją ir naudojamas sistemas? Ką

Kuo skiriasi legendinis treideris nuo vidutinio investuotojo? Ar gali vidutinis treideris išanalizuoti legendos sėkmės istoriją ir naudojamas sistemas? Ką bendra turi patys geriausi spekuliantai ir kaip tą sėkmingai panaudoti?

Štai kelios sėkmės istorijos:
Nikolas Darvas 36 000 USD pavertė 2 000 000 USD per 18 mėnesių.
Edas Seikota per 12 metų 5 000 USD pavertė 15 000 000 USD.
Džesi Livermoras XX amžiaus pradžioje susikrovė milijoninį kapitalą.
Ričardas Denisas nuo kelių skolintų tūkstančių iki 200 milijonų USD.
Ką jau bekalbėti apie Džordžą Sorosą ar Voreną Bafetą...

Sąrašą dar galima plėsti ir plėsti. Iš kur tokie geri rezultatai? Yra keli bendri faktoriai, kurių laikosi visi sėkmingiausi treideriai.
Jie turi sistemą, ir besąlygiškai jos laikosi.
Daugumos jų prekybos stilius yra eiti drauge su trendu.
Dauguma yra vidutinio arba ilgo laikotarpio investuotojai.
Jie nežino kas yra baimė ir godumas.
Absoliuti disciplina.
Prekyba pilnai suplanuota, visiems galimiems scenarijams pasiruošta iš anksto.
Jie žino, kad sistema turi pereiti ir sunkiausius, ir geriausius periodus rinkoje. Jie greitai mažina nuostolius, o pelnui leidžia augti.
Ir labai svarbus dalykas yra tai, kad jų sistemos atitinka jų individualius bruožus.

Išvardinti punktai yra logiški ir dauguma jūsų su tuo sutiksite. Bet kodėl gi jūs vis tiek elgiatės priešingai? Kiek kartų esat „nusvilę“? O kiek iš jūsų jau praradot visą kapitalą? Tai kodėl jūs:
Nefiksuojate nuostolių anksti, kol jie dar neišmetė jūsų iš rinkos?
Kodėl trumpalaikes pozicijas perlaikote tikėdamiesi kainos augimo?
Kodėl klausote maklerių ir analitikų patarimų?
Kodėl vadovaujaties pažįstamų pažįstamo rekomendacijomis?
Kodėl neturite investavimo plano?
Kodėl ignoruojate kapitalo valdymą?
Kodėl naudojate jums netinkamas sistemas?
Kodėl pasiduodate baimėms ir godumui?

Tai ko gi galima pasimokinti iš sėkmingų treiderių, kokius pagrindinius momentus būtų galima rasti? Kiekvienas investuotojas yra labai skirtingas. Vienas mėgsta prekiauti agresyviai, t.y. daug ir dažnai, kitas investuoja ilgam. Vienas mėgsta tik akcijas, kitas mėgsta didesnę riziką ir prekiauja fjučeriais bei Forex‘e. Dar kiti bijo visko ir daugių daugiausiai sugeba nusipirkti investicinių fondų vienetų. Čia svarbu suprasti save, atrasti, kokiam prekybos stiliui labiausiai tinkamas, t.y. kuo ir kaip prekiauti biržoje yra mieliausia, paprasčiausia, na ir pelningiausia. Pasižiūrėkit į veidrodį. Ne, ne vonioje ryte (neduokdie), o į vidinį. Atsakykite į klausimą: Kas aš? Atsakymo gali tekti ieškoti ir ne vienus metus. Gali būti, kad 9 metus ieškosite ir būsite nuostolyje, o 10-tais jūsų kapitalas ims ir pavirs milijonais-milijardais. Ko laukiat? Pirmyn.

Visa jūsų prekyba turi būti suplanuota iš anksto. Ar šiandien padarėte „namų darbus“? Kodėl ne? Jeigu jūs planuojat iš anksto, kaip praleisit šį vakarą ar artimiausią savaitgalį, jei jau dabar pradėjote planuoti vasaros atostogas, tai ar neatrodo keista, kad neturite prekybinio plano? Jums po ranka turi būti prekybos sistema, kuri padės pasiruošti prekybai: pasidaryti planą, numatyti ką pirksit, kiek pirksit, kada pirksit, kada uždarysit poziciją; numatyti konkrečius veiksmus numanomiems rinkos scenarijams. Prekyboje tik tai jūs galite įtakoti. Jūs negalite įtakoti instrumento kainos rinokoje.

O kaip su kapitalo valdymu? Kiekvienas sėkmingas treideris jūsų paklaustų, ar jūsų sistemoje yra numatyta, kiek investuoti į vieną poziciją, kiek pozicijų laikyti vienu metu? „Neužsifiksuokite“ savo sistemose vien tik ieškodami pozicijos valdymo taškų. Sistema yra kiek platesnė sąvoka. Priklausomai nuo individo sąvybių, į sistemą galima įtraukti ir tokius dalykus, kaip autogeninė treniruotė (girdėjot apie tokią?)

Ir visos jūsų Sistemos moto (kredo, motyvacija, vidinė nuostata, kategorinis imperatyvas – pavadinkit kaip patinka) turi būti „Galima Įvykdyti“. Absoliučiai didžioji dauguma planetos gyventojų svajoja apie finansinę nepriklausomybę, bet tik 5% tai pasiekė. Kodėl? Jie leido sau tai padaryti. Jie pasikliovė tik savimi, o ne likimu, loterija ar dar kokiais būtais ir nebūtais dalykais.
Sėkmės!


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2009 02 05 20:56     #4546
labai panasu i generolu dantu uzkalbejima, ateikite, atsineskite pinigu, prekiaukite, mums bus tik geriau ))) bet kai ka naujo suzinojau, aciu atoriams.
2009 02 05 20:59     #4547
Teleloto irgi kartais išlošiamas milijonas
2009 02 06 06:21     #4548
aciu, labai geri straipsniai,tuo paciu pamokantys ,motyvuojantys,gal galima daugiau tokiu gal stiprieji spekuliantai pasidalintu mintimis apie savoprekybos strategijas, taktika nors daug yra rasyta ,bet kas nors naujo vistiek iskyla per ilga laika ...aciu
2009 02 06 11:29     #4549
teleloto islosusiu turbut daugiau nei legendiniu investuotoju
2009 02 06 12:39     #4550
O kiek tų išlošiųsių sugebėjo ne tik išlaikyti, bet dar ir padidinti kapitalą?
2009 02 06 15:22     #4551
straipsnis fuflo.desimt metu gaudyk losus,laikykis disciplinos,buk kietas ir vienuoliktais butinai pasiseks.vien psichologijos neuztenka,reikia ir daugiau zinoti.
2009 02 06 15:37     #4552
supainiojau straipsnius ir ne ten posta irasiau.nesvarbu.sitame straipsnyje daug vietos skirta stoploss'ams.gal spekuliantai prades rasyti apie tikra padeti,kaip yra ismusinejami treideriai is rinkos per stopus?
2009 02 26 08:09     #4658
viena vienintelė taisyklė: ilgalaikė ir pastovi (nekintanti, persistent) kryptinga veikla. taškas.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital