Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Kur investuotojui šiandien ieškoti pelno?

Martynas Pasiliauskas | 2012-10-18 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1800
Raktiniai žodžiai: Europa, Europos centrinis bankas, finansai, finansų rinkos, Ispanija, Italija, JAV rinkimai, Marius Ignotas, obligacijos, rinkos, Swedbank
Kur investuotojui šiandien ieškoti pelno? Kur investuotojui šiandien ieškoti pelno?

Investuotojams šiandien vertėtų pasižvalgyti į dividendus mokančių įmonių akcijas arba įmonių obligacijas, o indėlių palūkanos dar kurį laiką išliks arti nulio, mano „Swedbank“ Akcijų prekybos skyriaus Lietuvoje vadovas Marius Ignotas.

„Indėliuose ko gero gyvensime prie žemų palūkanų normos dar kurį laiką. Akcijose turime ganėtinai dideles kainas, tad ieškant vertės, reikėtų atkreipti dėmesį į dividendines bendroves. Obligacijose sunku pasakyti, kur yra vertė, nes jos itin pabrangusios. Žaliavos, kurios susiję su verslo ciklu, ko gero lauks kol atsigaus ciklas“, – šiandieninę padėtį spaudos pusryčiuose apibūdino M. Ignotas.

Skolų grąžinimo stadija

Specialistas atkreipė dėmesį, kad šiandien pasaulis gyvena skolų grąžinimo stadijoje: „Visas išsivystęs pasaulis turi sukaupęs tokį kiekį skolų, kokio nematėme nuo Antro pasaulinio karo. Pasiektas toks lygis, kai daugiau skolinantis gyventi tapo neįmanoma.“

Esant tokiai padėčiai valstybės buvo priverstos pradėti grąžinti skolas, todėl sumažėjo jų priemonių, galinčių paskatinti ekonomikos augimą, arsenalas. Todėl centriniams bankams teko imtis priemonių – FED vykdoma kiekybinio skatinimo politika bei ECB OMT planas – stabdyti pasaulio ekonomikos lėtėjimą ir į rinkas įlieti pinigų.

M. Ignotas pastebėjo, kad nuo metų pradžios visos turto klasės – akcijos, obligacijos, žaliavos – yra pabrangę.

Nuliniai indėliai

„Jei tikėtume FED vadovo Beno Bernanke pažadais, kad palūkanų normos išliks mažos iki 2015 metų, reikia susitaikyti su mintimi, kad pora metų gyvensime nulinių palūkanų aplinkoje“, – sakė ekspertas.

Pasak jo, mažas indėlių palūkanas lėmė centrinių bankų sumažinta bazinė palūkanų norma, kuri savo ruožtu sumažino tarbankines palūkanas. O bėgantys indėliai iš finansinių sunkumų kamuojamų Ispanijos, Italijos į stipresnes valstybes, kaip Vokietija, daro dar didesnį spaudimą mažėti indėlių palūkanoms.

 

Dairytis į įmones

Valstybių obligacijos taip pat didelės grąžos investuotojams šiandien nesiūlo, todėl įmonių obligacijos tampa šiek tiek patrauklesnės, tačiau jos ir geriausiu atveju dengia tik infliaciją.

„Ką padarė įmonės? Joms šiuo metu sudarytos idealios sąlygos pritraukti kapitalo. „Moody’s skaičiuoja, kad šie metai – rekordiniai pagal naujas obligacijų emisijas. Visos įmonės sušoko į traukinį, kad galėtų pritraukti pigaus kapitalo – tai numušė jų siūlomas palūkanas“, – sakė M. Ignotas.

Todėl jis siūlo verčiau dairytis į įmonių, mokančių dividendus, akcijas. Mat šiuo metu dažna įmonė moka didesnius dividendus nei siekia jų obligacijų pajamingumas.

„Dividendinis įmonių akcijų pajamingumo vidurkis Europoje šiuo metu yra beveik 4 procentai. Tačiau jei įmonės susidurs su finansiniais sunkumais, pirmas dalykas ką jos darys – atsisakys dividendų mokėjimo“, – sakė pašnekovas.

Taip suduodamas dvigubas smūgis akcijų savininkui, mat kartu krenta ir akcijų kaina. Todėl ieškant investicinių galimybių akcijų rinkose reikėtų atidžiau paieškoti finansiškai stabilių ir verslo ciklo pokyčiams mažiau jautrių akcijų.

Neskubėti pirkti akcijų

„Nereikėtų skubėti pirkti visų akcijų. Žiūrint į jas, kaip į turto klasę, reikia ieškoti tokių, kurios pajėgios mokėti dividendus. Regioniniu požiūriu manome, kad Europa šiuo metu yra patrauklesnis regionas, lyginant su JAV ar besivystančiom rinkom“, – teigė M. Ignotas.

Šiuo metu JAV investuotojų lūkesčiai dėl įmonių yra nepasikeitę – indeksas „S&P 500“ visus metus laikėsi panašiame lygyje, kai Europos „Eurostoxx 50“ ritosi žemyn. Todėl, pastebi M. Ignotas, JAV šiuo metu yra daugiau erdvės nusivylimui nei Europoje. Be to, artimiausiu metu daug kas priklausys nuo skelbiamių įmonių finansinių rezultatų, prezidento rinkimų ir fiskalinių problemų sprendimo.

Žaliavose vieningos krypties nėra

„Vieningos krypties žaliavų rinkose šiemet nebuvo. Atskiros grupės elgėsi nevienodai. Labiausiai nukentėjo nafta ir pramoniniai metalai, kurie yra tiesiogiai susiję su verslo ciklu. Ypatingų pokyčių greičiausiai šiemet nepamatysime“, – prognozavo M. Ignotas.

Nors auksas šiemet yra viena brangiausia žaliava, tačiau pašnekovas ragina prisiminti, kad auksas yra labiau apsidraudimo priemonė: „Jis neturėtų būti vertinamas, kaip tiesioginė investicija, tikintis jo brangimo. Tiesa, jei centriniai bankai toliau didins pinigų masę rinkoje, ko gero aukas reaguos į tendencijas ir išsilaikys aukštuose lygiuose.“

Žemės ūkio produkcijos rinkose M. Ignotas artimiausiu metu tikisi didelių svyravimų, mat dėl nepalankių meteorologinių sąlygų produktų atsargos yra pasiekę rekordiškai žemus lygius.

 

Ekonomika.lt

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital